Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Boutique Hotel Bruggwirt - 4 csillagos hotel a tiroli St. Johannban
ÜZENETEK (72)Időben csökkenő Időben csökkenő
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2008.01.29. 12:52
Timi!

Február 2. hetét követően tudok majd véleményt mondani az általunk kiválasztott szállásról. Mi 3 db. kis gyerekkel megyünk!
G.Timi
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.01.28. 13:35
Szia Janci!

A 2007.12.06.-i hozzászólásodban írtad, hogy egy családi farmon szálltatok meg. Esetleg meg tudnád adni a nevét, vagy internet elérhetőségét? Illetve, ha valaki tudna ajánlani jó szinvonalú félpanziós szállást, ahol esetleg még gyerekkedvezmény is van, akkor azt nagyon megköszönnénk. Márciusban készülnénk erre a környékre 2 gyerkőccel. Előre is köszi.
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2008.01.17. 10:49
Senki nem csúszlákt ezen a területen mostanában?
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2008.01.08. 12:43
Mi februárban megyünk erre a területre (SkiWelt). A webcam képek szerint nem fogunk unatkozni!

Mit érdemes mindenképpen kipróbálni?

A szállásunk Scheffau-ban lesz!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2007.12.24. 00:41
En december 20-22-ig harom "giga" terpet probaltam besielni 3 nap alatt.

1. dec. 20. SkiWelt (Brixental, Söll ...)
Szuper ido, bar a terep alacsonyan van de ez a palyak allapotan iden nem latszott. Kb. 200km osszefuggo palyarendszer. Javareszt piros, halado palyakkal. A liftek nagy resze eleg modern, egyedul Goingban voltak reggebi tipusu ulo liftek. Ami szimpatikus volt, hogy a liftek kozott nem kellett gyalogolni, besielheto lecen az egesz. Ahol kellett mentek a hoagyuk. A helyiekkel beszelgetve kiderult, hogy pl. tavaly eleg nagy hohiannyal kuszkodtek. Kevesen voltak, Munchen csak kb. 100km, igy hetvegeken gondolom eleg nagy a tomeg errefele. Itt eleg keves az offpiste lehetoseg. Szerintem a jol sielo, kezelt palyat kedvelo embereknek idealis.

2. dec. 21. Salbach-Hinterglemm-Leogang
Szuper ido, minden tudasszintnek megfelelo rengeteg kulonfele palya (220km). Offpiste lehetosegek is vannak. A liftrendszer modern, bar itt van olyan osszekotes a "koron" ahol kicsit gyalogolni kell. Egyszeruen szuper volt.
Ezt barkinek ajanlom, mindenki fog a kedvere valo palyat talalni. A 7km-s kek palyatol, a meredek fekete ~3km-s palyaig minden van. Kevesbe jol sielok is barangolhatnak kedvukre a kek palyak "dzsungeleben".

3. dec. 22. Alberg-Mulbach-Hochkonig...
Ez a palyarendszer kb. 150km palyat foglal magaba, de valahogy csaladias maradt. A lif park eleg valtozatos a modern kabinos/ulsotol a regebbi "lomhabb" ketulesesen at a csakanyosig minden meg lehet talalni. Huzo liftek vannak a fobb, "osszekoto" helyeken is nehol (irto hosszuak). Ami meg kenyelmetlen, hogy egyik iranyban buszozni kell ket allomas kozott, bar ezt a hibat egy helyi sibarat elmondasa szerint jovore mar kijavitjak egy osszekoto lifttel. Az erdoben kigyozo palyak irto hangulatosak. A siuttol a szuperszeles carving palyaig minden van. Nagyon hangulatos. A kezdotol a haladoig mindenki megtalalja itt a szamitasat, nekem a ket vege Alberg ill. Mullbach tetszett a legjobban. Mindeket helyen van kek ill. fekete/piros hosszu palya is. Ami erdekes Albegben elosszor februarban jon fel a nap, a palyak nagy resze egesz nap arnyekban van. Igy napimadoknak lehet nem a legjobb valasztas, de ha egyszer leesik a ho, akkor az egesz jol megmarad.

