Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Niederalpl
síterep infó oldal
ÜZENETEK (75)Időben csökkenő Időben csökkenő
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.14. 14:01
Sziasztok! Kicsit rég írt ide bárki... Pedig most nagyon jó hó van :-D
Tudtok esetleg magyar síoktatót Niederalpl-ban most szo.-ra (16-a)? Köszi
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.03.16. 09:26
Sziasztok!

Na szóval: valóban fekete jelzése van a 4 üléses melletti pályának, de csak a letörés után. De nem olyan régen lehet ez kirakva, mert úgy emlékszem még 2 éve ott piros volt, és megnéztem a lenti térképet és még ott is pirosként van jelölve. Nem tudom ez mitől függ illetve gondolom van valami szabály rá, és ez változott ezek szerint? Érdekes.
Egyébként nagyon jó volt, vasárnap délelőtt szakadt a hó, és fújt a szél. Délután már enyhült az idő, hétfőn kedden ezerrel sütött a nap és a minuszból plusz 6-8 fok lett. Tapadt is a hó, az a 2-3 méter rendesen. Szombaton még az összes snowboardos pályán kívül közlekedett, hétfőtől csak a pályán.
Egyébként régen én is elég sokat jártam Stuhlecken, de amennyi előnye annyi hátránya van. Lehet hogy Niederalpon többet tudok síelni, igaz nem oylan hosszú és változatos pályán, de nem állok sorban 20 perceket, sőt gyakorlatilag most alig alig voltak. Így egyáltalán nem álltam sorba. Az biztos hogy a pályát elég gyorsan meg lehet unni, de én síelni zseretk nem sorban állni, meg kerülgetni az embereket. Mert Stuhlecken telítve vannak a pályák. Egy felvonó fejlesztés valóban ráférne, de akkor többen is lennének valószínűleg, úgyhogy jó ez így ahogy van.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.03.11. 20:57
Debizony:-)))
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.03.11. 19:30
jobbulást, Gerlitzenen engem is ledöntött és a hat napos sízésból csak kettő lett:(
márc 15,? akkor nem csodálom,hogy ilyen lengén vagy öltözve,akkor Unterbergen is strandidővolt,viszont hó még volt egy rakattal. Szerintem most is ez lesz, mert jön a nagy meleg, de hó az még bőven van. szóval "t-shirt skiing"-re fel:) Amúgy Annabergen márc 28-ig müxik az egész rendszer, de áprilisban hétvégenként a Reidlliftek üzemelni fognak.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.03.11. 17:40
POntosan...Teljesen jól látod..:))) 2004 márc 15 :)))) Idén is ott szeretném zárni a szezont... Te nem vagy földi vélelenül? (Győr)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.03.11. 16:09
Ha jól látom a nicked melletti kis kép is Annabergben készült:-))
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.03.11. 11:57
Ebben egyetértek veled Stani, Annaberget én is kimondottan csípem... A hétvégén oda készültem de ledöntött az influenza..:(
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.03.11. 11:47
csak hogy Semmeringen szabadrablás megy 1000el, majd 30 euróval lehúznak, cserébe jó kis jeges műhavas pályákon sízhetsz (most nem, de egyébként az esetek döntő többségében ez a helyzet), sőőt ! kilométereken keresztül húzatnak a csákányossal (Weißenelflift). Stuhlecken, ha úgy veszed két említésre méltó felvonó van: a bubble (ami az utóbbi időben sokat áll) és a nyított négyes. Ráadásul a 20 perces sorbanállások sem ritkák.
Én ebből inkább nem kérek, s ha tehetem alternatívákat keresek, ezekből pedig van bőven. Annaberg pl 24 eurós napijeggyel sokkalta jobb ár-érték viszonylatban.
dve
71 élménybeszámolót írt
71
19 éve tag
2005.03.11. 11:21
Tényleg a hóbiztossága csodás ennek a helynek... De a körülmények sztem sok kívánnivalót hagynak maguk után... Pl az ülőszékes lift szél esetén egyszerüen halál...Elkelne rá egy buborék, pont az uralkodó széllel megy szembe... Sztem hülyeség elhúzni Semmering mellett ennek a pályának a kedvéért...
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.03.10. 12:48
a nagy havazás és lavinaveszély miatt a niederalpli hágót át vezető út zárva van.
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.03.09. 10:10
Igen én is hallottam a fejlesztési terveket. AZ biztos hogy ott mindig van hó. Most hétvégén is megyek, remélem jó idő lesz. Legutóbb végig szakadt a hó, de úgy hogy a pályára sem tudtunk menni, mert nem győzték eltakarítani.
Szóval lehet, megmondom őszintén táblákat nem is láttam még ott, igaz nem is néztem.
De majd most leellenőrzöm!:)
b_janos_hu
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2005.03.08. 10:53
> melyik részt gondoltátok feketének

Nem mi gondoltuk, hanem ki van tablazva. A palya menten 50-100m-enkent kerek tabla van a palya szinevel es szamaval. A negyuleses alatt az utolso (also) szakasz a panzio mogott fekete kerek tablak vannak. Ez teny. Hogy most akkor kivel kell vitazni, hogy az fekete vagy nem, azt nem tudom. Talan https://www.niederalpl.at
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.03.08. 10:02
nagyon jó kis hely, amolyan "mini-Hochkar";legalábbis ami a hóbiztosságát illeti mindenképpen. Korábban nagyon sokat jártunk ide, emlékszem amikor még a négyüléses nem volt s a csákányos vitt fel. A meredek rész után, amikor kiért a lapra elkezdett lejteni, a csákány meg szépen visszajött, majdhogynem a hátad mögé került :) Fekete rész áhh, az nincs; max ha kiszállsz a négyesből, és lejtőirányba nézve balra lefordulsz off pistézni, az már meredek. szintén meredekebb a túloldala, ami erdővel borított; de ez mind mind off piste. Amúgy lehetne többet kihozni a terepből, állítólag két új ülésest terveznek.. ha megvalósulna, akkor már egész méretes lenne. Mondjuk lelki szemeim előtt egy Veitschalpéra felkapaszkodó ülésest eltudnék képzelni. Onnan meg "lift-linked" Graf Meranhaus irányába és Brunnalm/Veitsch síterepre. Huh, milyen szép is lenne :)
Ani
27 élménybeszámolót írt
27
20 éve tag
2005.03.07. 16:02
Szia!

Nagyon jó képek készültek. Melyik kis rész a fekete?
Elég gyakran járok oda és nem tudom melyik részt gondoltátok feketének. Ami közvetlenül a 4 ülésesből kiszállás után a völgybe megy, a 4 üléses alatt?
Ani
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.