Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Alta Badia
síterep infó oldal
ÜZENETEK (92)Időben csökkenő Időben csökkenő
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2012.03.01. 21:31
Mindenütt jó, de legjobb Alta Badia!!!!
Ne aggódj, mikor hazatész ugyanolyan hurrá-komentet fogsz írni, mint mindenki.
Mi áprilisban megyünk, de a pályák jók lesznek. Tuti fix.
8 éve járok, március - április, de mindig remek volt. Ha nagy a meleg, menjetek korán reggel és úgy elég du. 15-ig sielni. Ebéd egy parkolóhoz közeli hüttében, egy-két csúszás aztán lehet menni sétálni Brunico-ba, vagy csak úgy léc nélkül felliftezni a Lagazoui-ra, esetleg a Sas Pordoi-ra. A Lagazoui-n van egy menedékház (hütte) délután már senki sincs ott, csak az üzemeltető család: apu, anyu, kutya, gyerekek. Míg nem indul le az utolsó lift lehet kártyázni, vacsorázni, pihizni, a Dolomitok tetején...

Kulacs
nagyevi
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2012.02.28. 18:03
Várhatóan március 11-től - egy hétig - fogunk síelni Alta Badia-ban. Szeretném tudni az előző évek tapasztalata-it,élvezhetők még a sípályák március közepén vagy már ez nagyon eshetőleges. Tudtok infóval segíteni? Előre is köszönöm.
Gentiana
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
2012.02.20. 09:37
Sziasztok! Szombaton jöttünk haza Alta Badia-ból, ahol egy remekül sikerült 1 hetet töltöttünk! Volt minden: friss hó, szikrázó napsütés, szél- és hóvihar :)) A pályák kiválóan kezeltek, még ott is, ahol a hó mennyisége kevesebb volt. A főszezon ellenére tömeg sehol sem volt, egy-egy sella rondás síliftnél alakult ki reggelente kisebb 2-3 perces sorban állás. Sokszor olyan sípályán síeltünk, ahol rajtunk kívül nem volt más! A hidegnek és az első napon esett 10 cm friss hónak köszönhetően a pályák még délutánra sem buckásodtak, kivéve az utolsó napon, mert egy melegfront hatására 0 fok köré emelkedett a hőmérséklet. Sajnos a 6 nap nem volt elég, hogy az összes pályát besíeljük, így attól tartok jövőre is ellátogatok erre a fantasztikus környékre! :))
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2012.01.27. 13:28
A virtuális térképnél meg lehet adni a sibérleted számát és gondolom megmutatja melyik lifteket használtad és kb. merre jártál.

Kulacs
Előzmény: (axxo 131541)
axxo
52 élménybeszámolót írt
52
17 éve tag
2012.01.22. 19:27
Hali

Jó a virtuális lét:) de üdv mindenkinek Alta Badia-ból.)
Előzmény: (kulacs 131517)
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2012.01.22. 15:00
Kedves Topictársak!

Ma délután Alta Badiában voltam virtuálisan.
Igaz nem a hómezőkön, hanem egy kora nyári időszakban, de nagyon lenyűgözött.
Miröl is van szó?
Egy 3D-s térképről : http://www.realitymaps.de
Le kell tölteni valami szoftvert és már mehetünk is.
Én többször is végigmentem a Val Mesdin, mely Colfoscoból indul és felvezet a Sella tetejére. De bármelyik sipályán is végig mehetünk.
Ezek után frankón el tudom képzelni, hogy 10 év mulva felveszünk valami szemüveget csatlakoztatjuk a PC-hez és ráállunk valami érzékelő félére és már sielhetünk is.
Így vasárnap délután jó kis móka ez is.

Kulacs
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2012.01.22. 11:01
Üdvözlöm a tisztelt Alta BAdia rajongókat!

Január 14-20 között 7 napot síeltünk ezen a csodálatos síterepen és környékén. Az élményt tovább növelte, hogy tökéletes időnk volt, hideg, napsütéses, szélmentes. Néhány tapasztalatot leírok ide, hátha érdekel valakit (esetleg lusta visszaolvasni a topicban).

Az amúgy elég drága heti síbérlet "költséghatékonnyá" tehető, ha hét naposat vesztek. Így a hetedik nap csak 12 Euró. Hogy ezt a plusz napot ki tudd használni, persze az is kell, hogy odafelé elindulj éjfélkor és egész éjszaka vezess, vagy visszafelé kell sötétben jönni. Az évek során mind a kettőt kipróbáltuk, ízlés dolga, kinek melyik jobb.

