Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Svájc
Zermatt - Matterhorn
síterep infó oldal
ÜZENETEK (363)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2007.09.26. 11:39
Szecsi: jogos amit írtál. Tavaly euro 182 volt az olasz bérlet és euro 228 a nemzetközi. Tehát euro 46-tal többe kerül így. Szerintem, ha valaki Zermattban lakik akkor is érdemes nemzetközit venni, mert a svájci rész eléggé tagolt, és a gleccser oldal (matterhorn paradise) inkább az olasz területtel alkot összefüggő síterepet.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.09.22. 18:44
kissv: annyit tegyél azonban hozzá hogyha Cerviniába van a szállás akkor, hogy a svájci oldalon is síelhess ahoz meg kell venni a közös(International) síbérletet ami nagyjából 250 euró (6 napos felnőtt) vagy még egy kicsit több is.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2007.09.07. 00:36
Sziasztok!
Egy tanács: akit érdekel Zermatt szépsége és varázsa, de nem akarja a luxust luxus áron, az menjen Cerviniába (Olaszország). Ez a városka a vonulat déli oldalán található. Olcsó, össze van kötve Zermattal. Én a szállásunktól a gleccser tetejéig 24 perc alatt értem fel. Egy régebbi véleményhez: összekötötték a Matterhorni részt a Gornergráttal gyors kabinossal!
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2007.01.31. 19:23
Nézzétek meg a fórumban a svájci kategóriában a zermatt-os topicot. ott van egy két hasznos infó!

A link: https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3495 (a szerk.)
f80
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2007.01.31. 09:42
Szuper jó hely,az olasz oldal is a svájci is.Reggel negyobb sorra kell számitani a kabinos felvonónál.fent eloszlik a tömeg.Jó hideg van,érdemes átmenni a svájci oldalra,visszafelé egy hosszú és lassú csákányos jön.Amikor ott voltunk minusz20 körül volt napközben,most biztosan nem lesz annyi.Az árak magasabbak az olasz átlagnál,a svájci oldalon 1200ft egy kávé plusz egy szelet sütemény 1000 de jó, van rajta porcukor.Páratlan kilátás.A világ minden nemzete megtalálható itt sok japán,izraeli,angol,ausztrál turistával,soknak fogalma sincs a sizés alapvető szabályairól csak megy mint az őrült,rengeteg a baleset ezért vigyázni kell jobban.
bkriszta
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.25. 12:42
Nem volt mostanában valaki Cerviniában? Jó lenne valami kis infó róla, oda megyünk a napokban.
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2006.10.18. 14:37
A hütték drágák, nagyon is... ha jól emlékszem a glühwein 5 CHF volt (az kb. 5*180=900 HUF ,nem tudom hogy most mennyi a svájci frank árfolyama).

Az ár nem fix. attól függ hogy milyen apartmant kértek, meg hogy milyen bérletet. Mi úgy voltunk hogy: 6 ágyas apartman, és 6 napos diák síbérlet / :P /.

Szállást neckermannál foglaltuk. Biztosítást mind élet ill. stornót érdemes kötni. ( megjegyzés: A svájci orvosok nagyon drágáért dolgoznak, haveromnak össze kellett varrni az állát mert felvágta a síléce 2 öltés 75000Ft volt... szerencsére a biztosító elintézett mindent még a taxit is az orvosig meg vissza a szállásra. )
Síbérletünk csak Zermattra volt érvényes és az is bőven elég. link: http://bergbahnen.zermatt.ch/e/
itt megtaláltok minden infót!

ha van még kérdés írjatok!
Üdv.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.12. 22:30
ez a 80e fix?
a bérlet+útiköltség (utóbbit 4 személlyel számoltam) úgy 69 000 ft...
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.10.10. 21:58
Ez nem is sok .Mi tavaly Gerlitzenben voltunk 75000 ért fejenként. 5 napos bérlettel.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.10. 21:11
Hello!
csak a legfontosabbak: Hüttében a búzasör, világos és glühwein mennyi+vmi alap kaja? Csak, hogy legyen az embernek vmi viszonyításalapja:)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2006.10.10. 21:04
Mi 2006 feb. 3-11 között voltunk Zermattban!
Aki "olcsó" szállás szeretne Zermattban az nem igen talál. Viszont Zermatt előtti településen Tasch/Tisch (svájciak Tasch-nek írják umlauttal, azért írtam így is úgy is mert volt ahol így volt ahol úgy láttam) ahol egyébként is le kell rakni az autóinkat van egészen jó áron apartman. Monte Rosa Aparthotel a neve, a szállás mellett közvetlenül van vonatmegálló. Jah és persze gondolom nem kell mondanom hogy nem olyan mint a MÁV... szóval hang nélkül közlekedik. Mellesleg a szobák is tökéleltesen berendezettek és hangszigeteltek (ezt csak onnan tudom hogy nagyon hangosan buliztunk viszont a lépcsőházban, szomszéd szobában semmit sem lehetett hallani). Szóval mindenkinek ajánlani tudom csak!
A előttem szólók már írták hogy mennyire király a síterep. Szerintem is überelhetetlen, az tény hogy sok a nagykabinos amiben állni kell és többnyire mindig teli van kivétel az ebédidő is 3 fél négy utáni időszak, a felvonók kb. 1/2 5 ig járnak!!!
Aki ide elmegy az számoljon előre hogy nem két filléres mulatság lesz... azonban nagyon megéri!
Ha valaki ügyes akkor az egész túrát szállás+síbérlet (6napos) + utiköltség kb. 80000 ftból ki tudja hozni. A költőpénz meg mindenkinek a saját dolga...
A léc bérlés sem volt valami drága egészen emberi svájciak révén és tökéletes állapotban voltak. Egyik barátom szorult rá mivel tönkrement segénynek a kötése.
Aki igényes helyre akar menni mindenképpen ajánlani tudom csak!!!
SLskier
66 élménybeszámolót írt
66
19 éve tag
2006.08.02. 17:25
Július utolsó hetében Svájcban nyaraltunk 9 napot (nem síelni mentünk), de ha már ott voltunk, akkor csúszni kellett :)
Zermatt előtt a kicsit északabbra levő Jungfrau-Wengen-Lauberhorn környékén voltunk. Itt található Európa legnagyobb gelccsere (Aletsch gletscher): 25 km hosszú, 2 km széles, 800m mély. Itt is volt nyári sípálya, de rövid és nagyon lapos volt: csak angolok és ázsiai túristák "síeltek" ott. Én itt csak szánkóztam :)
Zermatt volt a nyaralás végállomása. Otthonról hoztam a saját sícipőmet, lécet pedig béreltem. Gyönyörű Zermatt, egy régi kis falu, autómentes övezet -viszont hihetetlen drága (ez egész Svájcra igaz).
Nyáron nem csak a síelők, hanem a sziklamászók paradicsoma is. A faluból tökéletesen látható a Matterhorn.
A falu központjában található az Alpine Museum, ahol a Matterhorn és a környező csúcsok meghódítását, az áldozatokat és a sízés történetét mutatják be. Érdemes ide is bemenni.
A síelés pedig szuper volt: kb 8-tól lehet síelni egészen 13-óráig. Tökéletesen megcsinált pályák, jó hó, elviselhető tömeg és fantasztikus hangulat. 4 pálya van egymás mellett, ebből 1 (ez a legszélesebb)a versenyzőké. Van egy hatalmas funpark is, van dj, hatalmas ugrások és esések :)
Resize-of-P1040276.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040266.JPG
Resize-of-Rotation-of-P1040339.JPG
Resize-of-Kep014.jpg
Resize-of-Kep016.jpg
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:08
Ja, a telszám, ha érdekel még valami: 06-70-333-1506 Fülöp Zoltán
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:07
Én nem nyáron voltam, a gleccser felső része nagyon lapos, viszont Soldenhez és Hintertuxhoz képest is jóval nagyobb a nyári rész. Zermatt fantasztikus hely egyébként, gyönyörű város, rengeteg nagy szintkülönbségű pálya, sok 3000 feletti csúcs. Ami nem tetszett, sok a nagykabin, ahol állni kell, ráadásul tömeg van, a liftrendszere lehetne jobb, az egyes tereprészek, különösen a Klein Matterhorn és a Gornergrat nincs normálisan összekötve, valamint a Gornergrat vonat 40 percet megy fel, ami turisztikai látványosságnak jó, de kéne mellé egy normális sílift. Én kb, 7 éve voltam ott, a liftrendszer állítólag javult valamit azóta.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 12:02
Ide is beírom, lásd Saas Fee topic.

