Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Turracher Höhe
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Turracherhof - 3=4 éj szezonzáró akció
ÜZENETEK (352)Időben csökkenő Időben csökkenő
olah richard
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2024.01.21. 12:25
2024 január közepén töltöttünk 4 napot családos síelés keretében.
Nem voltunk még itt , de nagyon kellemes meglepetés volt ez a régió.
Hihetetlen, de mind a 4 nap zéró sorban állás, és majdnem üres pályák voltak kb minden napszakban. Még a központi a kornockbahn felvonónál is max 1-2 perc volt csak a beszállás.
A pályák 90%ban kifogástalan állapotúak voltak, délutánra se buckásodtak. Egyedül a csúcsokon jegesedett párszor a szél miatt, illetve alul pár kanyarban, de nem volt vészes. A felvonók zömmel új 6 ülésés liftek, de van pár rész ahol csak csákánnyal tudsz visszajönni, de azt mondom megéri kipróbálni azokat is. Kifejezetten kellemes leejtésű, "pirosas-kékes" pályából van a legtöbb, egy-egy meredekebb rész van csak, szóval akár kezdőknek is jó lehet ez a terep. 2x sikerült megtalálni a hegyi komornyikot is, valóban minőségi prosecco-t osztogat ingyen. (Gyerekeknek szőlő cukrot és almát) Jópofa volt. :) A befagyott tavon lehet sétálgatni, illetve akár áthúz egy lánctalpas quad napközben, ha azzal akarsz átmenni a másik oldalra. Igazi alpesi mesevilág, mi biztos visszatérünk még ide.
419818513-6995610640558874-2301354452513203398-n.jpg
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2024.01.16. 08:53
2 év olasz kitekintés után visszatértünk ide, kedvenc osztrák síterepünkre. 01.06-13 között voltunk. Szállásunk Reichenauban volt, mindennap autóztunk kb.9 km-t a Kornockig. Szombat este, és egész vasárnap is esett a hó, hétfőtől szuper, jól kezelt pályákon csúsztunk. Minden pálya nyitva, remek a hóhelyzet. Velünk volt a 6 éves unokánk is, közepes "kisgyerekes" sítudással szinte minden pálya bejárható, a feketék kivételével. Egy-egy meredekebb résznél, pl. a Turrachon elkerülő szakaszokon ki lehet kerülni ezeket a meredek letöréseket. Ha jól megismered a pályarendszert, kezelt , lankás ösvényeken sokat ki tudsz kerülni. Így a Turrach tetejéről pár méter csúszás után egy kezelt "ösvényen" át lehet csúszni a Zirben közepére, és ott a hütte mellett továbbcsúszva le az új 6 üléses felvonóig, ahonnan a Mauli lift áthúz a Kornock aljára. Nekem a Kornockról lecsúszva a Schafalmbahn pályái jöttek be a legjobban, ott a piros és a kék pályák szuperek. A See-taxi nem működött, de a tó be van fagyva, közlekedik rajta mindenki. És természetesen mindig élmény pezsgőzni a hegy komornyikjával, nekünk általában naponta 2 alkalommal sikerült.
Szóval összefoglalva, továbbra is a kedvenc pályám Ausztriában!
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2024.01.01. 13:27
A gyerek miatt írom: A Kornockbahn teteje kék ugyan, de vigyázzatok vele! Két éve január végén voltunk, sok hó is esett. A pályák jók voltak. Ennek ellenére a hegy tetején gyakran erős szél van, a pálya jegesedik, a letöréseknél figyelni kell, úgy a Hirschkogellift magasságáig volt gond. Kék pálya ide vagy oda, sok esést láttam akkor, aztán egy-két csúszás után én is úgy döntöttem, hogy kihagyom a tetejét. Többször láttam a levegőben mentőhelikoptert is. Nekem a 25-ös piros volt a kedvencem, az öreg kétüléses ülőlift ellenére is. Jó kis napos pálya az. A seetaxi sajnos nem mindig működik (amikor ott voltunk, működött, attól függ, milyen vastag a jég). Viszont: a vezető alaposan rálépett a gázra, a tavon viszont buckás, vályús, egyenetlen a hó, és sokan kapaszkodunk abba rúdba. Szóval én nem élveztem annyira, igyekeztem a minimálisra szorítani a taxizást.
Előzmény: (lordus 219829)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Ethanol
16 élménybeszámolót írt
16
4 éve tag
2024.01.01. 07:30
December 31-én BBK-ból átruccantunk egy napra, olyan sok jót hallottunk a síterepről, és a hegy komornyikjára is kíváncsiak voltunk. A Panoramabahn parkolójában tettük le az autót. Néhány perccel a nyitás előtt érkeztünk. Topskipass bérletünk volt, így a pénztárnál nem kellett sorban állnunk, de egyébként is 5-6 ember állt ott sorban. Először ezt az oldalt csúsztuk be. A Kornock tetején fújdogál a szél, vitte a havat. A Seetaxi nem működött, így a Kornockbahn aljánál csúsztunk át a másik oldalra. A Zirbenwaldbahn tetején találkoztunk a Komornyikkal. Gyorsan tömeg alakult ki körülötte, de végtelen mosollyal, türelemmel ment a dolog. Üde színfolt, jó lenne hasonló több terepen is. A Turrachbahnhoz vezető pályák váltak a kedvenceinkké, a 20, 21-es piros és rövidke 35-ös. Ez volt a pályarendszer legelhagyatottabb része, itt volt a legrövidebb is a sor, gyakorlatilag becsúsztunk. A többieknél azért délután 1-2 óráig kell 3-5 percet várni. A lankásabb pályákon voltak többen, a fickósabbak jóval szellősebbek voltak. Összességében a pályák jól kezeltek voltak, de délutánra a szeles helyeken, nagyobb kanyarokban jegessé, néhol buckássá váltak.
IMG-20231231-141918-638.jpg
IMG-20231231-141938-115.jpg
IMG-20231231-144641-926.jpg
IMG-20231231-103856-329.jpg
IMG-20231231-114105-487.jpg
IMG-20231231-114108-985.jpg
IMG-20231231-114114-030.jpg
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.23. 23:25
Nem kell a 2 hegy között gyalogolni. Át lehet csúszni ill. visszafele van egy köteles felvonó. Általában jó szokott lenni a hóhelyzet. Ha időben érkeztek, nem lesz gond a Kornockbahn aljánál parkolni. Az a legegyszerűbb, de kicsit odébb is van egy pénztár...
Van mindenféle pálya, de a pirosokat és feketéket érdemes előbb egy jó síelőnek tesztelni.
Előzmény: (lordus 219844)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2023.12.22. 12:52
koszi szepen!
a kellemesebb piros palyakkal sincs gondja, de ertelemszeruen a kekeket preferaljuk, hogy elvezze a csuszast.
seetaxi: koszi, ez jo hir, a lenyeg, hogy azert ne kelljen 5 percet gyalogolni...
Előzmény: (- Marky - 219830)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2023.12.21. 11:37
Szia

ha nem teljesen kezdő a gyerek, találtok pályát szerintem, amin tud csúszni, bár szinte mindegyik kéken van meredekebb szakasz. Nem egy Murau...

Ha korán érkezel, parkolni a pályát kettészelő út melletti parkolókban érdemes, közvetlenül a Kornockbahn aljánál (itt van a pénztár is)

Seetaxi és időjárás info feltételezem a honlapon.... De nem feltétlenül kell a seetaxi az két hegy közötti átjáráshoz...
Előzmény: (lordus 219829)
lordus
55 élménybeszámolót írt
55
17 éve tag
2023.12.21. 10:26
sziasztok,
jan. vegen, februar elejen a szokasos hetunket toltjuk majd lungau regioban. regota szemezgetek turrachhal, elmennenk ide is minimum 1 napra. 7 eves gyerekkel jo valasztas lehet? mire figyeljek, hol parkoljak (koran erkezunk es olyan parkolot szeretnek, ahova a vegen biztonsagosan, nem jegen le lehet csuszni) , seetaxirol honnan lehet informalodni, hogy megy-e, mennyire szeles a hely, esatobbi... koszi, ha segitesz!
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2023.10.15. 10:41
Első sorban a hófúvás szokott korlátozó tényező lenni.
Múlt szezonban februárban volt komoly hóhelyzet, pont belefutottunk.
Murau felől érkezve a 97-ről a 95-re felkanyarodó hegyi szakasz közepe felett már csak állandó összkerékkel és komoly télig gumival volt járható. Este 10-kor a vak sötétben nem voltam hajlandó láncot rakni. Touareg szépen felment. Hátsó kerékkel esély nem volt, 1-2 első kerekes is szerelte a láncot, ahol ki lehetett állni.
Másnap reggelre feketére letolva az út, szóval komoly felkészültség és akarat is van.
Délelőtt orkán erejű szél, Turach felvonói lezárva, fák dőltek az útra. Turacherhöhéről BKK-be nem lehetett eljutni az akadályok miatt. Estére megoldották.
Ilyenek előfordulhatnak, de megoldják.
