Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Bellamonte - Alpe Lusia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Sole - 3 csillagos superior családi hotel Bellamonte közelében
ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2013.01.20. 16:27
Remélem nem csak kívülről áztál !
Előzmény: (csabor 151704)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.01.20. 14:16
Ma egész nap esett az eső vagy a havas eső.
Előzmény: (Lackó 151671)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.01.19. 23:30
Mi is megérkeztünk. :-) Út teljesen jó volt, autóbusszal 10 óra Budaörstől. Itt Falcadeban rengeteg hó van mindenütt, gyönyörű téli idő.
Holnap a pálya is kiderül..
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.01.19. 21:06
Megérkeztünk 8 óra út után. Az út remek volt, semmi probléma. Mindenki bátran jöhet.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.01.19. 00:43
Kocsi majdnem bepakolva. A lakásban még ezer dolog amit el kell rakni. Reggel indulás!
Bellamonte vigyázz jövök!
balumaci
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2012.02.20. 06:31
Sziasztok!
Azóta van valami friss hír??
flaszlo01
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2012.01.24. 09:55
Sziasztok!
Szombaton jöttünk haza Bellamonte-ból, szokott kedvenc helyünkön, a San Celso hotelban voltunk, most is nagyon jól éreztük magunkat, kedvesek, segítőkészek az ottaniak!
A pályákról: a helyiek szerint nagyon régen volt ilyen kevés hó, a pályákon kívül kopasz foltok, ilyet még nem tapasztaltunk. Ennek ellenére a pályák nagyon jók voltak, az olaszok csodákra képesek ebben!
Kedvenceink Bellamonte, Passo Rolle az összes pálya működött,
egyedül a Passo Rolle bal oldalának legfelső pályái voltak kemények. Latemar pályái is nagyon jók voltak, kivétel a Predazzo-ba vezető kabinoshoz volt lesíelt, jeges a pálya, de ez is érthető, meredek és sokan használják...
Első négy nap ragyogó napsütés, 1 nap kicsit borongós, pénteken hóesés, hózápor volt.
Összességében ismét fantasztikus 6 napot töltöttünk itt!
P1040997.JPG
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.20. 10:04
Üdv Mindenkinek!
Vasárnap hazaérkeztünk Val di Fiemme-ből. Az előzetes várakozásainkat magasan felülmúlta a pályák állapota. Még jobban megerősítettek abban, hogy az olaszok igen gondosan kezelik a kevés havat is.
A teljes pályarendszert nem lehetett használni, de a nagyobb része ment a pályáknak. Havazásban is volt részünk, szombaton friss, természetes havon csúszhattunk.
Az üzemelő pályák jók voltak, a sí talpán egyetlen karcolás sem keletkezett az öt nap alatt. Azt hiszem, ez mindent elárul. Hosszú várakozás nem volt, sajnos Predazzo felől az összeköttetést csak szombaton nyitották meg, de az Obereggen-Pampeago területen is remek lehetőségünk volt a csúszásra.
Bella Monte sem teljes kapacitással, de működött, a pályák nagyobb része remek felületen síelhető volt.
Sok hó esetén biztosan sokkal nagyobb élmény, de megérte elmenni.
watchup
10 élménybeszámolót írt
10
12 éve tag
2011.12.19. 08:53
2011. januárban voltunk Bellamontén sielni, nagyon szerettük a széles, jól gondozott pályákat és a minimális sorbanállást a kényelmes ülőliftekhez. San Celsoban volt a szállásunk, ahol a kényelemmel és a félpanziós ellátással maximálisan elégedettek voltunk.

Video: https://sielok.hu/video/val-di-fiemme-bellamonte-2011/
Képek: https://sielok.hu/fotoalbum/623824/
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.08. 10:41
Sajnos a havazás nem jött be, pedig nagyon drukkoltam.

Mi szombaton megyünk, ha kedden jöttök valószínű már az egész latemári rész, nagy-része menni fog.

