Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Libanon

ÜZENETEK (83)Időben csökkenő Időben csökkenő
skileb.com/hungary
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.12.10. 08:48
Már működik a webcam a http://www.skileb.com/webcam/cam.asp linken.
Szép! Fehér!
skileb.com/hungary
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.12.05. 21:33
Sziasztok kedves sielok.hu fórumozók!
Jó hír, hogy a következő 3 napban bő fél méter havat várnak a libanoni hegyekbe. Ha minden jól megy, hamarosan indul a szezon. Ami rossz hír, hogy a webcam még nem működik, úgyhogy akinek már elvonási tünetei vannak, nézegesse a sielok.hu libanoni galériájának képeit! :))))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.05. 11:49
Még szeptemberben néztem repülőt, 70e huf alatt nagyon nem volt.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.05. 10:22
Az üdülőfaluról készült kép amúgy nem semmi... mintha Ausztriában készült volna!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.04. 18:58
Szerintem hatalmas feeling lehet, megérkezel Beirútba; tengerpart, óriási pálmafák, s a távolban a méteres hótól roskadó hegyek..
Ráadásul nekem azt írták, hogy áprilisban már a tengerbe is belehet merészkedni:)

Mondjuk engem mindig is vonzottak az egzotikus, nem mindennapi síhelyek :)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.04. 16:27
Én is kaptam, gondolom innen a fórumból szedték a mailcímeket :)

Jópofa ajánlat, annak mindenképpen megéri , aki az országot is látni szeretné és síelni is szeret. De én ennyi pénzből inkább elennék egyszer Zermattba és egyszer Les 2 Alpesbe mondjuk :).
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.12.04. 13:04
Már mailt is kaptam tőlük! Csak tudnám honnan szedték a mailcímemet! :-)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.11.30. 09:48
wow :)
Az első kelet-európai nyelv (jó az orosz mellett) a skileben :)
Ahhoz képest, hogy jónéhány szlovák síterepnek nincs magyar verziója...
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.11.29. 18:24
Nézzétek! Működik a https://www.skileb.com/hungary oldal. Magyar leírással, magyar emilcímmel és magyar telefonszámmal... Tökjó! Ha valaki eddig azért nem mert volna menni, mert nem akarta angolul megszervezni, az szerintem mostantól bátrabban próbálkozhat. Én tuti visszamegyek egyszer!! A mai napig a tavalyi élményekből élek (főleg munka közben:))))
FGHKLÉJ
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2007.03.14. 15:30
Jövőre ha mentek, én is benne lennék!
Nekem is régi álmom Irán vagy Libanon!
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.03.14. 09:06
Hello Stani!
Az éjszakai élet most 0. De szinte biztos vagyok benne, hogy ennek a kevés külföldi vendég az oka. Azt mondták a helyiek, hogy 90 százalékkal kevesebben mentek idén, mint egy átlagos szezonban, ráadásul mondom, európaiakat nem láttunk (néhány ott élő francia család volt hétvégén Farayán).

Mondjuk a napi 7 óra telemark után inkább az ágyra vágytam, mint a táncra...

IRÁN!!! Évek óta nagy álom. Én Dizint néztem ki magamnak. Sajnos elég drága a repcsi + a család nem igazán örül. Bár annak sem örült az anyósom :)))), hogy Libanonba viszem a lányát.

Szóval politikai- és atomhelyzettől függően visszatérhetnénk rá ősszel!!!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.13. 21:12
Eszméletlen képek a hó alatt roskadozó libanoni hegyek, lenn meg a Mediterránium a pálmafás tengerparttal, a példaszerűen rendbetett utca (enni lehetne a földről) és két kultúra találkozása. Biztosan egy élmény lehetett!
A skileb és a helyszín közti árkülönbségeket én írtam. Ugyanis a virtualtouriston is van egy farayás beszámoló. S ott azt írja, hogy a síbérlet olcsóbb a helyszínen, ill. a szállást is lehet olcsóbban intézni.
Éjszakai élet milyen volt Farayában? A honlapukon tengernyi bárat, szórakozóhelyet, night clubbot felsorolnak.
Jövőre esetleg terveztek mégegyszer ide, vagy Irán? Részemről szívesen csatlakoznék egy kis egzotikus sítúrához.
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.03.13. 20:47
Na nézzük!
Csak Farayan síeltünk - minden, amit írtam a hóvastagságról, az offpiste lehetőségekről, a felvonókról, az Faraya-ra vonatkozik. Nem volt kedvünk átautózni máshová, olyan nagyon különleges élményre Farayához képest nem is számíthattunk volna - szerintem.

Gyakorlatilag mindent a skileben keresztül intéztem. A mindenbe a szállásfoglalás tartozik bele + a reptéri fuvar + kötöttem náluk biztosítást is.
A Merab Hotelben laktunk - egy kétágyas szoba reggelivel 80 USD, a reptéri fuvar oda-vissza 120 USD, a bérletárak ugyanazok a skileben, mint a helyszínen. Szerintem felesleges náluk foglalni, mert a helyszínen is meg lehet venni - persze azokra a napokra, am ikor igazán jó idő van, a felhős, havas napokon meg irány a tengerpart!!!