Ja, fenykepezni nem volt idom. Hogy ezek kozul barelyiken az osszes jelentosebb palyatt besielelje az ember, ahhoz nagyon oda kell lepni (max egy ebedszunet fer bele). ;-)
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.06. 11:38
Köszi Janci a személyes élményeket! Majd az időjárás eldönti addig hova megyünk, de ez mindenképp benne van az első 3-ban!
Stani, olvatam a Kitzbühel fejlesztésével kapcsoltos cikked, örömteli hogy nem csak a híréből akar megélni ez a nagy múltú síterület. Mindenképpen Kitzbüheler Alpenskipasst váltanék ki, mert átfogja azokat a területeket, amelyek érdekelnek. Kétségtelenül jóval kisebb St. Johann és Fieberbrunn, de ha már ott van az ember... Én szeretek több, egymás közelében lévő területet is megnézni, ember tervez, aztán a helyszínen eldől mi valósítható meg belőle!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.06. 11:16
Mivel 250 km pálya van (Skiwelt) ezért szerintem nem érdemes St Johannra ill Fieberbrunnra átnézni.
Viszont Westendorf (Skiwelt) összevan kötve Kitzbühellel, oda érdemes átsízni.

Ha Kitzbühelben is akartok sízni,akkor a Kitzbüheler Alpenskipass-ot kell kiváltani, ez több,mint 700 km pályára érvényes (Skiwelt+Kitzbühel+egyéb környéki pályarendszerek)
janci
24 élménybeszámolót írt
24
18 éve tag
2007.12.06. 10:00
Sziasztok!
Mi februárban voltunk családosan, kér gyerkőccel egy hétig. Wörgl-ben volt a szállásunk egy családi farmon, 100 tehén, miegymás. Nagyon hangulatos volt, a család végtelenül kedves, vegyes volt a vendégsereg, a hollandoktól a németeken át mi magyarok, s még egy helyi (osztrák) család, a gyerkőcők nagyon élvezték a többi gyerek társaságát esténként. Szuper a pályarendszer, több egymás melletti falut érint, de mindegyik közeli volt, autóval 10 perc utazással szinte mindegyik megközelíthető. A hóhiányos szezon ellenére megoldották, hogy legalább a pályák 80 %-án legyen hó, igaz a pálya szélétől 1 m-re már szinte a virágok is nyíltak, volt olyan délután, hogy 12 fok volt pluszban, és szikrázó napsütés! Olvadt is rendesen, mire lejárt a "telelésünk" alig maradt hó a hegyeken. Próbáltuk elkerülni az ünnepeket, iskolai síszüneteket az időpont választáskor, ennek ellenére (meg talán a tavaszias idő miatt is) jóhéhány felvonónál kellett 10-15 percet toporogni, mire bejutottunk, de a pályák változatossága, a vadregényes környezet (nagyon sok pálya erdőn keresztül vezet) kárpótolt bennünket! Az biztos, hogy az egyik legszebb hely volt, ahol eddig megfordultunk, s nem utolsósorban minden tudásszintnek megfelelő, ami fontos, ha kisebb gyerekek is vannak a csapatban. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Jó havat, szép napokat!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2007.12.05. 20:25
Sajnálattal látom, hogy nem sokan jártak, vagy nem sokan írtak erről a területről, pedig január 26- február 2 között ez az egyik kiszemelt területem. Elsősorban a pályák, felvonók, tömeg érdekelne. Ha ide mennénk megnéznénk St. Johannt, Kitzbühelt, esetleg Fieberbrunnt is.
Emszi
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.12.19. 12:17
Menjetek, nagyon jó! Mi tavaly Karácsonykor voltunk, 3 nap múlva megyünk ismét!
Én a neten foglaltam appartmant, sajnos jó előre kell, mert ilyenkorra már csak a drágábbak (4 ágyas 100euro/éj felett) maradnak. Mivel közel van a német határ - Kufstein után az első völgy - sok a német, meg a hollandok nagyon kedvelik. Idén már van olyan bérlet, ami Kitzbühel-re és St Johannra is jó, több mint 600km pálya. Mire vagytok még kíváncsiak?
roly
34 élménybeszámolót írt
34
19 éve tag
2005.11.26. 18:49
Én is szeretnék erről a helyről infókat, milyenek a pályák érdemes e ide menni esetleg szállás ajánlatokat. Köszi
Judys6
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2005.10.28. 23:30
Kérlek segítsetek, tudni szeretném, hogy milyen hely és érdemes-e odamenni, ha nagy síterepet keresünk, milyenek a pályák stb. Kérünk tapasztalatot. Köszönöm szépen Judy
email címemre is jöhet válasz Judys6@freemail.hu
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.