Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.12. 15:06
Akkor nekem már csak ez maradt :-))
vynikajúci = kiváló, kitűnő

Az én értelmezésem szerint csak egy lift megy (C), öt km pálya, és hamarosan mennek az alábbi liftek Predné Dereše, Chopok juh, Zadné Dereše...

Az a dátum ott az elején elég gyanús!

Azért gyorsan csatolok egy képet, egy perce készült, látszik, hogy megy az ülőlift.
chopok-juh.jpg
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.12. 13:59
FANTASZTIKUS SÍELÉS DÉLEN

szó szerinti fordításra nem vállalkozom, de csupa jót jelent :) mennek a liftek, nyitva vannak a pályák és sok hó van.

lyzovacka - síelés
juh - dél
na juhu - délen
snehové podmienky - hóviszonyok
VYNIKAJÚCE - ez valami pozitív jelző kell legyen :)
prevádzke - megy (liftek)
otvorených - nyitva, nyitás
vlek - lift

Megy a Predné Dereše, Chopok juh, Zadné Dereše...

isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.02.12. 13:38
Sziasztok!

Valaki megtenné,hogy lefordítja a következő szöveget:
30.1. - 28.2.2008, FANTASTICKÁ LYŽOVAČKA NA JUHU!
VYNIKAJÚCE snehové podmienky; až do 160 cm PRÍRODNÉHO SNEHU v časti Kosodrevina. V prevádzke už aj vlek C Kosodrevina. Na juhu otvorených 5 km zjazdoviek.Čoskoro spustenie ďalších vlekov - Predné Dereše, Chopok juh, Zadné Dereše...

Köszi elöre is!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.11. 21:44
Vasárnapi képek Chopok Délről.
Miert-SZERETEM-Szlovakiat.jpg
no-komment.jpg
kanyarodni-is-tudni-kell.jpg
Szlovakia-egyik-legjobb-palyaja.jpg
kedvezo-lehetosegek.jpg
mar-itt-sejtettuk-hogy-jo-napunk-lesz.jpg
bizakodo-hangulat-reggel.jpg
aki-itt-rosszul-erzi-magat-az-tanuljon-meg-sielni-ne-Sk-t-szidja-a-forumon.jpg
Kosodrevina-fele.jpg
nagy-csunya-epulet-Chopokon.jpg
pillantas-Jasnara.jpg
pillantas-a-Magas-Tatrara.jpg
mindenki-jol-erezte-magat.jpg
Szlovakia-160-per-120-cm-ho---16-orakor-indulnak-a-hoagyuk.jpg
ahol-kell.jpg
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.02.11. 01:39
A hétvége krónikájához tartozik, hogy 16 (!) baleset történt szombat-vasárnap Jasnán. Csak óvatosan!
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.10. 22:40
És végre ma, vasárnap beindult a Deres oldali lift is. Jó gyors, szerintem nem ránt akkorát, mint a tőle jobbra lévő régi, viszont kellemes ugratókat alakítottak ki a csúszásnyomba. Jelentősen lerövidíti a csúcsra jutást és megosztja a tömeget. A legtöbben vissza sem csúsztak az ülőshöz, így szinte egyik felvonónál sem kellett várni.
Most már csak egy jó adag friss hó és hidegfront kellene.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.10. 22:10
Minden lift járt és tökéletes szélcsend és felhőmentes napsütés volt napkeltétől napnyugtáig. Valami hihetetlen élmény volt a teljes, majd ezer méter szintkülönbséget szikrázó időben beszáguldani. A hó természetesen már nem az a friss porhó ami a videón látható, hanem keményebb hó, ami délutánra kissé felpuhul. Komolyabb sorbanállás nem volt, kivéve egyszer, amikor a Kosodrevina szállóban turnusváltás zajlott és pár tucat embert meg a csomagjaikat fellibegőzték a szállóhoz. Teljesen nyugis, laza, hibamentes nap volt, olyan, ami nem feltétlenül jellemző Szlovákiára.. kicsit furcsállotttuk is. Minden lift és pálya ment, csodálatos idő volt és egyáltalán nem volt tömeg. Március közepi Franciaország feeling volt.

Chopok Dél király!

