Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyepsí

ÜZENETEK (240)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.09.18. 20:59
Szia Rezső!

Gondolkodunk, hogy az első edzőtábor elött elvisszük a gyerekeket egy kis rollkázásra. Mekkora cipőkre vannak méretezve a kötések? 33-35 közötti cipőkkel mehetünk? Hány rollkátok van?
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2007.09.18. 19:55
Sziasztok!

Javában tartanak az előre meghirdetett gyepsí edzések. Különlegesség a péntek délutáni edzés, mely este 8-ig tart és így az utolsó órában pályavilágítással lehet gyepsízni.

Ezen a hétvégén 3 alkalommal is lehet ismerkedni a gyepsízéssel és az előrejelzések szerint kiváló idő is lesz hozzá. Aki még bizonytalan a próbában jöjjön el csak nézőnek, kikapcsolódásra nagyszerű lehetőségeket talál a csodálatos fekvésű Visegrádi Kirándulóközpontban.

További információk: http://www.visegradsipalya.hu
Üdv! Gutbrod Rezső síoktató Tel.: 20/9590213
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2007.09.02. 20:13
Sziasztok!

Emberek ébresztő hamarosan itt a tél! Addig is készülj a télre gyepsízéssel a kivételes adottságú visegrádi sípályán.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk az immáron rendszeres gyepsí eddzéseinken Visegrádon ahol természetesen felvonó is működik. A rendszeres kaszálás eredményeképpen és a csapadékos időjárás beköszöntével a pálya is szuper állapotú. Lehet gyepsít a helyszínen bérelni és előzetes jelentkezéssel oktatást is vállalunk. Hozzd a sícipődet, botodat és ha nincs kérj védőfelszerelést a barátoktól (görkori, kerékpár, motocross). A védőfelszerelés persze nem feltétel csak ajánlott. Tervezzük komplett felszerelés bérbeadását is a közeljövőben.
Ha előzetesen tájékozódni akarsz, nézd meg képeinket a honlapon - https://www.visegradsipalya.hu - olvass a tapasztalatokról, illetve játszd le a fórumon található videókat. Ha kedvet kaptál gyere ki és nézz meg minket élőben és tedd próbára sítudásodat.

Üdv! Gutbrod Rezső síoktató
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2007.07.10. 10:32
Kedves Síbarátunk!

Az ínséges téli szezon után, igéretünknek megfelelően, 2007. július 14-én 16
órától a visegrádi Nagyvillám Sípályán nyílvános gyepsí tesztnapot tartunk.

Résztvenni saját felelősségre, legalább közepes sítudással rendelkező, 18 év
feletti síelőknek, illetve 14-18 éves korig szülői engedéllyel lehet.

Felszerelés amit hozni kell: gyepsí (ha van), sícipő, síbot (+ 5-10 cm-es hosszú
az ideális), kerékpáros ill. egyéb sisak, kesztű.
Ajánlott: könyökvédő ill. protektoros kabát, bélelt nadrág a fenék részen pl.
polifoammal.

Részvételi díj: A sífelvonó használata a tesztnapon_ingyenes, gyepsít
korlátozott számban előzetes jelentkezés alapján biztosítunk 500 Ft/óra
használati díj ellenében.
Jelentkezni a https://www.visegradsipalya.hu honlap fórumán lehet, a gyepsí topikban,
13-án estig. További információ a 06-20-9590213-as számon.

--
Üdv: Gutbrod Rezső síoktató
Nagyvillám Sípálya Kft.
B
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2007.03.10. 00:54
A Kékes downhill,egyébként:gördeszka,longboard,bmx,mountainbike,görkori,robogó verseny,idén először három naposra bővítve!Természetesen esténként Partykkal várva titeket!!!
B
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2007.03.10. 00:44
Május 2. szombatján rendezünk Kékestetőn sok idő után ismét egy magyar GYEPSÍ versenyt!!!Redezvényünk egy már tradicionális versenysorozat része lesz a Kékes Downhillé!!!Várunk minden kedves érdelődőt,ill versenyezni vágyót!További info: budas@freestyle.hu
ps:vasárnap oktatást is vállalunk!!!
K. Sz.
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.28. 19:53
Hello!
Tudnál adni egy időpontot, hogy mikor vannak az edzések? előrre is köszi:)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.10.09. 08:49
Bánkúton rendszeresen edzenek gyepsível, részletesen írnak a tapasztalatokról:

http://ski-miskolc.mindenkilapja.hu/

Egy érdekes alternatíva lehet az aszfalton guruláshoz, interneten lehet rendelni, mi két szettet szereztünk be, még nem jött meg:

http://www.streetski.com/
Peter Demeter
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2006.10.08. 20:31
A Bukkben mostanaban eled ujra a gyepsizes.A hetvegeken rendszeresen jarunk Bankutra Rollkazni.A terep meg sajnos nem a leg tokeletesebb, de dolgozunk rajta.Es van meg egy fontos dolog, ami feledteti a palya minoseget.Nem kell gyalogolni,mert mukodik a felvono!

Keresek uj es hasznalt Rollkat vagy alkatreszeket.

szivak
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.10.21. 14:45
Nyáron este kell gyepsíelni és erős anyagú rövid nadrágban. Ajánlatos nem déli lejtőt választani (pl. a Normafát) és akkor még így is kellemes.
Ár: a védőfelszerelés drágább, mint maga a gyepsí. Maga a szerkezet ritkán romlik el. Használat után ki kell mosni, előtte pedig kenőanyaggal be kell kenni.
Azt a tévedést azért szeretném eloszlatni, hogy csak "karcolni" lehet. Miután jól hozzászoktál a pályához, kitapasztaltad, számodra melyik az ideális kenőanyag, még a mostani keményre száradt talajon is UGYANÚGY lehet vele menni, mint télen. Ugyanazt a "fel-le" mozgást - tehermentesítést - kell alkalmazni. Arról már nem is beszélve, hogy eső után, jól felpuhult talajon olyan bátran mehetsz vele, hogy talán még jobb is, mint télen, ui. nincs hideg, a madarak csiripelnek, szebb a környezet, stb.
Egyébként azt nem szeretném, ha úgy éledne fel a gyepsízés Mo.-on, hogy versenyek lennének. A síelés arra való - de arra nagyon-nagyon jó - hogy bármilyen más sportnál jobban regeneráljon. Valahogy borsózik a hátam attól a gondolattól, hogy mondjuk a Normafánál egy gyepsíversenyen megjelenne egy óriási tömeg, mindenki túlkiabálja a másikat, kirándulók, apukák-anyukák, nagyokos "hozzáértők", még az RTL is megjelenne, szervezetlenség, összevisszaság, pattogatott kukorica, sör... És utánuk sok-sok szemét... Úgy érezném magam, mint a szétolvadt dobogókői pályán egy forgalmas hétvégén. Isten ments! Hagyjuk a versenyzést azoknak, akik értenek hozzá - az osztrákoknak.
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2005.10.18. 22:12
Nyár eljén pont Szokolyán gyepsíztem :)
Jó sport, bár nyáron, 50 fokban hosszú ruhában nem egy nagy élvezet... inkább tavasszal és ősszel!
Szerintem azért nem olyan népszerű, mert:
1) nagyon drága
2) főleg haladó, jó sízők tudják élvezni, mert forgatni nem lehet, csak "karcolni". Kezdőknek, gyerekeknek sokkal szerencsésebb műanyagon próbálkozni.

