Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Pécs - Misinatető
síterep infó oldal
ÜZENETEK (239)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.12.01. 12:31
Na ez már kívül esik a pécsi sízésem időszakából. Hol merték kiépíteni a tárcsás felvonót? Azt tudom, hogy volt néhány elkötelezett síbolond a terepen, de lehetne egy légifelvételt szerezni valahonnan? WFeri
Előzmény: (bouquetk 209963)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.12.01. 09:19
A 90-es évek elején párszor használtuk a tányéros felvonót. Abban az időben volt pár olyan elkötelezett síző, aki tudott némi támogatást szerezni, és abból épült. Ha jól tudom pár év alatt sikerült az értékesebb részeket kilopni, meg a hozzáértők szerint a kialakítása sem volt a legjobb.
Előzmény: (Varghasz 209957)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.11.30. 21:04
Valóban, azon a sáncon még ugrottam is. A kritikus táv 33 m volt, én kb 10 m-t mertem vállalni. Sőt - a Pedfő szertárából (édesapám akkoriban a Tanárképző sportkörének elnöke volt az Állattani Tanszék vezetőjeként) "kölcsönzött" műanyag lécet úgy sikerült eltörnöm, hogy ugráskor a levegőben leoldódó léc a pálya végén egy sziklához csapódott. Naná, hogy nem a lábam tört, nekem semmi bajom nem lett az egyléces talajfogásnál, hanem a "drága" léc nullázódott le. Na kaptam is otthon érte! WFeri
Előzmény: (Varghasz 209957)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2020.11.30. 20:55
A Kis-réten még síugrósánc is volt, az oszlop alapok még ma is megvannak az erdőben. Az esőbeállótól felfelé nézve még most is teljesen kivehető a nyomvonal.
A misinai két pálya között pedig egy tányéros felvonó üzemelt kb 30 évvel ezelőttig. A tartószerkezetek még állnak, a metálmenedzserek figyelmét is elkerülte eddig valamiért.
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.11.30. 20:45
Azért az a "60 éves" kampós felvonó nem igazán lehet 60 éves! Ugyanis akkor a Misina északi oldalán még nem is volt sípálya. Az a Kisréten volt (egy kicsit keletebbre) - de drótkötél még ott sem volt. Azt valamivel később telepítették. Csak onnan tudom, hogy 1957-63-ban rendszeres látogatója voltam a Dömörkaputól megközelíthető északi lejtőknek. Sőt: akkor még estek akkora havak, hogy érdemes volt pályát is taposni. WFeri
P.S.: Kálmán - egyébként igazad van, egyetértek az alapgondolatoddal!
Előzmény: (bouquetk 209946)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.11.29. 13:43
Éppen most verik szét, ja nem bővítik a "komfortos síházat." Erre kaptak pénzt. Az, hogy semmi érteleme, az nem zavar senkit. Lesznek majd szobák, meg szállás, de minek. Ha véletlen esik egy kis hó, azt kb. egy nap alatt lekotorják róla, mert nincs egy gép, ami kicsit megjárja. Marad a 60 éves drótkötél felvonó, ami már újkorában is elavult volt. A fejlesztés eredménye még, hogy a toronytól levezető utat kiszélesítették, hogy autóval járható legyen és felszórták murvával. Ez után gondolja meg mindenki, hogy bevállal-e egy lecsúszást ezen a szakaszon.
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.03.31. 09:13
A fókás léc akkor halad optimálisan, ha minél kisebbet emelünk, és hosszan ki tudjuk csúsztatni. Akkor van baj, ha a fóka átnedvesedik és rátapad a hó, ezzel akár lehetetlenné is teszi a csúszást, és így lépkedni kell, ami lassú és fárasztó. Ez a gond alapvetően nedves hónál jön elő, vagy ha pl. véletlenül átmész valami vízen. Szakboltokban lehet kapni erre külön impregnáló spray-t, és vaxot is. Én azt használom ami éppen otthon van, sima folyékony vax, sífutó vax, gyertya.
Előzmény: (skalipat 209115)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2020.03.30. 20:03
Irigykedem.
A fókát miért, és mivel kell vaxolni?
Előzmény: (bouquetk 209113)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.03.30. 16:06
A történelem ismétli önmagát. Ezt a sztorit egyszer már megírtam ide, szinte napra hét évvel ezelőtt, 2013. márciusában. Most ismét lejött 30-40 cm hó, és én persze újra mentem. 25-én reggel 6-kor kinézve az ablakon minden, az út is fehér. Eldőlt, menni kell. Készülök, pakolok, mint már annyiszor, mi jön, mi marad. Csak az fura kicsit, hogy mindezt otthon teszem. Nem kell sietni, nincs autózás és hosszú a nap. Megy a matek, hogy melyik léccel? Hajlanék a szélesebbek felé, arra gondolva, hogy a pályán milyen jó is lenne. Végül győz a józan ész, oda is kell jutni, meg ott felfele is. 9 előtt indulok. A hó kicsit nedves, alul olvad is. A vax a fókán Remeterétig tart ki, itt egy darab gyertyával újítom fel. Két futón kívül senki. Van itt egy nyiladék, abban szoktam léccel közlekedni, át is váltok rá. Menet közben ütögetem le az ágakról a havat, hogy visszafele ne zavarjon. Lapisban áll pár autó, de ember sehol. Felérek a Rotary D-i oldalára és éppen utolérek pár túrázót, amikor újra meg kell állnom vaxolni. A TV torony környékén már többen vannak, főleg szánkózók. Kihasználják, hogy nincs iskola. Miközben szerelek át, egy autóból rám köszön Péter, a sípálya mindenese, gondnoka stb. Megörülünk egymásnak, jó lesz együtt csúszni, mászni. Lecsúszom a turista úton, majd a felső kövesen a pályára. Mire indulnék befut Péter is. Megbeszéljük, hogy lecsúszunk, majd eltúrázunk Kisrét fele. A pálya egészen kiváló. Mindig elcsodálkozom, hogy ez az ős öreg Ski Trab lécem milyen jó. Csodaszépen úszik fel, pedig csak 80-as a dereka, igaz könnyű. A menet olyan jó volt, hogy ismétlést kívánt. Beszélgetve igen hamar felfókáztunk. A második menet után indultunk Kisrétre, majd amerre adja magát. Végül egy hosszú irtáson fel a Rortáry É-i oldalára. Itt útjaink elváltak, Péter visszacsúszott, és meg toronyiránt fel a János kilátóhoz. Innen már haza tudok csúszni. Jó kis menet volt lefele, hamar hazaértem. Volt még egy feladatom, megtartani a szezonzárót a kertben. Kb. 80 méter kék pálya. Ha már lúd, legyen léc teszt is. Előszedtem a 95-öst, meg a 116-ost is egy-egy körre. Annyira jó volt, hogy a szélesebbel mennem kellett még egy ráadást. És ezzel, ezt az igencsak különös, rövidre sikerült, elemeiben azért parádés szezont 19 nappal bezártam.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2020.03.25. 19:22
Egy friss videó:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Itt találtuk:
https://www.wakeblog.hu/wakeboard-szezon-kezdet-helyett-snowboard-es-si/
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.03.25. 15:45
Tökéletes porhó, ez volt ma.
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2020.03.25. 11:55
Volt valaki kint a pályán?
Középgyükési út felé simán le lehet csúszni?
Köszönöm.
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.03.22. 19:08
Csak egy kis nosztalgia: 1963. márc. 21-én országos középiskolai alpesi síbajnokság volt a Mecsek északi oldalán - igaz, nem a mai Misina alatti pályán, hanem egy kissé keletebbre, a Kisréten - szerénytelenül jelentem, hogy a soproni "profik" mögött a kilencedik helyem ma is büszkeséggel tölt el. Attól még egy kicsit keletebbre, a Dömörkapu felé még egy "32 m-es" síugró sánc is volt - itt törtem el a főiskolai szertárból (Édesapám az Állattani tanszék tanszékvezető tanáraként a Sportkör elnöke is volt) kölcsönkapott lécet úgy, hogy a levegőben lecstolt, én simán talajtfogtam, de az önálló életre kelt léc egy sziklának csapódva megvált a csőrétől. Szóval voltak még telek márciusban még a mediterrán jellegű Pécsett is. WFeri
P.S.: Ja a "felvonó" akkor úgy működött: lécet vállra, futólépés a hegytető! Egyébként felvonóval - egy tárcsással - 1973-ban találkoztam elöszőr Sinaian, ahova az akkor vendégdiákként Bukarestben tanuló öcsém meglátogatása révén kerültem.
Előzmény: (bouquetk 209065)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2020.03.22. 17:08
Jó lenne, de inkább csak a fele lesz. Egyébként 2013-ban március végén lejött 30 centi. Lett egy pazar nap belőle. Be is számoltam róla. Azért reménykedem egy kis túrasíben, sajnos a felvonó most nem opció.
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2020.03.22. 12:42
Kicsit elkésett az idei havazás is..
Snow forecast szerint a Mecsekben akár 30 cm is eshet...
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2018.02.23. 15:28
Hétvégén általában 9-től. Előtte érdemes a https://www.pecsisipalya.hu -n és a sielok.hu -n megadott telefonos elérhetőségen érdeklődni.
Előzmény: (HofEE 199955)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.23. 11:07
Jó kis összefoglaló! Szombaton hány órától lesz nyitva a pálya?
Előzmény: (pecsisi 199925)
pecsisi
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2018.02.22. 21:14
https://www.pecsma.hu/abszolut-video/igy-sielnek-kis-pecsiek-mecsekben/
Egy beszámoló a ma megrendezett sí-diákolimpiáról.
Farkas Péter
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2017.01.26. 08:20
Kedves Sporttársak!
Köszönjük a dicséreteket és a kritikákat is. A Pécsi Sípálya üzemeltetése a rendelkezésre álló alacsony költségvetésből nagyon nagy kihívást jelent, így örülünk, hogy idén van legalább egy ember aki nagyon kevés pénzért, de kezeli nekünk a felvonót, segít eligazodni. Hiteles információ a 30-558-48-71 telefonszámon.
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2017.01.25. 15:19
Hétfőn amikor elköszöntem, mondtam hogy szerdán is jönnék még egyet délután, nyitva lesz-e? Igen.
Ma 2 előtt értem a síházhoz, miután köszöntem, az Úr első szava az volt hozzám, hogy mindjárt zárunk. Felcsatoltam és lecsúsztam Tettyéig.
Fogok még menni, ha a hasraütés-szerű nyitvatartást lecserélik valami hivatalosra, vagy egy hiteles ember lesz ott akinek lehet a szavára adni.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.