Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyepsí

ÜZENETEK (240)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.21. 15:06
Lackó,
nem magam miatt sürgettelek, tényleg kiváncsi vagyok, hogy sikerültek a képeid...
Azért az nem semmi, ahogy a lemenő nap megcsillan a sisakomon - igazi fotós bravur, ezzel feljebb toltad azt a bizonyos lécet Rezsőék ill. a mindenkori fotósok számára! :-)

Vasssy,
tetszik a hozzáállásod, meglátod legközelebb könnyebb lesz, és jobb is. A fő, hogy élvezd, a többi jön...
A göris gyakorlásnál ne feledd, hogy ott elég a lábak döntögetése, itt viszont a felső testnek is erőteljesen dolgoznia kell.
A fórumtalálkás hasonlat jó volt, lehet egyszer kellene egy ilyet ténylegesen szervezni.

Andrea,
talán meg is hirdethetnél egy szimpatikus őszi dátumot mondjuk "Sielők pont hu találkozó pont Visegrádon" címmel...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.09.21. 14:48
klaci1959! Oké, oké, csak egy kicsit dolgozgatnom kell közben, de csinálom a képeket is.
Addig is itt egy, hogy lásd, milyen szép voltál naplementében! :-D
DSCF9865-retus-800-600.jpg
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.21. 14:38
Hát, tényleg nagyon jó volt tegnap! Gyakorlatilag Fórum-találkozónak is elment volna. Azt mondjuk nem mondanám, hogy olyan nagyon jól ment volna a dolog, de legalább nem csak én szenvedtem... :-)))
Rezső mondta is az elején, hogy küzdős lesz. Az lett, de már látom azokat a hibákat, amiket a síelésnél csak sejtettem és rá tudok gyúrni, hogy kiköszörüljem, aztán előbb-utóbb menni fog. Remélem... Sajnos, ahogy Klaci is említette, nekem nincs túlzottan közel, úgyhogy nem ígérem, hogy minden 7végén kint leszek, de néhány alkalmat még mindenképp tervezek. Addig is megpróbálom görkorival begyakorolni a korrekcióra szoruló mozdulatokat.

A társaságon kívül a hely is nagyon tetszett, a kilátás 1. osztályú. Meg persze a kiszolgálóépületek és az üzemeltetők hozzáállása is!!! :-))
És külön szeretném Rezsőnek megköszönni, hogy rendületlenül foglalkozott velünk annak ellenére amit műveltünk! :-)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.21. 14:21
Lackó,
mi türelmesek vagyunk, legalábbis türelmesebbek, mint te tegnap magaddal szemben, de a mi türelmünk is véges, úgyhogy agresszív malackát idézve: Nem várunk!!!
:-)))

Szab,
ne higgy neki, semmiféle égés nem volt, inkább csak egy kis türelmetlenség Lackó részéről. Nincs az megírva sehol, hogy a havas sítudás rögtön 100 %-osan adaptálható a füvesre.
Viszont ahogy fotózott térdvédőben, hát.. nem fotóz úgy senki...
:-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.09.21. 13:19
Kis türelmet kérek, az én fotóim készülnek. Lesz egy video is.

Szab! Milyen volt? Nagyon röviden: nagy buli, nagy beégés... :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2009.09.21. 10:20
Pedró,
mi Lackóval 8-ig nyomtuk villanyfénynél, szuper volt!
Jók lettek a visegrádi honlapos képek, Lackó pedig mára ígérte az övéit - azt hiszem ide teszi majd fel.

Lackó, Vasssy, sziasztok!
Ugye tetszett a tegnapi besíelés a "Visegrádi 4-évszakos Zöld Gleccser Arénában"? Jó volt veletek találkozni, remélem jöttök még... Győr ugyan több mint egy ugrás, de szerintem érdemes lesz néha felruccanni, Lackó tőled pedig nem fogadunk el kifogást innen a szomszédból...
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.20. 22:43
Na a visegrádi honlapon már fent vannak a mai képek!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.20. 21:48
Többiek?
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.20. 21:05
Na, úgy látszik én vagyok az első!
Asszem, kutyafuttában elég annyi,hogy a pálya hatkor zárelvileg,én hétkor hagytam abba ,a többiek még gyötörték a gyepet!Frenetikus buli volt a ma délutáni!Lackó csinált képeket ,majd felrakja!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.09.20. 21:00
Beszámoló?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.09.20. 10:42
Kösz Rezső, így már tudok is gyepsízni, nem is tudom, van-e értelme kimenni tanulni. :-)

Azért kinézek, hátha egy-két apróságot még kell csiszolni a technikámon... :-D
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2009.09.19. 15:41
Na azért megijedni nem kell a gyepsítől!

