Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Tátralomnic síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató wellness fürdő értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőző laponként: összesen 366, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Káridzs
Dátum: 2006.01.27. 09:47
(Üzenetazonosító: 16485)
Káridzs Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2004.10.22.

Szia, én Lomnicon tanultam meg síelni pár évvel ezelőtt. Elég gyakran járok oda. Nyáron kirándulni.
Valamit tudnod kell. Két katasztrófa is volt ott.
Egyik, amikor a szél letarolta a hegyoldalt.
Körülbelül Lomnictól-a Csorba tóig. Később a maradék fák kigyulladtak.
Szóval nincs fa, ami megfogná a hegyoldalon a havat. Eléggé lavina veszélyes.Ha kicsitt zordabb az idő nem indítják a lifteket.

más: Ugyanakkor olyan az egész, mint egy ékszeres doboz. A szlovákok kedvesek. Én soha nem tapasztaltam magyar gyülőetet. Lomnictól a Csorbatóig terjedő terület a szívem csücske. Biztos vagyok, hogy nagyon jól fogjátok magatokat érezni.
A legjobb sör pedig a : Smadny Mnich.
Hol lesz a szállásotok?
Feladó:  Ati&Niki
Dátum: 2006.01.25. 22:18
(Üzenetazonosító: 16372)
Ati&Niki Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2005.12.30.

Zsuy!

Gondolom már hazaértetek a síelésből!
Várnám az észrevételeket!
Persze másokét is aki tud valami fontos infot akár szórakozóhelyről, szállásról étteremről..
Köszi
Február 5én indulunk, addig minnél több ifot várunk!
Feladó:  sielok
Dátum: 2006.01.05. 17:12
(Üzenetazonosító: 15001)
sielok Hozzászólások: 9
Regisztrált: 2005.12.08.

Itt van egy kis kép Tatra Lomnicról. 2005 dec 31 délután 2 óra...mindez 5 ember szélességben...:)
TatraLomnic1.jpg
h i r d e t é s

Feladó:  Zsuy
Dátum: 2005.12.31. 10:04
(Üzenetazonosító: 14678)
Zsuy Hozzászólások: 55
Regisztrált: 2005.12.31.

Sziasztok!
Jövő vasárnap (8.-án) indulunk Lomnicra! :-)
Eddig én sem nagyon sok mindent tudok a helyről,nekem is Agent súgott meg 1-2 dolgot....De ígérem amint megjövök RÉSZLETESEN beszámolok mindenről! Az időpontot nézve az még nem lesz későn... :)
Feladó:  AgentFérfiProfi síelő
Dátum: 2005.12.31. 09:24
(Üzenetazonosító: 14677)
Agent Hozzászólások: 1624
Regisztrált: 2003.10.25.
50 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tátralomic a legmagasabb síterep szlovákiában, a legmagasabb pontja 2190 méteren van, innen lehet síelni egészen 900 méterig, tehát a szintkülömbsg is hatalmas. Az infratruktúra egyelőre nem zárkózott fel az adottságokhoz, egy kabinos (gondolás) lift van, amelyből a középállomáson is ki. illetve be lehet szállni, valamint egy kétszemélyes ülőlift, amely a legmagasabb pontra visz (lomnici-nyereg) + egy régi nagykabinos lift, ami a kőpataki tótól a lomnici csúcsra visz, de innen nem lehet lesíelni:-)). Itt egy nagyon kemény fekete pálya van (lomnici-nyereg-kőpataki tó), innen pedig több úton is le lehet csúszni az alapállomásig. Nagyon népszerű terep ezért gyakran megelhetősen nagy a tömeg és asor, viszont központi fekvésének köszönhetően sok síterep elérhető innen egy kis autózással (pl. Ótátrafüred, Csorba-tó, Zdiar, Krompachy, Zakopane, Svit). + van egy rövid tanulópálya is, amely Tatranska Lomnica-Jamy néven ismeretes.
Feladó:  Ati&Niki
Dátum: 2005.12.30. 23:10
(Üzenetazonosító: 14672)
Ati&Niki Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2005.12.30.

Szijjasztok!

Februárban elvileg megyünk Lomnic-ra ha minden összejön... Tudna valaki esetleg mondani valamit erről a terepről, mert a fórumon nem láttam semmit róla!

Üdv
Attteeeee

elsőelőző laponként: összesen 366, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE » UTASBIZTOSÍTÁS -10% » INGYENES TANÁCSADÁS » SÍELŐK NAPTÁRA »
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 146 vendég és 14 regisztrált felhasználó látogatja.