Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les 2 Alpes
síterep infó oldal
ÜZENETEK (652)Időben csökkenő Időben csökkenő
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.28. 12:41
A hétvégén megnyilt Les 2 Alpes. A képen az a fekete szutyok a pálya alján közelről szürkés jég, de állítólag jól síelhető.
les2open.JPG
kerek
104 élménybeszámolót írt
104
20 éve tag
2006.10.24. 22:32
Friss helyzetjelentés. 25 fok lenn egész héten, és fenn pedig szörnyen néz ki.
Ennél már csak jobb lehet. Az autó a képen a 3200 méteren lévő Jandri Express felső állomásánál van.
les2.jpg
kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2006.10.20. 07:55
Sziasztok!

Idén erre a síterepre megyünk és a Le Flocon d'Or házban fogunk megszállni 5 és 4 ágyas szobákban. Van valakinek erre a szállásra vonatkozóan valamilyen infója? (méret, felszereltség, ilyesmi...)
Köszi
gjolanda
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2006.10.17. 21:41
Kedves czgergo! Évek óta járunk vissza Les 2 Alpes-ba és Alpe d'Huez-be. Van év amikor az időjárás nem egész idő alatt van mellettünk, de még olyan nem volt, hogy elégedetlenül jöttünk volna haza. Tavaly például csodálatos időt fogtunk ki januárban, viszont tavaly előtt márciusban, kevésbé volt velünk "kegyes" az idő (túl meleg volt, kevesebb volt a hó). Ezért idén ismét januárban megyünk, mert hóbiztosabb ilyenkor - szerintem - (több éves tapasztalat).
Az átjutás Alpe d'Huez-ba, ha egyénileg mentek(autó), amikor megkapod a síbérleted, akkor azt érvényesítsd a d'Huez-i pályára is. Kapni fogysz egy igazolást amit vigyél magaddal d'Huez-be, és a jegypénztárban erre kapod meg a napi jegyeket.
Ha esteleg Les 2 Alpes mellet döntesz, jöhetsz velünk is (lásd feljebb), és akkor minden ilyen gondot leveszünk a válladról, mert egész nagy baráti körben megyünk, kifogástalan szállásra.(studió áron, tágas aprtmanokba)

czgergo
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2006.10.16. 14:53
Kedves hozzászólók! Sítúra választás fázisában az lenne a kérdésem, hogy Les 2 Alpesből pontosan hogyan lehet átjutni Alpe d' Huez-be. Azt tudom hogy érvényes lenne a jegyünk oda is. Ha valaki esetleg járt már St Francois-Valmorel-Grand Domaine sítúrán is, mesélhatne hogy melyik tetszett neki jobban, mert nekem tavaly nagyon bejött St Francois. Nem tudom érdemesee drágábban elmenni Les 2 Alpes-be.
gjolanda
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2006.10.11. 21:11
Aki még nem próbálta és szeretné kipróbálni, vagy aki már próbálta és visszamenne, januárban megyünk Les 2 Alpes-ba, jó árban, és még van szabad hely. Ha érdekel nézd meg az oldalamat https://www.sioktato.fw.hu , találtok képeket a tavaly januári sielésünkről is (akkor is it voltunk, szuper volt). Több mint 10 éve járunk vissza Franciarszágba is, az időjárásra nincs, de a jó társaságra van garancia.
Horovitz Tamás
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2006.10.11. 13:25
Sziasztok
Mi januárban mennénk idén, de még nincs fixen lefoglalva, és örömmel hallanék még besázmolókat. Ami érdekelne legfőképpen:
- pályaminőség (mennyire PROBÁLJÁK megdolgozni a pályákat egyáltalán)
- hóágyuk vannak hó mentes esetekre?

most egyenlőre ennyi jutott eszembe, köszönöm
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.09.27. 15:46
a véleményem januárra vonatkozik, februárrol, márciusról nincsenek tapasztalataim!
ride!
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2006.09.27. 15:45
Hello Kozga!

Elmeséltem nekünk milyen volt.
2004 január 2.hete volt asszem.
szállás 1800m-en: 2 napig esett az eső!!!!!
Még 2200-on is enyhén nedves volt a ho!!!
A 200km pályarendszerből meg 35-40 volt menyitva, bár őszintén szólva sokat nem láttunk a hét folyamán. 6nap ride alatt 1szer engedtek fel a gleccservasuttal 3400-ra!Felmentünk......
Én bírom a hideget, hozzászoktam, de az még nekem is kemény volt.
Nem véletlenül olyan olscó az a 2 un. "magyar hét".
Jol gondoljátok meg, hogy megéri-e.
Ezt jó tanácsnak szántam, nem elrettentésképpen.
Fényképet nem linkelek, mert mindegyiknek ugynazat a címet adhatnám: Hol a francban vagyunk:)))
Januárban nézzetek inkább erdővel nagyjából védett pályákat.
nem mész sokra a magassággal, ha hasonló viszonyokat kapsz el, mint mi.Márpedig kökemény sansz van rá.
ha további kérdés van irj.
üdv.
poison


kozga
34 élménybeszámolót írt
34
17 éve tag
2006.09.27. 12:06
Sziasztok!
Eddig mindig december végén vagy január elején foglaltuk le Franciaországba a szállást, tavaly St Francois-ba nagyobb társasággal (kb 10 fő) utaztunk, a késői foglalás miatt viszont 3 különböző helyre szórtak szét minket.
Ezt elkerülendő idén már most le szeretnénk foglalni a helyet, viszont ez magában hordhatja a hóhiány veszélyét! Ezért úgy döntöntöttünk, hogy idén mindenképpen 3000 méter feletti helyre megyünk.
Tudna nekem valaki valami információval szolgálni Les 2 Alpes-sel kapcsolatban? Kevés hó esetén is jók a pályák?
Előre is köszi!
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2006.09.06. 22:54
Kifelejtetted a jégbarlangot. Hatalmas élmény, ne hagyja ki senki, ha idemegy!
aaPeter
9 élménybeszámolót írt
9
21 éve tag
2006.01.30. 12:07
Már nagyon vártam, hogy egy ekkora (kb. 200 km!) pályarendszeren síelhessek. Megérkezünk, utazási iroda, onnét egy másik majd vissza (két helyen intézkednek!), végre kulcsok. Kipakolás, ajtón belülre pakolás, majd fel az emeletekre. Vissza a csomagok második részéért (sok a kaja). Addigra a sílécek a csomagok alól is előkerülnek, majd ajtón belülre ezek is. Érte megyek. ... Na és hol van? Látták, de most nincs. Nem is került elő.
Még jó, hogy van biztosításom. De nem őriztem!!!!!! És ilyenkor mi van? Lecketanulás. Megtanultam (drága volt!). Béreltem (mert hát síelni érkeztem), és azt már nem adtam ki a kezemből. Soha. Fenn a pihenőkben sem és a "tilos felvinni" ellenére, az apartman házban sem a "biztonságos" sítárolóba tettem. Később halottam sztorikat, hogy még a francia pincér is azt mondta valakinek, hogy ne hagyja az étterem előtti sítámasznál, vigye be. És egyebeket.
A pályarendszer egyébként eszméletlen nagy, szép és mindenki megtalálja a saját stílusához, tudásához megfelelőt. Persze nem úgy gondozzák mint az osztrákok és az olaszok, de hát mentségükre szóljon, hogy szó szerint óriási. A mentőhelikopter pedig szinte mindig ott állt készenlétben, és nem csak "állt".
Nagyon vártuk, hogy majd átmegyünk a szomszédos Alpe d'Huez 16 km-es fekete pályájára. Nem az első nap akartunk menni. Így a második nap végén kérdezősködtünk, aztán kiderült, hogy előre kell (kellett volna) jelentkezni a járatra és az ehetin már betelt a létszám. Ezt mi nem tudtuk - más nem mondta (nincs is képviselője a magyar irodának).
Bocs hogy ilyen sokat írok (még volt más kellemetlenség is), de okuljon aki még előtte áll.
Ha van kérdés, szívesen írok.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.