Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zillertal - Hintertux

ÜZENETEK (513)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2014.09.21. 18:11
Ez szép volt, Robi!
Előzmény: (Robin 173190)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2014.09.21. 13:25
Elkezdődött !
Elkezdődött mert már muszáj volt neki.
Július eleji szezonzáró után már erős késztetést éreztem magamban a síelés iránt . A 20-i dátumot már jó előre kinéztem az időjárástól függetlenül ami aztán nem is okozott csalódást hisz gyönyörű időben sikerült szezont kezdenem .
A parkolóba érve meglehetősen sok autó fogadott -köztük két magyar is- de ez a pályákon a legkisebb mértékig sem érződött. Nagy ritkán 4-5 csákány is meg kellett várnom de általában csak 1-2 őt .
Rohamosan közeledik a tél ami a hőmérsékletben és a pályák állapotában is megmutatkozott.
Fent a hegyen +2 c volt ebből következtetően firnes hóra számítottam.
De milyen firnes hó ez a május végihez és a júliusihoz képest !!!
Hatalmas a különbség a kettő között !!
Igaz olvad napközben de már közel sem esik szét mint a nyáron és a nyárelőn . A középállomáshoz lecsúszva még kora délután is élvezhető volt a síelés.Buckásodásnak a jelét sem találtam. A déli meredekebb oldal még dél környékén is kemény,karcos volt. A szezonkezdeti apró problémák a talp szorításában jelentkeztek de erőnléti gondok nem adódtak :) A nap második felét egy szaunában történő lazítással töltöttem el. 3 Hét és újra csatolok ,remélhetőleg még jobb hóviszonyok között ! :)
Ja még egy infó ! Jövő héten októberfeszt lesz itt is !
A Hintertux gleccser szeptemberben (Fotó: Robin)
20140920-090535.jpg
20140920-090848.jpg
20140920-093938.jpg
20140920-094303.jpg
20140920-104123.jpg
20140920-081148.jpg
Robin
2501
17 éve tag
2014.09.19. 16:42
Szép idő mutatkozik holnap firnes hóval , megnézem !
msanyi
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2014.08.14. 21:53
A tavalyi augusztusi után, idén júliusban csúsztunk itt, a képek itt:
https://sielok.hu/fotoalbum/hintertux-2014jul/kep/1/

Az első nap nagy köd volt a pályán, a léceket alig lehetett látni, viszont reggel a 10CM NEUSCHNEE felirat fogadott a felvonóknál. Napközben is esett hozzá, a csúcson egész nap fagyott, úgyhogy ha nincs a köd téli körülmények között, fantasztikus pályán, friss havon lehetett volna csúszni. Ahogy tisztult délutánra, úgy lassult a pálya. Az alja a Tuxer Fernerhaus felé nagyon összebuckásodik már korán, kásás, mély hó van.

A második nap mindenféle időjárás volt, eső, havas eső, hó, ködös, borult, napos, hideg, meleg. Érdekes kihívás ilyen folyamatosan, percről percre és méterről méterre változó körülmények között síelni. A parkolókban viszonylag voltak, sokan táboroztak, de a felvonóknál és a pályán ebből semmit sem lehet észrevenni, ráadásul a versenyzők általában csak délig maradnak. A csákányosok 13.30-ig mennek, utána még lehet a kétülésessel és a kabinosokkal csúszni, de jellemzően 2 óra után csak a nagyon elvetemültek maradnak, mert ilyenkorra mindenhol annyira kásás lesz a hó.

