Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Magyar TOP 10

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző laponként: összesen 98, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  SzabFérfiProfi síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2008.01.07. 19:36
(Üzenetazonosító: 44125)
Szab Hozzászólások: 2069
Regisztrált: 2005.11.17.
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Este semmi gond nincs Eplénnyel. Max 3 ember áll a felvonóban.
Feladó:  vasssyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.01.07. 16:00
(Üzenetazonosító: 44091)
vasssy Hozzászólások: 1771
Regisztrált: 2006.02.27.
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hogy Eplényben rövidek a pályák? Mihez képest? Ha hinni lehet a honlap adatainak, akkor a pályák 800-1050m hosszúak, a Síparkban csak a 4-es van ilyen hosszú. Vagy pl. Donovalyban a Zahradiste oldalon ha jól tudom, 800m a leghosszabb pálya.
Szerintem nem is ez a legnagyobb gond. Még ki kell nőniük a kezdeti nehézségeket. A képeken látszik, hogy havat már tudnak csinálni. Ha már a felvonók is stabilan menni fognak, akkor jó lesz. (Bár sztem a tömeg akkor sem lesz kisebb...)
Feladó:  Gutbrod RezsőFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2008.01.06. 20:22
(Üzenetazonosító: 43937)
Gutbrod Rezső Hozzászólások: 147
Regisztrált: 2006.07.08.
8 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Szab!

A felvonóinknál, a sok kezdőre való tekintettel, külön beszállító ember segíti a felkapaszkodást. Remélem az eset a dupla tolókaros felvonónál történt, mert itt a sorok elkerülése érdekében a beszállító ember dolga, hogy a többször próbálkozókat udvariasan a 2. pályán működő kisebb sebességű és egyébként kedvezőbb árú tolókaros lifthez irányítsa. Ezen a liften nyugodtan elsajátítható az egyébként nem bonyolult tolókaros lift használata.
Természetesen az udvariasság fő szempont, de a felvonók és a kezelők jelentős leterheltsége esetén előfordulhat, hogy csak rövid és határozott intézkedésre van mód. Remélem az eseted valóban egyedi, eddig egyébként csak dicséretet kaptak a lifteseink.

Üdv! Gutbrod Rezső Nagyvillám Sípálya Visegrád

Feladó:  Gutbrod András
Dátum: 2008.01.05. 13:33
(Üzenetazonosító: 43703)
Gutbrod András Hozzászólások: 118
Regisztrált: 2002.12.29.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Írd meg mikor és melyik felvonón történt a dolog.
Dátum: 2008.01.05. 13:09
(Üzenetazonosító: 43701)
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"Rossz modor" egy személyes tapasztalat, és nem általános, igazad van. Egy liftkezelővel és annak hozzáállásával volt gondom.....A kezdő pálya a kezdőké és engedni kell, hogy gyakorlatok végezzenek kortól függetlenül....
Feladó:  Gutbrod András
Dátum: 2008.01.05. 10:12
(Üzenetazonosító: 43681)
Gutbrod András Hozzászólások: 118
Regisztrált: 2002.12.29.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"6, Visegrád, a kezdők paradicsoma, csodálatos kilátással, rossz modorral."
Szab ezt kifejtenéd? Rossz modor?
Dátum: 2008.01.05. 08:29
(Üzenetazonosító: 43670)
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Eplénybe egy nyugatra járó szerintem úgy menjen, hogy elötte a Normafán síel két napot. Harangvölgyből gyalog fel....Utána hidd el minden szuper lesz. Vegyél fel egy rózsaszín szemüveget....Persze nem lehet hasonlitgatni még Szlovákiához sem, de legalább itt van közel. És meg kell becsülni azokat a fanatikusokat akik belevágnak egy ekkora kockázattal járó befektetéshez. Kinek jó Eplény? Szerintem inkább haladóknak, nem kezdőknek. Azoknak akik pl. a Normafa leszerelése után is feljártak esténként gyalogolni, a fanatikus sportbarátoknak. Esti sízésre ideális illetve hétköznap. Hogy a pályák rövidek? Tessék sűrübben kanyarodni, mélyen egyenletes ívekkel. Nem száguldozni. Arra tényleg ott van Franciaország, a végtelen pályarendszereivel. Szerintem....
Feladó:  poweeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.01.05. 00:35
(Üzenetazonosító: 43655)
powee Hozzászólások: 424
Regisztrált: 2006.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ennyire jo lenne Eplény? En sok rosszat is hallottam. Gyozzetek meg!
Dátum: 2008.01.04. 21:07
(Üzenetazonosító: 43610)
68 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szerintem,
1, Eplény mert itt elfáradhat egy jól sielő is, gratulálok a fejlesztéshez!
2, Dobogókö, mert itt a legszebb a kilátás
3, Mátraszentistván, mert a legtovább lehet számítani rájuk
4, Bánkút, mert sok pályájuk van, de sok fejlesztenivalójuk
5, Normafa, mert örök szerelem télen-nyáron
6, Visegrád, a kezdők paradicsoma, csodálatos kilátással.
7. Nagy-Hideg-hegy a nomád paradicsom, de nekem túl macerás....
8. Kékes, mert meglenne mindene ami szem-szájnak ingere, de mégsincs csak egy normális pályája, az északi.
Feladó:  ObserverFérfiHaladó síelő
Dátum: 2007.12.05. 15:30
(Üzenetazonosító: 41045)
Observer Hozzászólások: 482
Regisztrált: 2005.03.09.
58 síterepet értékelt

Amit Vassy említett, azon én is elgondolkoztam, hogy néhány kisebb magasságban lévő szlovák pályához hasonlóan miért nem lehet itthon is hasonlóan jókat építeni. De a kutya ott van elásva, hogy Szlovákiában azért egy hasonló magasságban lévő síterep jóval hóbiztosabb, mint nálunk. Jó példa erre Tále, ami csak kicsit van magasabban, mint Dobogókő, mégis sokkal több hó esik és át az átlaghőmérséklet is alacsonyabb. Ha meg nem hóbiztosak a magyar sípályák, akkor érthető, hogy nincsenek milliárdos beruházások.
Dátum: 2007.12.05. 13:10
(Üzenetazonosító: 41029)
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Rendben, de akkor a síléccel taposott az dupla pontot ér! :-)
Egyébként szerintem itthon már az is becsülendő, ha egy-egy régi felvonót van aki üzemeltet, nyáron a pályán lekaszálja a füvet és ki tudnak nyitni, ha van hó. Az ilyen helyekre is sokan elmennek. Magyarországon a ratrak még csak a nagyobb/híresebb sípályák kiváltsága.
A külföldi kisebb pályák közül nekem Králiky a minta. 3 tányéros, 2db 650m-es laza pálya, jól ratrakolva, hóágyúzva, átlagban kb 90napos szezonnal, mindezt Bánkúthoz hasonló magasságban. Ilyet itthon is lehetne, sőt!
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.12.05. 11:48
(Üzenetazonosító: 41022)
Stani Hozzászólások: 5214
Regisztrált: 2003.11.03.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