Valaki írta, hogy a skileb drágább, mint a helyszín - én ezt nem vettem észre sem a szállás, sem a bérlet esetén (talán a reptéri fuvaron nyertek kb 20 USD-t, így utólag sima taxival oda-vissza 100-ért meg lehetett volna oldani)
Egyébként csak jó tapasztalataim vannak a cégről.
Malévval mentünk (kb 70000/fő), ami elég szerencsétlen módon hajnali 3:30-ra ér Bejrútba, és kissé izgultam, hogy az éjszaka közepén ott lesz-e a skileb-es alkalmazott a reptéren. Ott volt, várt ránk. Szintén skileb sztori: januárban foglaltam le először az utat, aztán, amikor februárban a Hezbollah általános sztrájkot hirdetett az országban, és meghalt néhány ember a zavargásokban, akkor lemondtam - egy 40 USD-s kezelési költség kivételével azonnal visszautalták a befizetett összeget. Persze a zavargások után néhány nappal ismét lefoglaltam a szállást. Még volt hely :)))) A :))) jel annak szól, hogy rajtunk kívül egyetlen egy európai vendéggel sem találkoztunk... Kuvaiti, dubai, és szaúd-arábiai viszont volt egy pár.

Ami az apró problémát jelentette, hogy nem béreltünk autót. Igazából nem mertünk, mert fogalmunk sem volt, hogy milyen viszonyok várnak ránk Libanonban - ne felejtsétek tavaly nyáron háborúztak Izraellel, aztán választásokat tartottak az ősszel, de az ellenzéki Hezbollah azóta is folyamatosan tiltakozik az eredmény ellen Bejrútban, ráadásul februárban majdnem polgárháborús állapotok uralkodtak az országban, éjszakai kijárási tilalommal + lövöldözésekkel, katonákkal, áldozatokkal - szóval nem béreltünk, így utólag kár érte. napi 30 USD-ért is lehet egyébként bérelni, ami aprópénz ahhoz képest, hogy mi a 2,5 napos kirándulásunk alatt (1 nap Byblos, 1 nap Bejrút, 0,5 nap tenegerpart) elköltöttünk majdnem 300 USD-t. + Mivel nem volt autónk, ezért minden este fent vacsoráztunk a szállodánál, az 5*-os Intercontinentalban (ez tűnt olyan igazán bizalomgerjesztőnek, ill más nem is nagyon volt nyitva a kevés vendég miatt) és emiatt a kajára elég sok pénzt költöttünk. Akinek van autója, 5-10 kilométerre a szállodáktól szuper éttermeket találhat, persze sokkal olcsóbban, mint az 5*-os étterem. Ráadásul, ha autó van, akkor nem is muszáj a páylaszállást erőltetni - ezen is lehet spórolni.

Összegezve: úgy saccolom, hogy 220-240 ezer forint körül jött ki a túra fejenként, de ezt szerintem kicsit rutinosabban már 180-ból is meg lehet oldani, úgy, hogy a színvonal nem csökken.

Holnaptól hatalmas havazás várható egyébként a libanoni hegyekben. Jó nekik...
Hajrá Libanon!
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2007.03.13. 10:32
Nagyon jók a képek!!!
izgatottan várom a továbbiakat és a kérdésekre a választ.
nb1
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2007.03.13. 09:01
A sielok.hu csapata feltett néhány képet az oldalra. A https://sielok.hu/fotoalbum/libanon/galeria/
linken szerintem már elérhető.

A sok-sok kérdésre hamarosan válaszolok. Egyelőre sajna baromi sokat kell dolgoznom az egy hetes kihagyás miatt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.12. 16:42
Algériában a hó tiszavirág életű, ráadásul a síterepek kicsik, kb mint a Sípark vagy még akkorák sem. Az egyetlen "komolyabb" hely Oukaimeden, de az már Marokkó.
Az Atlaszról Yannik Michelat oldalán csodálatos képek vannak, de ugyanúgy Libanonról is: http://yannick.michelat.free.fr/Liban-06.htm
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.03.12. 06:43
Tudom, hogy nem pont ide illik, de észak-afrikai hír. Napok óta havazik Algériában. Az idén először végre esik itt is a hó. Az egyik legnagyobb síterepükön, Tikjda, már 50 cm friss hó hullott. Egyébként pont egy éve, hogy a helyi kormány kiűzte az itteni hegyek közt rejtőzködő gerillákat és teroristákat és újra lehet biztonságosan síelgetni a csodás 1600 méteren fekvő hegyek közt. A koreaiak már építik is az új síterepet a közelben. Valaki jövőre?

Képek:
http://gallery.tikjda.com//main.php?g2_itemId=223

http://gallery.tikjda.com//main.php?g2_itemId=225
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.03.10. 14:34
Nelson, köszi a képeket, nemsokára lesz belőlük album itt az oldalon!
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2007.03.10. 14:20
A skileb-et én is néztem már, akkor pontosítom a kérdést: azon keresztül foglaltál, vagy más úton (netalántán olcsóbban, pl: a skileben az egy hetes autóbérlés 560 dollárját kicsit sokallom).
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.03.10. 13:55
Azt hiszem a fotók mindenkit érdekelnének :)
Hol síeltetek? Faraya-Mzaarban gondolom, de esetleg Cedarsba is ellátogattatok? Skileben foglaltatok?
Nelson! a Skileb.com -on megtalálod a szállás és síbérletárakat. De állítólag helyben minden sokkal olcsóbb.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.