2 után érdemes sétálni egyet a völgyben, és a csúcson lévő jégbarlang is megéri a pénzt, érdemes bejelentkezni egy túrára.
Robin
2501
17 éve tag
2014.07.07. 18:52
Na akkor az utolsó fehér foltot ( hónapot ) is eltüntettem a képzeletbeli sítérképemről. Júliusban még soha nem síeltem, most ezt is sikerült pótolnom és most már az év minden hónapjában sikerült síelnem !
A múlt heti Stubai gleccser után a picivel kedvezőbb hóviszonyokkal kecsegtető Hintertuxra esett a választásom.
Rég volt már október mikor utoljára itt jártam .
Lent semmi változás de a a 2660 méteren lévő Tuxer Fernerhaus középállomáson már igen. Elkészült ugyan is az új 10 személyes kabinos lift. Ezt sikerült is egyszer kipróbálnom de bevallom hogy ennek a liftnek ilyenkor nem nagy értelmét látom. Inkább a hidegebb hónapokban tölthet be fontosabb funkciót.
A völgyállomásnál lévő időjárás és a hőmérsékletjelző monitorok + 2 fokot és napos -felhős időt ígértek a hegytetőn ami tökéletesen be is jött.
Az első csúszást az északi oldalon szépen kifagyott kemény havon ejtettem meg. Aztán a másik oldal felé vettem az irányt ahol már nem volt ilyen rózsás a helyzet.
A hóminőség még elég jó volt bár érezhetően sokkal lassabb de hát a pályakezelés az minden kritikán aluli volt !
Soha de soha nem csúsztam még ilyen rosszul ratrakolt pályán !!! Nem tudom mit csináltak itt a ratrakkezelők !
A középállomáshoz vezető 3-as pálya viszont elfogadható volt az első 2 órában de hát ez szokta megadni magát leghamarabb.
Ez most is így történt. 3-4 kör után vissza is mentem a felső részre de már ott is megmutatta magát a július . Dél és egy óra között pedig már szétesett minden pálya hiába a nagy magasság !
A délelőtt folyamán összefutottam 1 perc erejéig Ozsival és csapatával is akik hatalmas "lelkesedéssel" próbálták elsajátítani az osztrák kollégák instrukcióit ! :)
Aztán lefelé vettem az irányt,elég volt ebből a napból -az autónál 29 fok várt- és az egész szezonból ennyi .
80 napot sikerült síelnem a szezonban,soha rosszabbat !! Szeptemberben új lendülettel !
20140706-083826.jpg
20140706-085632.jpg
20140706-091204.jpg
20140706-091207.jpg
20140706-091521.jpg
20140706-094130.jpg
20140706-094720.jpg
20140706-101144.jpg
20140706-114303.jpg
20140706-103836.jpg
20140706-121436.jpg
Robin
2501
17 éve tag
2014.07.06. 11:55
Nem olyan rossz itt :-)
20140706-114303.jpg
20140706-103836.jpg
Tikasza
23 élménybeszámolót írt
23
14 éve tag
2014.03.01. 21:08
Sziasztok!

Márc. 9-15 között a régióba síelünk. Szívesen csatlakoznánk társakhoz, hogy ne egyedül rójuk a köröket , mivel kisgyerekkel megyünk és így egyik nap én másnap a párom síel. Mindketten haladó sí tudással. Spieljoch-tól Hintertux-ig bármely pálya jó számunkra.
panafz5
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2014.02.21. 16:13
Köszi ,fantasztikusan jó beszámoló!!!
Előzmény: (aszsi84 169687)
aszsi84
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2014.02.13. 21:11
Kedves Síbarátok!
Tapasztalataimat az alábbi honlapomon közreadom, és ha tetszik, léci "lájkoljatok".
Üdv, László
http://digivideofestmenyek.com/?page_id=1086
afuchs007
105 élménybeszámolót írt
105
13 éve tag
2014.01.26. 12:36
Hetedik nap, egész éjjel havazott reggelre 1300 m-en kb 10 cm, 2500 m-en kb 15-20 cm friss hó esett. A hegyen erősen fújt a szél, néhol viharos erejű volt. 1300 m-en -1°C 2100 m-en -5°C 2500 m-en -7°C volt. A sok friss hó és a néhol max 10 m-es látótávolság eléggé megnehezítette a síelést, de hát utolsó nap révén nem maradhattunk otthon. Sok helyen keresni kellett a pályát. Délig bírtuk utána lecsúsztunk a völgybe.

