Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

ELAN lécek

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2012.11.18. 17:53
Ez igen hízelgő tőled :-), bár az utóbbi szezonokban már nem "elánozok", tehát csak néhány modellt ismerek.

Mondjuk az SLX különféle változatai szerencsére köztük vannak.
Előzmény: (maci-laci 143747)
passionate
10 élménybeszámolót írt
10
12 éve tag
2012.11.18. 17:27
Üdv.
Hol van a ti közeletekben....szóval,valahol a hagyekben laksz ? _ egyébként TE neked kell eldönteni , hogy mi a jó neked ,olvasd el , gondold végig, de ne hagy magad befolyásolni !Te fogsz sielni vele , a te biztonságod forog kockán. SOHA se hidd el a kereskedők vagy más eladni akarók szavát !!!
Lehet , hogy jót akar de lehet ,hogy csak eladni akarja azt a valamit .
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.18. 13:39
Igen ertem mire gondolsz a nagyobb radiusszal kapcsolatban, ezen en is sokat elmelkedtem...viszont a palyak többnyire elegge zsufoltak, es nem egyszer szükseges volt a szük szlalom, mivel a zsufolt palyakon ugye sok az olyan palya szelen aldogalo, pihengetö akarki...Szoval a mi közelünkben olyan palyak vannak ahol hetvegen "zsufoltsag" van es ez is egy szempont ami miatt kissebb radiuszt valasztottam. A nagy ivü lesiklasra nem nagyon alkalmas palyakrol van szo...Ja, varom a Lacko hozzaszolasat is akkor... :)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
passionate
10 élménybeszámolót írt
10
12 éve tag
2012.11.18. 12:51
Üdv. mindenkinek.
Az én véleményem , hogy ne vegyünk slalom lécet száguldozásokra ! a slalom , karving lécek kisívű kanyarokra valók , kerülgetni a zászlókat.Ha száguldozni akarsz inkákk ajánlom a nagyobb Rádiuszú és hosszabb léceket, Pl. R = 17-23, 170-180 cm. Giant Slalom, Race,esetleg race-slalom, carve.
Jó csúszást.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2012.11.18. 08:31
Nem fogod megbánni a vételt.:-)
Előzmény: (ATTI 78 143745)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.11.18. 08:28
Majd Lackó nyilatkozik, Ő az elan mágus ;)
Előzmény: (ATTI 78 143745)
ATTI 78
34 élménybeszámolót írt
34
11 éve tag
2012.11.18. 07:57
Üdv. Tud valaki mondani valamit az uj Elan SLX-röl? Az elmult evekben több lecet is probaltam, volt egy Rossignol-om, de nagyobb sebessegnel elegge berezgett, ezert kölcsönzöböl szandekosan kiprobaltam mas leceket is amig rajöttem, hogy olyan lecen elvezem igazan a szaguldozast amelyik nagyobb sebessegnel is vagy akar ugratasnal is megallja a helyet, szoval kemeny, merev lec legyen amivel kicsit dinamikusabban lehet sielni. Elhataroztam iden oktoberben, ilyen lecet vasarolok. A szaküzletben ugy tünt az elado megertette mit szeretnek, es az Elan slx-et ajanlotta. Azt mondta ezzel elmeny lesz a gyors, dinamikus tempo.
Logikusnak tüntek az ervei, ugye a dupla titanium, meg tört hullamos felület valoban azt a benyomast kelti, hogy egy kemenyebb, strapabirobb silec lehet...Szoval meg vettem, es a felesegemnek is a nöi valtizatat. Persze türelmetlenül varjuk, hogy kiprobalhassuk, viszont ugy tünik nehany hetet varnunk kell meg a ho miatt. Nemetorszagban elünk, es van a közelben több kissebb palya, az elmult evekben minden hetvegen kiruccantam Ochsenkopf-ra, alig 50 km-re van. At akartunk ezen a hetvegen Sölden-be ugrani, de idöhiany miatt halasztanunk kellett. Addig is amig alkalmam lesz kiprobalni, örülnek ha irnatok erröl a lecröl valamit, ha mar probalta valaki, vagy akar hallomasbol is.
Elöre is köszönöm! :)
Üdv Atti78
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.06.08. 21:46
Helló!

A Speedwawe 14-es 168 cm hosszú lécet tavaly decemberben én is próbáltam három napot.Jó volt vele síelni. Le sem akartam venni a lábamról. Igazi kezesbáránynak tűnt. Jól kezelhető lécnek éreztem, de nem találtam elég agresszívnek.
A saját lécem egy Explosív carbon Sl léc 11,4 r aminek már kicsit kitapostam a hídját ugyan, de keményen terhelve rugósabbnak éreztem a Speedwawe-nél. Na meg a 10-16m r jelzést inkább reklám fogásnak éreztem mint valóságnak. Igazából a szűkebb íveket szeretem, mint a száguldozást. Úgyhogy inkább az SLX-et pályáztam meg és jó döntésnek bizonyult. Szerelem lett belőle.
Ha rászánod magad egy második lécre is, akkor én az SLX-et javaslom. A duál titánium erősítés még jól jöhet az SL egy rétegével szemben.
Cipőben nekem a régi Lange CRL 80 típusú is kb. ugyanazt a keménységet adja mint a Technika Dragon 110 ultrafit, csak sajna 1,5 számmal nagyobb a kelleténél.
Egyébként a Lange 4 féle szélességi méretben gyárt cipőket, csak sajna itthon nem forgalmazzák mindet. Viszont a legkeskenyebb LF jelzésűt lehet találni.Egy próbát megérne.

