Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Megelőzés

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2006.01.19. 11:57
A Dokim azt mondta,hogy nem lesz vele gond,mivel nem volt teljesen elszakadva.A tiéd keményebb dolog volt mert neked teljesen szétszakadt,és fel is csúszott.Azért kellet megcsavarozni.Javits ki ha tévedek.Tehát elvileg jó lesz azt mondta,hogy aztán mi lesz a gyakorlatban azt majd meglátom.A járó gépet már beszereztem,a sí túrára elmegyünk majd meglátjuk,hogy mi lesz.Ja és a legfontosabb,hogy köszönetet mondjak minden sportársam nevében a munkádért,nagyon sok mindenben a segítségünkre vagy.Nagyon köszönjük!Üdv.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.01.19. 11:04
Van....2003 január negyedikén téptem el szintén a belső szalagomat a bal térdemen (első lesiklás - síléc elakadt egy jégbordában a hó alatt...), műtét, majd egy hét korház (artoszkopia és egy 11 öltéses műtéti heg, egy csavarral rögzítették vissza a sípcsontfejre a leszakadt szalagot)), utána két hónap volt amíg nagyjából lábraálltam, de síelésről szó sem lehetett abban a szezonban a gyógytorna ellenére sem, mert a lábadozás alatt annyira elsorvadtak az izom a lábamon, meg letapadtak az inak, hogy a térdemet is csak késő tavaszra sikerült teljesen behajlítani (addig gyakorlatilag nem tudtam leguggolni), aztán bringázással edzettem a nyáron, augusztusban újabb műtét (kivették a csavart - azóta is megvan) és következő szezonban már újra csúsztam, bár még merevítéses protektorban, azóta azonban sok edzéssel és szalagerősítéssel (futás, bringázás, hegymászás --- +súly leadás!) sierült teljesen helyretenni, de jóval óvatosabb vagyok az eset óta, mert nagyon szar élmény volt, mégszarabb csak az lehet, amikor "rásérülsz" tehát amennyiben a legfontosabb, hogy még sokáig csúszhass, akkor inkább hagyd ki a szezont, de mindenképpen kérd ki az orvos tanácsát az ügyben.

(persze én sem bírtam ki, még a max 90°-ig hajló térdemmel elmentem március végén a semmeringre, persze léc nélkül, szüleim síeltek én meg csak lesétáltam a panoráma pályán a hóban, na a végén egy jégfolton elestem úgy, hogy jóval túlhajítottam a térdemet, na ott azthittem, hogy beszarok a fájdalomtól és irány vissza a kórházba, de szerencsére hamar felpattantam és lebicegtem a pályáról, utána egy hétig megint sántítottam).
mvc-471f.jpg
mvc-479f.jpg
mvc-481f.jpg
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2006.01.19. 10:23
Bizonyos sérülések megelőzhetőek!!Tapasztalatból írom ezeket a sorokat, higgyétek el.Dec 29.-én bemelegítés nélkül vágtam neki az Eplényi lejtőknek és sajnos meg is lett az eredménye.Azóta gipszbe van a jobb lábam,részleges belső oldalszalagszakadás miatt.A szörnyű az az egészben,hogy 29.-én megyünk Jasnára.23.-án veszik le a gipszemet,1 hét gyógytorna aztán meglátjuk.Azért a felszerelésemet mindenképp elviszem.Van valakinek tapasztalata ilyen sérüléssel kapcsolatban?Ha van írjátok meg légyszi,előre is kösz.Tehát mégegyszer:BEMELEGÍTÉS!!!!Ne hagyjátok ki.Szevasztok.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.