Az egész hetet összefoglalva, nagyon jó síelős hetet tudhatunk magunk mögött. Az eddig legjobb síhét volt. A 7 -ből 5 napon gyönyörű napos időnk volt. A felvonók modernek és gyorsak, jó-részük buborékos, ami havazás esetén nagyon jól jött. Húzóliftet elvétve találni. A pályák jól kezeltek, jól táblázottak, és szélesek. Igaz néhány besorolást nem értettünk, volt olyan kék ami nyugodtan lehetne piros, és volt olyan fekete ami inkább piros, de ez legyen a legkisebb gond. A szállásunk a Rastkogel szomszédságában volt. Jól felszerelt 2 szintes ház max 14 főnek. Hexen Kessel (csak eset 8 -ig van nyitva) és a Kaser Mandel Apress Ski bár remek hely. Spar a központban, mindent meg lehet kapni, ami csak kell.

Ide még biztos visszatérünk!
afuchs007
105 élménybeszámolót írt
105
13 éve tag
2014.01.23. 19:45
Negyedik-Ötödik-Hatodik nap.

Negyedik nap reggelére a völgyben kb. 5 cm a hegyen kb. 15 cm esett a ratrakolt pályákra. Így garantált volt a délutáni buckasí! Napközben többször felhőbe burkolódzott a hegy, így kissé nehéz volt a tájékozódás. Viszonylag időben kb 3 kor lejöttünk inkább nehogy sérülés legyen a vége. Sajnos a helikopteres mentések minden naposak a hegyen. Délután már erősen olvadt a völgybe.

Ötödik nap gyönyörűen sütött a nap. Az első felvonóval mentünk fel, így az elsők között tudtunk végigmenni a ratrakolt pályán. Jót tett ez a kis hó a terepnek. Nagyon jót síeltünk ezen a napon is. Szinte végig fagyott a hegyen, sok helyen mentek a hóágyúk.

Hatodik nap, szintén szikrázó napsütésben síeltünk. Ma is sok helyen mentek a hóágyúk. A pályák még nap végére is jók voltak, a forgalmasabb pályák enyhén buckásodtak nap végére. Ma is végig fagyott a hegyen, a völgyben enyhén olvadt.

Ha minden igaz éjjel jön egy újabb havazás. Holnap megint buckasí lesz.
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2014.01.22. 08:15
Jut eszembe!
Itt a zillertalban hol van a legtöbb kék pálya?A párom még kezdő,nem vinném mindig a pirosakra magammal :)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2014.01.21. 14:15
Azért ne vegyük el teljesen a kedvét az arra síelőknek :) Én ugyan csak tavaly jártam arra, de az a rész (és úgy általában az Ahorn Talabfahrt) nem annyira vészes, szerintem a Harakiri-t nem érdemes hozzá hasonlítani. Lehet hogy az a rész amit mondasz talán egy leheletnyivel pirosabb az átlagnál, de elég széles, szerintem biztonságosan síelhető középhaladó szinten. De ha az emlékeim nem csalnak, épp ez a rész jobbra az erdőben ki is kerülhető.
Egyébként szerettem ezt a részt, kevesen voltak, a kilátás meg csodálatos. Egy fél -egy napra simán elmegy. Jópofa volt beazonosítani, hogy hol lehettek azok a padok, ahol nyáron madárröptetést néztük. Mondjuk tavaly nagyon sok hó volt.
kisvargacz
37 élménybeszámolót írt
37
10 éve tag
2014.01.21. 08:28
Sziasztok!
A hely tényleg fantasztikus,szinte bejárhatatlan sok pálya van!
Annyit akartam csak hozzáfűzni az előttem szólókhoz,hogy az Ahornról lefelé vezető piros 5-ös pályával óvatosan próbálkozzon aki még nem profi,mert vannak olyan szakaszai,példáúl a DSB Ebenwald lift alsó indulójánál,amik lejtése súrolják a Penken Harakiriét!Konkrétan a deszka élére állva simán rátámaszkodhatsz a hegyoldalra :D
Egy fárasztó nap végén bevállaltam mint lefelé utat,sok helyen seggen csúsztam,rolóztam meg faleveleztem(nem csak én) mire le tudtam jönni :D
afuchs007
105 élménybeszámolót írt
105
13 éve tag
2014.01.20. 17:26
Harmadik nap.