Majd teszek fel képeket. Addig is egy mai webkamerakép, egész nap ilyen volt:
Chopok-Del-10022008.jpg
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2008.02.10. 17:45
Hát igen. Csak Chopok délen a hétvége kb. a feléből jön ki... Mondjuk ez nem mindenkinek számít. Meg oda még 1 napra is érdemes kiugrani.

üdv,

deckard
Petes20
10 élménybeszámolót írt
10
16 éve tag
2008.02.10. 17:04
Február 3-7 között síeltünk északon, 8-án pedig délen.

Sajnos hóhiányban szenved a terep, folyamatos volt az olvadás, egyes pályák pedig már szinte használhatatlanok, sárosak, jegesek voltak. (Különösen a 6-os fekete és a 12-es piros illetve az erdei kék)
Szerdán egész nap szakadt az eső, aznap nem is tudtunk síelni, már az 1-es pálya is sáros volt, csütörtökön reggel esett 5-10 cm friss hó ami rendet rakott egy kicsit és jobb lett a helyzet.

A felső felvonók nem mennek, átsíelni a déli oldalra nem lehet.

A hó a pályákon jeges, fagyott, a felvonók tetejénél jobb egy kicsit a helyzet de mindenhol van a havon vékony 2-3 centis jégréteg.

Addig senki ne induljon útnak amíg nem lesz újabb komoly havazás, ugyanez igaz a lejebb lévő síterepekre is, a hó 600 méternél jelenik meg de rendesebb hótakaró csak 800-1000 métertől van.
Hazafelé láttunk néhány pályát a kocsiból, sok helyen minden zöld volt és csak a pályákon volt hó.

Dél amúgy ok, nagy hó van, de a teteje ott is jeges, az ülő felvonó krtikán aluli, hatalmas sorok és 1 m/sec sebesség...
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.10. 00:15
Jobb oldalt egészen alul a "Chopok South - Kosodrevina" fekete szövegre kell kattintani.
A szóban forgó létfontosságú lift a "Kosodrevina" nevet viseli, 413 métert emelkedik és 1864-en van a teteje.

Ha zöld pipa van mellette, akkor tudhatjátok, hogy jó napom van :)
falconer
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.02.09. 19:23
Sziasztok!
Én senkinek sem javasolom Jasnát aki megteheti, hogy nyugatra menjen síelni, vagy közelebb lakik Ausztriához! Febr. 3-án jöttem haza 3 napot síeltem. Ekkor jártam ott először, de nem is tervezek többet menni. Az árak az egekben vannak a szolgáltatás színvonala pedig nagyon elmaradt az áraktól. A vendégszeretet legkisebb szikrája sincs meg az ott dolgozókban. Nagy sorok, kiváló terepadottságok, de kezeletlen, kavicsos, jeges pályák, drága büfék felháborító szervezés, állandó műszaki hiba a libegős felvonókon. Kb ezekkel tudom jellemezni ezt a terepet. Mindenki gondolja meg alaposan hol tölti a szabadidejét!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.09. 11:44
jasna.sk: most jár a felső tárcsás

Kedvcsináló a 160/120-hoz:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Chopok-Del-10022008.jpg
rytmonorm
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2008.02.07. 21:21
Sziasztok! Ezt le tudná valaki fordítani?:

Kým sa na severe vybudovali nové, modernejšie lanovky, pri pohľade na lanovku smerujúcu z Lukovej alebo z Kosodreviny na Chopok môžu domáci i zahraniční návštevníci národného parku pozorovať iba staré podpery a demontované sedačky. [Chopok] Horná stanica je zničená a je súčasťou schátranej meteorologickej stanice. V súčasnosti je už rekonštrukcia pôvodných lanoviek na Chopok v projektovej dokumentácii. Do úvahy prichádza 8-kabínková lanovka z Jasnej s medzistanicou na Lukovej alebo na Brhliskej, po jej dokončení aj rovnaká lanovka zo Srdiečka. Teraz vieme s určitosťou povedať, že ani jedna z týchto možností sa tohto roku realizovať nebude a treba len dúfať, že v budúcnosti sa nájdu prostriedky na obnovu lanoviek prekonávajúcich hrebeň Nízkych Tatier.
[Chopok] Kameňom úrazu tejto oblasti hôr je vysoký počet veterných dní v zimných mesiacoch. Silný nárazový vietor, mnohokrát v sile víchrice, často obmedzuje a ovplyvňuje prevádzku 4-sedačkových lanoviek na Lukovú a v neposlednom rade aj lanovku na Konský Grúň. Práve toto dopravné zariadenie pre nevhodné podmienky na lyžovanie začína zimnú prevádzku najskôr až v jarných mesiacoch. Na týchto zjazdovkách v okolí Chopku zatiaľ nie je vybudované technické zasnežovanie a v dôsledku opakovaného veterného rázu počasia je sneh sfúkaný do okolitých žľabov a múld. Pri priaznivých poveternostných podmienkach trvá zdatnejšiemu lyžiarovi cesta z Konského Grúňa na Chopok 20 – 30 minút.