Bandi

A Zermatt vagy Saal Fee kérdésre egyszerű a válasz: Zermatt nagyságrendekkel jobb. Mindkét helzen voltam, Zermatt pályarendszere egyrészt több, mint kétszer nagyobb, a szintkülönbségek is nagyobbak, több a fekete pálya, és a táj is gyönyörű. Egy baja van mindkét helynek, nem nagyon van pályaszállás, és sokat kell kutyagolni a pályáig, ráadásul mindkét hely autómentes. Ezzel együtt Saas Fee is nagyon klassz, de én inkább átmennék az utolsó nap Zermattból egy napra. Vigyázat, nincs közös bérlet.

Svájcban Verbier-t tudom még ajánlani azok közül a helyek közül, amelyeken síeltem is, olvasmányaim alapján Davos is jó lehet. StMoritzot viszont kerüld el, nekem nagy csalódás volt.
freebandi
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.01.02. 17:21
Hello Mindenki!

Szeretnek kb. egy honap mulva Svajcban sielni de nem tudom melyik hely a jobb Saas-fee vagy Zermatt?
Vagy esetleg hova erdemes menni ha nem is ide?
Esetleg valami otlet, hogy melyik szalloda?
Es meg annyi, hogy ha az ember berelni szeretne lecet, ruhat cipot stb. ez lehetseges a helyszinen? Azert mert en pillanatnyilag Angliaban elek es nincs itt nalam semmi ehez a sporthoz.

Koszonom

Esetleg ha kapok egy tel. szamot akkor az is jo nekem. Lehet ugy egyszerubb lenne a valasz

Karolyi Andras
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.09.05. 17:27
beollózom azt, amit haverom írt. Sztem ez elég lesz. Az irománya idén aug. 20-áról szól!!!!!!
megpróbálom becsatolni a fotókat is.

"Ket dolgot kell mondanom: - draga
- de viszont Zermatthoz kepest Hintertux, Stubai, Sölden, Mölltal plane, Dachstein, Tignes, etc.. mind LUFASZ!!!!!!! "

Na ez elég meggyőző?????
Remélem.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2004.11.11. 20:13
Feltétlenül érdekelnek a praktikus információk, erre várok már a topik megnyitása óta.
Minden érdekel, ami hasznos lehet.
Kiss Gábor István
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2004.11.11. 16:43
Az egyik legjobb európai síterep. Nézzük sorjában: való igaz, hideg hely, de ez nem a napsütéses órák számán látszik, általában ragyogó az idő. Csak hideg, mert magas. Két ponton lehet átbukni Svájc felé. A szállásoktól számítva 15 perc és egy átszállás. A svájci oldalra kevés egy hét. A kilátás 3800-ról páratlan, a pályák szélesek, és a csúcsról akár egy órás szakadatlan sielés képzelhető el. Na jó, nem olcsó, vigyetek itthonról mindent. Tényleg megéri. Praktikus információk is érdekelnek valakit?
szászi andrás
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.10.22. 11:45
A területet ismerők tapasztalatát szeretném kérni az időjárással kapcsolatban. Eddig elsősorban a Dolomitokban síeltünk és társaságunk több tagja fél, hogy ezen a területen kevesebb a téli napsütéses órák száma. Van valakinek tapasztalata, milyen ott az idő?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.