Mindenesetre akinek van rá lehetősége, ajánlom, hogy próbálja ki! Sajnálom, hogy Szokolyán nem megy a felvonó, ha menne talán én is sűrűbben gyepsíznék...
szivak
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.10.18. 20:40
Az érdeklődésről annyit, hogy mióta 3 vagy 4 éve csinálom, több ezren kérdeztek meg (ma is hárman), ennek a fele megígérte, hogy másnap jön, azóta is egyedül vagyok. Már gondolkoztam, hogy kinyomtatok egy csomó névjegyet: https://www.grasski.com, mert így csak zavarnak a síelésben. Pedig kár, mert ugyanaz az élvezet és ugyanúgy lehet menni, mint télen. Ha "B" Gyurcsik úr vagy valaki Szokolyáról, akkor üdvözlöm. Most leesne az álla, nem úgy, mint akkor...
B
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2005.10.10. 20:55
Sziasztok!Talán kevesen tudják,de Magyar o-on ca.10évvel ezelőtt még aktív gyepsi élet volt.Rendeztünk Junior VB-t és rendszeresen indultunk nemzetközi versenyeken ill. világbajnokságon!Tehát szakavatott emberek bőven vannak az országban.Ha kérdéseitek vannak,tegyétek fel őket!Bízom benne,ha beszélünk rola fel tudjuk kelteni mások érdeklődését is és talán újra indulhat minden....
item-00025.jpg
szivak
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.09.15. 14:30
Csak itthon gyepsíeltem. Nagyon pályafüggő. Amíg a Normafánál simán tudok szlalomozni és jobban síelek, mint a többség ott télen, addig a más pályákon (igaz. hogy egy-egy napot voltam ott) bizony megizzadtam. Kivétel talán a Nagyvillám (bár a fű minősége ott is rosszabb, mint a Normafánál, tuskók és gyökerek állnak ki), ahol többször is mentem, csak mindannyiszor kaszálás után. A pályán hagyták a szénakazlakat és ahogy mentem egyre lejjebb, egyre több széna tekeredett a lábamra. Pedig amúgy jó lenne. Persze csak epekedve nézheti az ember az iráni csodálatos gyepszőnyeget. Ami a hosszat illeti, először volt egy 90 cm gyepsím , amivel max. 4-5 kanyart tudtam tenni a normafai 150 m-es pályán. Most egy 65 cm-est használok és ez nagyon jól bevált, szlalomozni is tudok vele. A pálya teljes hossza egyébként 330 m, de azért nem megyek lejjeb, mert egyrészt hosszában van egy árok, emelyet a biciglisták csináltak. Ez még nem lenne annyira baj. A nagyobb gond a följövetel. Nyáron síbakancsban és motocrosszos védőfelszerelésben, térd- és könyökvédőben felgyalogolni épp elég 150 m-t. Már három vagy négy éve csinálom és ez így pont optimális. 2-2 órát vagyok kint, abból kb. 20 perc a tiszta síelési idő. Arról nem is álmodjunk szerintem, hogy nálunk felvonóval lehet majd valahol gyepsíelni. Üdv. Szivák András
trubadur
32 élménybeszámolót írt
32
19 éve tag
2005.09.15. 12:28
Szia szivak!

arrol van infod, hogy a hossz mit jelent, mit hataroz meg gyepsinel, ugy ertem tudas, magassag vagy suly stb.. fuggvenye, hogy mit illik valasztani?
Voltál már kulfoldon is gyepsielni?
szivak
31 élménybeszámolót írt
31
19 éve tag
2005.09.14. 15:52
Én Christian Balektől vettem a Neten. https://www.grasski.com. Hetente 3-4-szer gyepsíelek a Normafánál. Mindenkinek ajánlom.
trubadur
32 élménybeszámolót írt
32
19 éve tag
2005.04.21. 09:33
Szia Andrea,
kosz az infot!
"..Mivel a pályák adottságai kedveznek a nyári felhasználásnak és rendelkezek a pályák rendszeres kaszálásához szükséges gépekkel, a tavaszi és őszi időszakban a téli felkészüléshez, gyepsí - https://www.grasski.at -, illetve a kezdő sízőknek alkalmasabb rollsí (Skinov) - https://www.grass-ski.alpesprovence.net -oktatást tervezek beindítani 2005. április 1-t követően. A mai korszerű oktatási tematikába tartozó carving sí technika a gyepsível könnyen elsajátítható, mivel ezzel az eszközzel csak "farolás" mentes, élen vezetett párhuzamos ívek húzhatók."
Peti
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.04.20. 16:40
A visegrádi sípálya üzemeltetőjének van belőle néhány pár, esetleg kérdezd meg őt.
Elérhetősége:
Gutbrod Rezső 06-20 / 959-0213
Weblap: www.visegradsipalya.hu
https://sielok.hu/siterep/visegrad/
Csatolok egy fotót is a náluk kölcsönözhető gyepsíről.
Aki már síelt ilyennel leírhatná a tapasztalatait. Üdv,
Andrea
gyepsi200.jpg
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.04.06. 14:35
Asszem Hervisben van, meg mintha a WestEndben is lett volna mikor ott voltam a síszaküzletben...
trubadur
32 élménybeszámolót írt
32
19 éve tag
2005.04.06. 14:18
Sziasztok,
nem igazan lattam meg gyepsit uzletben, vagy nagyon el van rejtve vagy ritka...
esetleg ötlet hogy hol lehetne beszerezni gyepsit?
elore is kosz,
Peti
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.