A jelenlegi helyzet, ami látszik a webkamerákon.

Obereggen

02, 02h, 04, 06, 06a, 09, 08

Papaeago

13, 10, 23, 25, 24, 28, 30,

Predazzo

35, 36, készen van.

Ami nekem még nagyon hiányzik a 31 pálya, ez félig van készen, igaz ennek a felső része csak egy nyomvonal, amit szerintem gyorsan meglehet csinálni. Amennyiben ez kész, amit síelni szoktunk pályák 90 % működni fog.
Vasárnap csúszunk először, szerintem addigra megnyitják a fenti pályákat.

A bombardinót nagyon köszönöm, de nem fogok élni vele, pályán nem iszom, de este a dupla adagot veszek magamhoz sörből.
Előzmény: (vh 126435)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.08. 08:40
Szia lyrics!
Magyarok vagyunk nem? Ezt látjuk nap mint nap minden médiában. Ha megy valami, akkor én is benne voltam, ha nem, akkor nem voltam benne. Mindenen mindenki keresni akar.
Nem bánom, egy bombardinóra a vendégem vagy, ha összefutunk.
Mi egy nagy iskolás csapattal kedden kezdjük a csúszást.
Remélem mindenben neked lesz igazad.
Üdv, jó csúszást.
Előzmény: (lyrics 126230)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 20:25
Szia vh!

Magyarhonban a felelősséget valamiért mindig áthárítják:)
Ám legyen, de amennyiben több mint kettő megy, annyi sörrel jöttök ahány pályával több van nyitva ..... :)

Valóban még nincs nyitva a nagy-része, de a webkamerákon lehet látni, hogy az utolsó simítások folynak, a fő pályák készen vannak. Csütörtökön nyit a terep, majd akkor nézd meg. Az már látható, hogy nem csak éjszaka, hanem egész nap mentek a hóágyúk. Jó jelként értelmezhető, az átjárókat is egész nap fújták.

A síterep, három helyről lehet megközelíteni, Oberegen, Pampeego, Predazzo. A három részt két átjáró rész köti össze, ha ezek készek akkor karaj.......

Látható minden perccel, minden órával nőnek söreim száma :)
Előzmény: (vh 126143)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.06. 09:18
Szia lyrics!

Azt mondod: "Most a pályák 80% van készen."
Ezt honnan tudod?
Megnéztem itt: http://www.latemar.it/en/Dynamic-Map-En.asp
Küldj egy linket, hol nézzem meg ezeket a kedvcsináló infókat.

A megnyitott pályák, felvonók száma igen kevés. Persze el tudom képzelni, hogy készítik, de még nem nyitották meg.
Mindkét barátom azt mondta, hogy ne menjünk. A döntés az én kezemben van, de nem merek igent mondani, mert ha egy héten át két pályán kell csúszni, ezek engem megölnek.

Elküldöm a linket a hozzászólásodról, hogy olvassák el. Remélem, sikerül áttolnom a felelősséget. :-)
Van az a bombardino mennyiség, amivel ezt a helyzetet kezelheted. A felelősség mostantól a tied. ;-)
Előzmény: (lyrics 126141)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.06. 08:44
Szia vh!

Minden úgy van ahogyan gondoltam, a mínuszokban az olasz hócsinálók beindultak ezerrel. Az átjárókhoz tegnap 10 hóágyút állítottak. Most a pályák 80% van készen. Ebben az ütemben ahogyan haladnak a hétvégére minden pálya menni fog.

Persze még meg sem említettem, hogy holnapra 25 cm havazást ígérnek, ami lehet, hogy több lesz :)

Mivel a rendszerben legtöbb helyen 4 üléses kanapék, gyorsliftek üzemelnek, így nem szokott nagy sorbaállás kialakulni. Ahol szűk volt a keresztmetszet (Absam-stube)ott három éve egy hatülésest toltak a fenekünk alá. Az esetleg összejött tömeget 4-5 perc alatt kiszippantja.

