Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szerbia: Kopaonik, Brezovica

ÜZENETEK (161)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.04.06. 18:09
a magasság nem minden.. Hochkaron (1300-1800 m) májusig lehet csúszni, több nála magasabban fekvő síterepen hó ilyenkor már csak mutatóban van. szóval az adott síterep mikroklímája is nagyot nyomhat a latba. mellesleg Zabljak felső része magasabban fekszik 200-300 m-el,mint Kopaonik.
Zabljakról még ezt olvashatod:
a little higher in the mountain have a snow cover for more than 150 days in the year.
egyébként az angol verziók sokszor levannak butítva, ilyenkor jön jól, ha valaki tud szerbül:)
pl,akkor a fórumába meglehetne kérdezni;)

In the highest parts of Durmitor, even through the whole summer there is snow, and in the region of Kalice there is a place named DEBELI NAMET where the snow is more than 300 meters long, enabling ski lovers to enjoy the sport during the whole year.
szóval egy húsvéti csúszás ezek alapján garantált, de azért hívd fel őket,vagy küldj emailt nekik
SKI KLUB ZABLJAK tel: 0872/ 61-421
NACIONALNI PARK DURMITOR tel: 0872/ 61-346
http://www.durmitorcg.com/index_eng.php
galléria:
http://www.durmitorcg.com/zima/indexeng.htm
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.04.06. 17:25
"a britek az összes utat lefoglalták azonnal a maradék szezonra, és már most foglalják a következő szezonra is."
Miért kell ettől kétségbeesni? Legfeljebb nem a pálya mellett alszol, nagy ügy. Bár lehet hogy felhajtják az árakat, de azért nem hiszem hogy a pályától távolabb mondjuk 25km-es körben ne találnál olcsó helyet. A bérlet más kérdés de szerintem így is olcsóbb lesz mint az osztrák.
Meg aki az ország délkeleti végében lakik annak a benzin miatt még lehet hogy drágább bérletárak mellett is megéri inkább oda menni. Meg talán nem is árt szerbiának ha arra jár az a sok angol, legalább kikupálódnak.

Én inkább arra lennék kiváncsi meddig tart ez a "maradék szezon", olvastam a fórumon olyat hogy ápr 22-ig megy a chopok. Namost ha ott addig van hó, akkor a logika szerint egy magasabb hegyen is kellene lennie ugyanazen időpontig vagy még tovább.

A síterepeknél ilyeneket lehet olvasni:
"Zabljak a Balkán legmagasabban fekvő városa. Zabljakból kiindulva kezdődik a sípályarendszer 1400-2200 méteres tengerszint feletti magasságban, ami garantálja a havat, sokszor egészen május közepéig."
Kopaonikról meg azt írják hogy husvétig van hó, de viszont magasabbról indul mint a Zaljak, 1650 és 2017. Akkor nem itt kellene májusig hónak lennie?

Nem találtam olyan honlapot ami napi hóinformációkat tartalmazna ezekről a terepekről, kopaonik honlapján is márc 15-ei az uccsó. Zabljakról meg semmi. Vajon elképzelhető h ápr 17 körül lehet még ezeken a helyeken csúszni?
su_
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2006.04.03. 22:08
Hát nem tudom, h Fr. hozza-e a szintet ár/érték arányban. Szerintem nem! Bár attól függ milyen tényezőket veszel figyelembe és, hogy mi a fontos neked. Ha csak a sielésért és a km-ért mész, akkor nyílván jó, de amúgy. Ha pl. a hangulatot is keresed, akkor tuti nem. A jobb helyek Franciaországban is megfizethetetlenek. Ahova meg lehet menni jó áron, ott minden egyforma és sivár, lakótelepeken szállásolnak el. Kocsmázás a pályán kizárva, feltéve, hogy nem akarsz kifizetni 7 eurót egy teáért, vagy 10 - 15 eurót egy tál spagettiért. Nem beszélve arról, hogy egy napig kell utazni.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.04.02. 23:47
Sajnos Kopaonikkal kapcsolatban a nagyon olcsó árakat hamarosan el lehet majd felejteni. Januárban bemutatott róla a BBC egy kis filmet és a britek az összes utat lefoglalták azonnal az maradék szezonra, és már most foglalják a következő szezonra is. Ugyanezt csinálták Bulgáriával is, ahol szépen felverték az árakat, bár még mindig a nyugat-európai szint alatt van.
szaszu
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.04.01. 15:26
Sajnos Kopaonik még rendelkezik a szlovák pályák 10 évvel ezelőtti gyermekbetegségeivel. ár/érték arányban szerintem Franciaország...
su_
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2006.03.21. 16:44
Nos, mi március 3-án jöttünk vissza és végre rávettem magam, hogy mindenkivel megosszam a szerbiai síelés tapasztalatait.
+ Nagggyon sok hó szokott ott esni
+ Olyan mintha otthon lennél (jó értelemben)
+ Az árak alacsonyak, a kaják nagyon jók, az emberek kedvesek
+ Off piste paradicsom, ott mész le, ahol tetszik, boardosoknak álom
+ Ha nincs köd, fantasztikus a táj
+ Folyamatos fejlesztések, új felvonók

