Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

A símaszk. Jó vagy nem jó?

ÜZENETEK (48)Időben csökkenő Időben csökkenő
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2009.01.02. 20:55
Szia!

Én egy Scott-ot vettem a Skioutletben és tökéletes, 3600 Ft-ért!
Nem Windstopperes és nem is polár! De kényelmes!

Üdv
Kazi
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2009.01.02. 13:01
Én a windstop-ra esküszöm mert ha süt a nap és nincsen hideg akkor úgysem használom, csak ha cudar az idő.
Frenk
34 élménybeszámolót írt
34
16 éve tag
2009.01.02. 12:46
Símaszk vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni, hogy jó a polár símaszk vagy érdemesebb a drágább Wind Stop-os maszkot beszerezni?
Zémann
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.21. 07:32
A félelmem elmúlt én is használom akkor ezután.Nekem már régebb óta van egy Wind Stop-os mivel a sízésen kívül szoktam vadászni is.Nagyon ott sem mertem használni, mert ezt a felvetett problémát egy hegymászó ismerősöm mondta.

Köszi az infókat
tihi
7 élménybeszámolót írt
7
20 éve tag
2005.02.20. 19:36
Én már három éve használok símaszkot, és -10 alatt, meg hófúvásban igen jó szolgálatot tesz. Egyébként többféle maszk létezik, a hagyományos "bankrabló"stól egészen a legújabbakig; kinek-kinek igénye szerint. Az enyém az újabbak közül való polármaszk, ami elől homloktól nyakig takar, oldalt a füleket védi, hátul a tarkót. Fejtetőn nincs semmi, de ott meg véd a siksak, és ez nem belebújós, hanem hátul tépőzárral lehet összefogni. Elől a száj előtti részen lukacsos, így az általad említett - a kilégzésből adódó - problém eleve nem áll fenn, illetve így kevésbé párásodik a maszk viselésekor a szemüveg. A kedvesem hagyomásnyos, "bankrabló" típusú, belebújós maszkot használ, de azért az arcüreggyulladás veszélye szerintem abban sem áll fenn, eddig legalábbis még egyszer sem történt vele ilyesmi. Szóval a maszkot én csak javasolni tudom.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.02.20. 13:51
Ha fázok az arcom elé tekerem a sálat, de a sál az elég lyukacsos, átvág rajta a szél, de mégis melegebb egy kicsit. A sálat becsíptetem a snowboard szemüveg alá, és már mehetek is. Ha jó az idő, akkor nem teszem. Nekem bevállt...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.20. 13:20
hello!

pont idén vettem símaszkot, eddig nem volt, nem is tudom miért, de aztán rájöttem,hogy minusz 20 fokban nem árt, sokkal komfortosabban érzed magad. nem fagy le az arcod, az orrod. Arról nem is beszélve,hogy menetszél miatt pl. -20 fok esetében többször hidegebb levegő csapja az arcodat. Amikor jan-ban voltunk Gerlitzenen jó szolgálatot tett a -7, -10 fokos hidegben.
"Az ember a forró és igen csak párás levegővel az arcát felmelegíti és amikor leveszi a maszkot rögtön kész az arcüreggyuszi"
ezt egy kicsit nem értem..
mitől lesz forró a levegő?? a leheletedtől? azért az a forrótól még igencsak messze van. Nekem, s mások akik használták semmi ilyen gondjuk nem volt.
Zémann
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.20. 12:06
Én azt hallottam, hogy a símaszk miatt lehet arcüreggyulladást összeszedni.Az ember a forró és igen csak párás levegővel az arcát felmelegíti és amikor leveszi a maszkot rögtön kész az arcüreggyuszi.Ki mit tud erről?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.