Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Öltözködés

ÜZENETEK (284)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.18. 14:06
Nem csak az eső meg a latyak miatt fontos a víhatlanság, hanem akkor is ha ráülsz egy kissé havas liftpárnára :)
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.10.11. 20:27
Köszi Vid kiváncsi vagyok hogyvállik majd be remélem nem esőben kell majd siekni.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.08. 18:01
Ha nem túl szűk, nem baj ha tiszta műanyag(most itt nem a polár anyagokról beszélek).
Nekem egy olcsó chamomix nadrágom van már néhány éve, és teljesen meg vagyok vele elégedve. A vízhatlanság viszont fontos.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.10.01. 20:49
Kérdezném, hogy valakinek van-e HI-Tec sinadrágról véleménye? A METRÓ ban lehet venni 9588 Ft ért érdemes-e megvenni? vagy nem én félek, a 100% nylon és a 100% polyészter, és szellőzik-e vagy nem mert izzadós tipus vagyok.Várom a válaszaitotokat és előre is köszönöm.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.02.24. 08:39
Hát én olyankor nem a leghavasabb részen fogom meg a lécet, és el van intézve. Meg ezek az anyagok sem kifejezetten nedvszívóak, szóval egy kis nedvesség azért nem gond, úgy is szigetel.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.24. 01:11
A vízhatlan kesztyü jól jön ott, ahol sok a kabinos lift, és állandóan a havas léceket kell kézben cipelni, (pl. BKK). Probléma viszont, hogy mosás után második nap olyan büdös lesz az ember keze az ilyen cuccban, hogy ha leveszi, elájulnak az utastársak a zárt kabinban. (pl.BKK)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.02.23. 14:18
Eszem be jutott valami a kesztyűkkel kapcsolatban. Tehát általában a vízhatlanságot reklámozzák, pedig én még nem nagyon voltam olyan helyzetben hogy erre szükség lett volna, pedig az elmúlt időkben voltam már pár helyen ahol délután már kásás volt a pálya. Annál gyakrabban előfordult viszont hogy megizzadt a kezem. Idén vettem egy rp vindbloc agyagból készült kesztyűt gumírozott belsőrésszel és tökéletesen bevált. Még hidegebb időben is. Persze ha valami katasztrófálisat esek akkor talán kevésbé bírja a strapát, de most ilyen nem fordult elő.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.02.17. 10:49
Így beszél egy igazi fanatikus! Azért természetesen fogadd őszinte részvétem!

Mellesleg idén a január végén olyan meleg volt Saint Gervais-ben, hogy még a szélálló polárt is hanyagolnom kellet, a megoldás egy hosszúujjú póló, és egy szigorúan széláteresztő pulóver volt.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.17. 10:38
Bizonyára az egyéni tűrőképességtől is függ, nekem a műszál jelenléte okoz problémát inkább, amit arról veszek észre a cimkétől függetlenül, hogy tiszta ideges leszek benne perceken belül. Ezért már nem próbálkozom ilyennel, inkább megfagyok.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.17. 10:17
olyan felsőt, ami absz gyapjú nem érdemes, pl nekem van 1-2 olyan felsőm, ami 65% gyapjú 35 % poliészter arány, de ezekben még -10 fokokban is enyhe izzadást produkál az ember, ha sokat mozog. ha kisgyerekkel, v kezdővel vagy, tehát olyat akit kicsit oktatni szeretnél ezek az anyagösszetételek határozottan ellenjavaltak!
felsőnek legalúlra tényleg a 100% poliészter -szerintem- a legjobb, illetve még jó lehet az elasztén is, bár utóbbi 100 %-ban nem hinném,hogy létezne :)) én eddig csak olyan elasztént láttam, ami pamuttal volt kombinálva. de mivel legalúlra kell, tehát vékony, ezért a pamut jelenléte talán nem olyan óriási probléma.
én először felveszek egy poliészter hosszúfelsőt egy szintén poliészter mellénnyel, majd rá a kabát. ha hidegebb van, akkor a mellény helyett egy thermot veszek fel.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.14. 16:48
Én sehol nem bírom a műszálat, miért pont a síelés lenne az, ahol jól esne? Rajtam alsóruházatnak egy normál gombolható, galléros ing van (100% pamut), felsőnek meg egy "lélegző" kabát (Sherpa, 4 éves, kevesebb, mint 20.000 ft, nyitható hónalj, az idén mostam ki először), -10 fokig ez elég, -10 alatt egy vékony pamut pulóver (inkább póló), de az is csak hóesésben. Van aki sokkal jobban felöltözik, nem vagyunk egyformák.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.14. 14:54
Szerintem csak tőled függ. Itt nagyon sokan erre esküsznek, de nálam nem vált be. Egyéni probléma, de nem bírja a műszálat a bőröm. Sportoló koromban is a mez alá kellett vegyek valamilyen pamut trikót. Sielésnél nálam a fele-fele pamut-műszál vált be.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.14. 11:15
A 90-100% POLYESTER anyagú felsők (focimez, kézilabda mez is ilyen) azok megfelelőek alsó ruházatnak? Aki tudja légyszi válaszoljon.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.01.05. 09:49
Az én kabátom annak idején még 20 sem volt (XS) és teljesen meg vagyok elégedve vele. A hónalja mondjuk nyitható mint fentebb említettem, és az azért viszont kell. Ha nagyon izzadsz, akkor érdemes eggyel kevesebb pulóvert felvenni, vagy kinyitni a szellőzőket.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.01.03. 13:34
Ellenvélemény az előttem szólóhoz.SNOXX síkabát(Hervis 20000.-Ft)Hát nem ez volt életem legnagyobb vétele.Soha többet gagyit!!!Azt hittem(én naív ökör)hogy lehet olcsón jót venni.Hát ez mese.Egy hét után úgy bűzlött a kabát,mint egy rókalyuk(Én közben fürödtem!),szóval kiszellőzés:nulla!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2005.12.28. 16:17
Szerintem nem feltétlenül szükésgesek a különleges "technikai" ruházatok hogy jól érezzük magunkat. Rajtam alul általában csak a sígatya van, ami viszont meglehetősen bő úgyhogy jól szellőzik, felül egy rövidujjú, egy nem túl meleg pulóver meg a síkabát. Ha a síkabát hónalja nyitva van, általában kellemesen átfúj rajta a szél, és nem sülök meg.
Az sem olyan nagy baj véleményem szerint ha a dzseki nem lélegző anyagból van. Ugyanis az általában nem simul teljesen a testhez, úgyhogy ha nem tömjük ki, akkor mozog benne a levegő.
Nagyon intenzíven szoktam mozogni, és ki is melegszem rendesen, meg általában hátizsák is van rajtam, de még sosem áztattam így el a ruházatomat.
A sok izzadásnak szerintem még pamut cuccok esetében is a túlöltözés lehet az oka. Mert hát nem a felvonón ülést kell alapból számításba venni.
Viszont a jó kesztyű, meg egy maszk fontos. Tavaly jónéhány napot maszkban síeltünk februárban.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2005.12.23. 21:53
Alsóruházatot sportáruházakban (pl.: Hervis), túraboltokban lehet kapni. Általában technikai alsóként ismerik, de más néven is fut.
Kérdezd meg az eladókat, ők egy jobb boltban tudnak segíteni. Az árak márkák szerint elég szórtak, anyagukat tekintve azonban sokszor teljesen azonosak.
A különbség a pamut ruházattal szemben: lesiklasz egy jó kis lejtőn, megállsz a felvonónál és érzed, hogy jól kiizadtál, vizes a hátad, mire felérsz csúcsra újra száraznak érzed, nincs az a jó kis pamutcucc érzés (hátra ráhülő vizes póló.
Egyébként érdemes snowboardos változatot venni, azoknál a deréknál, valamint a térd és könyökizületeknél általabán dupla réteg van.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2005.12.23. 14:04
Én két lépés után 2 liter vizet leadok, amitől szenvedtem két síidényen keresztül. Azonban tavaly bejött az igazi megoldás, természetesen számomra: Lélegzős kapát, alatta szigorúan 1 db lélegzős hosszúujjú derekat bőven elfedő garbó (van valami szakszerű neve ezeknek az anyagoknak, ez speciel Alpine Pro márkájú)
Columbia sínaci, alatta alsógatya és más semmi.
Zokni és ennyi.
Bevált hidegben-melegben egyaránt.Tökéletes.
Szerintem speciel, minden függ a fázós-nemfázós és az izzadós-nemizzados tényezőktől, ezért személytől függő a dolog.
Jó síelést
vmate
132 élménybeszámolót írt
132
18 éve tag
2005.12.22. 12:36
Köszönöm a válaszokat!

Igazából a tapasztalatra voltam kiváncsi. Az "elméleti" részt már olvastam. De átolvasom mégegyszer.

Még egy kérdés.
Az legalsó rétegre hol lehet kapni cuccot?
A "tízpróbás" dolgok jók?

Megyeszer köszönöm, és Boldog Karácsonyt!

Ja és
SGBUÉK

Máté
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2005.12.21. 22:50
Azt hiszem ezen a honlapon már többször kitárgyalták, hogy hogyan kell öltözni (remélem a szerkesztők megadják a linkjét):
1. A zoknin kívül tilos a pamut alsó ruházat. A zokni térdzokni legyen, mindennképpen sima és hosszabb mint a cipő.
2. A helyes alsó ruházat az ugynevezett technikai alsó, ez teljesen szintetikus, vagy pamuttal kevert (nem olcsó műszálas anyagot kell érteni). Ez elvezeti az izzadtságot és szárazon hagyja a bőrt, de nem szárítja ki. Tehát bármennyire is kiizadsz,nem fogsz felfázni, hiszen nem hűl rád a vizes ruha, mint a pamut póló vagy pamut jégeralsó esetében. A második réteg a hőmegtartásról szól (általában polár anyag) és szintén rendelkeznie kell az ún. páraáteresztő funkcióval. A harmadik réteg olyan héj amely átereszti a párát, de egyúttal nem engedi át a vizet és szelet.
Ha az alsó ruházat nem megfelelő, akkor a többi páraáteresztő funkciójú réteg felesleges, hiszen az alkalmatlan alsóruházat lezár.
Egyébként túra és egyéb szakáruházban egy jól képzett eladó ezt sokkal jobban el tudja mondani, de az ilyen ruhák dobozán is jelzik a fenti képességéket.
Nálam alulra technika alsó utána a nadrág. A technikat alsót hőmérséklet függvényébe választom (vékonyat enyhe, vastagat hidegebb időben).
Felülre technikai alsó, majd időjárás függvényében polár,vagy más hasonló tulajdonságú második réteg, végül a kabát. Ha hideg van akkor a kabátba becipzározom a bélést, ha meleg ( 0 fok körüli és napos) akkor bélés és második réteg nélkül hordom.
De javasolom, hogy tanulmányozd át a honlapot, síruházat pontnál, mert ott teljes részletességgel kifejtik a témát.
Csaó
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.