Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Ruzomberok / Rózsahegy
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Besenova - apartmanok és szobák az Alacsony-Tátra északi oldalán Chopok – Jasna síterepétől 35 km-re
ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
KÁkos
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2004.01.11. 14:04
Tegnap este érkeztünk vissza. Elegendő és jó minőségű a hó (ez az élőképen is látszódik). Két évvel ezelőtt voltam itt, de kellemes meglepetés volt a rengeteg hóágyú és a kabinoshoz lemenő pálya rendezettsége (azelőtt egyes részeken erősen leejtett balra). Élvezet volt száguldani rajta, amit csak a 4 itt működő hóágyú lassított.
6-án véget ért a szlovákok ünnepe, így kellemesen kevesen voltunk, sorbanállás szinte csak a gyerekfelvonókon volt (10-12 személy). Ezek közűl az egyiket (a szálló felölit) le is állították fél napra. Csütörtökig a teljes hosszban 8 hóágyú üzemelt. Péntekre a D jelü felvonókat leállították részben mert kevesen síelték a pályát valamint az alja elég gazos, lesíelt lett. A többnapos bérlet egy napra Donovalyba is érvényes 1 SK érvényesítés után. Az ötnapos bérlet 2700 SK, de !!! a parkolóban lévő árusító helynél 300 SK-ért ki lehet váltani egy Forum Klub kártyát ( https://www.forumklub.sk ), melyre max. 4 főnek 10 % kedvezményt adnak a bérlet árából - így az 5 napos felnőttek bérlete 2430 (+75) SK volt. Hajrá ! Üdv.: KÁkos (51)
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2004.01.05. 10:39
Sziasztok,
Most jöttünk meg Rózsahegyről. Állati jót síeltünk annak ellenére, hogy dec. 27-től felmelegedés volt és 3-4 fok. A pályák kásásak voltak, de lehetett rajta síelni. Szilveszterkor elkezdett esni a hó ezerrel és 1-én egész nap hóban síeltünk, senki nem volt szinte. A felvonókhoz majdnem mindíg elsőként érkeztem. Viszont 2-án Donovalyn rettenetes sor állt. Du. jeggyel 3 szor csúsztunk. Visszatérve Rózsahegyre: az erdei pályán végig lehet síelni, leszámítva egy két jeges szakaszt nagyon jó pálya. Kezdők is síelhetik. Jó az új büfé is. Egyszóval kellemes élmény volt ott síelni, kár, hogy már dolgozni kell...
Szimi
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2004.01.05. 00:10
Sziasztok

Tavaly februárban volt szerencsém egy hetet rózsahegyen eltölteni. Hó volt dögivel de ágyúztak is minden éjjel.
Reggel tökéletesek voltak a pályák, de dérle legyalulta a nép.
Ez volt életem első síelése, úgyhogy nem sok összehasonlítási alapom van. Mindenesetre engem kiakasztott a lifteknél való sorbanállás+tülekedés. Sajnos ebben mi magyarok vittük a prímet (főleg a 30 fős gyerek csoportok 20 szülővel)
A kis kék pályán (mert ugye ott tanultunk síelni mi is) 20 mp csúszásért 15 percet kellett állni a liftnél. Mindeközben volt olyan gyerekcsapat, aki háromszor állt be elénk...

Mi a pálya melletti hotelben laktunk, ami egész tűrhető volt. A kajára és a tisztaságra nem lehetett panasz, bár az utolsó napokban a vendégek fele felváltva térdelt, vagy ült a retyón valami ferőzés miatt. (semmi sem lehet tökéletes)

Most január végén megint bepróbálunk.
Volt valaki arra az idei télen? Milyen a nagy pálya ami levisz a kabinos aljához? Tényleg ágyúzzák rendesen? (tavaly abban a marha nagy hóban csak a feléig lehetett elmenni, mert kilógtak a kövek...)
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2003.11.27. 11:23
Szia Nóra!

Ajánlom figyelmedbe a fentebb már említett https://www.skipark.sk oldalt, elég bő információ van rajta, ráadásul most újították fel. Mikor mentek síelni? Mi szilveszterkor megyünk, de nem volt egyszerű szállást találni...

Egyben köszönöm Adminnak a Dolny Kubin topicot, de speciel Snowman kérte annak idején az infókat, de jól jött nekem is! Meg gondolom a többi érdeklődőnek.

Eshetne már a hó...)
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.11.26. 19:35
A 6 napos felnőtt síbérlet ára Rózsahegyen főszezonban 3060 SK, gyerekeknek 2040 SK.
A napijegy ára: felnőtt: 650 SK, gyerek: 440 SK
1 SK = kb. 6 Ft
Itt találod a többi szlovák síbérlet árat, összehasonlításképpen:
https://sielok.hu/siberletarak/szlovakia/

A távolság Bp-től kb. 220 km, 3-4 óra alatt ki lehet érni. A határon vegyetek autópálya matricát (nem drága, ha jól emlékszem 60 SK).

Rózsahegyen van kezdő pálya, közvetlenül fenn a kabinos felvonónál, 2 lassú tányérossal, ahol kezdők gyakorolhatnak, és ha ott már megy, akkor fel lehet merészkedni a felső pályákra.
Jó sízést:-))
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2003.11.26. 18:11
Szia Nora

Rozsahegy 230 km-re van Budapesttől. Szerintem itt is ugyanannyi a kölcsönzés mint MO-n max. 10% al több. De ha belegondolsz hogy nem kell cipelni magaddal a cuccokat, máris megérte...
Bohos Nóra
1 élménybeszámolót írt
1
20 éve tag
2003.11.26. 11:36
Sziasztok! Már jó pár hete elhatároztuk, hogy szlovákiába mennénk síelni, és épp az előbb sikerült lefoglalni egy szállást a Ruzomberok körzetben, nem messze a pályáktól. Még nem voltunk ott soha, és néhány információra lenne szükségünk, remélem tud valaki segíteni. Például:
Mennyibe kerülnek a síbérletek? Eddig már megnéztem pár helyen, de persze mindenhol mást írnak.:-)
Milyen messze van Budapesttöl?
Vannak-e kezdőknek pályák, mert én most síelek majd először?
Drágább a síbérlés kint Szlovákiában, mint itt Magyarországon?
Előre is köszönöm a segítségeteket!
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.11.20. 14:43
Kedves Ági!