Reggel a völgyben is fagyott, így kicsit jobbak voltak a völgypályák. Délelőtt enyhén felhős idő volt. Mai napon a Gleccser kört csináltuk meg. Délre értünk fel a gleccserre. Geforene Wand-on -5°C volt enyhén havazott. Itt ebédeltünk a Gleccser hüttében. Nagyon hangulatos volt. Délután itt síeltünk. Nagyon jó volt a hó. 3 körül a felső részek már felhőben voltak. Estére mondanak egy kis havazást, reméljük a völgy is kap egy kicsit.
afuchs007
105 élménybeszámolót írt
105
13 éve tag
2014.01.19. 17:56
Második nap.
Reggel felmentünk a Rastkogel-ra. Fent az éjjel esett kb 3 cm hó. Reggel +2°C volt 2100m-en. Fent 2500m -en fújt a szél és hordta a havat. A mai napon a Rastkogel-en és a Penken-en mentünk. Délután beborul elkezdett esegetni a hó. Az 5-s völgybevezető pálya, már kritikán aluli volt, annyira meg volt olvadva és össze volt túrva. De hát csak nem felvonóval jövünk le a hegyről. Sajnos a nap folyamán két helikopteres mentés is volt a Rastkogel hegyen a 2a pályán.

Holnap folytatom.
afuchs007
105 élménybeszámolót írt
105
13 éve tag
2014.01.18. 18:00
2014.01.18 Szombat 1 hetes sívakációnk első napja.

Mindig nagy élvezettel olvasom a beszámolóitokat, így én sem szeretnék adós maradni.

Indulás Tata mellől Szomódról hajnali 3 kor. Bécstől egészen bajorokig sűrű ködben autóztunk. Az A12 -ről lehajtva a Zillertal völgy elején egy kb 3 Km -es dugó alakult ki, de utána jól lehetett haladni. 10:15-re érkeztünk meg a szállásra. A szállásunk Vorderlanersbach-ban közvetlenül a Rastkogel felvonó szomszédságában. A szállás szép, rendezett, tágas és jól felszerelt.
Megérkezés után átvettük a szállást és egy gyors pakolás után célba vettük a hegyet.
Elsőnek a Rastkogelt fedeztük fel. 2100 m-en +2°C volt. Itt csináltunk egy gyors külső belső bemelegítést és felmentünk 2500 m-re itt már szerintem mínusz volt. Innen a pályák szuperek voltak. Kemény de nem jeges alap, rajta pár centi porhó. Itt mentünk jó pár kört. Nem volt tömeg és a széles piros és kék pályákon nagyon jól lehetett a carving technikát csiszolni. Egy gyors hüttézés után átcsúsztunk ez Eggalm részre. Itt a teteje jól ki volt fagyva és elég nagy volt a szél is ami hordta a havat rendesen. Néhol a fű is kilátszott. A völgybe vezető 5 pályán meglátszott az enyhe idő. Néhol földes, összetúrt tavaszi hóban kellett "leküzdeni" magunkat a szálláshoz.

Most kicsit szemerkél az eső. Talán fent havazik....

Holnap újra jelentkezem a napi beszámolóval.
idavid
18 élménybeszámolót írt
18
15 éve tag
2013.12.24. 00:38
November első hetében voltunk Tuxon.

Utazás #1: szinte végig autópálya. Érdemes Bajorország térképet is betölteni a GPS eszközbe, arra a leggyorsabb...

Utazás #2: Mayrhofen városában szálltunk meg, innen 20 perc autóval 'Tux, (síbérlettel) ingyenes síbusszal bő fél óra. A völgyben jó minőségű az autóút, az eleje rögtön egy szerpentines "mászás" - hólánc nem árthat egy havasabb napon!

Szállás: Alpenresort Thanner (Mayrhofen). Sportboltok, SPAR, hentes, Penkenbahn felvonó az utca végén - főszezonban nem kell elmenni 'Tuxig-; éttermek, sörözők 5 perc sétára, de mégsem érződik annyira központi fekvésűnek.

Jól felszerelt, elegáns, modern apartmanok; fűtőtt bakancs-/léctároló; szuper szaunarészleg. Reggelit kértünk -standard svédasztal-; önellátás esetén friss pékárút kérhetsz az apartmanodba. A Thanner család segítőkész, angolul jól beszélnek - nem csalódtunk, jó szívvel ajánlom őket!

Az üzletek/vendéglátóhelyek többsége december elején nyit, előszezonban főleg orosz-ukrán-lengyel társaságokkal találkoztunk. (Ez általában is jellemző lehet, a boltok nagy részén a 2. kiírás cirill betűs, csak a harmadik az angol...)

Síterep: Gefrorene Wand felőli oldal a nehezebb, az Olperer tövében lévő pályák inkább a komfortosabb sízőknek kedveznek. A hátsó (Kaserer felőli, 11-12) pályák is tetszettek, kellően szélesek a gyakorlásra/oktatásra - viszont a visszajutást biztosító pályát (3) csak utolsó síelős napunkra készítették el. A panoráma mindenhol lenyűgöző. :)

Széles, átlagos nehézségű, alaposan kezelt és jelölt pályák vannak, de a lőtt hó érződött. Délelőtt jók a pályák, délutánra olvadtak, erősen buckásak/jégfoltosak. A hátsó (5) pálya a fekvése miatt olvadt és buckás reggeltől, a felvonója is lassú. (A 2660 méter alatti pályarészek még nem voltak behavazva...pedig főszezonban szuper lehet végig, a gleccser panorámájából az alpesi erdőkig lesíelni!)

Felvonók: a Gletscher Bus szuper (-gyors, -stabil), -bár az egyik viharos nap leállították-, az Olperer és a Kaserer csákányos felvonói is tempósak. A 10-es ülősön talán kétszer utaztunk, de a kezdőbbeknek/tanuló csoportoknak ezt ajánlom, a legfelső (nehezebb) részt így kihagyhatják.

Hütték: Tuxer Fernerhaus (2660 m) minden igényt kielégít, normális árak, bőséges adagok, hatalmas terek, tiszta mosdók, Wi-Fi, terasz, minden ami kell.

Alternatív programok: harmadik napon hóvihar miatt lezárták a pályákat - mi a jégpalotát néztük meg:

http://www.hintertuxergletscher.at/en/experience/natures-ice-palace.html

A hosszú túrára érdemes nevezni, gyönyörű a jégbarlang. A weblapon két dolgot nem emelnek ki:
1. A túra 5-600 méter sétával indul. Ez rossz időben a gleccseren nem annyira egyszerű, főleg a kevésbé kondiban lévőknek - síszemüveg NE maradjon a hüttében semmiképp.
2. A barlangban nedves, fém létrákon is közlekedünk.

A programajánló szerint lehetséges, de fentiek miatt a kemény bakancsban (sí/alpin) történő látogatást NEM javaslom! Saját, síelős sisakot érdemes vinni (kényelmesebb, mint amit adnak...), komoly fényképezős cuccot viszont NE cipelj - nincs igazán idő beállítani egy képet és amúgy is félhomály van.

5 napos bérletből 2 napot tudtunk igazán jól, derült időben/napsütésben csúszni; egy nap kirándultunk; a maradék kettő masszívan ködös, délután pár körre csúszhatóan felszakadozó volt. A ritkább levegő miatt jó kondícióval is bőven elfáradtam nap végére. Érdemes erre odafigyelni, a szokásosnál többet pihenni!

Összességében pozitív benyomást keltett bennem a környék és a síterep. Az időjárás rizikóját bevállalva besíelésre, szezonzárásra tökéletes gleccser a középhaladóktól a versenyzőkig bezárólag - kezdőbbeknek nem igazán vannak pályák...főszezonban a Zillertal 3000 rendszerről egy-egy napra érdemes lehet átnézni, de egész hetes síelést csak 'Tux-ra a jövőben én nem terveznék.

(Fotók később...)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.11.21. 10:15
Megint a sielok.hu útitárskeresőjének köszönhetem, hogy last minute hirdetésre jelentkezve beférhettem egy kisbuszba. Tuxon még sosem jártam, novemberben még sosem síeltem!!

Mivel nem fanatikusok közé keveredtem (ne legyen telhetetlen az ember lánya!), a helyi közlekedéshez az ingyenes síbuszt vettem igénybe (első nap visszafelé rossz járatra szálltam, figyelni kell, szerencsére időben kapcsoltam). Kaptam besízést napsütésben, besízést ködben, hóesésben, besízést karcolásmentes-ratrakolt asztallapon és túrt pályára esett friss hóban, szóval volt minden! :-)

A bérleten nincs térkép, így kezdetben összevissza síeltem: minden lejtő alján van legalább egy felvonó, a verőfényes napsütésben nem igazán érdekelt, merre járok. :-) Délben rátaláltam a hátsó kék pályákra (a 12-es variációira), akkor Lackóra és Ozsira gondolva csúsztam párat, de a legjobb az volt, hogy a pedál(szerűségem) kezd működni akkor is, amikor nem figyelek rá! Szuper, hogy a 2660-as központban van egy nagy terem, ahol bárki öltözködhet, napközben tárolhatja a cuccát, asztalnál fogyaszthatja a saját elemózsiáját (ki van táblázva a hely: Selbstverpfleger). Egy kis kritika, hogy azért Ausztriától se essünk hasra: ugyanitt, a női vécében nagyon szakadós és vékony papír van, így minden alkalommal ügyesen be kellett nyúlnom az adagolóba, kézzel forgatva a hengert, hogy ne puzzle-t kelljen összeraknom a darabkákból... Jó spórolás, de talán nem kéééne, ha már 47 euró a napijegy. ;-)

Második nap egyre tömöttebb felhő ereszkedett a hegyre, majd a hó is esni kezdett, én meg két tündér német úriemberrel síeltem. Izgalmas volt "érzésre hagyatkozni" a pályán, mivel szinte semmit nem láttam, hiába a kontaktlencse és a látásélesítő szemüveg (HD Vision, egyébként nagyon ajánlom!). Vidáman telt az idő, délután pedig még az osztrák aprés-ski is megmutatta magát nekem (elég érdekes a német nyelvű dum-dum;). Tegnap az időjárás miatt a többiek a hazaút mellett döntöttek, de nekem így is ajándék volt. Zárszóként: I love skiing!!
latvany-reggel.jpg
szuz-palya.jpg
wow.jpg
oktatason.jpg
lejto.jpg
kiraly.jpg
kilatas-liftrol.jpg
az-egyik-piroson.jpg
alkony.jpg
felfele.jpg
en.jpg
reggelente.jpg
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2013.11.03. 12:52
Az okt.eleji havazás után 13-án voltunk , mivel más még nem tett fel ezekről a havas napokról képeket ,pótlólag most itt van néhány.
Kep0847.jpg
Kep0861.jpg
Kep0838.jpg
Kep0845.jpg
Kep0848.jpg
Kep0864.jpg
Kep0869.jpg
Kep0879.jpg
Kep0875.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.