Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szerbia: Kopaonik, Brezovica

ÜZENETEK (161)Időben csökkenő Időben csökkenő
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2019.12.20. 11:14
Nem kell lemondani, fogtok tudni síelni. Igazi téli idő lesz.
http://www.skijalistasrbije.rs/sr/temperatura
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2019.12.17. 18:39
Hát nem sok remént fűzök már a dec.26-31 közti síelésünkhöz..
Mondtatok már le szállást?
Kisebb csoda lesz, ha nem zárnak be.
dav1208
4 élménybeszámolót írt
4
10 éve tag
2019.12.04. 18:44
Szia!
Ilyen opció nincs, de van "family package". Amely vásárlása esetén a felnőtt jegyek is kedvezményesek, a gyermek jegy szintén olcsóbb, mint a "normál" gyerek jegy és 2-3-4. gyermekre még további engedmény van.
https://www.infokop.net/images/stories/cenovnici/2020/zima/eng.skipass-pricelist-2020.jpg
Sikovanyeczpeter
2 élménybeszámolót írt
2
10 éve tag
2019.12.01. 08:45
Sziasztok, a két ünnep között mennénk 4 gyerekkel (8,8,9,11 évesek) Kopaonikra. Nem tudjátok van olyan családi kedvezmény mint Ausztriában, hogy a 2. gyerektől nem kell síbérlet csak a kártya költsége van? Üdv. Péter
dav1208
4 élménybeszámolót írt
4
10 éve tag
2019.11.12. 18:00
Tegnapi hivatalos infó: a Brzece - Mali Karaman 8 fős kabinos lift a 2020-as költségvetés része. 27 millió eurós hitelt vettek fel, hogy végre megkezdődhessen a régóta várt lift kivitelezése.
(forrás: infokop.net)
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2019.10.21. 23:37
Szerintem Kopaonik 4 napra tökéletes, persze minden hóhelyzetfüggő, de addigra a fő pályákat belövik, ha nem is esne természetes hó. A brezovicai kirándulás szerintem nem reális, én minimum 4 óra úttal számolnék egy irányban, de könnyen lehet az öt óra is...
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2019.10.21. 10:01
Viszont továbbra is jár a fejem azon, hogy a 4 napból egy nap ha unjuk, elautóznánk Brezovicára..200 km, ha átlehet menni a határon. Addig még bőven van idő, remélem rendeződik kicsit a helyzet, főleg a határátkelők miatt...
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2019.10.21. 09:32
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!
Igen így már érthető. Átrágva két térképen és bedimenzionálva magam. Végülis dec 26-tól 31-ig foglaltunk szállást, már itthon szilveszterezünk. (4nap síelés)
Kerestem a közelben más terepeket de sajnos nem egyszerű odajutni..
A lényeg, hogy nem tesszük magasra a lécet az elvárásainkkal.. aztán meglátjuk!
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2019.10.20. 14:52
Kicsit utána olvastam ennek a tervezett kabinos liftnek. Legalább 20 éve tervezik már, elavultságuk miatt 2017/18 óta az alább említett kétülésesek sem működnek már. Ez év szeptemberi nemhivatalos információk szerint, amit azért érdemes kétkedve fogadni, állami pénzből már jövő évben megkezdik az új 8 fős kabinos építését Brzece falutól (1270 m a tengerszint felett), ahol kb. 4000 szálláshely található évről évre rosszabb kihasználtsággal, amin az új lift nagyot lendítene.
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2019.10.20. 14:37
T. Tamás !

