Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Zell am See
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (380)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.16. 17:09
Reggel csak úgy világít a függöny mögött az ablak; igen sűrű pelyhekben esik a hó. A szállás melletti fákon értetlenkedve röpködnek a madarak a behavazott fák közt. Pedig biztos már láttak ilyet, a márciusi havazás nem megy ritkaságszámba, hol előbb, hol később, de megérkezik. Ide most, így március közepén.
Az út reggel még havas, kissé csúszós. Kiérve a zelli alagútból a síbusz már hólánccal közlekedik, azaz a Schmittentalba vezető út minden bizonnyal láncos téma. Így is van, igaz szerencsére csak 3,5 T felett, bár az utolsó szakaszon, a P1-P3-as pakolóknál nem lettem volna olyan biztos, hogy ha valaki megállt volna előttem, úgy lánc nélkül el tudtam volna indulni.

Irány a TrassXpress kabinosával a hegy. Fenn kitartó havazás és igazi téli táj. Havas fenyőfák, mélyen behavazott tisztások. Irdatlan nagy mennyiségű hó esett hétfő óta, és úgy tűnik nincs megállás, amikor lejöttem három órakor, a hegyen még akkor is havazott. A felső részeken térdig, combközépig süllyed az ember a fák közt. 30, 40, 50 cm friss hó? Nem tudom, de egy biztos, van bőven. Az is biztos, hogy ez a nap a legjobb nap volt ebben a szezonban itt, legalábbis azokat a napokat figyelembe véve, amikor itt voltam. Oké, volt naposabb, voltak jobban kezelt pályák. De a mai nap nem a pályákról szólt, nem a napsütésről; fenyvesekkel övezet tisztásokon, fenyőfák közt suhantam a sűrű hóesésben.

Néhány pillanat
tree-skiing.jpg
nyomaim-zellben.jpg
karacsonyfa.jpg
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.15. 19:39
Ma Zell am See-be voltunk. Az időjárás télies arcát mutatta, sűrű havazás völgyben és különösen a hegyen, a csúcson még a szél is hozzájött. Ilyen időben tudja az ember értékelni a kabinos felvonókat és a buborékos székes felvonókat, a Breiteckbachn párnázott és fűtött ülései és lehajtható buboréka kifejezetten jól esett. A TrassXpress mellett némi mini freeride, meglepően sok hó, lehet, hogy a szél is ludas és itt-ott befújta, de helyenként combközépig süllyedt az ember.
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.04. 18:28
köszi
olympus sp 560 uz
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2010.03.03. 21:02
Stani,

milyen fényképezőt használsz? jók a képek!
bazsa
Előzmény: (Stani 86518)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.03.03. 17:47
Február 21-27. közt Kaprunban és Zell am See-ben voltunk, előbbiről majd az adott topicban, most Zellről.

21. előtt több helyütt havazás volt Ausztriában, így friss hóban és jól megdolgozott pályákon lehetett síelni aznap. 22.-tól aztán, mint másutt, így itt is bejött a jó idő sok-sok napsütéssel és kellemes hőmérsékletekkel. Igaz hétfőre és keddre virradóra a völgyben meglehetősen csípős -12 fokot mutatott a hőmérő. Ezen a héten volt az utolsó nagy februári rajzás, ugyanis az angoloknak és a hollandoknak szünet van, így szinte velük volt tele a pálya. Aki kocsival jön, annak érdemesebb a Schmittentalba menni, és annak végében parkolni (p1-p6), mivel itt még kiemelt időszakokban sincs várakozás, lévén három kabinos is innen indul. Ugyanakkor az Areitbahn-nál 9 és 11 óra közt a 15 perc sem ritka, mivel ide érkezik az összes csoport a busszal, ill. a régiós síbuszok is. Hozzáteszem, aki nyitásra, azaz fél 9re itt van, még sorban állás nélkül feljuthat, és 11 után is érdemes lemenni, mivel arra már elmegy a tömeg.

A Sonnalmi rész mint sokszor, így most is már-már üres volt, kölönösen a Jedermann pálya. Talán annak is köszönhető, hogy a Jedermann bemenete kissé el van bújtatva, és aki a hatüléses Hochmaisbahn-nal síel, annak nagy része a Hochmais lejtőjén síel le.

A Standard fekete pályán most is (mint oly sokszor) élvezett volt menni.
Csütörtökön pár centi friss hó esett, illetve délelőtt a csúcson sűrű nagy pelyhekben esett a hó, majd délutánra verőfényes napsütés lett.

Pénteken ismét szakadt a hó, igaz lenn a völgyben inkább havaseső, de feljebb igazi téli viszonyok voltak. Ezt csak hallomásból tudom, ugyanis mi akkor Kaprunban voltunk, igaz utólag belegondolva Zell ezen a napon jobb választás lett volna.

Képek:

https://sielok.hu/fotoalbum/kaprun-zellamsee-2010februar/galeria/
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2010.02.21. 15:12
Köszönöm szépen az infókat!
Egyszer már volt szerencsém a Wagrain St. Johan közötti szakaszhoz :) egyszer jó volt megnézni h milyen mert szép arra nagyon meg én élveztem is a hegyi szakaszt, azonban barátnőm gyomra kevésbé, majdnem jött rókakoma, úgyhogy egy kényszerpihenőt is be kellett iktatni, azóta kerülök :D
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.02.21. 00:22
Taxenbachnál az út bal oldalán, a tűzoltóság környéken vagy egy telepített trafi. Griesnél néha szoktak autóból mérni, illetve Zell am See előtt az első körforgalomnál, a Maxi Markt és a Hofer köztire gondolok.
Előzmény: (Szecsi 85380)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.02.21. 00:18
Még annyi, hogy száraz útviszonyok esetén lehet érdemes levágni a kunkort és Flachaunál lemenni a pályáról, majd Wagrainon keresztül St Johannba kötsz ki, onnan meg rámész a főútra.
Előzmény: (Szecsi 85377)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2010.02.20. 17:28
a 311-est ismerem a Gastein-völgy bejáratáig, Bischofshofen felől természetesen, :)
azonban nekem nagyobb kerülőnek tűnik ebből az irányból, ráadásul több útvonaltervezőt megnézve mindkét utat ajánlják.
Rossz idő esetén biztosan a 311-esre esik majd a választás.
Köszi a gyors reagálást! Egyéb hasznos tippeket is szívesen fogadok :)
klimás
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2010.02.20. 17:09
Szia! Most jártam arra, sztem Bischofshofen felől nyugisabb az út.
Salzburgban már jó előre jelezve van Bischofshofen-311 út.
Jó utat...
Előzmény: (Szecsi 85377)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2010.02.20. 16:54
Sziasztok!

Zell am See-t merről érdemes megközelíteni Budapesti indulással? Lofer vagy Bischofshofen felől? Mindenféleképp Salzburg érintésével kell megközelítenem a célpontot.

Előre is köszönöm!
Üdv. Szecsi
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2010.02.08. 21:24
Vasárnap a kedvenc, azaz Zell am See volt a cél.

A hétvégére nem éppen síelő barát időt jelzett a meteorológia; havazás, felhők és köd.
A szombati havas-télies nap után vasárnap kora reggel kitekintve az ablakon a sötét eget a jobb sarokban egy fény törte meg, ami nem más, mint az Aineck hegyállomása. Tehát tiszta idő van, már ami Katschberget illeti. Az A10-esen autózva a lungaui hegyek felett itt-ott kék ablakok törték meg a szürkeséget. Átérve a Tauern alagúton mintha egy másik világba cseppent volna az ember (mint oly sokszor), mélyen behavazott táj, folyamatos hóesés.
Ilyen időben nagy élmény nem lesz a síelés. Aztán Radstadtnál egyre jobban tisztult, egyre több kékség. Az öröm St Johannig tartott, ahol ismét beborult és havazott. Végül Taxenbach után újra tisztulás és Zell am See-ben napos idő és mélykék ég. Na persze felhők is be-be kúsztak, de alapvetően szép idő volt, egy csodás sínappal. A pályáknak kifejezetten jót tett a friss hó, a Schmittentali feketék fenomenálisak voltak, különösen a délelőtti órákban. Várakozási idő nulla, a pályákoz azért voltak, a Sonnalmon most is kevesebben, három óra után valósággal kiürült a síterep.
Akiben még sok az erő, egészen ötig nyomhatja, ugyanis 17 órakor megy az utolsó kabin ! Szóval itt valóban ki lehet használni a napot.

Néhány kép
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2009.12.19. 21:42
Plusz a Stanardabfahrt is megnyílt. Ma lehett látni egy-két síelőt, hódeszkást, akik az Areitbahn aljáig lesíeltek, Ez még (egyenlőre) nincs nyitva, viszont szépen behóágyúzták az elmúlt napok alatt. Ma, amikor 4 óra után elindultam Katschbergre Kaprun felett már sütött a nap, St Johann-tól ,meg elkezdett szakadni a hó, itt Katschbergen meg újra csillagos az ég..
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2009.12.17. 20:26
Helló, na igen, de pályán kívül Kaprun verhetetlen :)
Mindenesetre mától már a Trassabfahrt (fekete) is nyitva van, így hivatalosan is le lehet síelni a Schmitten völgyig, ahogy mennek a hóágyúk elképzelhetőnek tartom, hogy a hétvégére a többi Talabfahrtot is megnyitják. Jó hideg van, a múlt hétvégi idő a mostanihoz képest tavasz volt.
Előzmény: (borbirol 76672)
borbirol
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2009.12.16. 22:00
Szia Balázs!