Ez az időszak érezhetően nem szezon még. A pályákon kevesen vannak (még a Sella Ronda is szinte üres), a hüttékben ebédidőben is lehet helyet találni. Főleg középkorúak és idősebbek alkotják a síelők zömét, tiniket, de még kisgyerekes családokat is alig látni.

Mint azt már többen is írták a megfelelő topicban, a Sella Ronda közepes vagy még akár az alatti sítudással 4-4,5 ára alatt síelhető végig. A zöld irányban picit könnyebb, a narancssárgán kicsit élvezetesebb pályák vannak.

Kár kihagyni szép idő esetén a Seceda sítúrát. Ehhez jobb sítudás és kondíció kell, mert Alta Badiából St. Christinába eljutni önmagában is komoly kihívás lehet gyengébb síelőknek, onnan a Secedára és vissza 3-4 órát lehet számítani. Cserébe viszont 10 kilométeres, csodálatosan szép, enyhén piros sípályán pihenheted ki a St. Christinába vezető fekete pálya fáradalmait. Azért javasolom a feketét, mert az azt elkerülő piros egyes szakaszai inkább bobpályára emlékeztetnek, mint könnyed sípályára. Mi lehet ott csúcsidőben ?! A feketén legalább sejtheted, mire számíthatsz.
Visszafelé érdemes sietni, nekünk már a liftkezelők jóindulata is szükséges volt a két utolsó felvonóhoz.

Másik, ennél könnyedebb, de legalább ilyen szép sítúra a Lagazoui-ról lejövő nagyon hosszú pálya. Ehhez Armentarolából lehet elindulni kisbusszal (5 €/fő) egy 15-20 perces útra a Falzarego hágóhoz. Reggelente szinte percenként indulnak ezek az iránytaxik. Meseszép völgyben vezet a pálya. Legszebb része a Scotoni hütte után pár száz méterrel fogadja a csodálkozókat megfagyott vízesésekkel. Az alsó szakasz sajnos inkább sífutópálya, de itt lovaskocsi után kötött kötelekbe kapaszkodva lehet legyőzni a leglaposabb részeket, mindössze 2 Euróért.

A régiót - mint az a sítérképről első pillantásra kiderül - a kék pályák jellemzik. Akik a hosszú, kissé nehezebb pályákat keresik, javaslom, hogy a Corvarából induló kiskabinos felvonó fölső állomásánál szálljanak át a Vallonra felvivő liftre. Mielőtt elindulnának, nézzenek körül, mert felejthetetlen panorámában lesz részük. Ezt a pályát feketével jelölik, de inkább csak jó piros. Kis megtorpanás után folytatható az út lefelé a Boé-nak nevezett, hatalmas, nagyon-nagyon szép pályán. Mivel ez a Sella Ronda része, sajnos délutánra eléggé összetúrják, de reggel, "bemelegítésnek" nagyon nagy élmény.

Péntekre (20-ra) egyébként az addigi ideális időjárás megváltozott. Reggel kicsit havazott, később nagyon havazott, délben akkora hóvihar volt, amilyet ritkán látni még a hegyek között is. Csak 15-20 percig tartott, persze éppen nem a hüttében voltunk. Mire sikerült találnunk egyet, lényegesen csökkent a vihar ereje, a levest már napsütésben kanalaztuk.

Rengeteg dolgot lehetne még dicsérőleg leírni Alta Badiával kapcsolatban, de azt kívánom inkább, hogy minden síszerelmesnek legyen módja arra, hogy saját maga tapasztalhassa meg a szépségeit.

Szeretettel ajánlja a pályarendszert mindenkinek: Tamás
axxo
52 élménybeszámolót írt
52
17 éve tag
2012.01.13. 12:53
Szia

Köszönöm az infót. Január 21-től ismét Alta Badia:)

Üdv
Gábor
Előzmény: (kulacs 130522)
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2012.01.13. 10:35
Szia Gábor!

Csak most tévedtem ide, és látom, hogy kérdezel.
Na remélem jól értem a kérdést.
A Pedraces felől becsúszó vendégek számára készült egy lift, mely oda-vissza használható neve: Colz. 4 üléses, kb 20 méterre végződik az úttól, de lefelé még az is csúszható. Utána át az úton és már ott is a Piz La Ila lift.
Tényleg tarthatatlan volt, hogy át kellett mászni egy 0 forgalmú közúton a lesieléskor.
Mondjuk visszafelé volt egy kb. 200 méteres gyaloglás enyhén felfelé, az estefelé már nyűgös volt valóban.
Na ezt pár százezer euróból megoldották.

Ha valaki szállást keres Badiában tök jó pdf file-okat tudok ajánlani, melyen az adott falu összes kiadó háza, motelje, hotelje rajta van, tájékoztató árakkal. Még a sipályák és a felvonók is.
A La Villa-i például ez:
http://www.altabadia.org/2914.pdf
Corvara: http://www.altabadia.org/2912.pdf
Colfosco: http://www.altabadia.org/2913.pdf
Pedraces: http://www.altabadia.org/2916.pdf
San Cassiano: http://www.altabadia.org/2915.pdf
La Val: http://www.altabadia.org/2917.pdf

Mindenki megnézegetheti, hol szokott lakni...


Kulacs
Előzmény: (axxo 124049)
gábor67
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2012.01.11. 18:28
Szia Gentiana! az időpont nem jó mivel a fiaim a winterfesten lesznek, igy az időpont sajna nem jó, február 15 után jó nekem , és köszi a segitséget!
Gentiana
30 élménybeszámolót írt
30
19 éve tag
2012.01.11. 14:00
Szia Gábor67!
Mi február 11-18ig leszünk Alta Badiaban, itt a sielok.hu-n szerveződött egy kisebb társaság, eddig 7en vagyunk. Az egyik apartmanunkban van még 2 hely, szívesen látunk!
Szállásunk Badia-ban van, 30 euró/fő/éj, közvetlen becsatlakozással a Sella Ronda körsíbe. A síbusz transzfer az árban benne foglaltatik. Saját autókkal mennénk, Bp és környékéről (de van Egri és Gödöllői is a csapatban), szerintem be tudnál csatlakozni bárkihez.
Ha érdekel, keress minket!
Elérhetőségem: vivaio@t-online.hu vagy 06207710455.
Üdv.
Andi (Gentiana)
Előzmény: (gábor67 130127)
gábor67
6 élménybeszámolót írt
6
14 éve tag
2012.01.10. 18:32
Szeretném kérdezni alta baidába szeretnék menni sielni, csoport, vagy egyedülállóhoz csatlakoznék, van ijen lehetőség?
csaba62
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2012.01.04. 12:08
Szia ! Köszönjük érdeklődésedet,mi is szeretünk új kapcsolatokat teremteni,a társaság évek óta együtt síel,korban az összetétele huszonéves 2 fő, harmincas 2 fő 40-50 köztiek 3 fő. Üdvözlettel.
axxo
52 élménybeszámolót írt
52
17 éve tag
2011.11.15. 12:46
Szia Kulacs!

Idén ismét megyek La villa-ba síelni ( sajna 2 évet kihagytam). Nyáron motoroztam arra és láttam, hogy épült egy új lift ami a falu felső részéről indul a Gran Risa felé. Nem volt időm megnézni, hol végződik, ha kiszállok a liftből mennyit kell gyalogolni ( keresztül a parkolón), hogy a kabinos lifthez eljussak?

Kösz a segítséget, üdv
Gábor
Előzmény: (kulacs 116483)
tonics
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.03.30. 22:42
Sziasztok!

Most keveredtem csak ide. Keresgetem a következő évi síelésünk helyszínét mire valamilyen úton - módon ide kerültem. A beszámolók alapján, és egy kis google earth után nem maradt más választás mint Alta Badia! Köszi mindenkinek az infokat és a képeket!
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2011.03.27. 16:28
Megtörtént a tavaszi síelésünk.
Úgy gondolom, hogy a síélményeket az időjárás nagyban befolyásolja. A mi 6 napunk alatt az időjárás a következő volt: ezerrel sütött a nap, 10 fok volt árnyékban.
Aki véletlenül ezt a tavaszi síelést tervezgeti leírnék egykét gondolatot:
Legfontosabb a nap sugarai elleni védekezés, ugye 2000 méteren és a fölött sokkal erősebb az UV sugárzás. Ha a nap süt, akkor annak estére igen piros lenyomata tud maradni. Nagyon sok leégett arcú embert láttam. (Egyet a tükörben is...)
Következő fontos dolog: keljünk korán. A liftek indulásakor már érdemes a pályákon lenni. Ilyenkor még nincs nagy meleg az éjjeli fagy és a ratakok a pályákat szépen kipreparálják, óriási élmény a frissen fésült pályákon a szikrázó napsütésben senkitől sem zavartatva síelni. Déltől már csak a magasabban fekvő pályákat és a nagy napos terasszal rendelkező Hüttéket látogassuk. 2-3 óra körül az aktív síelést nyugodtan be lehet fejezni, addigra a pályák nagyon legatyásodnak.
Túrák, amiket ebben a tavaszi időszakban is javaslok:
1. Sella Ronda jobbra kerülve. Corvarából indultunk. (a parkoló már 5€) Ebédidőre már kis kitérővel a Monte Pana-n voltunk. Csak a Gröden hágóról levezető pálya volt gyenge és a bejutás Wolkensteinbe a patak partján.
2. Marmolada. Bebizonyosodott, hogy Cassianoból indulva egyszerűen nem lehet bucka mentes állapotban elérni a Passo Padonról levezető pályát. Ha álmomban buckás pálya kísért, mindig ez jut eszembe. Lehet, hogy egyszer eljövök nyáron és megnézem, gyanítom, hogy fű állapotában is buckás. A levezető pálya mesés volt, semmi jég, semmi bucka.
3. Belvedere. Átsieltünk a Belvedere pályákra, mert azok igen magasan fekszenek. A közepén meg felállítottak egy nagy ugratót, ahonnan mindenki nyugodtan ugrathat, mert az érkezési oldalon egy hatalmas felfújt párna van.
4. Alta Badia egész nap. Gondolom ez nem meglepő. Kedvenc pályám a 8A nekem csak baglyos. A baglyos hüttétől indul. Új meglátásom, hogy a Pralongia-ra felérve érdemes egy kis kaptatót legyűrni, és felmenni a korongos felvonó túloldaláról induló pályához, ha a La viza völgy felé szeretnénk menni. Ezt a pályát nem véletlen nevezték el Pista del Sole -nak.
Túra amit tavasszal már nem javaslok:
Seceda, Sella Ronda balról kerülve, LAgazoui.

Kulacs
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2011.03.11. 11:39
Örülök, ha használható információkkal tudtam szolgálni.
Előzmény: (nagyevi 114712)
nagyevi
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2011.03.10. 21:27
Szia SíMan !
Február közepén jelentkeztem itt a fórumon, hogy minél több infót kapjak Alta Badiáról. Az utazást megelőzően segítettél a sípályák közötti eligazításban.
Időközben hazajöttünk. A tapasztalatunk: ilyen csodálatos sípályákon még nem síeltünk, igazi örömsízésben volt részünk. A pályák kitűnöen karbantartottak, s olyan kékek, hogy itt azok is jól érezhetik magukat, akik még csak "éppen hogy csak síelgetnek".
Bibliaként nézegettem az első napon az infóidat... köszönöm. Nagyévi
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.02.28. 17:55
Szia Attu!

Köszi a részletes beszámolót, jó volt olvasni, különösen miután rájöttem, hogy ugyanakkor voltunk ott. Nem sok magyar szót hallottam, talán kétszer, úgyhogy lehet, hogy össze is akadtunk.
Mi tavaly még Campitellóban voltunk, és akkor nagyon megtetszett az Alta Badiai rész. A mostani szállásunk Pedracesben volt, a rendszer szélén, de nem volt gond a bejutás, sőt ott is van egy igen kellemes pálya.

Feltettem egy pár képet, szólj ha magadra ismersz :-)

https://sielok.hu/fotoalbum/222638/kep/1/
Előzmény: (attu 111102)
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2011.02.28. 11:44
Na látjátok!

Ezért szeretek én is olvasgatni ezen a fórum topikon, mert ez a terep nem csak azoknak tetszik akiknek itt kiadó apartmanjuk/szállodájuk/hüttéjük van. (Mint például Tauplitz)
Mióta elindult az Alta Badia-i topic egyre több lelkes önkéntes csábítja az olvasókat e terep kipróbálására. Mi mikor úgy 8 éve először ide tévedtünk, úgy gondoltuk, hogy ezt is látni kell. Aztán meg minden éveben visszatérünk, mert ennél szebb, jobb nekünk már nemigen kell.
A beautózás szerintem Budapestről jó. Ha reggel indultok, délután 5 körül meg lehet érkezni. (Mi meg szoktuk venni a bérleteket még este). Útközben meg lehet állni Lienz-ben, nagyon kellemes kisváros, szép sétáló utcával, esetleg McDonalld's is van.
Ha a síelés alatt a csapat hölgytagjai egy kis boltlátogatásra vágynak, Brunico-t javaslom, ami nagyon elegáns (és drága) sétálóutcájával nem tud csalódást okozni.
Én például még nem láttam 1500 €-s pólót csak ott az EdHardy boltban.
Ezt a szép hosszú beszámolót olvasva máris a Forst sör utánozhatatlan mézes?, bodzás? ízét érzem a számban. Sebaj március végén megyünk...
Azt se bánom, ha fizetni kell 3€-t a parkolásért a tojásos felvonó aljában Cassianoban.

Kulacs
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.