Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zillertal - Hintertux

ÜZENETEK (511)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2005.07.31. 21:38
Alig tudtam kibogarászni a hozzászólásodat Citrom :) Sajna a téli sportok nem filléres dolgok, így én csak télen kerülök hóra, akkor is csak 2 hetet szezononként... :(
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.07.21. 17:54
kiralyok a kepek! Ja tegnap is esett a hó Tuxon a Webcam alapján.
ó lehetett a ride.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.07.21. 09:05
ha nem is Hintertux, de itt van pár fotó Kitzsteinhornról a juli 3-13. közötti időszakból:

http://skier.click.hu/kaprun2005juli.html
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.07.20. 14:20
csáó!

a webcameket nézegetve még mindig elég jól néz ki, s a TFH-ig is próblémamentesen lelehet menni.
19-26 fokokat mond Tirolra (nyílván a völgyekben van ennyi).

hétfőre esőt mond, persze lehet, hogy fenn ez hó lesz
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.07.20. 12:19
Csa!

Volt valaki mostanság Tux-on/utóbbi 3 hétre gondolok/???
lehet beugrunk 1 napra. Ha jól láttam mult heten esett bőven.
Mi lesz a következő 1 hétben, vágja vki??
köszi.
poison
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.04.21. 17:56
kiralyok a kepek Stan!
Gondolom nem volt rossz a ride
Megyünk Juniusban Hintertuxra. Ha érdekel akkor gyere Te is. 4-5 nap ride. Juni első hétvégéje.
Pontos dátumot nem tudok, azt majd az időjáráshoz igazítjuk
Szállás: 3 nap 66EUR reggelivel.
4 nap 76 au.
A szállás 3km-re van a gleccsertől.
4 napos bérlet 102EUR+5kaucio
Sopron-Madseit kb: 530km.
ez kb 60-70e HUF összesen.
írj ide ha érdekel.
üdv. Bagi Akos
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.03.04. 06:40
A 2005.01.15-én írt üzenetemben a következőt írtam SPIELJOCH-ról: " Aki itt nem próbálja ki a Jausenstation Schihütte nevű helyet, az nagyon sokat veszít. Igazi Tiroli hangulat, és a Spare-Ripps 8 €-ért tökéletes!"
Kedvcsinálónak teszek fel nektek képet erről a kajáról és dönsétek el ti, hogy milyen lehetett!

Hutte-specialitas.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.01.18. 22:15
A helikopteres mentést nézve ezek a pilóták vagy nagyon bátrak, vagy lazák, ugyanis eddig minden olyan helikopteres mentésnél, ahol nem volt közel vízszintes tér, ott azt láttam, hogy soha nem állítják le a rotort, hanem bepakolják a pácienst, és usgyi. Veszélyes ugyanis egy billenésnél, hogy az oldalba kap a rotor. Persze, lehet hogy csalóka a kép.
Szépek a fotóid. Majd Hinterglemmről és Livignóról is próbálok én is feltenni.
Üdv
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.01.18. 20:35
Üdv Stani!

A képeket megpróbáltam élvezhetőbb méretben feltenni, úgy néz ki sikerült. Remélem tetszenek. A többi kép nem került fel a neten sehová,ugyanis nagyon sok olyan felvétel készült, amelyeken mi is rajta vagyunk, azokkal pedig nem szeretnék senkit untatni.
Üdv!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.01.15. 10:57
hmm..hát biztos szép hely lehet ez a Zillertal, jó volt ez a kis élménybeszámoló is :) a képek is cool-ak, csak kár, h thumbnail méretűek; esetleg netre nem töltötted fel őket (a többit) ?
Lord76
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.01.15. 10:16
Üdv Mindenkinek!

Mi január 3-án jöttünk haza a Zillertal régióból. A hazai időjárás (+10 fok) nem sok jóval biztatott, de a határt átlépve minden megváltozott. Bécs után esett a hó, de az autópályák végig nagyon jók voltak. 20 km kivételével egyébként végig autópályán lehet menni. A szállásunk Fügenben volt, 17 €/nap volt, amiben egy reggeli is benne volt. Nem pályaszállás, de mivel minden nap más síterepen sieltünk, így felesleges is lett volna többet fizetni egy pályaszállás végett. A síbérlet ezt hiszem 165 €, amiben a gleccser is benne van. Első nap Hochzillertal és Hochfügen pályáira esett a választás, nem csalódtunk az új, összekapcsolt síterepekben. 145 km pálya állt a sielők rendelkezésére.Ebéd a Hochfügeni 2-es pálya mellett volt, Montana-Alm a hely neve, hatalmas adag levest adnak 3,5 euróért, amiért máshol csak egy kis csészében hozzák ki a kaját.
Másnap a Zillertal Aréna következett, itt 215 km sípálya van 3 település összekapcsolásával. Mi csak Zell am Zillerben voltunk, mert fáradt volt a csapat, igazán jó hüttét itt nem találtunk.
A harmadik napunkat Mayrhofennek szenteltük. Aki ide megy és nem akar a parkolásért is külön fizetni, annak ajánlom, hogy Schwendaunál parkoljon, viszont a fizetős parkolóból indul az a lift (Penkenbahn), ami számomra felfoghatatlan módon kifeszített drótkötélpályán visz fel a csúcsra, az utak és erdő felett 100 méterrel. Biztosan nagyon szép lehet a kilátás a felvonóból. Itt külön élmény volt számomra a 150 személyes (150er-Tux) felvonó kipróbálása, amelynek felső állomásánál gyönyörű a kilátás. A pályák nagyon jók voltak, de főleg az első 3 óra volt élvezhető, utána már elég sokan jöttek, ami sok helyen buckássá tette a pályákat. Sajnos (vagy szerencsére) csak erről az oldalról értesültem a 78%-os lejtésű Harakiri lesiklásról, ami pedig biztosan akkor is létezett már. Ez egy nagyon szép nap volt. Rengeteget fotóztam és itt láttam életemben először közvetlen közelről helikopteres mentést (szerencsére nem velünk történt baj), tőlünk 20 m-re szállt le a helikopter a sérültért. Síelés után elmentünbk a helyi (Mayrofen) élményfürdőbe, ahol kellemesen el lehetett lazítani az izmainkat.
Szilveszter napján nem akartunk sokáig sielni, ezért egy kisebb terepet, a helyi Spieljoch-ot kerestük fel. Érdekesség képpen: itt van az egész régió leghosszabb pályája, amit többször is kipróbáltunk. Egy régi utikönyvben ez a terep úgy van benne, mint egy kicsi, de sokak által kedvelt hely, aminek egyetlen hátránya, hogy nem kezelik a pályákat. Nos ez nem igaz. Itt voltak a legjobbak a pályák, szinte egész nap a ratrak nyomában lehetett sielni. Igaz nem voltak túl sokan. Aki itt nem próbálja ki a Skihütte nevű helyet, az nagyon sokat veszít. Igazi Tiroli hangulat, és a Spare-Ripps 8 €-ért tökéletes!
Január 1-én a Hintertuxot vettük célba. Először rossznak tünt a döntésünk, hiszent 3250 m-en hatalmas köd volt, az orrunkig is alig láttunk, de 11 óra körülre minden megváltozott és szépen sütött a nap. A -17 fok nem volt zavaró, a szép táj elterelte a hideről a figyelmünket. A pályák minősége tökéletes volt s az újév első napján meglehetősen kevesen síeltek!
Az utolsó napra visszatértünk a Spieljoch -ra, hatalmasat sieltünk ekkor is. Fájó szívvel vettünk búcsút a sípályától. Mi biztosan visszatérünk! Az utazás során készített 160 kép azért a következő lesiklásig remélem ébrentartja a szép emlékeket.
Jó csúszást mindenkinek!
Si---Fugen-2005-121.jpg
si-hintertux.jpg
si-h.jpg
si-hintertux1.jpg
Si---Fugen-2005-056.jpg
Si---Fugen-2005-128.jpg
Si---Fugen-2005-125.jpg
Si---Fugen-2005-015.jpg
Si---Fugen-2005-063.jpg
Si---Fugen-2005-131.jpg
Si---Fugen-2005-064.jpg
Spieljoch---hutte.jpg
hintertux-jeg.jpg
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.