S a pályakezelésnél két kategória lenne, az egyik a síléccel taposott, a másik a géppel kezelt :)
Dátum: 2007.12.03. 16:14
(Üzenetazonosító: 40855)
43 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Erről a rangsorolásról az jutott eszembe, hogy külföldön bevett szokás a síterepek "hivatalos" rangsorolása, amikor télisportokkal foglalkozó újságok, honlapok vagy egyéb szervezetek évről-évre rangsorolják a síterepeket, "kitüntetik" a legjobbakat, vagy azokat akik adott feltételeknek megfelelnek. A síterepek bedig megtesznek sok mindent azért, hogy elismerést kapjanak ezeken a fórumokon, hiszen a síelők számára ezzel is tudják bizonyítani, hogy milyen jók.
Lehet, hogy működne ez itthon is? (Vagy esetleg működik?)
Azt láthatjuk, hogy történnek fejlesztések a hazai síterepeken, de néha sajnos tapasztalhatjuk azt is, hogy úgymond "tipikusan magyarul" mennek végbe a dolgok akár a fejlesztés, akár az üzemeltetés során. Szerintem ösztönzően hatna a terepekre, ha lenne egy ilyen rangsorolási, elismerési rendszer, ahol lehetne értékelni a síközpontokat akár több szempontból is. Gonolok itt pl.: általánosságban: "az év 10 legjobb Magyar síterepe", vagy "A legjobban fejlődő síterep", esetleg a "Leggyerekbarátabb", "Legjobban kezelt" síterep stb. Ahol figyelembe lehetne venni minden szempontot ami a síeléssel kapcsolatos (pályák/felvonók állapota, sorbanállási idő, stb) és az egyebeket (parkolóhelyek száma, karbantartása, kiszolgáló épületek, személyzet hozzáállása, stb) is, hogy ne csak arról szóljon a dolog, hogy hol volt több pénz.
Amennyiben létezik ilyen, elnézést kérek előre is és ígérem, hogy jobban utánanézek! :-)
Feladó:  Matt
Dátum: 2007.11.30. 13:17
(Üzenetazonosító: 40601)
Matt Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2006.12.13.

Én a leg-gagyibb sípályára szavaznák szerintem a nyúli (győr melleti) a legagyibb.
200 M hosszú kezeletlen pálya a felvonót 2006 óta nem működtetik... A felvonó kampós volt és nemgyengén életveszélyes....
De anyira nem volt rossz régebben egész jókat síeltem rajta....
Feladó:  maffia
Dátum: 2007.02.01. 18:33
(Üzenetazonosító: 31684)
maffia Hozzászólások: 59
Regisztrált: 2005.11.12.

Ha csak a környezetet, vesszük figyelembe, én Nagy Hideg hegy mellet teszem le a voksomat.
Feladó:  StaniFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2007.02.01. 11:34
(Üzenetazonosító: 31636)
Stani Hozzászólások: 5214
Regisztrált: 2003.11.03.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ár-érték arányban a Daloshegy verhetetlen, ski 4 free ! :)
Feladó:  Mácsai TomiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2005.09.10. 17:41
(Üzenetazonosító: 10643)
Mácsai Tomi Hozzászólások: 164
Regisztrált: 2005.04.23.
14 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Nem állítom, hogy elfogulatlan vagyok, amikor a számomra legkedvesebb síközpontról írok, de szerintem Dobogókőt is ki lehetne tenni a legszebb fekvésű pályák közé :-)
Hogy igazam van-e vagy sem, döntse el mindenki a mellékelt kép alapján.

U.i. Nem vitatom, hogy Viserád is gyönyörű, csak a legtöbb kategóriában több pálya is fel van sorolva, s ez a téma sem olyan mint pl. "M.o. legmagasabban fekvő sípályája", amin mondjuk nehéz lenni vitatkozni..
Kilatasapalyarol-Dunakanyar.jpg
Feladó:  WAndreaNőHaladó síelő
Dátum: 2005.04.26. 09:38
(Üzenetazonosító: 10291)
WAndrea Hozzászólások: 983
Regisztrált: 2001.12.13.
91 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Készítünk egy toplistát a hazai síterepekről, amit persze nem kell véresen komolyan venni, inkább csak játéknak, vitaindítónak szánjuk.
Ide a fórumba várjuk a véleményeket, főleg olyanokét, akik kipróbálták, "tesztelték" a hazai sípályákat. A ranglistát több szempont szerint fogjuk összeállítani, illetve készül egy LEG-lEG-LEG lista is, ld.
https://sielok.hu/siterepek/toplist...a/palyakm/magyarorszag/

elsőelőző laponként: összesen 98, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT UTAZÁSI AJÁNLATOK
További síutak
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 14 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.