Köszi előre is!
osborn
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2008.02.07. 18:33
Sziasztok!
Most jöttünk meg Chopok délről.A parkolóba csak hóláncal lehetett feljutni.
Pénztárnál közölték csak a lenti tárcsás, a 4 üléses, s a fenti kék pálya meletti tárcsás felvonó megy. Jegyet megvettük, bizva, hogy beindul a többi felvono.Már a parkolónál hatalmas hóvihar, de az ülésesen felfele csak fokozódott. A pályák buckásak, kezeletlenek, de valószinüleg a hóvihar miatt nem kezelték. A szél sok helyen levitte a havat a pályáról, tükör jég. Dél körül elált a havazás, előbujt a nap , s talán a szél is gyengébben fújt. Na erre kb 1 óra magasságában leállították az üléses felvonot. Vártunk kb 2 ig, utána hazajöttünk. Hát nem volt egy perfekt nap.
andrej
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.07. 14:34
Köszi a tájékoztatást, igazából Kezmarkon lesz a szállás, de fogunk utazni Lomnic van ami még jó lehet?
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.07. 10:03
Most pedig nem megy. Na ennyit erről.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2008.02.07. 08:12
A jasna.sk szerint megy a felső tárcsás. Reméljük ez így is marad, figyelni fogom.

Andrej: hó 160/120 cm, szintén jasna.sk. Ez a leghóbiztosabb hely, olyan értelemben, hogy ha egyszer végre szakad, akkor igen nagyot szakad a hó.
Tömeg hétközben egyáltalán nincs, hétvégén is sokkal elviselhetőbb, mint pl. Jasnán. Szombat 11-12 óra felé szokott a legroszabb lenni, akkor is max 5 perc várakozás volt a leghoszabb, nekem legalábbis. Vasárnap szinte semmi.
andrej
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2008.02.06. 16:14
Aki jártas e témában, Chopok-on milyen lehet a helyzet a jővőhéten, hétközben? Tömeg, hóhelyzet,stb...
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2008.02.04. 16:44
Én is nagyon gondolkodom, hogy hova máshova lehet menni, de ebben a hószegény időben még mindig itt sikerült a legjobbat csúszni. Ausztriában tavaszodik.

Felmentünk a Deresre, gyaloglással együtt kb. 40percig tartott, viszont az erdőben annyira jó állagú és járatlan porhavat találtunk, hogy aznapra el is felejtettük az összes marhaságot amit a helyiek produkáltak.
gabord18
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2008.02.04. 15:24
2008.02.03 és 04-én voltam. A jegy 650 helyi egység volt (felnőtt).
Harmadikán fent nem tudom mi ment és mi nem mert nagy köd volt (alsó tárcsás ment, a 4-es beülős ment, a fenti gurtnis tányéros nem, jobb oldalon
lévő csúszkabéka tányéros felvonója állt. Így az öt év alatti fiam kénytelen volt megtanulni élezni rendesen az alsó piroson.
Negyedikén nem ment a beülős tetejénél lévő gurtnis tányéros és a jobb oldalon
lévő csúszkabéka tányéros felvonója. Fenti pályák csak néha váltak láthatóvá és azok működtek. Állítólag sokan voltak és sokszor leálltak. Ezek után felgyalogolni nem volt hangulatom. A négyes beülős is sokszor percekig állt. A fedett parkolótól ~ 50 m-re a melósok ástak egy gödröt és abban egy vastag kábelt szereltek. Azonban semmilyen infót nem tudtunk kipréselni belőlük.
A családomban egyedül snowboardozok, ezért erőltetem velük szemben ezt a helyet.
Most is igazuk volt: máshova kellett volna menni.
Csak egy hosszabbítót kellett volna szerezniük…
D. Gábor
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.