Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Zermatt - Matterhorn síterep leírás cikk fotóalbum értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 298, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  FidosanFérfiHaladó síelő
Dátum: 2015.10.27. 13:49
(Üzenetazonosító: 183728)
Fidosan Hozzászólások: 179
Regisztrált: 2011.02.26.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi, na ez az ilyesmire gondoltunk,akkor remélhetőleg most is van,elég ha a lécet ott tudjuk hagyni van a bakancsra gumi talpunk ha többet kell mászkálni benne , igen gondoltunk az időre, a terv hogy az olasz oldalra veszünk bérletet és mikor szép az idő átmennénk kirándulni a túl oldalra kiegészítő jeggyel pár alkalommal
Előzmény: (Szecsi 183700)
Feladó:  SzecsiFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2015.10.24. 14:04
(Üzenetazonosító: 183700)
Szecsi Hozzászólások: 498
Regisztrált: 2006.09.26.
45 síterepet értékelt

A zermatti vasútállomáson ezelőtt jó pár éve volt síléc megörző (falra felfúrt pántos lakatok, gondolom most is van hasonló szolgáltatás ha már akkor is volt) 1 vagy 2 CHF-ért. Az átjutással kapcsolatban javaslom, hogy nézzetek időjárás jelentést, mert ha nagy a szél akkor simán előfordulhat, hogy a hegy "rossz" oldalán ragadtok.
Előzmény: (Fidosan 183689)
Dátum: 2015.10.23. 19:19
(Üzenetazonosító: 183693)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi a választ,na ez volt nekem is gyanús mert neten semmit nem találni erről, csak ha hüttében kajálásra rendezkedünk be akkor nem cipelünk felesleges cuccot,vagy max felviszek csokit,vizet,banánt és azt bekapom a liften..majd reggel meg este bezabálunk :) én szeretem a kinti helyeket is ahol rönk asztalok padok vannak a szabadban,nagyon jó hangulata van egy ott kajálásnak pláne ha szép az idő....na majd ha megjártuk utána leírom a tapasztalatokat...úgy terveztük lécen megyünk át olaszból, vinnénk cipőt és a lécet bakancsot ott hagynánk valami tárolóban ha van lehetőség... ha találunk jó parkolót nem piszkáljuk a kocsit mert erre már ráfáztunk párszor a franciáknál :)
Előzmény: (jóska63 183692)
h i r d e t é s

Feladó:  jóska63FérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2015.10.23. 16:51
(Üzenetazonosító: 183692)
jóska63 Hozzászólások: 483
Regisztrált: 2008.11.05.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hát ez nem aza hely ahol piknikeseket várnak, most így hirtelen nem emlékszem ilyen helyre, de van két nagy centrum a hegyen, ahol el lehet képzelni, de inkább a Michellin csillagos hütté-k a jelemzőek.

A kiskabinos aljában, vagy a vasút alsó allámásán elképzelhető, hogy van valami tároló.

Taschból vagy messzebbről vonattal könnyű megközelíteni, de ekkor a vasúttal a Grönnergratra tudsz könnyen feljutni vagy sétálni kell a kabinosig, vagy a lokál elektromos minibusszal eljutni a falu másik végébe.
Dátum: 2015.10.22. 21:16
(Üzenetazonosító: 183689)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok !látom ez a topic nem nagyon pörög,de azért lenne pár kérdésem,hátha kicsit felkavarja az állóvizet.... :) Foglaltunk 7 napot ezen a terepen,illetve az olasz oldalon Cerviniában és 3 napot Valtourneche ben és van pár kérdésem amire nem nagyon találtam választ a neten...szóval piknik területek vannak e és merre,olyanra gondolok mint pl 3 völgyben a saulire expressnél ahol fűtött helység,wc,wifi,mikro,mosogato van ahol a saját kaját meg lehet melegíteni,edényt elmosni,kis szussz a melegben és gyí tovább....valamint ha átcsúszunk Zermattba le tudjuk e valahol tenni a cuccunk és körülnézni a városban,és mennyire macerás Valtourneche ből átjutni mert az utolsó 3 napunk ott van de elvileg egybe síelhető...szóval inkább gyakorlati dolgok...köszi
Feladó:  apocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.12.21. 20:42
(Üzenetazonosító: 175965)
apoca Hozzászólások: 323
Regisztrált: 2005.10.13.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

nagyon jó a kép.
Kellemes csúszkálást az Új Évben is:)
Feladó:  varia2000FérfiKezdő síelő
Dátum: 2014.12.14. 13:35
(Üzenetazonosító: 175617)
varia2000 Hozzászólások: 54
Regisztrált: 2008.01.30.
32 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia,jók a képeid és a terep is biztos super volt,"irigylem a mázlistákat" ,sajnos nekem azóta,hogy utoljára beszéltünk nem jött össze Zermatt,üdv,istván
Előzmény: (MM 175603)
Feladó:  MMFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.12.13. 23:08
(Üzenetazonosító: 175603)
MM Hozzászólások: 473
Regisztrált: 2008.11.20.
22 síterepet értékelt

Hi

Gyengen sikerült a napom...

Hihetetlen volt... nagyon jót sieltem...mint látható, borzasztóak voltak a körülmények... :-)
MM
zermatt2.jpg zermatt3.jpg zermatt1.jpg zermatt4.jpg
Dátum: 2014.12.12. 23:00
(Üzenetazonosító: 175546)
22 síterepet értékelt

Hello

Kezdem a szezont... :-)

Mm
image.jpg
Feladó:  Snow-angelNőHaladó síelő
Dátum: 2014.12.09. 22:26
(Üzenetazonosító: 175358)
Snow-angel Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2006.12.31.
2 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feladó:  Snow-angelNőHaladó síelő
Dátum: 2014.12.09. 22:23
(Üzenetazonosító: 175356)
Snow-angel Hozzászólások: 31
Regisztrált: 2006.12.31.
2 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sziasztok!

Elég rég jött ide hozzászólás, gondoltam felpörgetem kicsit az eseményeket :)
Úgy alakult, hogy december elején Svájcban igen gyatrák a hóviszonyok, talán Zermatt és Andermatt az utolsó mentsvár. Így aztán Zermattban csúsztam két napot.
Ha valaki nem tudná, vagy lusta lenne átnyálazni a topikot az elejétől, maga a város teljesen autómentes. Csak lovaskocsin, lábbusszal, biciklin illetve újabban elektromos autón lehet közlekedni. A szállodák nagy része, úgy vettem észre a vasútállomáson, biztosít transzfert a saját elektromos kiskocsiján, de elektromos taxik is bőségesen állnak rendelkezésre.
Maga a síterep még nem pompázott teljes fényében, több pálya is le volt zárva (de ma már havazott egy kicsit, reméljük ez a tendencia folytatódik). A hideg már adott, úgyhogy az a kicsi, ami van, legalább nem olvad el és tudnak hóágyúzni.
Csináltam pár képet is, 4 db-ot fel is töltöttem a galériába. Gondoltam, annyi elég, hiszen a Matterhornról már van fent rengeteg kép. De olyan, amilyet én csináltam, nincs még egy :D Nem látni minden nap szivárványt a "Toblerone" előtt...

Jó szezont és jó csúszást mindenkinek!
Feladó:  XeroFérfiHaladó síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2014.05.10. 09:18
(Üzenetazonosító: 172480)
Xero Hozzászólások: 882
Regisztrált: 2008.11.26.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Megkésve némileg de pakoltam fel egy albumot a hozzám befolyt képekből.
https://sielok.hu/fotoalbum/zermatt...-cervinia-2014/kep/1/
Dátum: 2014.02.14. 14:14
(Üzenetazonosító: 169745)
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Zermattot megcélozva érkeztünk két hete Cerviniaba, de az idő közbeszólt és csak egy napot tudtunk a svájci oldalon tölteni. Ez is bizonyította viszont, hogy valóban egy rendkívül jó terepről van szó.

Már az első csúszásunkkor láttuk, hogy ezek a pályák piszok szélesek, jól kezeltek és hihetetlen szép a látvány.
Itt is egy kis videó a társaságunk első csúszásáról ezen az oldalon:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Egy nap közel sem volt elég, hogy igazán kiélvezzük a terepet, de volt lehetőségünk szinte mindegyik hegy bejárására és az érdekességek megtekintésére.

A Gonergrattól vezető piros Furi-ig hihetetlen jó kis pálya, igazán le tudja szívni az embert. A Schwarzsee és Furi között lévő fekete is jó, de néhol elég szűkös és jeges.

A fogaskerekű vasút szintén nagy élmény. Csodálatos a látvány és az élmény is kiemelkedő.

Az Iglu Dorf szintén nagy élmény. Kellemes zene, mérsékelt árak és igazi művészet a jéggel a falakon belül.

A tetőre a feljutás kissé nehézkes. Lehet, hogy ez a nagy rohamnak köszönhető, de legalább 40 percet vártunk mire feljutottunk az O3-al 3883-ra. Innen a kilátás páratlan és az élmény is nagyon jó. Nekem ez volt az eddigi legmagasabb pont ahol jártam. Körülöttünk mindenhol kéklő gleccser jég és hasadékok.

Aki az olasz oldalra kíván visszacsúszni, az figyeljen Plateau Rosanal, hogy a falu melyik része a cél, és a bal oldali célpont esetén tessék megereszteni, hogy átcsúszhasson a felvonók mögé.

Összességében imádtam ezt a terepet. Feltett szándékom jövőre ugyan így még egyszer eljönni ide, hátha akkor jobb időnk lesz és tényleg teljes mértékig ki tudjuk élvezni ezt a csodálatos helyet.
Dátum: 2014.02.14. 13:56
(Üzenetazonosító: 169742)
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nos múlt héten értünk haza, de most van időm kicsit írni a terepről.

Az út relatív egyszerű volt, nem volt gond, de nagyobb havazás esetén a lánc kötelezőnek tekinthető.
Egy fél nappal hamarabb érkeztünk, hogy legyen plusz napunk csúszni. Megálltunk a szállásnál a helyi dolgozók pedig nagyon segítőkészen és készségesen beállítottak minket a kisbusszal. Meglepően jó fejek voltak.

A szállásunktól kb 50m gyaloglás után lehetett eljutni a 3bis pályához, amin le lehetett csúszni a bubis felvonóig (A jelű a térképen) és a nagy állósig (B jelű a térképen). Nagy hó esetén kora reggel gyalogolni sem kell, csak a szállás előtt csatolni és az útról rácsúszni a pályára.

A bérletpénztárban szintén nagyon kedvesek voltak, és a 7 napos bérleteinket megjutalmazták némi csokival (ennyiért csokigyárat is adhatnának :) ).

A hazajutás szintén a 3bis felé történik, de ha nagy hó van, akkor a sima 3-as felől is belőhető, de ekkor ki kell csúszni az útra és a végén 50m-t gyalogolni felfelé.

A szállásunk teljesen kiváló volt. Két emeletes apartman, két wc, egy zuhany, a folyosó végén tőlünk 20m-re edzőterem, szauna, jakuzzi. Természetesen mindezek ingyen. A portán wifi lehetőség szintén ingyen, de rendkívül lassú és leterhelt sajnos. A porta alatt kis klubterem kanapékkal, színpaddal, pingpong és csocsó lehetőséggel.

Az időjárás nem volt túl kegyes velünk, gyakorlatilag egy nap kivételével folyamatosan köd, felhő és havazás váltogatta egymást. Számomra nem volt a legideálisabb, de amiről tudok írok.

A pályák hihetetlenül jól karban vannak tartva. A napos időt kivéve gyakorlatilag kongtak az ürességtől. Mivel a pályák számozását annyira nem figyeltem, így inkább nagy általánosságban írok. Szinte az összes pálya piros, kellemes esésű. Vannak jó hosszú vonalak, mint pl a Cime Bianche és Valtournenche közötti szakasz.
A hazacsúszásnál a Plateau Rosatól figyelni kell merre indul ez az ember, mert később nem tud váltani. Én legalább kétszer jártam pórul és felvonózhattam még egyet a nap végén. Ha valaki későn ér le a faluba, akkor nagyon megütheti a bokáját és sétálhat fél órát fölfele a szálláshoz.
A falu fölött nem sokkal található 12-es fekete nagyon jó élmény volt. Egy derekas havazás közepette lezárták, majd barátaink rámentek és rácsalogattak minket. Piszok jó térdig/derékig érő hó, kellő meredekséggel, legalján döngölt kemény alappal. Nagyon jó élmény volt, többször is meglátogattuk.
A funparkokkal gondban voltunk. Hiába kerestük a térképen feltüntetett helyeken őket, valószínűleg a nagy havazásnak "hála" elérhetetlenek voltak. Egyedül egy picikét találtunk meg a H felvonó tetejénél.

A helyi emberek mindenhol nagyon barátságosak. Annak aki régen járt erre, vagy a francia vendégszeretethez szokott, annak bizony nagy változás lesz. Mindenki mosolyog, köszön, elbeszélget velünk. A vendégek között az idősebbek is megpróbálnak velünk kommunikálni, még akkor is ha nem bírnak nagyon más nyelvekkel. Legalább három olyan olasszal beszélgettem, aki nemrég járt Magyarországon. Jó volt hallani.

Az árak a földön járnak. A legdrágább helyen sem volt több egy forraltbor 6€-nál, és a sör sem ment 8€ fölé.

A boltok csak a faluban elérhetőek, szóval érdemes egy nagy sétával számolni a magasabban lévő szállásokról, vagy be kell ülni az autóba és legurulni.

Az éttermi árak is elfogadhatóak 10€-ért, már főételt vagy pizzat kapunk, mellé 5€ egy korsó sör.

Az éjszakai élet némileg szegényes. Két alkalommal próbálkoztunk. Az első alkalom teljes kudarc, míg a második is egy darab szórakozóhelyben merült ki (Max club), ami ugyan szép kivitelezésű volt, de nem volt benne 50-nél több ember. Ez egy Val Thorens-i 1000-es buli után azért gyengécske.

Mivel alapvetően Zermatt miatt érkeztünk ide, így international bérletünk volt, de a hét folyamán csak másfél napig volt adott az átjárás. Egy teljes napsütéses napot sikerült ott töltenünk, amiről Zermatt topicjában majd írok.

Összességében nagyon tetszett a terep és erősen gondolkozom rajta, hogy ugyan ebbe a szállásba még egyszer elmegyek ugyan így (ritka ez nálam). Hátha akkor jobb idő lesz, mert azon az egy kiváló napon láttuk igazán, hogy miért is került ez ennyibe.
Dátum: 2013.12.13. 19:30
(Üzenetazonosító: 164252)
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi szépen az infókat. Be is indult a nyálelválasztásom. :)
Előzmény: (huligan 164248)
Feladó:  huliganFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.12.13. 18:31
(Üzenetazonosító: 164248)
huligan Hozzászólások: 3491
Regisztrált: 2006.12.29.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Én laktam itt. Nagyon jó helyen van, talán a legmagasabban a faluban. A pálya beszálláshoz kb 50 métert kell gyalogolni. Egyébként déli fekvésű és pont a Matyi alatt van.
Előzmény: (Xero 164247)
2007-Zermatt-1185.JPG
Dátum: 2013.12.13. 18:09
(Üzenetazonosító: 164247)
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nos úgy néz ki nekünk is fixálódott a szállás teljesen és ki is lett fizetve.
A MareMonti-nál talált pár hete az egyik barátom helyet: http://www.maremonti.hu/szallashely.../residence-cervinia-2-cervinia.html
Előzmény: (wolf 161018)
Feladó:  ViriFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.12.04. 16:24
(Üzenetazonosító: 163601)
Viri Hozzászólások: 625
Regisztrált: 2003.09.26.
40 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszi mindenkinek! Majd elmeditálunk rajtuk!
Még egyszer köszi a tippeket!
Viri
Feladó:  jóska63FérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.12.04. 16:16
(Üzenetazonosító: 163598)
jóska63 Hozzászólások: 483
Regisztrált: 2008.11.05.
54 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

én mentem mindenfelé már

az kérdés, hogy mikkor én Simplom párti vagyok, vagy Simplom alatti vonatos, nem kell dugózni a osztrák-német-svájci határ környékén főleg turnus váltáskor

de a repülő vonat kombó sem rossz milánóból
Dátum: 2013.12.04. 16:03
(Üzenetazonosító: 163594)
22 síterepet értékelt

Hello
Nem tudom a `Zermatt-ba, illetve konkrétan Montanaba' pontosan melyik uticélt takarja :-), de a lényeg, hogy pass-on én télen nem kockáztatnék, még Svájcban sem. Nem kell nagy havazás, csak köd, szél, vagy kicsi lavina és ottragadhatsz.

Én mindenkinek aki Wallisba tart azt javaslom, hogy Zürich-Bern-Kantersteg(vonatos alagutazás a Lötchberg-en)- Raron úton menjen. Onnan kb 40 perc Taesch (Zermatt) is meg Montana is.

üdv
Előzmény: (Viri 163573)

elsőelőzőkövetkezőutolsó laponként: összesen 298, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 27 vendég és 1 regisztrált felhasználó látogatja.