Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Flachau - Wagrain - Alpendorf
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hideaway Apartmanház Dachstein West, 4-8 fős igényes apartmanok, wellness
ÜZENETEK (377)Időben csökkenő Időben csökkenő
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.11.20. 19:29
Szia Csaba!
Képzeld sikerült a családomat rábeszélni Flachaura. Ha minden igaz január 21-én megyünk 1 hétre. A szállásunk Flachauban lesz, 200 m-re a felvonótól. Most már csak az egészségért és a sok hóért kell imádkoznom. Neckermannal utazunk, önellátással.Remélem nem fogok csalódni a helyben!Igaz eddig még egy osztrák helyben sem csalódtam, kivéve a novemberi Kapruni-gleccserben.Tudom ez kivételesen sz...r volt.Ha valaki mostanában megy síelni, annak sok-sok havat, s jó síelést.
Bye!
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.23. 16:29
Szia kulacs!

A Salzburg-Villach -i autópályáról van szó. Ha Ramsauból jöttök Radstadton keresztül, akkor Altenmarkt után menjetek rá az autópályára Villach felé. Kb. 2-3 km -t kell menni és az első lejárónál menjetek le Flachau felé, és ott lesz az a körforgalom ahol balra be kell menni a faluba.

Üdv: szcsaba
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.10.23. 10:36
köszi!

Talán még annyit, hogy melyik autópálya leehajtóról van szó?

Kulacs
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.22. 19:45
Az AchterJet kabinos felvonóhoz, mellette nagy parkoló van. Az autópályáról le, utána az első körforgalomnáll balra, majd az első és egyetlen lápánál jobbra. Jó síelést!

Üdv: szcsaba
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2005.10.22. 16:44
Decemberben megyünk Ramsauba, és lehet, hogy egy napra át ugrunk erre a síterepre. Ha egy napos történetről van szó, hova érdemes menni. Konkrétan, tehát melyik parkolóba, melyik lifthez?

Kulacs
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.07. 19:34
Szia Schuht !

Most találtam meg az Obertauerni fórumon a tavalyi írásainkat Flachauval kapcsolatban. Abban írtad, hogy nem szereted a húzós lifteket. Örömmel tudatom Veled, hogy a 2004/2005 -ös szezonra az összefüggő pályarendszeren a húzós lifteket teljesen felszámolták, az utolsó kettő helyett elkészültek a SpaceJet 2 és SpaceJet 3 felvonók, amelyek a Wagrainból induló Flying Mozart lifttel egy helyre érkeznek, így a két pályarendszer tökéletesen összesíelhető. Húzós lift Flachauban már csak a síiskolák mellett van.

Üdv:szcsaba
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.07. 14:14
Szia Schuht!
Tökéletesen igazad van, nekem nem esett le. Természetesen a képek nyilvánosak, úgyhogy ha valaki meg akarja nézni elérhetők a http://www.flachau.fw.hu/ oldalon. Ha lesz egy kis időm további képek is felkerülnek, többek közt a faluról is. Kívánom Neked, hogy eljuss Flachauba és érezd jól magad.
Az oldalt, amit sebtében nyitottam a képeknek, megpróbálom majd egy kicsit még továbbfejleszteni, és olyan információkkal ellátni, ami a weben nem vagy csak nehezen megtalálható. (pl. ingyenes síbuszok pontos útvonala és menetrendje, aprés ski lehetőségek bővebben, tapasztalatok alapján javasolt szálláshelyek stb.)
Üdv: Csaba
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.10.07. 10:50
Szia Csaba!
Csak, hogy a fórumlátogatók is tudják, a képek, amiket készítettél, csodálatosak. Ha van kedved, akkor tedd rá a fórumra is.
Idén mindent meg fogok tenni, hogy eljussak Flachauba!
Üdv.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.05. 14:39
Szia Pienon !

A fotókat küldöm e-mailben. Hogy hol jobb lakni azt nem tudom, mert én mindig Flachauban laktam de szerintem majdnem mindegy én inkább Flachaura szavazok azért, mert kicsit központibb helye a Flachau-Flachauwinkl-Altenmarkt-Wagrain-Zauchensse sípálya együttesnek. Apre ski szempontból sem rossz Flachau. Uszoda Wagrainban van.
Pienon
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.10.05. 10:01
Sz. Csaba
olvastam üzenetedet a fórumon a Flachaui síterepről. Februárba mi is oda készülünk. Esetleg fotókat nekem is tudnál küldeni?? (pienon@freemail.hu)
Apres ski szempontból, ill. uszoda milyen Flachau ill. Wagrain. Melyik helyen jobb lakni: Flachau vagy Wagrain??
Köszi előre is a választ.
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.03. 21:20
Szia Schuht !

Elküldtem a fotókat az e-mail címedre. Ha további infora van szükséged készségesen állok rendelkezésre.
Üdv: szcsaba
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.10.03. 13:48
Szia SZCsaba!

Az e-mail címem: schuht@fibermail.hu vagy
schuht@freemail.hu.
Köszi előre is a fotókat!
Láttam a Neten, hogy Wagrainban van uszoda. Tudsz róla valamit?
szcsaba
26 élménybeszámolót írt
26
19 éve tag
2005.10.02. 20:55
Szia Schuht !

Továbbra is tudom ajánlani Flachaut és Wagraint. Én ebben a szezonban is oda megyek. Wagrain és Flachau tökéletesen összesíelhető. Számora több előnye is van. Mára teljesen felszámolták a csákányos felvonókat, és kényelmes 6-8 -as ülős felvonók vannak a kabinosok mellett. Változatos pályarendszer, mind nehézségi fokra mind vizszintes vonalvezetésre egyaránt. A pályák túlnyomó többsége széles (100 - 200 m.). A felvonóknál sorbanállás gyakorlatilag nincs, max 2-3 perc.(Ez januári tapasztalat). Épp most kaptam meg az új szálláskatalógusukat, az árak nem nagyon változtak. Szoba reggelivel Flachauban 25 - 35 Euro/fő, 2 -3 személyes apartman 40 - 45 Euro, 4 személyes apartman 80 - 100 Euro.
A szállás Reitdorfban kb. 10 - 15 %-al olcsóbb, ingyenes síbusz onnan is van. Ha érdekel, néhány saját fotót tudok küldeni a flachaui terepről, ha megadod az e-mail címedet.
Nem elhanyagolható a távolság sem, hozzánk (Balaton) pontosan 400 km, és nem véletlen az sem, hogy a https://www.bergfex.at -n a toplistán mindig a 3. - 5. helyen áll az osztrák síterepek közül.
119-1911-N.jpg
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2005.09.19. 19:49
Flachaunál egészen jól síelhető terep van, és ami még egy nagy előny, hogy az autópályától szinte pár száz méterre (szállástól függően) van a pályarendszer.
Flachau egyébként nem szép hely. Nem egy klasszikus osztrák sífalu, ahol jókat lehet sétálni este. Igen hosszan nyúlik a völgy hosszában, és benne tkp-en semmi nincs. Szóval ne Flachau kedvééért menj!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.09.16. 12:41
Több összekötött terep van:
Radstadt-Altenmarkt
Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl-Flachau
Wagrain-Alpendorf

Zauchensee-Flachauwinkl között a völgyben autópálya van, ott kisbusz viszi át ingyen a síelőket a másik hegy aljába a felvonóhoz (pár száz méter)

Flachauból Wagrainba is kisbuszos összeköttetés van.

Itt a térkép:
http://www.ckneon.cz/Mapy/Skiwelt%20Amade_skimap2.jpg
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2005.09.16. 11:32
Sziasztok!
Mióta megkaptam az első síkatalógust idén, teljesen bevagyok sózva.
SZCSABA ajánlotta nekem Flachaut. Jó lenne elmenni oda. De érdekelne Wagrain is.(Itt, ha lehet hinni az internetnek, uszoda is van.)
Azt szeretném megtudni, hogy mennyire összefügggő síterep a Flachau- Wagrain... környék?
Köszike előre is az infókat!
Myrtill1
22 élménybeszámolót írt
22
22 éve tag
2005.03.27. 13:22
Hát senki nem volt Flachauban!?
március 12-én indultunk (errefelé még nem jártunk télen), s előtte szerettem volna vmi infót szerezni a területről, de semmit sem találtam (gondolok itt élménybeszámolókra, pályavéleményekre, stb., de sehol semmi - nem volt túl sok időm akkoriban a netezésre, lehet, hogy ez volt a gond -, a hivatalos weboldalt megtaláltam, de azért az egészen más, mint a személyes benyomások). Útra keltünk, s 1 gyönyörű hetet töltöttünk a Sportwelt Amadé körzetben. Csak pozitívumokat mondhatok a helyről, pályákról, szállásról, kajáldákról. Valószínűleg az is közrejátszik ebben, hogy fantasztikusan jó havunk volt, 1. este még ráadásként esett 10 cm friss, aztán másnap elvonult a front, kitisztult az idő, aztán mindent bele! Meglehetősen nagy pályarendszer, Salzburg alatt kb. 40-50 km-nyire, Ratstadtól egészen St. Johann in Pongauig terjed, ez közúton kb. 70-80 km lenne. Nekünk Flachauban volt a pályaszállásunk, onnan indultunk minden nap másfelé. A pályák nagyon jól összekötöttek, meglehetősen hosszúak, s mindenki megtalálja a kedvére és tudásának megfelelőt. Zöme kék és piros pálya, de feketék is vannak szép számmal. Nagyon sok kezdő is itt sajátítja el a síelés tudományát, tehát nekik is megfelelő hely, főleg a Flachau feletti szelíd lankák alkalmasak a kezdőknek. Flachauwinkelben elég komoly félcső is van. Sokan voltunk, de a hatalmas területen eloszlott a tömeg, még a reggeli induláskor sem kellett 1 percnél többet "pingvinezni", napközben meg egyáltalán nem kellett várakozni. Ha kicsit több időm lesz, képeket is rakok fel, az időjárás szépsége miatt nagyon jókat lehetett fotózni.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.