Mi voltunk pár éve ebben az időszakban. Mivel az ortodox karácsony két héttel később van, mint a miénk, az igazi főszezon általában szilveszter előtt kezdődik csak. Hogy az idei szabadnaptorlódás az év vége előtt mit fog jelenteni, azt nem tudom. Figyelni kell, mikor ér véget az ünnep előtti kedvezményes időszak, nagysából az jelenti az előszezon végét. Parkolás nem volt egyszerű, de mi a központi részen laktunk, 5-10 perces sorbanállás lehetséges a központi lifteknél, kifelé gyakorlatilag semmi. Persze ebben az időszakban általában nem üzemel az összes pálya, ugyanakkor igyekeznek hóágyúzni, ha nem is az Alpokban megszokott erővel.
Ami a szintkülönbséget illeti, az abból adódik, hogy van egy hosszú pálya, amelyik elvileg levisz a közeli faluba (talán Brzece ?), ezekhez van két kétüléses lift is, melyek szinte soha nem üzemelnek, mert többségében hóhiány miatt a pályák sem járhatóak. (itt nincs hóágyúzott rész egyenlőre). Terveznek ide egy hosszú kabinost, ami a hegyre is felvinne, de nem tudni, mikor valósul meg.
ttamas1028
192 élménybeszámolót írt
192
14 éve tag
2019.10.20. 11:45
Sziasztok!
Karácsony és szilveszter között mennénk ide síelni. Valakinek van tapasztalata az ilyenkor tapasztalható tömegről?

Kedves adminok, egy észrevétel, a sipark jelenleg nyitott része, kizárt, hogy 960 M szintkülönbséget kitenni. Régen lehetett egy kabinos lift, a hegy túloldalán, valószínűleg annak az adata az.
Balázs Kozma
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2019.10.16. 09:14
Remélem jól sikerült a sielésetek :).

Fizetőkapunál dinárt és a bankkártyát is elfogadják. Mi itthon váltottuk, nem tudom hol váltják jobban.

Ezen a linken vannak az idei síbérlet árak, továbbra is elég olcsó...

https://m.infokop.net/vest.php?id=473
Előzmény: (palvia 205139)
palvia
8 élménybeszámolót írt
8
15 éve tag
2019.02.28. 18:01
Szia, mi márciusban megyünk Kopaonikra. Érdekelne milyen pénzt érdemes vinni,hogy és hol váltják jobban a forintot vagy vigyünk eorot és azt váltsuk át.Az autópályán dinár vagy bankkártya a fizető kapuknál? Ha tudsz segíteni köszönöm.
Balázs Kozma
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2019.02.27. 13:55
Mivel elég régen nem született bejegyzés e síterepre leírom a tapasztalatainkat. Múlt héten (2019 február közepén) 5 napot töltöttünk itt, és hihetetlen szerencsénk volt, mert 5 napon keresztül verőfényes napsűtésben volt részünk, több mint 1 méteres természetes hóval.
Az utazás:
Bp-től 650km-re van, amiből 560 autópálya, amin semmi forgalom nem volt, a maradék 90km-ből 60 falvakon visz keresztül, ahol még lehet haladni. Az utolsó 30km szerpentin a hegyekben, ami, mivel érkezésünk elött 2-3 napja komoly havazás volt, havas, jégbordás volt, autó magas hófallal az út mellett. Ez a 30km majdnem 2 órát vett igénybe.

Szállásunkat airbnbn béreltük, egy 9-10 fős apartmant, ami tiszta kényelmes és jól felszerelt volt, 1,2km -re a legelső felvonótól, és kb 4 kmre a központtól.

A pályára síbusszal mentünk, ami oda vissza 250dinár naponta, fejenként. A síbusz elméletileg óránként jár, gyakorlatilag mivel tele volt a menetrend szerinti, így kb 15 percenként mindig jött "mentesítő", de ez a főszezonban volt. Rengeteg taxi is jár a környéken, ezek kb 800 dinárért visznek el 4 főt a pályákhoz.

