Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Präbichl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Alpenklub Sport Pension - pályaszállás Präbichl-ben
ÜZENETEK (301)Időben csökkenő Időben csökkenő
síbarát47
7 élménybeszámolót írt
7
16 éve tag
2007.09.28. 09:40
Tényleg van egy szállás közvetlen a kék kezdő pálya mellett Hotel Banhof kb 60 férőhellyel. A szállás komfortos 2 éve volt felújítva. A személyzet és a tulaj magyar. Bulizni tényleg lehet akármeddig.Nekünk jó tapasztalatunk volt. Olcsó és korrekt . A kaja ízletes és bőséges turista ház szinvonalú az étkeztetés. A pályákkal nem volt szerencsénk tavaly de kinek nem. Egyébként jó hóadottságokkal rendelkezik mert egy pár éve annyi hó esett, hogy nem lehetett szinte megközelíteni a szállást.De ezt az osztrákok fél nap alatt teljesen járhatóvá tették. Kezdőknek és középhaladóknak ajánlom, mivel huszon pár km a besíelhető terep. Van egy honlapjuk is: http://www.praebichl.hu/ Nyáron raftingolni is lehet ezt is leszervezik igény szerint. Tehát egy jó hely !
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.09.03. 22:11
Sziasztok!

Tudomásom szerint a szervezők már idén a tábor után egyszerre foglalták a 2008. évi időpontokat, de ha jól tudo, még van csúsztatási lehetőség.
Egyébként a jó helyeket le kell foglalni egy évre előre.

Üdv
Kazi
veresdav
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.08.30. 20:56
februárban már lefoglaltuk 2008ra, szóval legyetek rajta ti is:)
okoli
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2007.08.30. 18:50
Sziasztok!
Mi is ide mennénk ,érdeklődnék,hogy szerintetek mennyivel előbb kell lefoglalni a szállást.Mert tavaly eléggé megjártuk. köszi
veresdav
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2007.08.30. 00:01
hali, a magyarok által vezetett szálló nagyon jó, gyakorlatilag a vasútállomás van átépítve. Közel van a pályákhoz, alig 50 méter. A tulaj, plusz az alkalmazottak jó arcok, esténként mulatnak ők is a vendéggel. 75-en voltunk egy helyről, miénk volt az egész szállás, jelentős éjjeli életet éltünk velük. Szobák kényelmesek, fürdő, stb tiszta, sör-kaja-sült-krumpli illetve szinte minden 1 euró a konyhán, reggeli bőséges, annyit eszel, ami beléd fér. Vacsora szintén, de jó tudni, hog yzacskós, vagy félkész ételből van mindig minden. Instant cucc, de legalább jó nagy adag. Maga a falu nem nagy eresztés, összesen van talán 20 ház, de a pályák jók. van két négyes ülős, egymástól 20 méterre lent a völgyben, s a két szemközti hegyoldalra visz fel. A nagyobbik hegyen van folytatás csákányos és együléses felvonós fekete pályák formájában, ezek idén hóhiány miatt nem mentek/február közepe-vége/ A nagyobbik hegy -Polster- teteje elég szar volt, kásás, köves, lécgyilkos, lejjebb viszont jó. Sajnos pont ez, a hosszabb, több pályát rejtő oldal kapja a napsütést, jobban olvad, míg a szemközti, északra néző már ebéd után árnyékban van. Kék, erőskék pályák vannak rajta, amik több ágra szakadnak. Van külön gyerekpálya, sőt igazán kicsiknek mesefigurás erdei pálya is. Amúgy teljesen jó, haverokkal, családdal szórakozni kiváló. Nem túl bonyolult, de a fenti célokra bőven jó. A Polsterről elég ütős a kilátás az egykori eisenerz-i külszíni fejtésre, hatalmas hóborította teraszok, mély, mégis gyönyörködtető tájsebek.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.08.29. 08:34
Még egy fontos kérdés:
milyenek a liftek? Esetleg volt-e valamilyen fejlesztés idén?

kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2007.08.29. 08:28
Sziasztok!

Úgy tűnik, hogy a következő szezonban ide is lenne lehetőségünk menni.
Ismeri valaki, mennyire hóbiztosak a pályák, milyenek a pályák (két gyerekkel mennénk)?
Van egy magyarok által üzemeltetett családias szálló, oda volna lehetőségünk menni.
https://www.praebichl.hu

Köszi
Kazi
kuharcs
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.03.29. 14:53
sziasztok,
két hete jártunk praebichlben. ott azt halottuk, hogy néhány magyar srác nyitott ott egy panziót. tud róla valaki valamit?
kuharcs
ADR
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.03.15. 22:40
Jó választás volt Präbichl valóban nincs túl messze autópálya szinte végig,zéró sorbanállás jó vastag hótakaró még márc közepén is!Ha fúj a szél akkor fúj rendesen brutáli tud lenni de szép idő esetén gyönyörű a hely.Jó minőségű hó állandóan gondozott pályák.Präbichlerhof( Kép 1401.jpg) szállásnak tuti rögtön pálya mellett.
Kep-1231.jpg
Kep-1261.jpg
Kep-1381.jpg
Kep-1401.jpg
ADR
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.02.05. 12:38
Üdv Aral!
Erre gondoltam én is(ism.is ajánl.) mert sajnos már volt rossz tapasztalatom útvonaltervezőkkel kapcsolatban.
Előfordul hogy a "rövidebb hosszabb és bonyolultabb". Szar alsórendü tévesztős utakhoz volt már szerencsém úgyhogy inkább a hosszabb autókimélős és gyorsabb megoldást választom(minél több pálya amit takaritanak normálisan).
aral
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2006.02.04. 18:41
Szia ADR!
Az útvanalat tervezd meg a: startlap-térképek-európai útvonaltervező 1 alapján.Én ez alapján szoktam menni és nekem ez jól bevált.
ADR
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.02.03. 22:48
Még 1 x köszöntem a infókat!Már nagyon várom igaz 4 napra megyünk ,de ezek szerint elég lesz bár én nehezen unom meg a pályákat általában.Egyszerű oda jutni?
aral
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2006.02.03. 21:01
Sziasztok Síbarátok szia ADR!
Sikeresen megérkeztünk Praeblicből,és egy csodálatos hetet hagytunk a hátunk mögött.Ausztriában még csak Lóferban és Lackenhofban voltam,de szerintem aki szeret sielni annak mindegy csak hó legyen.Nyolc ujjoncal kezdtük a sielést,de meglepetésünkre másnap már hatan a kék pályán önálóan sieltek.Az időjárást jól kifogtuk,mert állítólag ez egy elég széljárta hely,de csak egy nap volt ilyen időnk. A pályákat minden reggelre elsimították a raktrakok.A mélyhavat és a szűz dűnés területet szeretőknek is van kedvükre való terület.A felvonó előtti várakozást nem tudtuk megismerni,mert lecsúszás után egyből csuszhattunk a felvonóba. 2-3 nap alatt meg lehet unni a pályákat,de ha egy ilyen jó társaság összejön mind a milyenk volt,akkor egy hónap is kevés.Egy családi sielésre nagyon jó hely,mert a felvonók alján lévő hüttéből lehet látni hol jön le a család apraja-nagyja.A hüttében lévő pultos lányok nagy kedvesek,aranyosak votak és nem tettek különbséget osztrák és magyar vendég között.Egyhétmulva Obertauernba megyünk remélem onnan is ilyen jó élményekkel térünk haza.Mindenkinek jó egészséget,hosszú telet és jó sielést kivánok: ARALOS
niko.g
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.02. 21:00
Sziasztok!
Pár évvel ezelőtt voltunk itt elősízni'.
Csatlakozom az elöttem szólókhoz,a hely jó,max 3 napra....(na jó mennék azért 4-5 napra is :D )
A pálya melletti málnalikör minden körben kötelezö volt... Este dizsi volt a francia lift mellett,kis boardos bemutatóval,egy autót ugráltak át a srácok,+ forr.bor Négermájszter,SER + egy kis sütögetés.
A Praebichlhof jó szálló,és az első alkalommal a sok visszavitt barnaszószos kaja után ,kijött a Magyar szakács srác és egyeztettük a menüt a további napokra.Azt mondta nekünk,hogy ebből az anyagi keretből tud nekünk magyaros kaját is csinálni,ami jobban fog ízleni.
Ezután mindíg finom kaja volt(bár nekem a barnaszószos is bejött)
Szal nyugodt szívvel ajánlom Mindenkinek.
üdv niko
Sly
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.02.01. 16:52
Sziasztok! Volt szerencsém 3 szezont ledolgozni + még 2 nyári szezont a Hotel Praebichlhof-ban.Mindenkinek tudom ajánlani akinek nincsenek különösen nagy igényei a hotelszolgáltatások terén.A félpanziós ellátás nagyon jó. Bőséges reggeli büffet a vacsora pedig egy fix menü 3 fogásos.Különösen jó a pályaszállás jellege a Hotelnek. Csak kilépsz a hátsó bejáraton, 10 méter és már síelhetsz is.Az árak is tűrhetők.Jó síelést kívánok mindenkinek! Jövő héten én is megyek Preabichl-be meglátogatom a régi kollegáimat na meg kihagyhatatlan lesz a síelés is ugyebár.Szasztok!
ADR
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.01.24. 23:16
