Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Boardos kérdések

ÜZENETEK (936)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.04. 17:10
Nem javaslom a kifúrást! Egy uj kötésnél általában nem találják el elsőre a legoptimálisabb beállítást. Ha fursz, nincs finomállítási lehetőséged! Nem véletlenül van 6 luk egymás mellett a tárcsán. Főleg a flow-nál érdekes, mivel a cipő orrhelyzete adott, a lábméretet csak a lyukakkal tudod a deszkához optimalizálni.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.03.04. 15:52
Minerel, Bélapó!

Köszi a válaszokat!

Nagyon érdekes, hogy nem a meredek lejtőtől fosok, mert azt leküzdöm, de nagyon útálom a lapos szakaszokat. Mindig attól tartok, hogy leakad valamelyik él és borulok, mint a büdösbogár. Nyekkentem már előre-hátra, koppant a bukó a jégen... nagyon szar volt...

Minerel, te milyen kötésszöggel mész?
Puha vagy kemény baki?
Hogyan csinálod a hátsó lábaddal azt a kemény rogyasztást? Úgy vélem, nekem is ez hiányzik!

F
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2009.03.04. 14:43
Ha nem kapsz eredeti tárcsát, akkor fúrd ki ahol hiányzik a lyuk. Egy vastagabb fúróval pedig betudod süllyeszteni a csavar fejének a helyét.
bacilivi
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.04. 09:24
NA szép...CSak nem tudom ezt miért nem lehetett a hírdetésben leírni ?? Így jártam, de nagyon köszi nektek, ezek szerint van remény!!! :-) :-)
Azért majd visszaszólok, hogy mit sikerült intézni ;-)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.03. 22:28
Ezt kifogtad Bacilivi! Burton-hoz való egyértelmű!!! Akitől vetted annak talán megvan még az eredeti tárcsája. Amit Minerel bemutatott legfelsőt is fel lehet szerelni burtonra az alsó kettő meg egyértelműen arra való. Javaslom telefonáld végig a szervizeket lehet, hogy még örülnek is valahol, hogy kapnak egy burton tárcsát.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.03.03. 21:51
Hát ez tényleg burtonos discnek néz ki
A burton egy sorozata 3 pontos rögzítéssel készül

Bp-en a Kiss János alt. utca alsó szakaszán van egy szörf és board bolt. Ők foglalkoznak fow kötésekkel. Szerintem érdemes náluk futni egy kört hátha tudnak adni egy pár discet vagy igazából ezt végigfutnám pár bolton ahol bérelni is lehet cuccokat.
Találtam három féle flow discet. Neked a felsőre lenne szükséged. Ilyet keress!
98898782uy7.jpg
95867303nu8.jpg
12168495aw7.jpg
bacilivi
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.03. 21:43
Á nem bírtam ki holnapig, annyíira dühít...
Amúgy a férjem próbálta összerakni, megkérdeztem most miért is nem megy. Azt mondta, hogy a flow-s tárcsával csak 2 max. 3 ponton tudja rögzíteni a boarhoz a kötést(a normállal meg ugye 4). Bleraktuk amúgy a régi kötésem tárcsáját, de a kisebb...szoval nem passzol...
Valamit rosszul csinálunk????
Hogy kell ide képet rakni?
Kep-118.jpg
Kep-119.jpg
bacilivi
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.03. 21:28
Oké, holnap d.e rakok képet!!
Kösziii
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.03. 21:26
Minerel! nem lehet, hogy Bacilivi burton deszkánoz készült flow-t fogott ki? Osztrák oktatónál láttam burton-ra szerelt flow kötést.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.03.03. 21:09
gyorgyferenc szerintem nem túl nagy a terpeszed. minerel-lel egyet értek! a eliminator jó kemény lap (van bordercross változata is) rendesen élre lehet rakni (kipróbáltam). Ha sodrodsz, vagy nem rakod rendesen élre, vagy rövid neked az a bord (lehet mindkettő!) Én nem vagyok 180 magas, és 163 a lapom hossza. Az APO kötésről nem tudok rosszat mondani!!!!! Volt f2 step-in kötésem, azzal az volt a problémám, hogy kicsit meredekebb lejtőn nehezen tudtam csatolni, s ha tapadós volt a hó, akkor is volt problémám. később volt Flow kötésem (az APO elött) azt nagyon szerettem, ülve nem tudtam felvenni, és nem fért bele a deszka beállított kötéssel a zsákba. Az APO-t fel tudom venni ülve állva kicsire össze lehet hajtani, jobban tart min a Flow. Azért, hogy mondjak hátrányt is, a Step-in-be is és a Flow-ba is be tudtam lépni menet közben, mikor kiszálltam a liftből. Az APO-ba nem tudok. (A lányom tud! Neki is APO-ja van és simán belelép menet közben dehát az ifjúság mindig többre képes!)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.03.03. 20:15
Érdekes...Nem tudsz feltenni képet a tárcsáról és a deszkán lévő insertekről(furatokról)? Okosabbak lennénk.
bacilivi
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.03.03. 20:10
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni...
Vettünk egy jó kis új head deszkát az idén és hozzá egy flow kötést ( a kötést a netről aligasználtan) de kitéptem a hajam mikor megláttam, hogy a kötésenek a tárcsája (így hívják??) nem passzol a boardomra.... Mit lehet tenni szerintetek???? Ennyi volt adhatom el a kötést????? Előre is nagyon köszi a választ.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2009.03.02. 22:44
Sziasztok!

Mellékelek egy képet csekélységemről. 185cm/95kg vagyok. A képen egy 158cm-es F2 Eliminator-ral megyek.
Úgy érzem, túl nagy a terpeszem! Így van?
Nagyon nehéz előreterhelnem.
Várom a véleményeket!

Mi a trükkötök az egyenes csúszásra?
Mikor egy lapos szakaszon csak úgy át kell csusszanni? A menőkék nagyon hosszú lapos íveket húznak, de ekkor én állandóan sodródom, aminek az a következménye, hogy lelassulok, leállok!

Bélapó! Az APO Expresso-nak milyen rossz tulajdonságát, hátrányát találtad használat közben? Azért kérdem, mert olyan nincs, hogy csak jó tulajdonsága legyen! Szóval mi a hátránya?

Köszi!

Feri
IMG-3677-small.JPG
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.28. 21:51
Itt egy link illetve egy elméleti táblázat, hogy a cipő nagyságához milyen szélességű board lenne megfelelő.
http://www.monmouth.com/~dschutz/overhang.htm
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.02.26. 18:43
Ha nagy lábon élsz elég szűkösek a lehetőségek. Kevés gyártó készít széles deszkát. Az enyém 45-ös, ezért egy hammer broadline 163-al nyomom. Ez középen közel 27 cm széles, nem lóg ki a cipőm. (a beállításom 10;-5)A pályán nagyon jó, elég kemény, élre lehet rakni, szüz-havon csodálatosan úszik. Nekem nagyon bejött. Én már nem ugrálok. APO gyorskötéssel használom (flow és a hagyományos kombinációja)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2009.02.26. 17:40
Vagy az F2 Sonic! Az egy nagyon jó lap.
A snowboardshopban meg mindent fikáznak amit nem ők árúlnak.
Van egy jó állapotban lévő F2 spyro pro team kötésem ha érdekel.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2009.02.26. 15:41
Pályán és pályán kívüli csúszáshoz egy all-mountain lap tűnik jó megoldásnak. Ha a pénz nem számít, akkor azt vedd meg amelyik jobban tetszik. A Hammer s az F2 sem ma kezdte, mind a kettő komoly cég. Ha kedvet kapsz majd a parkhoz, úgy is veszel majd még egy lapot csak parkba :)
Amik még komolyak a teljesség igénye nélkül:
Nitro, Burton, Palmer, Forum, Rossignol, Apo, Sims, Ride
vbazsi
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.02.26. 14:47
Exe!
Ha a hammert választod szerintem semmiféle gond nem lesz nekem hammer lapom van és szuper. Ha veszel egy hammer lapot akkor az 5 évig simán kiszolgál, mondjuk sok mindentől függ az élettartam. 50-60 ért már nagyon jó boardokat lehet kapni amit tudsz használni akár pályán kívül is. A motion egy nagyon alap all-mountain lap szóval az inkább pályára ajánlott puha és toleráns lap.
exe
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.02.26. 14:20
Igen ez számomra is nyilvánvaló volt, egyenlőre még csak pályán megyek vele, de inkább a pályán kívüi őrültködés vonz, a 200-al száguldos vonal semmiképp sem, az ugrándozáshoz még lehet hogy kedvet kapok majd. A költség vetés igazából nem limitált akár 100k-ig is el tudok menni, hammerből ezt a sequence-t ajánlgatják nagyon a 07/08-ast de nekem neutral code-ról meg mahagóni rétegről meséltek meg sandwich carbon cuccokró de ezt a website-on már nem látom majd most betelefonálok. Szerintem nekem ez a motion is megfelelne, de nem tetszik a grafika rajta. És bármilyen szarul hangzik nekem elsősorban jelenleg ez számít, persze ha mar 100 ropit kifizetek akarok is kapni valamit a pénzemért mert 2-3 év múlva már biztos tudom értékelni a külömbséget. Most nagyon örülök a hologrammos kivitelnek de nem szeretném jövőre fogni a fejem hogy mekkora fasz voltam rámtették az elfekvő senkinek sem kellő lapot...
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2009.02.26. 10:42
Szia Exe!

Nekem egy F2 prime lapom van, eddig megvagyok vele elégedve. A Hammeres bolt (gomdolom a Snowboard shopra gondolsz), pedig nem árul F2-t. Szerinted?
Kérdezd meg a K2-ben, ők árulnak Hammert is és F2-t is. Persze azt tudnod kell, hogy a prime egy alap allmountain lap, ennek megfelelően vannak kialakítva a tulajdonságai. A Hammerből melyiket nézted ki? Csak pályán boardozol, vagy pályán kívül is, esetleg park?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.