Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

ELAN lécek

ÜZENETEK (91)Időben csökkenő Időben csökkenő
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.26. 08:25
köszi a segítséget
még az érdekelne, hogy mivel jelölik egy lécen, hogy kemény v. puha?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.24. 20:20
Hát, a súly miatt mindenképpen kemény léc kell, amit erősít az is, hogy haladó vagy, a márka az nem lényeges, inkább a hossz (testmagasság -20cm) és a rádiusz, ami legyen 10-15méter körüli.
Ha ilyenből akarsz olcsót venni, akkor a használt cuccok között érdemes körülnézni...tudom javasolni a https://www.imolasport.hu üzletet, most nagyon sok lecük van, biztosan találsz neked megfelelőt.
Én mondjuk Salomon Crossmax 10-et, Fischer RC4-et worldcupRC-t, vagy SC-t, Salomon Equipe103v-t, Salomon Scream 10 pilot-ot, Atomic Beta Race-t 9-et, Atomic Metron-t, vagy Atomic SX-es javasolnék, ha konkrét típust szeretnél.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.24. 16:50
kb. 3-4 éves koromtól 14-15 éves koromig minden évben volt egy hét chopok, plussz néhány hétvége itt-ott
utána kimaradt egy évtized és tavaly kezdtem el újra síelni a tíz évvel ezelőtti cuccaimmal
carving léccel még nem nyomtam ezért szeretnék most benevezni egy ilyenre
asszem nevezhetem a tudásomat középhaladónak és nem igazán szeretek tojásülésben végigsuhanni a pályán, inkább csak nyugisan besíelni az egészet
ehhez társul még a 184-es magasságom és a kb. 110kg-os súlyom
nos ilyen opciókhoz keres valami viszonylag olcsó szerelést
milyen rádiusz és márka az ajánlott?
köszi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.23. 18:11
Maximálisan egyetértek, nemsokára biztosan módosítjuk ezt a cikket is, mivel már idejétmúlt az, hogy a carvingot mint új irányzatot mutassuk be, most már olyan szemszögből kell nézni a dolgot, hogy "8-9 éve még a sokan használtak hagyományos, nagy rádiuszú síléceket".
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.23. 16:40
Agent!

Jók a cikkek, amiket ajánlottál. Bár az első, carvingról szóló jó írás, de sajnos már idejétmúlt. Bocsánat a szerzőtől,amikor megírta, még igaz volt. Azóta pár év alatt azonban drasztikusan csökkent a lécek rádiusza. Még a tanulóléceké is. (Bár szerintem ilyet egyáltalán nem érdemes venni.)A szerző még huszonakárhány méteres rádiuszokat ír, ez manapság maximum 16-18 méter lett.
Mellesleg ennél nagyobb rádiuszú sível gyakorlatilag nem lehet megtanulni a carvingot. Ahhoz maximum kb 16 méteres léc kell. Tanulóknak sem szabad félni a kis (11-14 méter) rádiuszú síktől (persze nem kemény profi lécekre gondolok!), csak jól járnak vele.

Az extrém carving rádiuszú sík (manapság 9-13 méter) egyáltalán nem csak extrém dolgokra valók. Mindent, még a hagyományos technikákat is könnyedén meg lehet velük sielni. Persze az extrém dolgokhoz már komoly tudás kell, azt nem adják a léchez.
Egyetértesz ezekkel, Agent?
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2005.10.22. 14:37
Super7bob!

Pontosan melyik Elan modellről van szó? Egyébként Stani jól írta, ár-érték arány az Elanoknál tényleg jó. 40-50 ezer körül sok mindenbe bele lehet szaladni. Jóba és gagyiba is.Ne a márkája és a színe alapján válassz!Sok dolgon múlik, hogy egy sí jó-e. Ezeket persze ritkán árulják el.
Tényleges segítség csak úgy megy, ha többet tudunk a síkről (hogy izé... carving sí, az nagyon kevés), és persze a te tudásodról és ambícióidról. Szerintem ne kapkodj, jól nézz körül.És gondolom mások is szívesen segítenek még neked, ha gondolod.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.21. 14:44
köszi a súgást
kellemes felhasználó módjára azért a topic létrehozása után elolvastam az oldalon található infókat a carvingról:-)
időközben elbandukoltam egy hervisbe ahol meglepődve tapasztaltam, hogy head és fischer cuccok (léc+kötés) is kaphatóak 50rongy körül

ez csak valami tavalyról maradt készlet vagy jellemző, hogy egész szezonban kaphatóak a régebbi modellek kedvezményesen?
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2005.10.21. 11:02
A síléc hosszának megválasztása teljesen eltér a hagyományos léceknél megszokottól, régen nem érvényes már a "minél jobban síelsz annál hosszabb léc kell" elv, az új irány a "testmagasság -20/25cm", de több lényeges szempont is szerepet játszik, mint például az, milyen célra, milyen tudásszinttel szeretnéd a lécet használni.
https://sielok.hu/carving.htm
https://sielok.hu/radiusz.htm
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.10.21. 10:55
a kötések azért vannak megemelve, ,hogy ha jobban bedőlsz, carvingnál lehetőleg ne érintkezzen a bakancs a hófelülettel (ez az egyik oka). viszont annyira toronymagasan megemeltet felesleges venni, mivel a térdnek rendesen odavág.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.10.21. 10:53
szia, én pár szezon óta elan léccel sízek, s csak jót mondhatók el róla. nekem egy elan hcx hyper 162 cm-es 11. valahány rádiuszú slalomcarverem van. nagyon jól lehet vele szelni a lejtőket. ár-érték arányban szerintem az elan lécek szinte verhetetlenek. még olcsóbban juthatsz hozzá, ha lemész a gyárba, ez Szlovéniába van, Bled környékén. Itt állítólag beszerzési áron lehet a síkhez hozzájutni.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2005.10.19. 09:07
sziasztok
most szeretnék beruházni egy új carving lécbe de eddig nem sok tapasztalatom van a dologgal kapcsolatban
arra lennék kíváncsi, hogy a 40-50rongyért kapható ELAN léc+kötés megéri-e az árát, illetve milyen (olcsó) márkát javasolnátok?
szezononként csak néhány hétvégét síelek tehát nem lenne agyonhasználva
régen sokat csúsztam, de az elmúlt néhány év kimaradt,így meglepődve tapasztaltam, hogy a kötések meg vannak emelve
ennek mi a szerepe és a carving léceknél milyen szempontok alapján kell a léc hosszát választani? (184cm vagyok)
köszi
B!
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.