Üdv:
Előzmény: (apaboy 89251)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.06.08. 21:15
http://sport.shop.ebay.de/Herrenskischuhe-/59645/i.html?_catref=1&_fln=1&_ipg=&_ssn=vexario&_trksid=p3286.c0.m282#item2307b08a6b
Ezek korábbi modellek, azért kerülnek csak ennyibe.
A Dechatlonban, ha elő tudod vetetni a "lábmérőt", az megadhatja a lábhosszadat és szélességedet. Aztán már könnyebb a válogatás. Sajnos most mindenki eltette a téli cuccokat.
Előzmény: (apaboy 89251)
apaboy
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2010.06.08. 11:37
Hello!
Akor válaszolnék szép sorban a kérdéseidre: A lécet már megvettem 1/5szezont toltam benne 09tavaszal és télen.
A cipőt vele együtt vettem a Bar-sí -nál akkor még nem tűnt olyan veszélyesnek de ahogy ébredeztem és szoktunk össze a léccel, egyre inkább éreztem a csere szükségességét!
Én173cm (90kg):-) vagyok és SW14 160-st használok. Szerintem jó a méret
de a lécben még mindíg sokkal több a lehetőség mint először hittem! Szeretnék mellé 2.-nak Sl v. Slx lécet!
A Dalbello baki belső képzése lábszárszöge általam átalakított lett és így egész jó, csak puha maradt!
Megnézheted az apróba Aer70 fek.-feh.!
A T.Dragont ajánlották már nekem is de még nem próbáltam!
A 130-s Db. Scorpionsal vagy a Bukfenc által ajánlott Somatechel színpatizálok de szeretném felpróbálni mindet mert a lábam alacsony és keskeny!

Üdv: Apaboy
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.06.07. 19:09
Szia!

Ha még érdekes a téma és a dalbello cipőcsalád akkor a Proton 15 carbont próbáld ki. 120-as flex. Decemberben többször is próbálgattam és a kényelem mellett nekem ez a cipő fogta leginkább a lábam. Sajna mire rászántam magam a vásárlásra, már nem volt a méretemben. Amit még szerettem volna az egy Lange Worldcup 130-as, de ahol csak találtam ilyen cipőt a méretemben, az mind túl szűk volt.Végül egy Technika Dragon cipőnél maradtam. Nem éppen ez volt minden vágyam, de csak ez maradt. Némi tuningolás után még lehet belőle jó cipő.Én egy Elán SLX-et nyúzok vele.
Egyébként a lécet már megvetted? Ha még nem talán tudnék tippet adni vásárlással kapcsolatosan.

Üdv:
Előzmény: (apaboy 89226)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.06.04. 21:04
Válasz priviben, mert ez itt off!:)
Előzmény: (apaboy 89235)
apaboy
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2010.06.04. 19:02
Hello!
Most sok kérdés generálódott bennem, magad is írtad, hogy megtartottad a kisebb flexü bakit is. Érdemes puhábbat tartani
pl. 1 lágyabb léccel töbcélu felhasználás miatt, vagy az évek során csak megmaradt?
apaboy
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2010.06.04. 18:53
Ok! kipróbálom mindemképpen amit javasoltál!
Réges rég nekem zsinóros Dinafit volt aztán csavaros lábszárszöállítós Dachstein egyenes oldalfalu Atomic Arc konfigurációban akkor azt hittem nem lehet ennél jobb! :-)
Ám evvel a jó kis "odataposós" kemény Swl4-l felbolydult a kas! Akár az ebayen akár ithon de taálálok hozzávaló bakit és akkor már csak az fog kikészíteni, hogy nincs hó a közelemben!
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.06.04. 18:23
Hali!
A Fischer és a Salomonok vaccsi újak!
Dalbellom + soha nem volt, így véleményt se tudok róla mondani.
Nekem eddig Alpina (réges régen..) Head (még +van) Fischer (legújabb) cipőm volt, van. Ezt az ebay-en vettem és tökéletesen bevált. Tán elég "egyenlábam" van.:) 105-ös flex-el (a Head csak 70-es) érezhető a különbség! A soma-tec "v" állás is nagyon kényelmes a Fischernél!
Előzmény: (apaboy 89232)
apaboy
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2010.06.04. 17:49
Üdvözletem Bukfenc!

Köszönöm válaszodat és segítségedet, megnéztem az általad megadott címeket és sok érdekeset találtam rajta de bevallom, eltekintve a náhány újnak megjelölt tételen kívül kissé ódzkodom használtat venni hacsak nem tudom felpróbálni ahogy javasoltad!
+1 Kérdés:a Dalbello modellekről nem jó a véleményed?
pl:Kripton vagy Scorpions130! Bár az már igaz, hogy az Rc4-ről csak jókat hallotam!

Kismiki
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.06.04. 16:59
Zurück zu den Suchergebnissen
Ezt a kép fölött találod, amivel visszajutsz a többi más méretű cipőhöz.
Előzmény: (Bukfenc 89230)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.06.04. 16:30
Üdv! Apaboy!
Lehet, hogy most a szezonon kívül nehéz lesz +felelő cipőt találnod, de ha találsz lehet, hogy jó áron sikerül!
Szvsz 100-as flex feletti cipő dukál már ehhez a léchez. A márka szinte már mindegy, csak kényelmes legyen. Ehhez persze próbálni kell! Neten vásárláshoz azonos cipőt valahol keress és próbáld fel. Azonos méret és márka esetén úgy már nem lehet gond a nem személyes vásárlás esetén sem!
http://sport.shop.ebay.de/Herrenskischuhe-/59645/i.html?_armrs=1&_mdo=Sport&_mspp=&_pcats=42812%2C13389%2C888
Előzmény: (apaboy 89226)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.