Köszi a beszámolót neked is yodacsoda!Ezt a ködös havazós pályát a nagy ismeretlenbe el tudom képzelni volt hozzá szerencsém kellő meredekséggel:)
yodacsoda
92 élménybeszámolót írt
92
18 éve tag
2006.01.23. 18:03
Sziasztok!
Nekem is volt részem ehhez a terephez egy egynapos röpke csuszasra par hettel ezelott... Nos, nekem nagyon tetszett! Nagyszeru 1, max 2 napos terep! Bemelegito csuszasnak a jobboldali rendszert valasztottuk mint utolag kiderult a baloldali kisebb hegyre kellett volna mennuk.. De hogy ezt tetézzük, rogton masodik csuszasra sikerult elkeverednunk a francia 1szemelyes felvonohoz... Baromi lassu, es nagyon hideg volt rajta... A felvono felso szakaszat meg sem emlitem mert az remalom volt.. Eros szel havazas, es a palyat sehol nem lattam... Utanna kemeny gyaloglas a viharos szelben, majd szembetalalkoztunk egy nagyon meredek, porhavas lejtovel... (hangsulyozom az idei 2. csuszasom alkalmaval) Na ott a beszarasmérő mutatója eroteljesen kilengett!! Oldalazva de lejottunk rola... Bár hogy ne csak en legyen ekkore bena... Azertz mindenki megallt egyet gondolkodni hogy akkor most hogy is kellene onnan élve lejutni!:) Vegulis lejottunk nagy nehezen, utanna termeszetesen hütte és forraltbor!:) Mi is az elso kis huttebe mentunk be, ahol magyarul szolgaltak ki ami nagyon tetszett is... A forraltbor jellemzeset inkabb hanyagolom... Szerintem kritikan aluli.. De ez az en velemenyem... Foleg akkor durrant be az agyam amikor latom hogy a kislany mikróba löki a forraltbort... Az egy gyilkos!
De mindent osszevetve kellemes 1-2 napos terep!:)
Udv!
ADR
12 élménybeszámolót írt
12
18 éve tag
2006.01.22. 15:27
Szia aral!
Ha visszaérkeztél és benézel ide megköszönném ha írnál Präbichl-ről,hogy milyen volt!Mi is mennénk márc12-től a Gasthof Präbichlerhof-ba.
Jónak tűnik a hely.Elöre is köszi.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.01.08. 18:07
Szia! Szerintem mar volt egy Praeblich topik, ott a tavalyi elmenyeket mar leirtam. ld itt:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=553
Ha a fobajarattol indulsz a balra levo ulos lift (ahol tobben allnak :-) ) nagyon kellemes inkabb kek palyakhoz visz. A masik oldalon egesz jo piros palyak jonnek le. Van egy buckapalya is(kezeletlen), talan szaggatott 3-assal jelolik. A tetejere csak akkor erdemes menni (1-es francia lifttel), ha szereted a melyhavat + nem felsz egy kis gyaloglastol. A felvono egyik oldalan a hosszabb szuzhavas (szaggatott 1-es palya) le is volt zarva lavinaveszely miatt. Bordos haverom lejott ket osztrak sraccal, o nagyon elvezte. A masik oldalon, szaggatott kettes palya lehetett melyhosizni. (Tenyleg melyho volt, elottem egy srac esett, aztan derekig elsulyett, majd hason maszott ki a veszelyes reszrol. Na ez az oldal nem volt lezarva.) Erdemes kiprobalni, van egy hangulata. A gyalogut utan a palyajelzoket kerulgesd, akkor nem lesz gond. A hegyteton (francialift teteje) van egy hute, sajat tapasztalat szerint, barmit veszel meghivnak egy poharka gyenge palinkara. Az legalabb onbizalmat ad lefele. A francialiften le kell csatolni, kiszallasnal jobbra lehet kiugrani egybol. Kozben megfogjak a szeked, hogy ne lokjon fel. Nekem tavaly ez a muvelet elsore nem sikerult, most mar tudtam mi a dorges. Jo sielest!
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2006.01.07. 21:42
A két ünnep között fedeztem fel én is ezt a helyet. Kicsi, de jó. Amin csodálkoztam, az a pályák jelölése. A Polsterre felvívő pályák sokkal erősebbek, azok tényleg pirosnak felelnek meg, de a szembe hegyi pályák, szerintem mind kékeknek kellene lenniük. A pályatérképen a szintkülömbség nagyon jól látszik!
A Polster legmagasabb részére felvivő, régi szimpla székes felvonóra csak azok menjenek akik profik, mert a felső szakasz elég kegyetlen (piros szaggatott "2" jelölésű pálya). A felső részét ennek a pályának bizony feketével kellene jelölni!
Az első picuri hüttébe, melybe betévedtünk magyar kiszolgálásban volt részünk, kellemes meglepetésünkre. Mint várható volt a pályán is több honfitársunkkal lehetett találkozni.
Legtöbbet a két négyüléses felvonót használtuk, egy nap alatt persze besíelhetők a pályák, úgyhogy hosszabb kinttartózkodásra szerintem már érdemes nagyobb síterepet választani.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.