Voltam a madonnán is, ez nem rosszabb annál, sőt ....
Előzmény: (vh 125956)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.12.04. 12:43
Szia lyrics!
Nagyon pozitív vagy. Ez jó. Szeretek ilyen véleményeket olvasni.
Nagyon bízok az olaszokban, szerencsére hideg lesz, tudnak havat készíteni.
Természetes hó nem sok lesz, legalábbis az előrejelzés szerint pontosan a nagy havazás szélén van a terep.
Szerdáig kell döntenünk, hogy megyünk-e. Ha addig nem nyitnak meg több pályát akkor elképzelhető, hogy lemondjuk.
Nem könnyű ilyen döntést hozni, már minden le van vajazva, meg a csúszás is nagyon csábító, de ha csak egy-két pálya megy, akkor nagyon szlovák-feeling lesz a sorban-állással.
Mekkora tömeg szokott ebben az időszakban összejönni? Bár a korábbi években nagyon jó volt a hóhelyzet, és a tömegből gondolom semmit nem éreztetek. Én ugyanezt mondhatom el Madonnáról.
Meglátjuk.

A LEGNAGYOBB ÉLVEZET, AMIKOR AZ ÉL VEZET!
Előzmény: (lyrics 125854)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.12.02. 22:24
Nem vagyok egy vátesz,de nyugodtan vedd ki a zsírból a léceket, mert lesz (mű)hó, vagy talán még esni is fog.
Amint látod a héten már komoly hideg lesz fenn a hegyen, már most is teljes erővel zakatolnak a hóágyúk. Hat pálya már üzemel. Az időjárást nézve, a következő héten már havazást is jósolnak 6-8 cm. Mi van ha tévednek netán 50 cm is leesik :)

Amin aggódok, a gomba alatti átjárót csinálják meg, mert ez köti össze Pampajagot Oberegennel. A másik aggodalmam, hogy van két fekete pálya amit nagyon kedvelek, remélem megcsinálják őket, az egyik a Pala Santa a másik Predadzó felé hajlik. Ezeket mindig a végén csinálják, hát ezek miatt aggódom igazán.

Meglásd fognak surrogni a lécek, még egy hét és ..........
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.11.29. 15:02
Szia lyrics!
Már csak 12 nap. Nézegettem az előrejelzéseket, de nem sok remény van nagy havazásra.
A magas hőmérséklet miatt a "csinálnak majd" sem működik.

Bár még van 12 nap!!! ;-)
Előzmény: (lyrics 124764)
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2011.11.23. 15:26
Remélem nincs, mi is akkor megyünk. A helyzet az, hogy most leszünk ott 12xre. Mindig december elején mentünk. Eddig, most bal-kézzel háromszor lekopogom, nem történ olyan, hogy nem tudtunk síelni.
Bevallom volt olyan, hogy egy pihe hó nem sok, de annyi sem hullott, mégis az összes pálya a vörös dolomit hegyek háttere előtt, fehéren szikrázva kanyargott mint megannyi folyó.

A pálya csináló, karbantartó személyzet profi, rajtuk nem fog múlni. Egyszer voltunk úgy, hogy már látszódtak a csinált pályák kétharmada. Szombaton mentünk, péntekről szombatra virradóra lesett több mint félméter hó. Tobzódtunk örömünkben, az autóbuszt átalakítottuk büfékocsivá.

Fel a fejjel lesz hó ............
Előzmény: (vh 124464)
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2011.11.20. 12:27
Sziasztok!
Gáz van, vagy nincs gáz?
December 10-től a Val di Fiemme régió a cél. A mostani állapot nem túl biztató. Mit gondoltok? Ha nem esik hó addig, de azért hideg lesz, készítenek elég havat? Van ilyen tapasztalatotok? Nem szeretném megbánni, hogy a Val di Sole jól bevált régiót, mint célpontot az idén kicseréltük erre.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.03.22. 18:30
TREVALLI, ALPE LUSIA 2011,03,22.

