Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Zermatt - Matterhorn
síterep infó oldal
ÜZENETEK (363)Időben csökkenő Időben csökkenő
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.02.19. 11:35
huligan

Köszi. Sejtettem hogy nem nagyon van pályaszállás...

Nagyon kiváncsi leszek a síelésre. Egyik kedvenc helyünk, már voltunk itt asszem 5ször, de nyáron és nem csatoltunk fel, csak túráztunk. Arra is tökéletes a hely. :-) Nem nagyon lehet vele betelni.

Megpróbálunk még ide elugrani párszor hétvégére a télen, remélem találunk majd szállást a környéken...

Üdv
MM
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.19. 10:45
MM

Azért volt 3 éves mert mindig rászántam magam, hogy kimenjünk, de nem volt elég pénzem a szállásra (későn kezdtem el foglalkozni vele). Azután jöttem rá, hogy ha időben foglalsz, jó áron tudsz szálláshoz jutni.

Első alkalommal utazási irodával mentem és az olasz oldalon szálltam meg a "Plató Rossza" alatt 2100 méteren. Olcsó tágas szállás volt, reggel 25 perc alatt (csúszással együtt) A svájci oldalon voltam!

Ha Zermattban szeretnél jó szállást (kevés az klasszikus pályaszállás) interneten kell foglalni kb 6-7 hónappal előtte a https://www.zermatt.ch oldalon!

Én is ott foglaltam, minden rendben volt!

A szállás neveit és elérhetőségét megpróbálom előkeresni és küldöm!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.02.19. 10:23
huligan

Másik topicban említetted hogy itt voltál, érdekelne hol szálltál meg.

Másik, hogy miért volt 3 éves projekt? Remélem nem a szállás miatt...:-) jövő héten megyünk ide, szállást találni elég nehézkes volt, így egy már ismert helyen szállunk majd meg, bár ez Saas-Grundban van.

:-)

köszi
MM
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
csabacsek
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2009.02.10. 20:42
Köszönöm az infót Krisztián!Bár sajnos a svájci frank mostanában majd nem 50 forinttal emelkedett,de hát ez van!Még egyszer köszi!
Bende Krisztián
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.02.10. 19:51
A szállásunk Zermatt-tól 6 km-re vissza egy Taesch nevű kis falvacskában volt. A szálloda neve:Monte Rosa. Az út egyik oldalán volt a szálloda rész, a másik oldalon, pedig az Aparthotel Monte Rosa épülettömbje. Kb 4 emeletes házak és a szobákhoz hatalmas terasz is tartozik. Megtalálhatod a https://www.taesch.ch weblapon és ott le is tudod foglalni a szállást. Ja, az autó 1 héten át a hotel fedett garázsában parkolhat, mert minden szobához jár egy "autónyi" garázsrész.Így az autó hazautazáskor is ugyanolyan tiszta lesz mint mikor jöttél. Zermattba, a hotel privát, ford tranzit minibusza viszi fel reggel és hozza vissza este a sízőket,mert Zermatt autómentes övezet és csak külön engedéllyel lehet bemenni, nem-elektromos autóval...Én utoljára 3 éve voltam ott, nem tudom, hogy azóta emelkedett-e az ár de szerintem nem sokat változhatott, mivel a svájci frank egy elég erős valuta.Ez a szállás tuti jó volt, szívből ajánlom!
csabacsek
7 élménybeszámolót írt
7
15 éve tag
2009.02.10. 18:40
Kedves Krisztián Írd már le légyszives hogy hol lehet Zermatton vagy a környéken ennyi pénzért szállást kapni.Előre is köszi!
Bende Krisztián
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2009.02.10. 12:14
Zermatt a csúcs, ha síterepekről van szó! Ez volt az első olyan hely életemben, ahol rendes tempóban, megállás nélkül tudtam 30-35 percet sízni lefelé! Mikor a teljes pályarendszert igénybe vettem, akkor 2,5 kilométert tettem meg - függőlegesen!Zermatt és pályarendszere, felvonói egy más dimenzió. Össze sem lehet hasonlítani, mondjuk egy Donovalyval, vagy egy Csertovicában csörömpölő korongossal... Tiszta szívből merem ajánlani bárkinek aki szeret síelni! Mi a svájci oldalon szálltunk-szállunk meg már évek óta, 25.000 Ft/hét/fő és ebben benne van a hotelban az uszoda és fitneszterem használat is. De ami a lényeg, innen a legszebb a Matterhorn látványa! Azokat a fotókat, képeket, amiket eddig csak képeslapokon, vagy posztereken láthattál most saját magad fogod megcsinálni! És csak annyi a dolgod, hogy megnyomod a gombot a fényképezőgépeden!!! Tényleg hihetetlen! Annak aki oda készül csak annyit mondhatok: Menjen!
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.02.04. 22:18
Hi,

Lefoglaltuk a szállást Február utolsó hetére a környéken...kicsit kezdünk izgulni...

:-)

MM
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2009.01.08. 21:58
A mai újságból...

Azért jó látni hogy ilyen is van:

Zermatt tourists lament snow-free streets

While city authorities across Switzerland come under fire for failing to clear icy roads and pavements, tourists and locals in Zermatt have conversely complained that the authorities have cleared too much of the snow from the streets, depriving the popular ski resort of much of its winter charm.

Az intézkedésről pedig annyit, hogy természetesen a következő havazás eredményét - ésszerű keretek között és a biztonságot szem előtt tartva - meghagyják.

:-)

MM
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.12.09. 10:21
Köszi Szecsi! felkerült az új sítérkép :)
https://sielok.hu/images/siterkepek/zermatt.jpg
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.12.08. 18:01
Pár éves már a sítérkép, ezért belinkelem az idei térképet: http://bergbahnen.zermatt.ch/graphics/skigebiet/2009/Matterhorn-ski-paradise.pdf
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2008.08.11. 15:05
2008.augusztus 3. óta már nem irigykedek : ))
Zermatt.08.08.03.JPG
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.08.07. 18:41
Irigykedni szabad, én is ezt tenném, ha ilyet látnék...
Csak a tettlegességet kerüljük, ha lehet! :-)
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.08.06. 23:44
Bár nem büntetendő, azért jó esik a "sárga irigység" bűnébe esni!
Az ilyen esetekben terjesztése, kifejezetten javalt.

