Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Spanyolország
Sierra Nevada - Spanyolország
síterep infó oldal
ÜZENETEK (44)Időben csökkenő Időben csökkenő
hódeszkás
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2009.11.07. 16:44
Sziasztok!APARTMANOK OLCSON SIERRA NEVADABAN!
En tavji szezonban,s iden is itt vagyok Sierra Nevadaban!
azt kell mondanom,ismereteim szerint a legbulisabb siközpont europaban!(andorranal 2 szer jobb)a ho minösege is elfogathato!
Ha barkinek kedve van idejönni,apartmanokat,vagy agyat a legjobb arakon tudok biztositani barmilyen kategoriaban!
hivjatok!00 34 600 840 677,bringair@hotmail.com Antal Szabolcs
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.05.19. 21:08
Korábbi postomban rosszul írtam, Sierra Nevada Európa második legdélebbi síterepe. Még délebbre fekszik a ciprusi Troodos.
Utolsó nap Sierrán:
http://www.nevasport.com/fotos/180509/272108.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.05.15. 17:19
Május 17.-én lesz a szezon utolsó napja. 180 nappal zárnak.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.04.05. 22:06
Ezen a linken van jó néhány fotó az idei szezonról:
http://www.nevasport.com/nevablogs/nivalis/
Nelson79
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2009.03.18. 17:04
Jó kis síterep ez. Most nyáron (július eleje) voltunk ott és még akkor is volt egy kis hó fennt. Mondjuk az egész hely egy kisértetvárosra hasonlitott, egy lélekkel nem találkoztunk a faluban. Egy felvonó se járt. Tervezem, h egyszer majd elmegyek egy jó kis márciusi síelésre ide.
11.jpg
22.jpg
33.jpg
granadabol-a-ho.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.03.17. 18:03
5méteres havuk van, most olvastam a nevasporton, hogy május 15.-ig meghosszabbítják a szezont. Nem rossz, ráadásul november első felében kezdtek. Mindez Európa legdélebbi síterepén!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.04.22. 00:48
A napokban elég sok hó esett odafenn, a hóhatár 1500 m-re lekúszott, ami ilyenkor elég szokatlan a Sierra Nevadában..
Április 12.-i képek:
http://www.nevasport.com/nevablogs/d/vuelve-la-nieve-polvo/5477
és április 20.-i fotók Pradollánoról:
http://www.nevasport.com/nevablogs/d/la-historia-se-repite/5496

ÉS MAI KÉPEK:
http://www.nevasport.com/nevablogs/d/ahora-si--paqueton/5502

itt azt írják, hogy Pradollanóban (ez az alapbázisa 2100 m) 40 cm hó esett, de a pályákon ennél sokkal több.

Elvileg ápr. 13.-án Sierra is bezárt, de ahogy olvastam a május elsejei hosszú hétvégén lehet újra kinyitják, vagy eseleg kitólják a szezont.
Mindenesetre pár nappal ezelőtt az egyik webcamen lehetett látni, ahogy ratrakolják a pályákat.
Itt lenn meg rövidujjús idő van :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.02. 20:35
Remélem áprilisban is hasonlóan jól fog kinézni :)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.11.30. 15:14
Itt is kinyitnak a 7végén. A webkamerák alapján elég jól néz ki a hely. A főoldalukon http://www.sierranevadaski.com/home van egy hóágyúzós-ratrakolós-felkészülős videó tegnapelőttről és úgy néz ki, hogy van hó bőven.
borreguiles.jpg
pradollano.jpg
stadium3050m.jpg
borreguiles-camp.jpg
ikone
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.02.09. 11:30