A pályák jól karbantartottak, a síközpontot folyamatosan fejlesztik. Az 55km-nyi pályából a bella reka pályák nem mentek (ha jól értettem ott is a felvonót fogják kicserélni), így 48km állt rendelkezésre, de ez is bőven elegendő volt. Tömeg hétvégén volt a központi részen, kb 5-10 perc sorállás volt jellemző. A központi résztől távolabb még hétvégén sem volt jellemző a sorban állás. A felvonók zöme az elmúlt 5-10 évben épült, korszerű gyorslift.
Síbérletet novemberben 15% kedvezménynel vettük, így igazán méltányos áron tudtunk 5 napot sielni (100euro).
A hütték nagyon hangulatosak, mindenhol ég a tűz a kandallóban, az árak pedig megfizethetők (sült krumpli 500-700 Ft, forró csoki 350-500 Ft). A nagyobb hüttékben elfogadják a bankkártyákat, de pl a síbuszon illetve a kisebb hüttékbe csak a kézpénzt.
A fiatal generáció már beszél angolul, de aki nem, az is artikulálva igyekezett segíteni nekünk (szerbül). Összeségében nagyon kedvesek voltak az emberek, ha nem tudtam volna, hogy Szerbiában vagyunk, Ausztriát/Franciaországot mondtam volna.
Ár/érték arányban verhetetlen, mi jövőre is biztos, hogy visszamegyünk.
babett26
1 élménybeszámolót írt
1
7 éve tag
2016.10.23. 22:44
Sziasztok! :)
Valaki tudja esetleg, hogy Kopaonikban közlekednek-e síbuszok? És hogyha igen, akkor hol lehet erről információkat találni? (Az útvonal, időpont, ár érdekelne.) Előre is köszönöm!
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2016.03.07. 14:20
Néhány napja érkeztünk haza a Kopaonikról, hát ezt kaptuk:
Szállás: A Hotel Putnikban voltunk félpanzión. Én a párommal, a 15 éves és a 11 hónapos fiammal voltam egy háromágyas szobában. A szállással önmagában semmi baj (tiszta, normális ágyak, tusoló, melegvíz, tisztacsere stb.), de igazából nem nekünk való volt. Annak ajánlom, aki 1-2 utazótáskával megérkezik és maximum egy ásványvizet visz fel magával a szobába, amit - hűtő hiányában - szobahőmérsékleten tud elfogyasztani. Maga a szálloda kívül - belül elég retrós (pl. ugyanaz a lift, mint 40 éve amikor épült) az egyik vezető azt mondta, hogy azért nem modernizálják, mert akkor nagyon meg kellene emelni az árakat, és félő, hogy nem volna vendégük. Így viszont normál áron tudják tartani az árakat (33 euro/fő/éj), próbálják az ellátás színvonalát emelni. Ha már ellátás, akkor a kaja: na az hibátlan (választékra, minőségre, mennyiségre, ízre ... mindenre) Viszont volt egy negatívum: mi úgy foglaltunk ősszel szállást, hogy van szauna. Még rá is kérdeztünk, hogy és egyébként működik-e (sajnos ilyenben már volt rossz tapasztalat máshol) és szó szerint ki kérték maguknak, hogy miért ne működne. Nos nem működött. Azt mondták, hogy 2016. januárjában megszűntették. (okát nem tudjuk)Hát nem vagyok biztos, hogy ezt 2 hónappal korábban nem tudták.
A pályák: azt gondolom, hogy ez a tél nem fog bekerülni a balkáni síterepek aranykönyvébe (a szálloda egyik vezetője azt mondta, hogy 32 éve dolgozik itt, de ilyen kevés hó még soha nem volt), de minden elismerésem a pálya üzemeltetőinek, karbantartóinak. Ebből a kevés hóbol is kiváló pályákat varázsoltak. Persze a pályák egy része a hóhiány miatt nem üzemelt (ez miatt a mi szállásunk sem volt klasszikus pályaszállás, kb. 1 km-re kellet reggelenként elmenni), de a főbb felvonók mentek, szóval jókat tudtunk csúszni. Különösen a hét második fele volt jó, amikor napközben is hideg volt és sokáig nem kádasodtak ki a pályák.
Az egyértelműen látszott, hogy normális hóviszonyok estén ez egy szuper hely, de még így is az volt.

Egyebekben pedig az árak a "földön járnak", az emberek nagyon kedvesek, tényleg semmi rossz tapasztalat. Szerintem fogunk még itt sielni...(akár már jövőre.)
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2016.01.29. 07:38
Tegnep érkeztünk egy nagyobb társasággal és volt egy kis félsz bennünk a +3 miatt ami + 10 lett délutánra!Meglepetésre jók voltak a pályák(az időhöz képest).
A hüttékben kp. a lentebbi boltokban elfogadják a kártyákat.
Az Intersport melletti pénztárban lehet kártyával fizetni.
Ott lehet tárolót is bérelni (200 din / nap) akik nem a közelben laknak(ez picit fura, mert Jahorinán minden pályaszállás).Itt is rá kell gyúrnunk egy pályaközelire(majd 2 hét múlva :-)).
Összességében nagyon jól éreztük magunkat; jó pályák ( inkább kékek)a 21-es piros volt a kedvencünk(hoszzú, széles, technikás).
Az árak teljesen korrektek : sör 200 din , kv : 150 din.
Grill ételek : 700 din , egytál ételek : 500 din
Váltani 8:00-22:00 lehet , 1 € = 120 din ( forintot nem láttam).
Visszajövünk!
Kopaonik-3.JPG
Kopaonik-4.JPG
Kopaonik-5.JPG
Kopaonik-6.JPG
Naftz Andras
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2016.01.25. 21:12
Itt vagyunk Kopaonikon. Pénteken érkeztünk. Tompánál léptük át a határt. Szabadkán váltottam pénzt 100 Ft-ért 37,5 Dinárt adnak ez megeggyezik az otthoni banki középárfolyammal 1 RSD=2,6 HUF. Az autópálya olcsóbb lett Szabadka és Belgrád között. Tavaly Októberben jártunk erre. Akkor UJvidék elötti kapunál 330 din volt. Belgrád elött 260 Din. Most pedig Ujvidéknél egy jegyet ad és Belgrádnál 290 Din-t kell fizetni. Belgrád és Krusevac között 530 Din.Si bérletet lehet kártyával fizetni. A pályán lévö hüttékben én nem láttam, hogy valaki is kártyával fizetett volna. A közponból indul egymás mellöl három felvonó itt vannak nagyobb éttermek ott valószinüleg elfogadják a kártyát. Én azokban nem voltam csak pénzt váltani 1Eur 120Din a pincéreknél. Mikor utoljára itt voltunk 2 éve akkor a hotel Putnikban vettem si bérletet most itt nem árultak.Be kellet mennem a központba.Itt lakunk a közelben. Az 1-es pályárol indulunk minden nap nekünk ez lett volna a legkényelmesebb. Vannak ujdonságok is. Uj felvonok a 19-es Gvozdac és a 21-esKrecmar 6személyes fütött ülléssel buborékos tetővel és (WiFi-vel már akinek érdekes). A 11-eshez mozgójárdavisz azt a 100m-t sem kell gyalogolni mint eddig. Ez olyan mint Jahorina csak még attol is jobb.
üdv: naftzandras
Előzmény: (vale46 186666)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2016.01.24. 20:15
Köszi az infókat. Alapvetően azt olvasom ki a dolgokból - és most nem csak az általad imént írtakra gondolok - , hogy a hely sok mindenben hasonlít a Jahorinára, ami nekünk nagyon bejött:)
Előzmény: (pasity 186566)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2016.01.24. 16:45
Szia

milyenek az arak az ettermekben, bufekben a hegyen?

meg nezem, hogy pesten menyi a dinar, hatha jobb itt.... vgy esetleg a soforunkkel megduamalom, hogy aljunk meg szabadkan....


koszi

rob
Előzmény: (pasity 186566)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.