Mit nem adtam volna a hétvégén ezekért a pályákért...

Üdv.: BL
Előzmény: (Stani 76669)
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2009.12.16. 21:36
Ma a "házi hegy" nevezetesen Zell am See volt soron. Az időjárás előrejelzés nem kecsegtetett sok jóval, aztán a jósolt felhős-hóesés időből valahogyan napos lett, szerencsére.
A pályák kifogástalan állapotban voltak, és a múlt hétvégéhez képest sokkal több a hó, mind a pályákon, mind azokon kívül.
A Talabfahrtokat folyamatosan hóágyúzzák, már nyitva van a Sonnalm is, ahol az összes lift üzemel, kivéve a hatüléses Hochmaisbahn, ami a mostani hétvégén fog beindulni. A hozzá tartozó lejtő, a 23-as Hochmais hivatalosan zárva van (még), de nagyon jól síelhető. A tekintélyes meredekséget felmutató Trassabfahrt már teljesen beratrakolva.
Mai kedvenc pályák: a Kettingbahn melletti Wilder Kaiser; a ratrakolt alapon kb. 5 cm puha porhó, szintén hasonló a 23-as Hochmais.
Hirschkogelexpress és a Breiteckbahn mellett igen jót lehetett carvingolni.

Fotók a behavazott Zell am See -ről:
https://sielok.hu/fotoalbum/zellamsee-2009dec/galeria/
Stani
5441 élménybeszámolót írt
5441
Admin
2009.12.14. 22:32
Mint mindenhol a környéken itt is éjt nappallá téve dolgoznak a hóágyúk. Pár óra erejéig fenn voltam szombat délután, többi nap Kaprun, már csak az oktatás végett is.
Az idei szezonra megépített vadonatúj Kettingbahn nagyon jól sikerült. A lábtartó automatikusan csukódik le, és fenn szintén magától nyitódik fel, a buborékkal együtt. A székek érdekessége, hogy fejtámlát is kaptak (!). Hasonlóan a Breiteckbahnhoz ez is ülésfűtéses.

Hétvégére szerintem már hivatalosan is le lehet csúszni a Schmittentalig, a TrassXpress alatti feketét pont szombaton ratrakolták.
Falcon
27 élménybeszámolót írt
27
15 éve tag
2009.09.02. 18:26
Egy januári hónap végén voltunk Schmittenhöhén, nagyon szép hely, közvetlenül a kapruni gleccser mellett. Érdemes a kombinált bérletet venni (lehet, hogy több napra már csak ilyen van), mert ha kellően hideg van 1000 m-en is, lehet a Zell am See-i terepen síelni, ha meg bejön egy melegfront és olvadozik, akkor irány a Kitzsteinhorn gleccser, ami abszolút hóbiztos. Megfordítva, ha a gleccseren beáll a köd 5 m-es látótávolsággal vagy 100 km-es a szél, szintén ott van Zell am See, mint lehetőség. Az Areitbahn-ok kék pályái lankásak, barátságosak, csak igen sokan vannak rajta, az összes helyi síiskola ott gyakorol. A "középső" pályák már keményebbek, meredekebbek, a feketék sem olyan vészesek egy gyakorlottabb síelőnek + rendesen ratrakolják őket. Mikor mi voltunk rengeteg orosz síelő volt a pályákon (főleg középkorúak), nem tudom ez mitől volt így akkor, csak érdekességképpen említem. Összességében remek síterep.
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.11.29. 09:28
27-én kinyitott a Schmittenhöhe rész, az elsők között ott lehettünk ragyogó időben. Egyáltalán nem voltak sokan. Nyitva voltak a 13, 14 fekete pályák és le lehett jönni az Areitbahn alsó állomásáig is. A hóágyúk több helyen mentek napközben is. Néhány kedvcsináló kép.
Zell-am-See-1.jpg
Zell-am-See-2.jpg
Zell-am-See-3.jpg
Zell-am-See-4.jpg
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.02.17. 17:26
Szia Atisr!!

Helyben 18-30 Euro között bármikor találsz szállást a magánpanziókban. Mi is egy ilyen szállásra szoktunk járni ott spec: 24 Euro egy éjszaka reggelivel.

cool
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.