Ebben a szezonban már másodszor élvezkedem a Dolomitokban. A januári látogatáshoz hasonlóan ugyanabban a szállodában, ugyanazzal az utazási irodával. Lehet, hogy jó volt az első etap?

Ez a túra harmadik napja, s ismét az első feleség kívánsága dominál. A reggeli gyönyörű időben, mínusz 3 foknál Bellamonte felé vesszük az irányt.

A jó beszámoló írásának vannak bizonyos szakmai titkai. A legjobb beszámolók otthon, egy jól fűtött, meleg szobában születnek. A grafomán ember leül a számítógéphez, kipattint egy palackot a kedvenc borából, lehetőleg kristálypohárba tölti és szopogatja szorgalmasan. (ezért jó ha a feleség is kéznél van, lehetőleg az első, mert be lehet inteni még egy palack borral, ha nagyon foszladozik már az írói véna) Az igazi beszámolóírónak el sem kell mennie a síterepre, mert a tények ismerete csak zavarná az élvezetes beszámoló megírásában.
Mielőtt azt gondolná bárki, aki nem ismer eléggé, hogy rólam van szó, kijelentem, hogy nekem tanúm van. A bellamontei pályán találkoztam Ozsival, aki a fórumon számomra felfoghatatlan szakmai magasságokban és nyelvezetet használva elemzi síelésünket. A történet a következő. A pályára érkezve látok néhány egyforma ruhába öltözött síelőt (HUNGARY DEMO TEAM felirattal), no meg egy embert ölnyi nagy kamerával. Mindenféle, most még nem ismert célú felvételt készítettek, egy oktatói tanfolyam és vizsga alkalmából. Mivel mindenki síelt, kivéve a kamerás embert, érdeklődni kezdtem egy szimpatikus idegentől, hogy talán ő lehet Ozsi. A válasz, hogy én vagyok Ozsi. Hiába érdeklődni tudni kell. Tehát tanúm, hogy a terepen tartózkodtam, néha léccel a lábamon, Ozsi. Én viszont tudatom mindenkivel, hogy Ozsi tud síelni. Pontosabban fogalmazva és csak az orvosának: Ozsi a sérülése ellenére tud síelni. Mivel nem akartam síelésemmel lerontani a készülő film színvonalát, mert ez még negatív példaként is előfordulhat, találkozásunkat ez alkalommal rövidre fogtam, s indultam a terep felfedezésére.
A terepet Moena felől közelítettük meg. Nagyon kevesen voltak, a felvonóhoz legközelebb eső parkírozóban is volt számomra hely. A fogadó terminál nagyon kellemes, pl.:padlója gumírozott, s ez még síbakiban is kellemes járást biztosít. Kicsit topogtam, hátha kialakul valami sor, de végül beszálltunk a fülkébe, ami egy közbenső állomás közbeiktatásával felvitt bennünk 2200 méter magasra.
Mivel alapvetően nem a moenai, hanem a bellamontei rész meglátogatása volt a célunk, a 6-os piroson leereszkedtünk a völgybe. Azt már itt lehetett látni, hogy a Cima Laste, vagyis a hegy felé bőven van hó, de Castelir irányában a hó főleg a pályára korlátozódik. Azt már itt is lehetett érezni, hogy a pályák remekül előkészítettek, felületük a nap elején kicsit kemény, de nem jeges, viszont néhol oly tengerszínű jégfoltok is voltak, amelyek sejtették, hogy az ott kialakuló tóba délután bele lehet dobni a pecát.
Az első feleség nagyon vágyott kedvenc kék pályáira, ezért a leérkezést követően egy kis átcsúszón (11 kék) közelítettük meg a 12, 13, 15 számú közérdeklődésre számot tartó kék pályákat. (itt történt meg a találkozás Ozsiékkal) A pályák nagyon jók voltak. Öröm volt itt síelni.
Bár ezen a pályarészen az elvesztés veszélye nélkül ott tudtam hagyni első feleségemet, a nagyobb feladatok előtt egy kis bemelegítésre vágytam. Felmentem a tetőre, s a 9-es kékkel kezdve lecsúsztam Castelirig. Ez a kb. 6 kilométeres megállás nélküli csúszás nagy kedvre derített, ezért megcsináltam még egyszer csak a piros 8-as volt a kiindulási pont. A fentiekből látszik, hogy a pályák nagyon jók, szélesek és kellemes vonalvezetésűek, mert aki nem tudná én nem vagyok egy teljesítményhajhász síelő.
Amikor néhány futamot megcsináltam ezen a vonalon fellifteztem ismét a Le Cunához. Úgy gondoltam, hogy a pálya korábbi keménysége eltűnt, s így kényelmesen lecsúszhatok a fekete (7) Direttissiman. No ez a pálya olyan, mint egy nő. Messziről csodálatos meredekséggel omlik alá a hegyről, de amikor uralmad alá hajtod, kiderül, hogy kedves, engedelmes jószág. (ezt a hasonlatot majd letagadom) Én fél tizenegy felé jártam erre, s akkor a pálya közepe, amely a legnagyobb beesési szöggel kapta a napsugarat már igencsak ragadós, vizes volt. (azt hiszem, hogy életem további részét két jövőbeli találmányom megalkotására szentelem. Az egyik a távirányítóval vezérelhető síbaki, amely mikromotorok segítségével szorul a lábra, mindenféle derékhajlítás nélkül. A másik a változtatható lejtőszögű sípálya, amelynél a nap mozgásának megfelelően lehetne állítani a lejtő szögét, így a hó a lehető legtovább megmaradna. Itt lehetséges még a teljes felfordítás, de ennek kivitelezésén még gondolkodnom kell)
A tapasztalatok alapján, megelőzvén a rossz élményeket eldöntöttem, hogy a csúcsról az 5-ös és az 1-es feketén lecsúszom Moena felé. Az 5-ös fekete elején van egy komoly letörés, de azután nagyon kellemes fekete jellegű pálya. A baj csak az volt, hogy nem tudtam továbbmenni az 1-es fekete irányába. (illetve lehet továbbmenni, ha az ember felgyalogol egy komoly emelkedőn) Így ismét fel kellett mennem a csúcsra az elérhető ülőszékes felvonón, s lecsúszni a 2-es piroson, a végén vigyázva, hogy a fülkés felvonó középső állomásához érkezzem, ne ismét az ülőszékeshez. Biztos lehetne valami megoldást találni, hogy a feketén jövők folyamatosan tudjanak továbbcsúszni a völgy felé. A 2-es piros különben nagyon szimpatikus pálya az elején egy kisebb letöréssel, amit aki akar ki tud kerülni.
Végre nagy nehezen rákeveredtem az 1-es feketére, amelyben egy jó állapotban lévő kellemes pályát ismertem meg. A hó rajta jó kemény volt, néhol kis jegesedéssel. Az alja viszont, mint az várható volt vizes hóból állt. De azt a 100 métert az előtte lévő 2100 méter bőven ellensúlyozta.
A bellamontei oldal délutánra az alsó részen (12, 13, 15 kék) felpuhult, már nem volt élvezetes. A felső részeken megmaradt a használható hó, s a kellemes síelés élménye.
A moenai oldal viszont a délutáni hazafelé induláskor történő lecsúszáskor is kellemes élményt nyújtott a jó hóminőségével.
Végeredményben Bellamonte most sem okozott csalódás. Sok magyar volt a pályákon, ez is egy kedvenc helye hazánkfiainak.
A beszámolóban a pályákról írni sokat nem lehet. Szépek, jók, s csodálatos a napsütés. Nehéz is a beszámoló író ember helyzete. (már a bora is elfogyott)

Csabor
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.