Ha [url=spanyolorszag.hotdog.hu]Spanyolország[/url] felé utaznál, előtte érdemes itt körbekukkantani! Sok hasznos infót olvastam...
cszoli00
28 élménybeszámolót írt
28
18 éve tag
2005.12.05. 15:14
felkeltette az érdeklődésemet ez a san isidro. ha jól látom akkor a környéken több sícentrum is van. közös bérletük van? sierra a többieknek túl messze lenne,így letettünk róla, inkább északabbra mennénk.
La Molináról tudsz valamit,voltál már itt?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.12.04. 13:08
Sipikri, köszi az infókat! jó hallani, hogy vannak olyan magyar sízők(boardosok), akik nem csak a jól bejáratott (hagyományos) helyekre járnak. Nekem régóta nagy vágyam egy spanyol ill andorrai síelés, remélem előbb-utóbb összejön.
Persze, hogy nem csak az itt https://sielok.hu/Spanyolorszag.htm felsorolt sípályák vannak Spanyolországban. De a spanyol összeállításnál az volt a cél, hogy a nagyobb ill. ismertebb pályarendszerek kerüljenek bemutatásra. Ha jól tudom egyébként összesen közel 30 síterep van itt, legtöbbjük a Pireneusokban, de van egy-kettő a Madrid környéki hegyekben stb is. Na meg délen a Sierra Nevada.
te kinn dolgozol, vagy "csak úgy" voltál spanyolban?
Sipikri
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2005.12.03. 16:54
Sziasztok. Egy par szot szolnek a spanyolorszagi sieleshez. Spanyolorszagban nem csak az ezen az oldalon emlitett sipalyak leteznek. Persze a legismertebbeket emlitik, de szerintem attol meg nem a legjobbak, sot, a legzsufoltabbak. Baqueira Beret a legfelkapottabb, a spanyol azt mondja, hogy 'pijo'. Nem csoda, az osszes mediasztar, kiralyi csalad, helyi hiresseg odajar sielni, mert a legjobban kiepitett, es a legdragabb is. En oldschool sizonek tartom magam, nekem nem kell a legjobb felvono, lejto legyen hoval, es kesz, es minel olcsobb. Egy par tippem van is az eszaki reszen, a Cordillera Cantabrica hegysegben. Pl. San Isidro, melyet delrol es eszakrol is meg lehet kozeliteni, egy napi berlet ara 20 ojro foszezonban. Persze nem tul nagy hely, de ugyanugy el lehet faradni, mint barhol mashol, gyonyoru kilatas, es sok sok hegy. Ajanlott hetkozben menni, hetvegen igen csak teli van. A sipalyak melletti barok nagyon jok, szuper bocadillo-kat lehet venni. A spanyolok is jol sielnek es ellentetben a tipikus osztrakpalyansielovel, nagyon nyugodtak, elvezik a friss levegot, csatlakozom Zoli velemenyehez a Sierra Nevadas sielokrol. Az egyik ilyen hely San Isidro, itt a hivatalos oldala, http://www.san-isidro.net
Sajnos csak spanyolul mukodik, de azt hiszem foto nezesre, meg az idei tarifa megnezesere megfelel.
Szivesen csatolnek egy apr kepet is, de valahogy nem jon ossze. Kesobb ujra probalom.
San Isidro, Leontol kb. 1,5 ora utra van, illetve Gijontol 1,5 ora max 2 ora.
Santanderhez kozel is van egy siterep, Alto Campoo-nak hivjak. Szinten nem tuk nagy, de Santandertol 1,5-2 ora autout. Ja, Santanderbe lehet olcdso repulni Romabol, Frankfurt-Hahnbol, ezekre e helyekre meg wizzairrel BP-rol. Gyertek! Spanyolorszagban a kaja nagyon jo es olcsobb, mint az Alpokban, nem is beszelve a barokrol.
http://www.buscanieve.com/Estaciones/Estaciones-pistas-esqui.asp
Ezen az oldalon minden spanyol, andorrai es del-francia siterep megtalalhato, aktualis hojelentessel es palya infokkal.
san-isidro---jean.jpg
san-isidro---schoen.jpg
san-isidro---top.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.12.01. 17:59
elhiszem :))
de Amszterdamba nincs sípálya:), max ha elmész vmi indoor skiingre, biztos nagy élmény lehet 2 órát csúszni egy párszáz méteres lejtőn s közbe annyit leperkálni,mint St Antonban egy egésznapos síjegyért :)
mondjuk hollandokhoz nem csúszni megy az ember, az is igaz
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2005.12.01. 17:09
A legelvezetesebb resze szerintem az volt mikor anyám kivette a Jimmy kazettát es vegre egy kis radiot hallgattunk az uton... :)))
De amugy ami az utat illeti... Élmény volt! Legalabb akkor elmeny mint az idén májusban megtett Kecskemét-Köln-ön át egy Holland körút...
Na az sem volt egy utolso elmeny!!! Sőt! Amszterdam, caffé-k... meg a többi finomság... (ertem ezalatt sajtok, borok...) :)))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.12.01. 13:15
hmm.. élvezetes lehetett :)
tőlünk "csak" 2600 km Granada. kocsival azért ez halál
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2005.12.01. 09:58
Igen, kerülőkkel mentünk, mert még elmentunk a Garda tohoz is, Be velencebe, Barcelonaban mentunk eleg sokat (eltevedtunk, 3ora alatt sikerult belole kikeveredni), Tovabba StTropez, Andora es minden egyeb hely ami kozelebb volt (100-200km) azokat megneztuk. Igy lett a 3000km-es egyiranyu utbol 3700km... Hazafele mar valoban csak olyan 3000km korul volt... De akor vegig palyan mentunk...
Minden esetre nagy elmeny volt!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.30. 23:19
3700?? az nem lehet..kicsit sokallom, vagy ti kitérőkkel mentetek ide?
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2005.11.28. 20:08
Sziasztok! Sajnos nekem sem volt még alkalmam itt sielni, bár már utaztam keresztul a Sierra Nevada-n, mikor Malagaba mentunk nyaralni autobval... Na az az út egy élmény volt! 3700km volt Malaga, es odafele 1 hétig mentunk, vegig az Olasz-Francia-Spanyol riviérán, termeszetesen utbaejtve a nagyobb varosokat Spanyolban is mint pl Barcelona, Valencia, stb-stb... Ami viszont ijjeszto volt szamomra anno (1997) hogy majdhogynem 100km-en at a sivatagban sehol egy benzinkut... Malagabol meg mar csak egy ugras volt Gibraltar ahol erdemes megnezni a repteruket, na meg a majmokat... (kb 300 majom) Ezek szabadon élnek, es nagyon mókásak! :)
A visszafele ut meg 3 nap alatt megvolt... igaz kicsit faraszto volt... :)
No de terjunk vissza a sielesre..
A cegnel ahol melozom, vettunk egy spanyol gepet, es Barca-bol jott egy csoka beuzemelni a masinat, es o mondta hogy az egyik legfelkapottabb sihelyük a Sierra Nevada... Akkor csak lestem, hiszen mikor arra jartam fel sem figyeltem erre, bár láttam nagy hegyeket... Havat rajtuk nem... Igaz, juliusban voltam arra...
Mindenesetre irigylesre melto az aki ilyen helyekre eljut, es sielni is van alkalma! Unikumnak mondhato! :)
Grat hozzá! :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.