Egyébként nem én vizsgáztatok hanem a gyepsí.

Először arra lesz kíváncsi tudod e pontosan középen terhelni, gyorsulásnál, botlásoknál egyaránt. Itt nagy segítség a helyes kéztartás mint stabilizáló tényező, a látómeződben kell legyen mindkét csuklód mint a sízésnél. Nincs kalimpálás, kézleeresztés, integetés stb. Az is segít ha a súlypontodat kicsit lejjebb viszed a szokásosnál. Ha itt nem ijedsz meg már félig nyertél.

Következő, a tempó fokozásánál az ívekben kellően meg tudod e dönteni mindkét térdedet, és különösen az ív indításnál tudod e használni erre a belső lábadat is. Amennyiben ez is sikerül már te irányítod őt.

Tehát farolással, nagyobb forgatással nem lehet korrigálni az íveidet, ha probléma van akkor ívlépés, lépegetés a hegy felé, az a lassítás.

Én bemelegítés után mindig az ívlépéssel kezdem, mert elég intenzív mozgás és az egyensúlyozást, élezést is segíti. Haladó sízőknek is ezt szoktam javasolni, segít az átállásban.

Na most már annyit tudtok, hogy nem is kell semmit a helyszínen mondanom, egyből karcolni fogjátok az íveket.

Jó hétvégét és készülődést mindenkinek! Várunk minden érdeklődőt szeretettel!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.19. 14:34
Igen, én is honap debütálok. :-)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.09.19. 12:55
Rezső!
No, holnap ezek szerint tulajdonképpen carving vizsgát teszek. Érdekes lesz... :-)
Egyébként már nagyon várom, egyre kiváncsibb vagyok a dologra! Este elolvastam, megnéztem mindent, amit csak találtam a neten.

vasssy! Te is most fogsz először ráállni?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.19. 10:04
Huhh, Lackó, kezdesz megijeszteni! Erre ennyire készülni kell? Remélem azért Rezsőék nem büntetnek meg senkit aki elsőre nem lesz profi! :-))

klaci1959, akkor remélhetőleg holnap találkozunk. Még nem tudom, hogy mikor tudunk indulni, de igyekszünk nyitásra ott lenni.
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2009.09.19. 07:40
Lackó!

A képlet nagyon egyszerű, ha jól carvingozol jól fog menni a gyepsí, ha jól gyepsíelsz jól fog menni a carving.

Ja és ezt nem én találtam ki!

Álmodozzatok csak a carvingról, nem veszitek észre hogy csak egy karnyújtásnyira van a megoldás, gyepsí!!!! Persze egy kicsit azért szenvedni kell érte, de elsősorban ezt is fejben kell először lejátszani.

Várunk minden kétkedőt is szeretettel!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.09.18. 20:26
Rezső és klaci1959!

Köszönöm a tanácsokat, infókat! Vasárnap 14 órára ott leszek.
Addig olvasgatok, videókat nézegetek, hátha kevésbé fogok beégni! :-)
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2009.09.18. 13:36
Szia Lackó!

Ahogy Klaci is írta 2-kor kint vagyok a pályán, akkor gyere te is, mert az elején még tudok időt szakítani. Régebbi bevált cipő is jó kezdésnek, normál síbot és pl. bicajos sisak, valamint mi görkoris könyök és térdvédőt használunk.

Szia Viri!

Interneten alkalmanként találsz eladót, későbbiekben mi is fogunk pár darabot eladni a meglévő készletünkből, nézz ki egy alkalommal hozzánk. https://www.visegradsipalya.hu

Várunk minden érdeklődőt vasárnap 14-kor kifulladásig.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.09.18. 13:08
Tud valaki gyepsí forgalmazót Magyarországon? Esetleg használthoz hol lehet hozzájutni?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.09.18. 12:36
Ez tényleg Visegrádon készült?:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
:)

Ez egy érdekes találmány:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.