A skipark.sk lap tényleg jó, bár a régi verzión a magyar nyelvezettel voltak gondok. Ilyeneket lehetett olvasni rajta (még mindig elérhető), hogy pl.:

A Skipark Ružomberok" - turistaház a Nagy-Fátra oldalán Ružomberok (Rózsahegy) mellett 545-1209 m. tengerszint feletti magasságban terült ki.

KÖTÉLVASÚT - FÜLKES FELVONÓ
hosszúság 1770 m
felmenés magassága 415 m
átbocsátók. 1500 emb.ór.

Az információ legújabb megúlása: 18.9.2003

Ha szórakozni akarsz feltétlenül olvasgass bele a régi verzióba:-))

A Fórum Klub - utánaszámolhatsz te is - megéri, már akkor is, ha csak néhány napot síeltek Rózsahegyen.

Dolny Kubinj-nak nyitok egy új topikot Szlovákia alatt.
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2003.11.20. 11:48
Kedves Snowman és Admin!

Nagyon köszönöm válaszotokat, egy kicsit le vagyok maradva...a meló ugyebár...Van a rózsahegyi skiparknak egy elég jó kis weblapja, jelenleg egy régi és egy új frissítős oldala van: https://www.skipark.sk érdemes megnézni. Érdemes ezt a Forum klubot kihasználni?

snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2003.11.18. 23:52
Üdv admin! Bocs, kicsit off lesz, de ha már felmerült, Dolny Kubinról tudnál infot adni? Hány pálya, milyenek, mekkora a tömeg? köszönöm
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.11.17. 10:28
Ági kérdésére:

Ha eltöltötök egy hetet Rózsahegyen, akkor érdemes kicsit körüljárni a környező terepeket is, ezek közül Dolny Kubint ajánlom, de közel van Donovaly is.

Rózsahegy újdonsága a 2003/2004-es szezonban, hogy a kabinos felvonó alatti sípályát kiszélesítették, hóágyúkkal szerelték fel, így a csúcsról összesen 3,8 km hosszan lehet lefelé jönni, ez Szlovákia egyik leghosszabb lesiklópályája.

Még egy tipp:
érdemes Fórum Klub kártyát váltani, amivel sok helyi szolgáltatásra (pl. síbérlet) 10% kedvezményt lehet igénybe venni Rózsahegyi Síparkban.
Info: https://www.forumklub.sk
A családból elég egy főnek megvenni a tagságit, és a család összes tagjára érvényesíthető a kedvezmény. Az éves tagsági ára, ha a neten keresztül foglalod csak 249 SK, azaz kb. 1500 Ft.
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2003.11.14. 23:35
Szia! Hát egy héten keresztül azért nem biztos, hogy csak ott kéne sielni. Egyébként nem rossz hely, és a sorbanállás sem veszélyes, nincs az a tömeg, mint pl Donovalyn. A kabinos felső állomásátol egy pályán lehet lejönni, már ha van rajta hó.. én az elmúlt 5 évben mindig voltam legalább 1-2 napot, de csak egyszer tudtam lejönni rajta. Ráadásul a felső részén annyira lapos, hogy még botozni is kell:( Majdnem lent van egy kis tárcsás is, de elég rövid, inkább tanulópálya. A jó pályák fent vannak, tárcsás felvonók + egy négyüléses. Nem túl hosszúak, de jók. Elég jó restauráciát is lehet fent lelni.
Érdemes átmenni azért máshova is, mert megunod.
Nincs messze pl a Csorba-tó sem, Chopok se vészes távolság.
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2003.11.12. 10:41
Sziasztok, itt már régen nem járt senki...Viszont én először megyek Rózsahegyre a két ünnep között és érdeklődöm némi info után. Bár ahogy látom itt sem volt túl sok információ...Vannak ott jó oktatók? A kabinos felvonó felső és alsó állomása között egy, vagy két pálya van? Ezek milyenek? Remélem nem lesz uncsi egy hétig...
Cs
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2003.02.25. 13:32
Szia András,
nemrég voltunk kinn Rózsahegyen egy egynapos síelésen. Tényleg sokat jelentett a fejlesztés, a kabinos felvonónál nem kellett sorba állni, a 4üléses pedig nagyon gyors, igaz ott hosszú sor állt, de soha nem kellett többet várnunk 5 percnél, mert hamar felkapkodta az embereket. A pálya minősége lehetett volna jobb, sok helyen jeges volt, de jót lehetett sízni.

Nem nagy pályarendszer, de széles, egy napra, hétvégére megteszi. Gyerekeknek van egy tanulópálya közvetlenül a kabinos tetejénél.

Üdv,
Andrea
Bödőcs András
4 élménybeszámolót írt
4
22 éve tag
2003.01.09. 17:51
Üdv Mindenkinek,
volt már valaki a fent nevezett helyen? ha igen milyen? a prospektus szerint jó, de hát tudjuk vannak jó fotósok. Milyen a telítettség, sorbanállás, pályaminőség, szálláslehetőség. Előre is köszi az infókat. üdv András
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.