Köszönöm!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.08.06. 19:48
A múlt héten egy rokonlátogatós svájci csavargás keretében - persze TELJESEN VÉLETLENÜL! - Zermattba is eljutottunk és ha már itt voltunk, akkor csúsztam is egyet Július utolsó napján. Mivel a kocsiban 4 személy (3 nő :-) ) + 4ünk cucca foglalt helyet, a bakancsok itthon maradtak, így a teljes cuccot helyben béreltem. Mivel a kölcsönzők csak 8-kor nyitottak, 9 körül értem fel és az alagút végén a fényen kívül 10-15cm FRISS HÓ is fogadott (ezt még itthonról rendeltem :-) ).
A pályák kellemesek voltak, a felsőbb részeken nem annyira, "alul" 11től már kásásodtak, de mindent összevetve olyan volt mint egy napsütéses tavaszi síelés, síeltem már télen sokkal-sokkal rosszabb körülmények között is.
Nem mondhatom, hogy kevesen lettek volna, de nagyon sokan sem, a felvonóknál nem kellett nagyon várni, pedig viszonylag sok versenyző volt fent edzeni.
Jó volt és asszem azért volt némi szerencsém az idővel...
Amiben nem értettem a rációt, az az volt, hogy a nem síelőknek szóló jegy (amit a család többi tagja vett) drágább mint a síjegy, amivel több felvonót használhatsz, de biztos megvan ennek is az oka...
Rakok fel néhány képet is.
felvonobol-01.JPG
palyak-06.JPG
kis-matterhorn.JPG
friss-ho.JPG
emberek.JPG
Matterhorn-felhoben.JPG
palyak-01.JPG
palyak-02.JPG
palyak-03.JPG
palyak-04.JPG
palyak-05.JPG
felvonobol-02.JPG
hutte.JPG
felvonobol-03.JPG
jon-a-kabin.JPG
bella-italia.JPG
gabesz77
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.03.10. 19:32
Március 1-8 között lehetőségem volt ellátogatni Európa egyik leghíresebb síközpontjába az olasz-svájci határon található Breuil-Cervina - Zermatt régióba. Szeretném megosztani a tapasztalatokat, hátha jövőre Ti is kedvet kaptok egy ilyen túrához...
A szállást november közepén kezdtem el keresni. A magyar utazási irodáknál már szinte minden apartman be volt foglalva erre a hétre, ezért aztán rövid internetes keresgélés után rátaláltam az ideálisnak tűnő lehetőségre. Cervinia Cielo Alto részében, a 'Cielo Alto Apartments' nevű létesítményben foglaltam 6 ágyas apartmant 1000 EUR-ért egy hétre (minden költséggel együtt). Ha tehetitek, ne foglaljatok irodán keresztül, mert elég keményen rátesznek az árra - akár 15-20 ezer forintot is személyenként.
Elsején reggel Wizzair-rel elutaztam Eindhovenbe, innen 4 órás várakozás után egy Ryanair járattal repültem tovább Bergamoba. A bérautó átvételét követően 2,5 órás kényelmes autózással megérkeztem Cerviniába. Az apartmanház tulajdonosa, Ettore igen kedvesen fogadott. Megmutatta a rendkívül tágas, 3 légterű, 10 fekvőhellyel berendezett apartmant. Nagyon kényelmesen elfértünk benne. A csapat többi része kb. 1 óra múlva meg is érkezett. Ők autóval indultak előző nap este Budapestről. Az út kb. 1200 km, 14 óra. Szinte végig autópálya.
Este mindjárt ki is próbáltuk az apartmanház éttermét. A személyzet végtelenül kedves, a berendezés és az ételek is hamisíthatatlan olasz hangulatot árasztanak.
Másnap reggel lecsúsztunk a falu központjába. Fontos: Cielo Alto-ból nem lehet sítalpon elérni a teljes pályarendszerbe becsatlakozó liftek völgyállomásait. Cerviniába beérve le kell csatolni és gyalogolni kell kb. 300 m-t a felvonóig. Ez azonban még nem szegte kedvünket. Az már viszont igen, hogy nagyon erős szél fújt, emiatt csak öt felvonó működött, később már csak kettő. Így természetesen nem lehetett átkötni sem a svájci, sem pedig a valtournenche-i oldalra. A többszáz kilométernyi pályára elegendő síelő így ennél a két liftnél zsúfolódott össze. Emiatt kissé olyan Szlovákia-feeling lett. Persze ezen a magasságon (Cervinia~2050m) nem kell csodálkozni, ha viharosra fordul az idő. A napsütés egyébként egész héten kitartott, de a szél még egyszer-kétszer bekeményített.
Mérsékelt síélményekkel tértünk vissza a szállásra. Reménykedtünk, hogy másnap talán csökken kicsit a szél, és birtokba vehetjük a teljes pályarendszert. Így is lett. A második és harmadik napról csak szuperlatívuszokban tudnék beszélni. Szélcsend, napsütés, lélegzetelállító szépségű panoráma minden irányban, csodálatosan karbantartott, kiváló minőségű pályák és különleges felvonók teszik egyedivé ezt a régiót. A Matterhorn kétségkívül uralja a tájat. Ha keresztülsíelünk a svájci rész rothorn-i szegletébe, mindhárom oldalról megcsodálhatjuk Svájc ezen nemzeti jelképét. Utazhatunk a Gornergrat fogaskerekűvel, melynek hegyállomásáról elénk tárul a világ talán egyik legszebb panorámája. Körben több mint tíz 4000 méter feletti csúcsot láthatunk. Kipróbálhatunk különféle "tojásos" és "gyorsulós-ülős" lifteket, valamint számos "nagykabin"-t is. Itt található Európa legmagasabb felvonó-hegyállomása a Klein-Matterhornon 3883 méter magasan. Ide azonban kissé nehéz feljutni (nekünk csak a harmadik nap sikerült), mivel igen komoly sorok szoktak kialakulni a felvonónál. A gleccsersí itt nem különlegesség, a magasabb vezetésű pályák szinte mind gleccseren találhatóak. A csúcstól a szállásunkig akár 20 kilométert is csúszhatunk felvonózás és - ha úgy akarjuk - megállás nélkül. A síélmények mellett megtekinthető egy jégbe vájt kocsma (Iglu-dorf), továbbá a Klein-Matterhorn mellett a gleccser mélyében egy jégszobor kiállítás is. A Plateu Rosa-n 3480 méteren meglátogatható Európa legmagasabban fekvő múzeuma, amely a drótkötélpályák építésével foglalkozik. Igen érdekes.
A felvonóknál általában nem kell sorban állni (kivétel a már említett nagykabin), viszont ha valamelyik átkötő szerepet betöltő lift meghibásodik, könnyen kialakulhat torlódás. Az olasz-svájci határra felvivő és a valtournenche-be átvivő lifteket csak akkor nyitják meg, ha aznap az időjárás egészen felvonózárásig alkalmas arra, hogy a síelők visszatérjenek a szállásukra. Zermatt és Cervinia között a távolság légvonalban csak 20 km, de közúton több mint 220, és egy Zermattban kényszerből szállodában eltöltött éjszaka könnyen felboríthatja a teljes költségvetést.
Az egyes körzetek közötti átjárás - köszönhetően az új lifteknek - kiválóan megoldott. A távoli részekbe - vagyis a Rothorn és a Sunnegga Paradise-ba - a nagy távolságok miatt akár 2 órát is utazhatunk, de ez egyáltalán nem gond, mivel folyamatosan új dolgokat fedezhetünk fel, és csodálatos szépségű pályákon síelhetünk végig.
A negyedik nap ismét kissé szelesre sikerült. Maradtunk Cerviniában. Most azonban több pálya volt nyitva, és találtunk egy olyat, amin igen kellemesen el tudtuk tölteni a napot. Nem is voltak már annyira sokan, nem kellett sorban állni a felvonóknál sem. Talán azért, mert a szél lefújta a havat a pályákról és gyakorlatilag tükörjégen kellett síelni. Tapasztalatszerzésnek azonban ez is jó volt.
Az ötödik és a hatodik nap a szép időnek köszönhetően ismét át tudtunk menni Svájcba, és újabb emlékezetes síélményekkel gazdagodtunk. Valtorurnenche-ba viszont nem jutottuk el. Valamiért az átkötő lift zárva volt, pedig állítólag ott is jó pályák vannak.
Néhány gyakorlati dolog:
A nemzetközi 6 napos síbérlet idén 240 EUR, és ez érvényes a teljes rendszerre és az összes liftre, valamint a Gornergrat fogaskerekűre is. A nagykabinos lifteknek nincs menetrendje, megállás nélkül üzemelnek. A fogas 4-20 percenként jár.
A hüttékben 15 EUR körüli összegért lehet egy főételt és egy italt fogyasztani. Élelmiszerboltok találhatóak Cerviniában és külön Cielo Altoban is. Áraik nem drágábbak, mint más olasz sírégiókban.
Az Eurót a svájci oldalon is elfogadják, és bankkártyával is lehet gyakorlatilag mindenhol fizetni. A határon természetesen nincs sem útlevél sem pedig vámvizsgálat.
A közönség igazán nemzetközi, rengeteg országból érkeznek ide síelők. Emiatt talán kicsit több azoknak a száma, akik 0 tudással, de nagy sebességgel száguldoznak a pályákon ész nélkül. Érdemes tehát elővigyázatosnak lenni.
Nyolcadikán reggel elbúcsúztunk Ettore-tól és megállapodtunk, hogy jövőre ugyanitt találkozunk. Régóta vágytam már egy olyan atmoszférájú síközpontra, ahová érdemes visszatérni, és úgy érzem, most megtaláltam.
A többiek elindultak haza Budapest felé, nekem viszont csak este fél 11-kor indult a járatom haza Bergamoból. Elautóztam tehát Courmayeur-ba, majd onnan tovább Entreves-be, hogy közelebbről szemügyre vehessem a Mont Blanc-t. Szerencsére a szép idő kitartott, így fellifteztem a Punta Helbronner-re, 3462 méter magasra, és a teraszról a Gornergrathez hasonló csodálatos panoráma tárult a szemem elé. A Rifugio Torino-tól le lehet síelni a Pavillon du Mont Frety-ig (vagyis 2173 méteres magasságig), de itt nincs tűzött pálya, hanem mindenki saját felelősségére arra megy, amerre akar. A Helbronner-ről egy panoráma kabin visz át Franciaországba, az Aigulle du Midi csúcsra, és onnan Chamonix-ba is le lehet ereszkedni, de ez az átkötés télen sajnos nem üzemel. Ez a kis kirándulás azonban így is méltó befejezése volt az elmúlt emlékezetes hétnek.