- sok a kezdő pálya
- taposni kell
Szabó Zsolt
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2006.03.09. 16:07
Kedves Greni82!
Pályaszállásnak ajánlom a RTANJ nevű szállót, de a központban is vannak pályaközeliek (AS és JAT appartmanok). Nézd át a csatolt infó gyűjteményt. A szállásokat fel lehet hívni, érdeklődni a szabad hely, az ár iránt, előre foglalni, ha tetszik. Angolul beszélnek szinte mindegyikben. Az üdülőhelyi adót is kalkuláld bele, azt nem hirdetik nagy hangon! Üdv: Zs


Képek  KopaonikInfo060309.doc  83 KB  letöltve 6257 alkalommal
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.03.07. 19:11
Sziasztok, mi mennénk 4-en a 7 végén 4 napra Kopaonik-ra, nem tud valaki olcsó pályaszállást??? Előre is köszi!
palalaci
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.02.07. 07:48
szerintem jobban megéri ott bérelni,teljesen felszerelt kölcsönzők vannak,ha jól emlékszem 5-10
euro volt egy napra,de ez nem tuti,én nem szoktam bérelni.Február végétől első osztályú napos idő vár
ható,mi is akkor megyünk,ajánlom a március 15.-ei időpontot is.Adjatok címet,küldök fotókat.
szaszu
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.02.03. 22:36
köszi laci, még annyit, hogy szerinted itthon béreljünk sífelszerelést, vagy kopaonikon, hol érné meg jobban? és megfelelő e a kínálat ilyen téren? köszi.
palalaci
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.01.23. 07:26
sziasztok, egy pár info !
Először is sokszor jártam már szerbiában,jópárszor Kopaonikon is.Az utazás során a határátkeléstől kezdve szigorúan be kell tartani mindenféle közlekedési szabályt.Elsősorban a sebességkorláto-
zás és a biztonsági öv,így van esély hogy nem állí-
tanak meg,ugyanis tényleg a külföldiekre utaznak a rendőrök és zsebre dolgoznak.Ha megállít 90%hogy fizetni kell,ezért az autó legyen mindennel felsze-
relt(égőkészlet,eü doboz,vontatókötél,hólánc,háromszög,biztosítós ZÖLDKÁRTYA és minden izzó működjön az autón,a rendszámtáblavilágítás is)A határtól Belgrádig tuti hogy 2-3 helyen ott állnak(éjszaka is mérnek)
Belgrádtól lefelé az autópályán már bátrabban lehet menni,én még arra nem találkoztam velük,úgyhogy ott nem 120-al szoktam menni,viszont
a kijárat(cicevac)után megint lassul a tempó,de itt már inkább az út minősége miatt.Az autóút és autópálya díjak természetesen a nem szerb táblásoknak dupla és a hegyekbe érve tényleg kapsz
segítséget pénzért ha nem tudod magad felrakni a hóláncot, amire bizony hóesésben szükség lesz(téli gumi minimum).A lényeg,hogy Belgrádon túl már igazi szerbia és csak óvatosan minden duhajkodással,de ha felértek a városba az már egy teljesen másik miliö,nem véletlenül nevezik szerbia gyöngyszemének és nagyon sok pénzt költöttek fejlesztésre is.Szerintem ha valaki oda csöppenne azt mondaná valahová az alpokba érkezett,nagyon hangulatos síközpont.Aki magyarország déli részén lakik és szeret síelni ezt ajánlanám szlovákia helyett(tudomásom szerint ekkora pályarendszer nincs is szlovákiában,de még a közeli osztrákokon sem).Ár-szolgáltatás viszonyban nagyon jó,ratrakolt hosszú pályák,doppelmayr felvonók 2,a harmadikat nem tudták befejezni,25eu/4szem.ap./éj abszolut pályaszállás,3000ft körüli napijegy 40 km pálya.
Semmiféle rossz tapasztalatom nem volt a helyiekkel,úgyhogy hajrá Kopaonik!
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2006.01.22. 17:04
Szia Zsolt!

