Menü ≡

Les Sybelles síterep leírás cikk galéria videó értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző laponként: összesen 92, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  bord
Dátum: 2008.01.21. 19:22
(Üzenetazonosító: 45943)
bord Hozzászólások: 32
Regisztrált: 2007.01.16.

Dátum: 2008.01.21. 19:15
(Üzenetazonosító: 45942)

Majd nézek valami helyet a többi képnek is,meg összeszedem a többiektől,mert ez telefonnal lett csinálva.A fórum csak 100kb méretet enged sajna.Ha van még kérdés vagy valamit kicsit kuszán írtam szóljatok.Ma jött meg az ingyenes síbérletem a síelő.hu és a tandtsport jóvoltából ausztriába :-))
Dátum: 2008.01.21. 18:34
(Üzenetazonosító: 45938)

Szia hoppaa!
Simán neki lehet vágni,sőtt kimondottan ajánlott mivel a másik síterepen jobb pályák vannak még kezdőknek is.A kék és a piros pálya szinte egyforma,nem tudom itt mi szerint osztályozták.Néha a piros inkább kék és fordítva.A fekete talán egy jó erős pirosat elér.Ilyennel még nem is nagyon talákoztam.Még egy valamit elfelejtettem.St.Sorlinban a hatos beülősek aljánál jelölik nyitva van-e az átjáró.Jó idő esetén csodálatos a látvány.Nekünk volt olyan,hogy 10 méterig alig láttunk fent a csúcson,másnap szikrázó napsütés.Rossz idő esetén síbusz,de mi evvel nem mentünk mivel kocsival voltunk.Nem tudom azért fizetni kell-e,de szerintem síbérlettel ingyenes.kb. Nyugati-Blaha távról lehet szó.Ez csak ST.Sorlin és ST.Jean D Arves /itt van mozi is/ között jár.St.Sorlin és Corbier,Toussuire között nem tudok síbuszról mivel ez kb.50 kilóméter lenne.Sok helyen a síterület van jelölve,barna,rózsaszín stb. táblákon.
Kep065.jpg Kep076.jpg Kep071.jpg Kep078.jpg Kep054.jpg Kep069.jpg Kep004.jpg
h i r d e t é s

Feladó:  Bosnyák NorbertFérfiProfi síelő
Dátum: 2008.01.21. 14:26
(Üzenetazonosító: 45900)
Bosnyák Norbert Hozzászólások: 42
Regisztrált: 2003.12.22.
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ez elég részletes beszámoló volt, köszi!
Feladó:  hoppaa
Dátum: 2008.01.21. 13:34
(Üzenetazonosító: 45887)
hoppaa Hozzászólások: 17
Regisztrált: 2008.01.14.
16 síterepet értékelt

Szia Bord!
St. Sorlinből a többi helyre közepes sítudással át lehet menni? Mennyire pirosak a pályák? Nem feketés beütésűek?
Köszi.
h
Dátum: 2008.01.21. 09:13
(Üzenetazonosító: 45843)