Néhány kép:
https://sielok.hu/fotoalbum/breuil-cervinia-2008/galeria/
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2008.03.02. 20:04
szakacsze: észre sem veszed hogy ott a határ, csak egy tábla jelöli, hogy Olaszországba fogsz átcsúszni, valamint a zászlókból tud következtetni az ember, hogy merre jár :) Azonban tanácsos nézni, hogy ne csússzon át az ember, ha csak az egyik oldalra érvényes a bérlete. Szállásról nem tudok nyilatkozni mert a szállásunk a svájci részen volt és nincsen összehasonlítási alapom.

Ha lenne még kérdésed írj, megpróbálok válaszolni!

Szecsi
szakacsze
15 élménybeszámolót írt
15
16 éve tag
2008.02.19. 23:57
Sziasztok
Svájc még nincs a schengeni országok közt, akkor hogyhogy át lehet csúszni cerviniából ? Milyen határ van ott, útlevelet nézik ?

Annyival olcsóbb cervinia hogy megéri inkább oda menni ?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2007.10.12. 19:01
Valóban, most már látom, hogy megcsinálták. Hiányzott mint egy falat kenyér. Tavaly siettünk vissza Cerviniába, lesiklottunk sunnega paradise-ból gornergrat felé, majd közölték, hogy a térképen lévő felvonó nem létezik csak projekt. kibírtuk nevetés nélkül. Majdnem Svájcban éjszakáztunk.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.28. 10:41
Szerintem a Gornergrat és a Rothorn nagyon jól össze van kötve, mivel idén újabb lifteket építettek.
Valamint az előző évben átadott Riffelberg-Furi kabinossal a Matterhorn Paradise és a Gornergrat között kapcsolat is nagyszerűvé vált.
Azonban az tény hogy a Mattenhorn és Cervinia "jobban" összefüggő területet alkot mivel egy hegy két oldalán vannak :) azonban azt itt se felejtsük el hogy az átjárás egyik oldalról a másikra a Theodulpass-on és a Plateau Rosa-n keresztül történik, aminek a megközelítése rossz idő esetén majdhogynem lehetetlen.

Amikor kint voltunk febr. elején 6napból 2 nap le volt zárva egész Breuil-Cervinia a rossz idő miatt, legalábbis a svájci oldalon a pályák és liftek állapotát jelző táblán az volt kiírva. Egyik nap át is jött a svájci részre a vihar és akkor kb 1 óra alatt fokozatosan zárták le a lifteket (Matterhorn Paradise-on), egészen Schwarzsee-ig. A Trockener Steg-ig fel sem lehetett menni, hogy onnantól csákányossal feljusson az ember a tetejére és esetleg átmenjen az olasz részre. Ez azoknak nagy szívás akik mondjuk az olasz részen laknak de napközben átmennek a svájci részre síelni és nem tudnak visszamenni, azoknak csúnyán bele kell nyúlni a zsebükbe, hogy egy éjszakát kicsengessenek Zermattban...

Huh egy kicsit hosszúra sikeredett na de mind1
A lényeg az, hogy szvsz ez a hely a világ egyik legeslegjobb pályarendszere minden tekintetben!

http://bergbahnen.zermatt.ch/d/web-cam/standort.html
a sok havazás után érdemes ezt most megézni :D
fáj a szívem hogy nem lehetek most ott... :(
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.