Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar TOP 10

ÜZENETEK (104)Időben csökkenő Időben csökkenő
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.01.25. 11:35
Ha valaki nem utazott még el és érdeklődik a magyarországi hóviszonyokról az csodálkozhat:
1./ A Mátraszentistváni síverenyen és/vagy
2./ Az Eplényi sípálya járhatóságán és/vagy
3./ A Nagy Villámi schnezementen.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.01. 20:58
https://sielok.hu/siterep/chopok/
Nem vagyok a téma nagy tudora de azt hiszem ez közel van neked és freeride kedvelők körében népszerű.Van külön topicja ishttps://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=5484
Talán segítettem egy kicsit.Sok havat!!!
balazs0315
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2008.12.01. 20:38
Sziasztok nem tudom melyik topikba írhatnám be a kérdésemet ezért sorry. Valaki tudna ajánlani Freeride terepeket Debrecenhez viszonylag közel (szóval nem Ausztria)itthon Szlovákiában vagy Romániában? Előre is köszi.

u.i.: Bocs az offért
kankalin
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2008.11.27. 11:54
Sziasztok,
snowboard oktatás nincs valamelyik hazai pályán?
köszi!
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.11.04. 15:17
1.Mátraszentistván
2.Bánkút
3.Eplény
4.Nagy hideg hegy
5.Kékestető
6.Visegrád
7.Dobogókő
8.Sátoraljaújhely
9.Tokaj
10.Galya tető
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.01.07. 19:36
Este semmi gond nincs Eplénnyel. Max 3 ember áll a felvonóban.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2008.01.07. 16:00
Hogy Eplényben rövidek a pályák? Mihez képest? Ha hinni lehet a honlap adatainak, akkor a pályák 800-1050m hosszúak, a Síparkban csak a 4-es van ilyen hosszú. Vagy pl. Donovalyban a Zahradiste oldalon ha jól tudom, 800m a leghosszabb pálya.
Szerintem nem is ez a legnagyobb gond. Még ki kell nőniük a kezdeti nehézségeket. A képeken látszik, hogy havat már tudnak csinálni. Ha már a felvonók is stabilan menni fognak, akkor jó lesz. (Bár sztem a tömeg akkor sem lesz kisebb...)
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2008.01.06. 20:22
Szia Szab!

A felvonóinknál, a sok kezdőre való tekintettel, külön beszállító ember segíti a felkapaszkodást. Remélem az eset a dupla tolókaros felvonónál történt, mert itt a sorok elkerülése érdekében a beszállító ember dolga, hogy a többször próbálkozókat udvariasan a 2. pályán működő kisebb sebességű és egyébként kedvezőbb árú tolókaros lifthez irányítsa. Ezen a liften nyugodtan elsajátítható az egyébként nem bonyolult tolókaros lift használata.
Természetesen az udvariasság fő szempont, de a felvonók és a kezelők jelentős leterheltsége esetén előfordulhat, hogy csak rövid és határozott intézkedésre van mód. Remélem az eseted valóban egyedi, eddig egyébként csak dicséretet kaptak a lifteseink.

Üdv! Gutbrod Rezső Nagyvillám Sípálya Visegrád
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2008.01.05. 13:33
Írd meg mikor és melyik felvonón történt a dolog.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.01.05. 13:09
"Rossz modor" egy személyes tapasztalat, és nem általános, igazad van. Egy liftkezelővel és annak hozzáállásával volt gondom.....A kezdő pálya a kezdőké és engedni kell, hogy gyakorlatok végezzenek kortól függetlenül....
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2008.01.05. 10:12
"6, Visegrád, a kezdők paradicsoma, csodálatos kilátással, rossz modorral."
Szab ezt kifejtenéd? Rossz modor?
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.01.05. 08:29
Eplénybe egy nyugatra járó szerintem úgy menjen, hogy elötte a Normafán síel két napot. Harangvölgyből gyalog fel....Utána hidd el minden szuper lesz. Vegyél fel egy rózsaszín szemüveget....Persze nem lehet hasonlitgatni még Szlovákiához sem, de legalább itt van közel. És meg kell becsülni azokat a fanatikusokat akik belevágnak egy ekkora kockázattal járó befektetéshez. Kinek jó Eplény? Szerintem inkább haladóknak, nem kezdőknek. Azoknak akik pl. a Normafa leszerelése után is feljártak esténként gyalogolni, a fanatikus sportbarátoknak. Esti sízésre ideális illetve hétköznap. Hogy a pályák rövidek? Tessék sűrübben kanyarodni, mélyen egyenletes ívekkel. Nem száguldozni. Arra tényleg ott van Franciaország, a végtelen pályarendszereivel. Szerintem....
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2008.01.05. 00:35
Ennyire jo lenne Eplény? En sok rosszat is hallottam. Gyozzetek meg!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2008.01.04. 21:07
Szerintem,
1, Eplény mert itt elfáradhat egy jól sielő is, gratulálok a fejlesztéshez!
2, Dobogókö, mert itt a legszebb a kilátás
3, Mátraszentistván, mert a legtovább lehet számítani rájuk
4, Bánkút, mert sok pályájuk van, de sok fejlesztenivalójuk
5, Normafa, mert örök szerelem télen-nyáron
6, Visegrád, a kezdők paradicsoma, csodálatos kilátással.
7. Nagy-Hideg-hegy a nomád paradicsom, de nekem túl macerás....
8. Kékes, mert meglenne mindene ami szem-szájnak ingere, de mégsincs csak egy normális pályája, az északi.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.05. 15:30
Amit Vassy említett, azon én is elgondolkoztam, hogy néhány kisebb magasságban lévő szlovák pályához hasonlóan miért nem lehet itthon is hasonlóan jókat építeni. De a kutya ott van elásva, hogy Szlovákiában azért egy hasonló magasságban lévő síterep jóval hóbiztosabb, mint nálunk. Jó példa erre Tále, ami csak kicsit van magasabban, mint Dobogókő, mégis sokkal több hó esik és át az átlaghőmérséklet is alacsonyabb. Ha meg nem hóbiztosak a magyar sípályák, akkor érthető, hogy nincsenek milliárdos beruházások.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.12.05. 13:10
Rendben, de akkor a síléccel taposott az dupla pontot ér! :-)
Egyébként szerintem itthon már az is becsülendő, ha egy-egy régi felvonót van aki üzemeltet, nyáron a pályán lekaszálja a füvet és ki tudnak nyitni, ha van hó. Az ilyen helyekre is sokan elmennek. Magyarországon a ratrak még csak a nagyobb/híresebb sípályák kiváltsága.
A külföldi kisebb pályák közül nekem Králiky a minta. 3 tányéros, 2db 650m-es laza pálya, jól ratrakolva, hóágyúzva, átlagban kb 90napos szezonnal, mindezt Bánkúthoz hasonló magasságban. Ilyet itthon is lehetne, sőt!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.05. 11:48
S a pályakezelésnél két kategória lenne, az egyik a síléccel taposott, a másik a géppel kezelt :)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.12.03. 16:14
Erről a rangsorolásról az jutott eszembe, hogy külföldön bevett szokás a síterepek "hivatalos" rangsorolása, amikor télisportokkal foglalkozó újságok, honlapok vagy egyéb szervezetek évről-évre rangsorolják a síterepeket, "kitüntetik" a legjobbakat, vagy azokat akik adott feltételeknek megfelelnek. A síterepek bedig megtesznek sok mindent azért, hogy elismerést kapjanak ezeken a fórumokon, hiszen a síelők számára ezzel is tudják bizonyítani, hogy milyen jók.
Lehet, hogy működne ez itthon is? (Vagy esetleg működik?)
Azt láthatjuk, hogy történnek fejlesztések a hazai síterepeken, de néha sajnos tapasztalhatjuk azt is, hogy úgymond "tipikusan magyarul" mennek végbe a dolgok akár a fejlesztés, akár az üzemeltetés során. Szerintem ösztönzően hatna a terepekre, ha lenne egy ilyen rangsorolási, elismerési rendszer, ahol lehetne értékelni a síközpontokat akár több szempontból is. Gonolok itt pl.: általánosságban: "az év 10 legjobb Magyar síterepe", vagy "A legjobban fejlődő síterep", esetleg a "Leggyerekbarátabb", "Legjobban kezelt" síterep stb. Ahol figyelembe lehetne venni minden szempontot ami a síeléssel kapcsolatos (pályák/felvonók állapota, sorbanállási idő, stb) és az egyebeket (parkolóhelyek száma, karbantartása, kiszolgáló épületek, személyzet hozzáállása, stb) is, hogy ne csak arról szóljon a dolog, hogy hol volt több pénz.
Amennyiben létezik ilyen, elnézést kérek előre is és ígérem, hogy jobban utánanézek! :-)
Matt
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2007.11.30. 13:17
Én a leg-gagyibb sípályára szavaznák szerintem a nyúli (győr melleti) a legagyibb.
200 M hosszú kezeletlen pálya a felvonót 2006 óta nem működtetik... A felvonó kampós volt és nemgyengén életveszélyes....
De anyira nem volt rossz régebben egész jókat síeltem rajta....
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.