Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Kitzbühel síterep leírás szállás cikk galéria oktató síiskola wellness értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző
laponként:
összesen 92
, rendezés:
Üzenetek
Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2010.02.14. 09:24
(Üzenetazonosító: 84454)
Sörapu. Hozzászólások: 1342
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Bejött amit az időjárás tekintetében ígértek és örülök, hogy a második napra is ezt a pályarendszert választottam. Ismét a Mittersilli oldalról csatlakoztam be. A parkolóban - szombat lévén már többen voltak - azonban ez a pályákon nem látszott. (Lásd a mellékelt fotókat.)
Szikrázó napsütés fogadott 2000 méteren, sok helyen én karcoltam az első íveket a friss ratrak-nyomba. Egyébként ez még dél körül is előfordult néhol. Elmondhatatlanul élveztem a csendet, csak a síléc sercegése hallatszott a kifagyott havon. Egyébként rendkívül hideg volt egész nap. Egy hőmérő az egyik völgyállomásnál ugyan csak -6 fokot mutatott, de biztos, hogy volt legalább -12.
Talán a fentiekből kitűnik, hogy du 3-kor amikor indultam haza a pályák még mindig makulátlan állapotban voltak.
Azért volt egy kellemetlen meglepetésem is. Rátévedtem az 56-os számú pályára ami ugyan nagyon bejött ám amikor leértem az aljába, kiderült, hogy lift nem visz innen vissza. Csak síbusz van, ami még szombaton is óránként jár. Persze az élelmes taxisok ez tudják és rögtön elkapott az egyik és 2,5€/fő visszavitt minket a legközelebbi lifthez.
Én pályasíző vagyok, de freeridosoknak szerintem ez egy igazi paradicsom és meg kell említeni a funparkot, ahol néhány srác hajmeresztő dolgokat produkált...
Hazafelé az úttal nagy szerencsém volt. Már többször megszívtam a 311-es utat Zell am See és az A10 között de most úgy mentem mint kés a vajban. A 320-as is remek volt, pedig fél öt körül értem a schladmingi régióba és féltem, hogy így liftzárás körül minden bedugul, de nem. 600 km ezen az útvonalon 6 óra alatt - mesés.
Összegezve, nem értem miért nem népszerűbb ez a terep nálunk. Legalábbis a fórumokból nem derül ki, hogy sokan járnának ide. Nekem nagyon tetszett, akár több napra is kiváló, nincs tömeg, kulturált, gyönyörű városkák és nincs messzebb mint pl. Saalbach. Az árakat a hüttékben nem tudom, mert fogyókúra miatt most kerültem ezeket a helyeket:)
IMG-1213-1.JPGIMG-1178-1.JPGIMG-1234-1.JPG
Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2010.02.12. 20:34
(Üzenetazonosító: 84340)
Sörapu. Hozzászólások: 1342
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Már régebben terveztem, hogy elnézek ide, ma végre megtörtént.
Tegnap munkából kifolyólag ki kellett jönnöm a környékre és ki tudja miért betettem a léceket is. (Aztán ma reggel kiderült, hogy nem a sajátjaimat, hanem a lányomét ami színben típusban ua, méretben viszont nem teljesen.)
Szóval ezt a kis malőrt leszámítva nagyon jól éreztem magam. Nem voltam ott az első liftnél, mert késő éjjel érkeztem és ki kellett pihennem a tegnapi 1100 km-t meg a lökött partnereimmel töltött órákat. Aztán kölcsönző és már ültem is a kabinosba.
Szállást Uttendorfban találtam, nagyon rendben van, ajánlom mindenkinek. Tiszta, kedvesek, jó helyen van 12 km a lift, 10 perc. (Pension Koch)
A hollersbachi parkolóban tettem le a kocsit, innen kabin visz fel két lépcsőben. Lecsúszni, nem lehet, tehát visszafelé középállomásnál be kell ülni. B verzió: szerpentin, ehhez most nem volt kedvem.
Tízkor még olyan kevesen voltak a parkolóban, hogy 20 méterre tudtam megállni a bejárattól. Ugyanez fogadott a pályákon is. Sor sehol nem volt még kora délután sem, később pedig volt olyan pálya, ahol senkivel sem találkoztam.
Az idő nem volt tökéletes. Délelőtt még derengő napsütés, de a hó végig szállingózott. Idáig kellemes volt, de délután ráült a felhő a hegyre és a látási körülmények igencsak romlottak. Aztán a 77-es pályán valahogy mégis láttam annyit, hogy ott lehetett pörögni. Vagy 7-8 szor lementem a végén.
A fentiek tekintetében nem meglepő, hogy a pályák záráskor is makulátlan állapotban voltak. Már hiányzott egy kis buckás terep amit csak pályán kívül találtam.
Az összképhez hozzátartozik, hogy a liftek egy része igen öreg. Van több olyan kétüléses ami már vagy 40 éve libeg Zugligeten.
Nem vittem magammal térképet és csak a szállásra visszatérve láttam, hogy csak a pályák harmadát jártam be, gondolván ennyi az egész. Holnapra Zillertalt terveztem, de annyira megtetszett ez a hely, hogy a beígért jó időt kihasználva fel fogom deríteni a kitzbüheli pályákat is.
Feladó:  frseatleon
Dátum: 2008.11.16. 17:26
(Üzenetazonosító: 54958)
frseatleon Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2008.01.05.
15 síterepet értékelt

THX
h i r d e t é s
Feladó:  admin3
Dátum: 2008.11.16. 14:18
(Üzenetazonosító: 54942)
admin3 Hozzászólások: 704
Regisztrált: 2007.01.25.

de. :) én erre gondoltam: http://www.bergbahn-kitzbuehel.at/p...ano/winterpano.asp
A lényeg, hogy van pdf-ben, jpeg-ben és flash-ben is sítérképek, szóval a lehetőségek adottak :)
Feladó:  poweeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.16. 14:00
(Üzenetazonosító: 54940)
powee Hozzászólások: 424
Regisztrált: 2006.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

nem. pdf. de belinkeltem.
Feladó:  admin3
Dátum: 2008.11.16. 13:58
(Üzenetazonosító: 54939)
admin3 Hozzászólások: 704
Regisztrált: 2007.01.25.

Szia, egy fokkal jobb minőségű sítérkép ma lett ide feltöltve: https://sielok.hu/images/siterkepek.../kitzbuhel.jpg , ennél részletesebbet a honlapjukon találsz, de az flash-es sítérkép...
Feladó:  poweeFérfiHaladó síelő
Dátum: 2008.11.16. 13:57
(Üzenetazonosító: 54938)
powee Hozzászólások: 424
Regisztrált: 2006.01.15.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Feladó:  frseatleon
Dátum: 2008.11.16. 13:24
(Üzenetazonosító: 54935)
frseatleon Hozzászólások: 24
Regisztrált: 2008.01.05.
15 síterepet értékelt

Helló.

Tudna nekem segíteni abban valaki, hogy honnan tudnám letölteni Kitzbühelnek a pálya térképét jó minőségben?

Köszi
Feladó:  Nagy Tamás
Dátum: 2008.10.19. 15:07
(Üzenetazonosító: 53006)
Nagy Tamás Hozzászólások: 11
Regisztrált: 2008.07.11.
8 síterepet értékelt

Egy 4-6 fős társasággal tervezünk Kitzbühel-be menni dec.22-29 között. Valaki tudna esetleg ajánlani egy apartman-t?
Feladó:  Emszi
Dátum: 2006.01.03. 08:47
(Üzenetazonosító: 14786)
Emszi Hozzászólások: 2
Regisztrált: 2005.12.19.

sziasztok, mi 4 napja jöttünk meg, igaz a terep másik oldalán szálltunk meg, Kirchbergben, mivel onnan 10 km Brixen (Skiwelt), és csak 20 euroval drágább a 6 napos bérlet, ami az egész régióra jó. (fejből nem tudom pontosan de vagy 5-6 különálló terepre, hasonlóan mint a Salzburgi Amadé)
A Kitzbüheli pályáknak inkább a pengelstein-i oldalán síeltünk, mind a kék mind a piros pályák kellemesek, az egyetlen gond a német és holland tömeg néhol igen csak kultúrálatlan viselkedése volt.
Feladó:  KlaraNőHaladó síelő
Dátum: 2005.12.31. 10:43
(Üzenetazonosító: 14680)
Klara Hozzászólások: 89
Regisztrált: 2005.12.14.
21 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tavaly egy hetet töltöttünk Hollersbachban, akkor még ez az új felvonó nem volt kiépítve. Személy szerint nagyon örültem, hogy a falu a Kitzbücheli síterephez csatlakozik, mert az öt besíelt síterephez képest (Wildkogel, Kaprun, Cell am Zee, Zillertal Arena keleti része, Kitzbühel) ezt tartottam a legjobbnak, igaz a Zillertal Arena csak egy kis részét tudtam megismerni, maradt is hiányérzetem!
Úgy Hollersbachnak, mint a Kitzbüheli síterepnek van külön web oldala, település, illetve pályatérképekkel, ezt érdemes áttanulmányozni. Mi tavaly a Mittersill legdélibb szakaszánál csatlakoztunk a pályarendszerre. A síszafari besíeléséhez kell egy egész nap, ha visszafelé is meg akarjuk tenni, bizony igyekezni kell! A pályák általában erősek, a kapruni piros pálya szerintem a kitzbüheli kéknek felel meg.
A Resterhöhe új pályáját ugye nem ismerem, de Mittersillnél tanulópályát nem találtam, igaz nem is kerestünk. Ha a csapatban kezdők is vannak érdemes a Wildkogelnél kezdeni, ez a pálya 12 km-re van Hollersbachtól. Megjegyzem, hogy a Wildkogelen vannak erősebb pályák is, kellemes meglepetésünkre, - a fiam szavajárásával élve - a terep nem bizonyult "libalegelőnek".
Továbbiakban, ha részetesebb info kell szívesen állok rendelkezésre, akár közvetlenül e-mailen is (bolygone.klara@axelero.hu).

Feladó:  kkuli
Dátum: 2005.12.30. 10:12
(Üzenetazonosító: 14632)
kkuli Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2005.12.15.

Márciusban szeretnénk Kitzbühel környékérén síelni. Hollersbachban, az új PanoramaBahn mellet kaptunk szálást. Mivel Kitzbühelről nem találtam egy topikot se, gondoltam indítok egyet, ahová a területtel kapcsolatos tapasztalatokat lehessen elhelyezni.
elsőelőző
laponként:
összesen 92
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »