Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.06. 14:18
Igen, 10, illetve 15 nap bármikor egy szezonban.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.11.06. 12:25
A 10 ill. 15 alkalom az tulajdonképpen 10 ill. 15 különálló napot jelent, amit a szezonban bármikor lesíelhetsz az érintett terepeken?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.06. 00:03
Gábor,
lesz 10 alkalomra szóló 5900, illetve 15 alkalomra szóló bérlet 6900 koronáért. Ez érvényes lesz Chopok mindkét oldalán és a Magas-Tátrában Lomnicon és Ótátrafüreden. A bérlet az egész szezonban érvényes és Karácsonyig lehet megvenni.

A lengyelek a legfontosabb turista nemzet a Tátrákban, onnan jönnek a legtöbben külföldi országokból. Pl. hetente különjáratok indulnak Chopok és Krakkó között. Most már egy bérlettel jóval olcsóbban besíelhetik mindkét hegyet.
Nagy Gábor
29 élménybeszámolót írt
29
18 éve tag
2007.11.05. 17:46
Ez mit is takar?Mármint a Tátra bérlet?Azt,hogy érted,hogy a sok lengyel miatt?
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.05. 12:08
Egyébként újdonság lesz a közös Tátra bérlet, érvényes az Alacsony és a Magas-Tátrába (kivéve Csorba-tó). Valószínűleg a sok lengyel miatt találták ezt ki.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.11.05. 11:42
Szuper, 20 perc alatt megjött a válaszod, köszi :))
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.04. 18:01
Kérlek, szeptember 4-én leszerelték a korábbi tányéros oszlopait. Azóta építik az új Doppelmayr négyszemélyes, 'gyermekbarát' ülőliftet. A részletek hamarosan egy külön cikkben :-))
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.11.04. 17:43
Nekem is úgy tűnik, hogy a Biela Pút parkolóból vezető tányéros liftjét cserélik le ülősre.
Batus, elmondanád nekünk a frankót, hogy mi törénik ott?:)
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2007.11.03. 11:57
Valamit ügyködnek. Szlovákul nem tudok, szóval csak találgatok: 4-es ülőszékes felvonót építenek a 13-as pálya mellé?
A déli oldalon is dolgoznak, ott talán hóágyú rendszert építenek.
chopok-eszak.jpg
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.09. 23:50
Hát igen, sosem tagadtam, hogy kicsit balkáni jellegű a terep, na de hát kell ilyen is :)

A lenti büfé tényleg nem túl jó, érdemesebb inkább a 4-ülős tetejénél a jó kis szocreál chatában enni. Itt fél liter Vineáért kb 150 Ft-ot fizettem, összehasonlításképp Ausztriában egy 0,33-as Almdudler volt kb 600 Ft.

2 síoktató barátommal voltam itt és ők teljesen meg voltak a hellyel elégedve (bírták a kezeletlen pályákat :) ). Lényeg, hogy közel van a hely, nagyon olcsó a bérlet/szállás/kaja, gyorsak a húzóliftek és alig volt ember a pályákon :). És hát végül, de nem utolsó sorban a 2-2,5 méter hó! Persze mi hétköznap voltunk, ez is hozzátartozik az igazsághoz...

Néha persze nekem is az az érzésem, hogy a 80-as években járok; rozsdás ülőlift, lerobbant liftházak és oszlopok a hegyen, lepukkant önkiszolgáló büfék kockás terítővel és a Kosodrevina szálló, amelybe volt szerencsém betekinteni, háát, ott mintha tényleg megállt volna az idő, igazi SZOT-üdülő feeling :)).

pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.04.09. 20:46
MA mi is elmentünk Chopok délre, hogy megnézzem a fejlesztéseket, amióta Jasnához került.

Hát ekkorát rég nem csalódtam. Millió ember, autók összevissza, az út 2 oldalán, alig lehetett közlekedni.
De ez még hagyján, a felvonó aljában levő szolgáltatások... brrrr. A büfében egy barom kiszolgáló aki LE SEM TETTE a telefont amíg kiszolgált minket , eredetileg kajálni akartunk, de aminht láttam hogy folyamatosan dumál, elment a kedvem. Amúgy minden lepukkadt, ronda, koszos benyomást keltett.
Utoljára 10 éve voltam ott, de mintha megállt volna az idő. Nagyon nagyot csalódtam.
Ezenkívül voltunk Strbske Pleson is, itt is minden lepukkadt, régi, itt sincs SEMMI fejlődés a szolgáltatásokban. ( Felvonókat sehol nem néztem, ugyanis csak a family síelt, én csak figyeltem)
Itt is minden lerobbant, ronda, utolsó fejlesztés több mint 20 éve, talán.

A 3 hely ahol voltunk az a Tatranska Lomnica TLD síközpont, a Magas Tátrában.
Itt a felvonók nem változtak, de amióta új management és tulajdonos van (ismerem őket személyesen) nagyon szembetűnő a fejlődés a szolgáltatásokban. Hibátlan, osztrák minőségű büfé, jó kajákkal, jégbárral, cigányzenével stb.
Ez a jó, a rossz pedig hogy a felvonók kapacitása semmire sem elég. Na itt láttam meg első alkalommal mi az a sorállás, min 30 perces volt, a family is csak 2 x csúszott, utána megúnták.
Ami viszont szintén feltűnt, az árak. Minden qrva drága , szlovák viszonylatban kiúgróan drága. 1/2 kóla 50 Sk, ami hihetetlenül sok.
2 kávé, 2 üdítő 200 Sk ami majdnem 7 EUR. Ennyiért Ausztriában is lehet kávézni.

Kissé vegyes érzelmekkel írtam ezeket a sorokat...
sígergő
6 élménybeszámolót írt
6
17 éve tag
2007.04.06. 22:26
Én is ma voltam kint, az északi oldalra mentem, de egy körre átnéztem délre is. Napközben többször is szerelték az északi oldalon a csúcsra menő lift elektronikáját,(az űlős már csak egy rom, évek óta áll, a csúcsra egy új korongos doppelmayer jár) és amikor kérdezték mikor fog indulni csak egy szétárt kar volt a válasz. Du 2 körül indult el folyamatosan én akkor néztem át. Szerintem komoly mázlitok volt hogy megcsinálták és nem kellett gyalogolni.- Egyébbként fél 5- kor indultam Budapestről és már nyolckor a Zahradky parkolóban álltam, teljesen szabályos közlekedéssel.
Legutóbb kis pénzű egyetemistaként a kilencvenes évek elején voltam it, és szerencsére nagyon sok minden változott. Reggel fél kilenckor minden pálya tökéletes állapotban volt, de hát sajnos a meleg és a sielők 1-2 óra alatt szép buckákat tudnak "varázsolni". Számomra ez most egy próba volt, és hétköznap pár napra máskor is jövök majd akár családdal együtt is. Hosszabb időre és hétvégén marad Ausztria.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.04.06. 20:41
Sajna nem érvényes. Kombinált É-D bérletet kell venni, ami majd csak április 10.-töl lesz olcsóbb.. a kalandvágyók kedden még guruljanak ki! A hatos aljánál a placcon elég vékony a hó, de látszik, hogy éjszakánként hébe-hóba még tudtak hóágyúzni, és az erdei tisztásokról is betolják a havat ratrakkal.

Mi nem aggódtunk, hogy majd nem tudunk visszajönni északról, mert napok óta tiszta idöt mutatott a webcam, és aznap reggel is gyönyörü idö volt. Most már világos, hogy a csúcsra vezetö tárcsásokat az utószezonra találták ki, amikor már fent is jó idö van.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.06. 14:14
Mi nem mertünk átmenni...

A Chopok-dél bérlettel tudtatok menni északon is?
Nem féltetek, hogy leállítják az oldschool 2 ülőset Jasnán és gyalogolnotok kell visszafelé?
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.04.05. 21:20
Ma voltunk Chopok délen ... és északon is!

Reggel rögtön átmentünk északra, és csak záráskor jöttünk vissza délre. Megérte átmenni. Zahradkynál 0 sorbanállás, a pályák jól kezeltek, semmi bucka. Egymás után sokszor és gyorsan lesiklottunk a Konsky Grunról Zahradkyig.. szuper volt.
A freeride - erdei pálya jó, bár elég kemény.

Zárás elött amikor a gerincröl lecsúsztunk a déli oldalon, ott viszont már nagyon kásás és nagyon buckás volt a hegyoldal.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.04. 23:55
Mil: Most már friss személyes tapasztalatok alapján csak ajánlani tudom, ha nem okoznak gondot a kilövős tányéros felvonók és a kezeletlen pályák.

Tegnap a szerpentinen felfelé olyan meleg volt, hogy egy szál pólóban is melegünk volt, persze az utastársaim már készültek megverni, hogy hova rángatatm el őket, itt ugyan nem lesz hó :), aztán nekem lett igazam :).A határőr is hülyének nézett minket, hogy hova megyünk, elkezdte nekünk magyarázni , hogy már elolvadt a hó :).

Az időjárás elég szeszélyes, köd, hó, napsütés, meleg-hideg kb 10 percenként váltja egymást, ennek megfelelően a hó minősége is érdekes módon percről percre változott. Az egyik körben még kásában síeltünk, a következő körben pedig már jeges volt ugyanaz, tehát elég kiszámíthatatlan.
Ma esett kb 1-2 cm hódara, élveztük is az áprilisi hóesést. A hőmérséklet sacc/kb -5 és +5 fok között váltakozott.

A síbérlet magyar(!) diákkal 250 Sk volt, csak néztem a pénztárnál, hogy miért ilyen olcsó.Anap kb. 30-an vehettek náluk síbérletet, nem udom, hogy éri ez meg nekik. Igaz nem működött a Zadná Derese lift, de ennyi pénzért megbocsátható :).

A tömegről annyit, hogy néha-néha találkoztunk 1-1 emberrel a pályákon :). Ma nem sokkal a pályazárás előtt picit ilyesztő is volt, hogy az egész hegyoldalon nem láttunk magunkon kívül embert.

Ha nem esik eső, akkor szerintem jövő héten is még simán lehet síelni Chopok-délen, max 1-2 követ ki kell kerülni.

Ha mentek,akkor jó utat!

1500-meteren-ennyi-ho.JPG
A-lenti-palyak-hasznalhatatlanok-fent-viszont-tokeletes.JPG
Aprilis-elejen-ennyi-ho....JPG
Az-ulolift-alatt-haladok-meg-le-tudnak-sielni.JPG
Freeride-a-fenyok-kozt.JPG
Myto-Pod-Dumbierom-sipalyai.JPG
Sehol-senki-a-Predne-Derese-liftnel.JPG
Utban-Chopok-fele.JPG
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.04.04. 16:31
Húsvétkor itt is - a Lomnici nyereghez hasonlóan - két napot ingyen lehet síelni. Az ötnapos bérlet a háromnapos bérlet árába kerül. Érvényes április 5-10. között.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.04.02. 18:33
Igen, ez elég csúnyán néz ki, de 3 hete is így nézett ki, viszont csalóka, mert csak a legalsó fekete pályát mutatja, ahonnan pillanatok alatt lekopik a hó. A lényeg az ülőlift feletti részeken van, ahol még mindig van dögivel hó :).

Mi holnap indulunk, holnapután jövünk haza, majd beszámolok.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.04.02. 13:53
jasna.sk:
"
Chopok South - Srdiečko
[80cm]finish towards Srdiečko - Limited conditions, other position very good
Attention surface of ski slope are frost.
8:30 am - 4:00 pm
Lift Krupová - Srdiečko and 4-seat cableway Srdiečko - Kosodrevina are open.
Night skiing -definitely off

Chopok South - Kosodrevina
[2,5m] conditions very good Attention surface of ski slope are frost.
8:30 am - 4:00 pm
Lifts Kosodrevina-Lúčka is open , Predné Dereše and Kosodrevina are open. Lift Zadné Dereše is open. Open skilift Chopok- juh
"

http://www.holidayinfo.sk/camera.cgi?c=427&t=1175501740&size=0

Azt hiszem a kép alapján indokolt az óvatosság.. Volt kint valaki mostanában? A tetején a tárcsásokkal lehet síelni? Megközelíthető?
level
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2007.03.28. 20:47
ki megy a hétvégén???????
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.