Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Krompachy-Plejsy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (170)Időben csökkenő Időben csökkenő
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2008.02.06. 09:32
Sziasztok!
Sokszor voltam Korompán. Szerintem is elég jó, bár általában a teteje egy kicsit jeges, így a gyengébben síelők kihívásnak tekintik. Azt hiszem, jobb lenne nekik, ha a tányéros liftből a meredek előtt szállnának ki. Különben az árak elfogadhatóak, a pályákat próbálják gondozni. Hétvégén azért van sorbanállás 11 után. Érdemes nyitásra odaérni, és hamarabb befejezni.
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.02.05. 16:26
Maci-Laci 1, elég sokat jártam ide a korábbi években - volt úgy hogy minden hétvégén, de a múlt szezonban egyszer sem, illetve az idén is most először, ezért csak a régebbi tapasztalatokat tudom megosztani veled. Én mindig korán mentem, 9-10 között ott voltam és 4 órás jegyet vettem általában, így 1 óráig nem sokat kellett sorba állni és rengeteget lehetett síelni. A képen is látható, általam csak hosszú tányérosnak hívott felvonó a legnépszerűbb és a legzsúfoltabb, de ott sem kellett 10 percnél többet állni. Ezen túlmenően oldalt is vannak pályát és felvonók, nem olyan hosszúak, de azon meg szinte soha nem volt tömeg és azokon a pályákon is jót lehetett síelni. A gond inkább azzal volt, hogy nem kezdőknek való, mert meredek a teteje, de most láttam, hogy a Hotel mellett meghosszabbították egy Doppelmayr tányéros felvonóval a tanulópályát, így becslésem szerint közel dupla hosszú lett. Itt már a kezdők is el tudják tölteni a napot. Én a magam részéről csak ajánlani tudom mindenkinek, szerintem eléggé együtt van itt minden (parkoló, szállás, bérlés, síszervíz, hágyúzott, kezelt pályák). Fönt a beülős mellett is van szállás (Hutnik). A Hütték persze nem osztrák szinvonalúak, de az árak sem, nekem sikerült tegnap egy teát és egy hamburgert 38 SK-ért vennem!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.02.04. 21:30
Többször kacérkodtam a gondolattal,hogy megnézem de eddig nem jött össze,pedig csak jót hallottam a terepről.Arra lennék kíváncsi hétvégén mennyit kell várakozni a felvonóknál?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.02.04. 19:02
Valamiért nem tudtam mind feltenni. Jön még egy-kettő.
a-hosszu-tanyeros.jpg
a-beulos-felso-allomasa.jpg
a-palyak-felulrol.jpg
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2008.02.04. 18:56
Sajnálatos módon úgy tűnik nem járnak ide a Fórumozós sielők, vagy nem irnak, pedig szerintem szlovák viszonylatban az egyik legjobb terep, legallább is hozzám a legközelebb van! Ma kimentem, miután a 2006/2007 szezont teljesen kihagytam. Az idő nem fogadott a kegyeibe, meleg volt és az eső is eleredt. Ettől függetlenül jót sieltem. Teszek fel kedvcsinálónak néhány képet.
Palya-es-a-beulos.jpg
Hotel-Plejsy1.jpg
Hotel-Plejsy2.jpg
Parkolo-es-Hotel.jpg
gemini
18 élménybeszámolót írt
18
20 éve tag
2007.02.18. 20:58
Sziasztok!
Hétvégén Krompachyztunk 1-et! Igazi "Cseszkó feeling"
Szombat: rengeteg hóágyú üzemben, minden felvonó mozgásban pálya műhavas kásás, de szinte mindenhol járható. Délutánra lekotortunk minden mozdíthatót úgyhogy maradt a tükörjég, + hóágyú.
Felvonóknál várakozás 2-3 perc.
Vasárnap:Síelők=szombat*2 + oktatók 3 csoportban kezdők.
Pályák:kásás mély de jól járható várakozás inkább 10-15 perc.
Összeségében jó volt ezt vártam, de lehet, hogy a régi alpesi lécem jobb lett volna a kásás buckás jeges pályára, jövőre tuti elviszem!
Pozitív picit fejlódnek,és a síelős udvariassági szabályok, utánnaviszem a botot, felsegítem az elesetett működnek, nemzetiségi jelzés nélkül is! Remélem a síelős társadalom megtartja ezen jó szokását és nem nacionalizmus alapján lép a másik emberhez segítő szándékkal!
Negatív:
1: sok volt a baleset!
Ennyi esés nem jellemző az osztrák pályákon.
Amíg a felvonón ültem 3 komoly ütközést+1 tepsis levontatást láttam.
Lehet hogy vagányok a fiatalok, de a pálya tényleg járható jó közepes síelőknek.Sajnos a kezdőknek nincs alternatíva vagy maradnak a lenti kéken, vagy szenvednek a fenti feketén és cca 1,5 óra alatt levergődnek a hosszú pályán. Sajnos ez helyi sajátosság. Inkább megszállott régi síelőknek vagy nagyon kezdő lelkeseknek ajánlom a helyet.
2:(nem is biztos hogy negatív)a szlovák házaspár kiesése esetén sem állították le a felvonót időben, még a kiabálásunkra sem (igaz magyarul kiabáltunk :-))
Na mindegy, jó volt! Síeltünk 1 nagyot,összes izmunkat érezzük holnap meló!
Csókmák, sok havat!
Edit!

P.Csaba
30 élménybeszámolót írt
30
18 éve tag
2007.02.15. 16:54
Szia!
Meleg van, a hó is gyatra, szerintem bérelj lécet, a képek magukért beszélnek. A pályák alig vannak megnyítva jegesedés tapasztalható mert nagyon kevés hó esett, a mesterséges hó meg nagyon kásás.Egy kis hóesés Holleanyó!!
Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2007.02.14. 08:15
Sziasztok!
Plejsy-re készülünk, ha valakinek van friss infója róla, légyszi írjon! A webkamerán az látszik, hogy szinte senki nincs a pályákon, a tetőn lévő hó pedig egyre csak fogy...Nem szeretnék sem potyára utazni, sem a vadi új lécemet tönkretenni.:-))
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.12. 12:19
http://www.plejsy.com/static.php?dir=sk/kamery

esett hó ott is szilveszter után 10-20cm, meg hóágyúznak a hidegben, 50cm a hóvastagság.

http://www.plejsy.com/index.php?language=hu
gomez
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2006.01.12. 12:00
Sziasztok!

Van valakinek naprakész infója Plejsy-ről. Oda készülök hétvégén és érdekelne a pályák minősége. Amennyire tudom, mostanában nem esett hó.

Szilveszterkor voltam, a teteje elég jeges volt.

Van változás?
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.