Lenne még egy kérdésem! Azt hallottam, hogy itt az emberek nem túl barátságosak, és érdemes vigyázni az úton a kressz betartásával, mivel ott egyenesen ki nem állhatják a Magyarokat?!
Van erről tapasztalatod? Esetleg másnak?

Köszi. Sok havat mindenkinek!

Üdv: Cynthia
Szabó Zsolt
4 élménybeszámolót írt
4
21 éve tag
2006.01.20. 14:34
Tavaly és előtte is a márc. 15-ös 7végét ott töltöttük. Páratlan élmény! Hangulatos, olcsó kaja árak. A segítség elfogadásával vigyázni kell, mert elkérik az árát (hólánc felrakás, bőrönd cipelés, stb.)! Rtanj nagyon hangulatos, 100% pályaszállás. De alatta a tányéros felvonónál (9es) napközben összegyűlhet a nép, és akkor várni kall a sorban. Konkrét kérdés még?
KopaonikYusm1.jpg
szaszu
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.01.13. 14:03
én is szívesen várnék további infokat, főleg a helyszíni sífelszerelés bérlési lehetőségre lennék kiváncsi, választék bősége, ilyesmi...
Cynthia70
16 élménybeszámolót írt
16
18 éve tag
2006.01.05. 09:46
Sziasztok!

Mi a helyzet a sorbanállással? Tud valaki valami infót róla? Jártatok már ott esetleg Márciusban? A képek amiket Stani rakott fel nagyon szépek! Szívesen venném ha tudnátok még több infóval szolgálni!
Köszi: Cynthia
palalaci
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2005.12.23. 21:53
nemrég érkeztünk vissza kopaonik-ból,még építettek kettő 4üléses doppelmayr-t,úgyhogy nagyon színvonalas lett a hely és teljesen reálisak az árak is,mindenkinek ajánlani tudom, a határtól 460km
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.09.01. 12:51
azt hiszem a fotók magukért beszélnek, Kopaonik 2004. január: http://ept.kg.ac.yu/kopaonik/Kopaonik%20Zimi%2017.Jan%20-%2031.Jan%202004/index.html

ebben az évben, decemberben egy új négyüléses is épült (lásd mellékelt fotó).
uj-negyuleses.jpg
admin2
478 élménybeszámolót írt
478
Moderátor
2005.09.01. 10:06
Menjetek Szerbiába! Kopaonik több, mint 40 km-el rendelkező síparadicsom. (Egyébként életemben nem voltam ott, szóval, ha valaki ismeri írja le nyugodtan a tapasztalatait.)
Jegesmaci
2 élménybeszámolót írt
2
21 éve tag
2003.01.10. 18:04
Szia, Andrea!
Kösz a tippet, megnéztem a lapot. Tényleg jó.
5 éve voltam ott, nagyon tetszett. Szegedtől 480 km-re van, sokáig lehet autópályán haladni.
A 44 km-es pályarendszert 1 hétig tudtuk élvezni (le lehetett térni a pályákról). Nagy havunk volt. A hotel Junior-ban király a szállás. Olcsó, sok kaját adnak (a 4 fogásos vacsinál a fő ételt választani lehet), nagy társalgója van.
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.01.10. 09:36
Szia, egy tipp:
http://www.kopaonik.net
ezen a weblapon nagyon sok hasznos infot találsz a kopaonik sípályákról. Sajnos, hójelentés nincs rajta, de van email contact, ahol lehet érdeklődni.

Egyébként érdekelnének a tapasztalataid, milyen volt a sízés és hogy sikerült oda lejutni.

Szerb hójelentés linket megpróbálunk találni, eddig még nem sikerült.
Köszi,
Andrea
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.