Komoly téli gumi és hólánc elengedhetetlen, összkerék nem árt.
Előzmény: (otapi 218891)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2023.10.10. 21:41
Ahhoz komoly hohelyzetnek kell lenni, hogy ez megtörténjen. Voltam már ott havazás közben is, az út teljesen jól járható volt mindig egy felkészített autóval. Nekik is érdekük hogy feljussanak a síelők a hegyre mindkét irányból
Előzmény: (otapi 218891)
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2023.10.09. 16:50
Sziasztok, úgy néz ki a Turracher Höhe hágótól délre lesz a szállásuk január végén, onnan fogunk ingázni minden nap. Mennyire gyakran fordul elő hogy lezárják a hágót a 95-ös úton, mi a tapasztalat?
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2023.03.06. 14:13
Még egy tipp: mi azt tapasztaltuk, hogy minden nap 13 óra körül volt a Zirben alján a"pezsgőzés".
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2023.03.04. 08:20
Köszi a beszámolót!
Alig várom. Pénteken indulunk. Örülök, hogy találtak sofőrt a seetaxira, sokáig nem működött. 👍
Előzmény: (Dr.Bubo 218374)
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2023.03.03. 09:41
Kedden este jöttünk vissza Turrachról, ami mindig is a szívünk csücske volt. Most nem nagy csapattal voltunk, csak az 5 éves unokánkat vittük, és ebből a szempontból is jelesre vizsgázott a terep. Több kék pálya könnyen elérhető, így a Kornockról levezető 1-es pálya, vagy a 17-es , amin egy kicsiknek való "élménypálya" is található. A Zirbenbahn kék pályája is kiváló kicsiknek, jellemzően ezen tanulnak a síiskolások is. A kornocki oldalon több a hütte, de most a Zirbenbahnból kiszállva, és balra indulva (a Turrachbahn felé) van egy nagyon jó hütte, amiből vissza lehet csúszni a kék pályára. A "hegy komornyikja" továbbra is nagy élmény, kicsiknek cukor, papírzsepi, felnőtteknek pezsgő, meg turrachos fejkendő. Működött a See-taxi, de sajnos a nagy havazás miatt a bobpálya nem.
Meglepően kevesen voltak így február végén. Vasárnap, hétfőn kb. 20 cm hó esett, amit keddre gyönyörűen bedolgoztak, így aki teheti, menjen el még mostanság, jó pályák, jó hóviszonyok várják.
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2023.02.11. 18:41
Ennek is megvan a varázsa! Szombat turnusvéltás, ezért viszlag kevés ember a pályákon. A reggel nem indult könnyen, délelött nem sütött a nap, így a térlátásom a nullához konvergált!, legalább is a tetőn, aztán, ahogy beértünk a fák közé, kicsit javult a helyzet. 11 után kisütött a nap… na én lettem a pálya ördöge! Minden bánatom elszállt, s tudtam nyomni, ami a csövön kifért .Az üröm az örömben, holnap haza kell menni.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2023.01.31. 11:54
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek!
Előzmény: (Ike 217674)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2023.01.31. 11:20
https://sielok.hu/rovat/hasznos/cikk/ausztria-siszunet/

A keleti régiók is érdekesek lehetnek, mert sokan indulnak más tartományokba síelni.
Előzmény: (Dr.Bubo 217673)
Ike
24 élménybeszámolót írt
24
15 éve tag
2023.01.31. 10:52
Február 13-18.
Dr.Bubo
50 élménybeszámolót írt
50
10 éve tag
2023.01.31. 10:22
Tudnátok segíteni, mikor van síszünet itt?
Ildikogs
43 élménybeszámolót írt
43
10 éve tag
2023.01.25. 17:57
Tavaly ugyanekkor töltöttünk ott pár napot. Hó is esett szépen, bár nem rendkívüli mennyiségű. A taxi is járt a tavon. A pályák szépen kezeltek voltak - már ott, ahol én jártam -, ezzel nem volt gond. Amikor sütött a nap, jól lehetett síelni. Viszont amikor lehűlt a levegő, feltámadt a szél, akkor nagyon jeges lett a Kornock felső része. Kék pálya ide vagy oda, azt vettem észre, hogy senki nem ment fel a tetejére, kiürült a pálya. Később a felvonó is leállt. Amíg ott voltunk, 3x láttam mentőhelikoptert. Abban egyetértek, hogy a pályarendszer kicsit kaotikus, nem mindenhol egyértelmű, melyik pálya merre megy éppen, nem könnyű kiigazodni és eljutni A-ból B-be.
Előzmény: (Zsámboki 217486)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.