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Sybellesi élménybeszámoló!
Mi 2008. január 5-től 12-ig voltunk St.Sorlinban a Residence Orée Des Pistes nevű apartmanban. Egy 8 személyes apartmanban hatan voltunk,így nem kellet senkinek emeletes ágyon aludni.
Hajnal kettőkor indultunk Budapestről egy 806-os Peugeot típusú gépkocsival.Az út kifelé elég jó volt, igaz sok vendégmunkás ment vissza. Ausztriában kicsit ködös idő és -6 celsius volt. Olaszországban,Velence környékén belefutottunk egy kis dugóba, itt kb. negyven percet araszolgattunk,de utána sima volt az út, néha esett az eső +5 celsius körüli hőmérséklet.
A Fejus alagúton simán átmentünk /13 km/,viszont az ellenkező irányban kb.5 km sor volt. Az alagútdíj 40euro személyautóra oda-visza (retúr jegyet kell kérni!), 7 napig érvényes,olasz pályadíj 39euro kb. Ausztiában a gázolaj 1.26e (e=euro) ,olaszoknál gázolaj 1.31e, franciában 1.22e a gázolaj, a benzin kb. 5centtel drágább és persze itt is kutanként változik.
Itthonról csak egy kis húst vittünk, ami belefért a hűtőtáskába,mert szűkös volt a hely.
Franciáknál vásároltunk a Saint-Jean-de-Maurienne nevű városkában. Itt kell letérni a pályáról,innen jön a hegyi útszakasz /25km/ ami a síközpontba visz. Itt van Geant,Champion,Lidl (bevásárlóközpontok) az árakban és a választékban is ez a sorrend, természetesen az első a legjobb és legolcsóbb véleményem szerint.
Ezek a főút mellett helyezkednek el kb.2km távolságban. A bevásárlóközpontokban kb. 0,50 Euroval olcsóbb minden, mint fent a síközpontban pl. Boursin sajt a kedvencem 1,77e a Bevásárlóközpontban, sípályáknál 2,30e, Magyarországon 1400.-Ft.
Az apartman elég szűkös (kb. 45 m2), 8 személyre egy fürdőszoba+WC, plusz a félemeleten volt még egy WC.
Viszont az apartman felszereltsége elég jó, volt mosogatógép, kávéfőző, teafőző, grilles micro, 4 főzőlapos tűzhely, elegendő konyhafelszerelés stb...Az apartman pincerészében volt egy 6 x 12 m uszoda, szauna, gőzkabin, ami műszaki okok miatt nem működött, a sípálya kb. 50 m-re volt.
Ajánlott mindenkinek a nagy síbérletet megvenni, mert rossz idő esetén át lehet síelni másik pályarendszerbe.
A pályarendszerek a hegy tetején vannak összekötve, a Toussuire-Le Corbier közötti lenti átjáró nincs mindig nyitva. Mi jártunk úgy St. Sorlinban, hogy nem működött a csúcsra menő hatos lift rossz idő miatt, ezért a pályákon kicsit sokan voltak, jegessé váltak,hamar lecsúszkálták . Így kocsival átmentünk St. Jean D Arves nevű síközpontba, ahonnan már meg lehett közelíteni /át lehet csúszni/ a másik kettőre is.
Talán a St. Sorlini pályáknak rosszabb a vonalvezetése, a többi síterepen sokkal hamarabb talál mindenki saját tudásának megfelelő pályákat.
A St. Sorlin hegycsúcsi átjáró / Toussuire-Le Corbier felé/ 6 napból kétszer zárva volt,igaz ez a legmagasabb pontja / St. Sorlin 2620m/ így itt fúj legjobban a szél,ráadásul a frontok is erről jönnek, sokszor megfogja a hegycsúcs a felhőket. Az első nap esett az eső 1800m-ig,így kicsit jegesek lettek a pályák,de fölötte 10cm friss hó esett. Volt szikrázó napsütésben is részünk /3 nap/, 2200 méter magasan pólóba ülve napoztunk,ittuk a forralt bort /3euro/ ,cola 3dl 3e,kávé1.5e,forrócsoki extra habbal 4e,sör 2.5e,egyszerű étel 8e.
Az egyik nap kicsit vicces jelenettel álltam szemben,olyan szél volt 2100 méteren St.Sorlinban a kék pályán ahol kb. 20-30km/h az átlagsebesség az emberek szó szerin egyhelyben álltak,nem is ment a csúcsra a hatos beűlős lift. Gyorsan lecsúsztunk,kocsiba pattantunk és átmentünk St. Jean D Arves-be /5km/ amit egyébként síbusz köt össze St.Sorlin-al.Itt szikrázó napsütés,semmi szél fogadott bennünket.
Mint már említettem St. Jean D Arves-en át lehet csúszni Corbierbe,Toussuirebe és ezek szélvédettebb helyek. St.Sorlin és Toussuire-Le Corbier hegycsúcsi átjáró között van lehetőség pályán kívűli csúszásra amit csak gyakorlottabbaknak ajállok,jó idő esetén ki lehet nézni a felvonóról a meghódítani kívánt területet. St.Sorlin 1500-1600m /itt vannak a szállások/ innen kettő beűlőssel lehet elérni a csúcsot,a hegy túloldalán lecsúszni Toussuire -Le Corbier felé. Újjabb hatos beülős ami felvisz a csúcsra, 2431 méter magasra. Itt lehet választani vagy Corbier vagy Toussuire felé lehet menni.
St.Sorlin 1600m-Corbier 1550m túra a hegyen át kb. 50 perc gyorsabb menetben természetesen síléccel vagy snowboarddal csúszva. A szombati nap mikor jöttünk haza 30-40 cm friss hó esett,hóláncot fel kellett tenni. Sajnos kint sem valami ügyesek az autósok ha leesik a hó,a szerpentínen bemegy a busz méllé a kanyarba,pedig látja ,hogy nem fog elférni a másik autós pedig rááll. Így gyorsan kialakul a dugó főleg turnusváltáskor.
Hazafelé a Frejus alagútnál nem volt csak 600 méteres sor,így is 40 perc volt mire eljutottun a bejáratáig.Én nem tudom mit bénáznak a franciák mert az olasz oldalon 4 kocsi állt csak,ott nem volt torlódás. Mi kifele hajnal kettőkor indultuk és este nyolcra értünk oda,ebből 3 óra volt város nézés vásárlás Saint-Jean-de-Maurienne-be.Nekem ez volt az ötödik francia síterület,ahol jártam.
A tapasztalatom szerint az apartmanok franiaországban szűkösebbek,de jó csapattal és némi bátorítóval észre sem veszi az ember .Viszont 2000 méter fölött mindíg van hó,nem olvadt le a hegyoldal,pályaszállás,nem kell kocsikázni a pályára,nagy pályarendszerek megfizethető áron.
Majd megpróbálok képet is felrakni.
Ha valakinek kérdése van megpróbálok tudásom szerint rá válaszolni.
Jó Csúszást Kívánok!
Dátum: 2008.01.17. 12:48
(Üzenetazonosító: 45417)
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Hello board!
Már hazaértetek, egy friss élménybeszámolót ha kérhetnénk, hogy telt az elmúlt heted? Melyik városban laktatok?
--------
Dátum: 2007.12.31. 15:17
(Üzenetazonosító: 43348)

Sziasztok!
Mi január 5-től megyünk,van valakinek friss infó vagy tapasztalat.B.Ú.É.K!
Dátum: 2007.11.28. 18:36
(Üzenetazonosító: 40422)
28 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ide csatolom az információs dokumentumot, a képet kivettem belőle hogy kiférjen, azért olyan amorf..:)

"Les Sybelles a Maurienne-völgy legnagyobb pályarendszere St.Jean de Maurienne városa felett, háttérben az Aiguilles d'Arves jellegzetes hármas csúcsával. A magyar utazási irodák három helyen kínálnak szállást: St. Sorlin d'Arves-ban, Le Corbier-ben és La Toussuire-ban. Ezek közül St.Sorlin egy hangulatos, hagyományos település, mely a sajtgyártásáról híres, a másik két hely pedig többemeletes apartmanházakból álló síközpont. Le Corbier különlegessége, hogy az apartmanházakat az alsó szinten egy folyosóval összekötötték, itt találhatók a boltok, éttermek, és innen érhető el a télen is üzemelő nyitott uszoda is. Egy fontos információ: emeletes busszal nem érdemes St.Sorlin-be menni, mert ekkor egy alagút (3.60 m-es magasságkorlátozás) miatt Albiez-Montrond felé kell egy nem igazán buszokra tervezett úton kerülni.

A pályarendszer is alapvetően e három területre tagolódik, melyen belül a pályák többségének vonalvezetése nem túl bonyolult. Ezek között nagyon jó például a Le Corbier-i részen Caisse Pipe nevű fekete - de jól karbantartott - pálya, vagy La Toussuire-ban a Stade Slalom - ha nincs éppen lezárva a versenyzők számára. Lehet persze változatosabb vonalvezetésű pályákat is találni, ilyen például a St.Sorlin-i részen a Les Perrons 2620 métere csúcsáról levezető, vagy La Toussuire-ban a Le Grand Truc-ról lejövő pálya. Aki szereti a kevésbé zajos helyeket, azoknak ajánlható a kissé kieső St.Colomban-i terület, de érdemes egyszer lemenni Les Bottieres-be is. A pályarendszer gyenge pontja a La Toussuire-ból Le Corbier felé való alsó átcsúszás, az idevezető két pálya (Vallee Perdue, Renard) aljáról ugyanis gyakran elfogy a hó, ilyenkor csak ülőlifttel lehet a völgybe lemenni, vagy a L'Ouillon nevű csúcsról fent kell Le Corbier felé átcsúszni."

Képek  Óriási síbuli Les Sybelles sí.doc  25 KB  letöltve 503 alkalommal
Feladó:  vodros
Dátum: 2007.10.20. 20:47
(Üzenetazonosító: 37417)
vodros Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2003.09.10.

Érdeklődöm, hogy tavaly milyen volt Sybelles. Idén kipróbálnánk, mert a terep az ismertetők alapján nagyon ígéretes.Február elején mennénk.
Feladó:  stimpi
Dátum: 2005.11.07. 19:13
(Üzenetazonosító: 11770)
stimpi Hozzászólások: 7
Regisztrált: 2005.11.07.

2 éve voltunk Sybellesen március elején. Bár az alja kicsit vizes volt (március azért nem január), különösen nem volt bajunk a hóval. Csak ajánlani tudom, most, hogy összekapcsolták a három "dombot", a 8. legnagyobb liftekkel összekötött sírégiója lett a világnak. Eddig is besíelhetetlen volt, hát most... Én bármikor visszamennék.
Feladó:  JuluNőHaladó síelő
Dátum: 2005.11.07. 15:11
(Üzenetazonosító: 11756)
Julu Hozzászólások: 51
Regisztrált: 2003.10.08.
27 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Erre a síszezonra a prospektusokat böngészve arra gondoltam, hogy Sybelles-be mennék a családdal. A honlapokat is atbongesztem mar, de a személyes tapasztalat mindennél többet ér. Volt már valaki ezen a helyen? Mennyire hóbiztos? Mi január végén mennénk. Mennyire karbantatottak a pályák? Szóval nagyon várom tapasztalatokat ! Kosz

elsőelőző laponként: összesen 92, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »