Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Vila Horal - 10% kedvezmény!
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2007.03.20. 15:45
Pont vasárnap óta havazik kint de azért köszi az infót Gyepál!;)
Ha valakinek lenne friss infója és közzétenné....az nagy lenne:)))
Amúgy Chopok dél lesz sztem is(mindíg az a vége),bár Lomnicon még nem jártam...
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.03.20. 15:09
Lomnicon már csak a fekete pálya síelhető, hacsak vasárnap óta nem változott a helyzet , de ezt kétlem, inkább chopok.jó síelést
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2007.03.20. 11:30
Sziasztok!

Csütörtökön mennénk szlovákiába(Chopok dél v.Tátralomnic) egynapos csúszásra,érdeklődnénk milyenek a hóviszonyok az elmult napok havazása után!Ha valalaki járt az elmult 1-2 napban írjon pár sort plíz miket tapasztalt.Köszönet!!!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.03.19. 19:34
Nem vagyok finnyás csak a tényeket közöltem. Mindentől függetlenül nagyon jó volt ott síelni, de ezt nem neked fogom bizonygatni...
Anya-banya
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.03.19. 12:23
nagyon finnyásak vagytok! bárcsak még most is ott koptathatnánk a pályát, igazán nem bánnék se kását, se jeget, se szelet...
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.03.18. 20:59
Télleg esett rá hó. Fent a pályák jegesek voltak, rohadt nagy szél volt, le is álították az ülőszékeseket. Lent nagyon kása és olvad, ez a pálya se húzza sokáig...
romeboy
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.03.18. 18:23
Na megjartuk chopokot. A palyak csutortokon meg nagyon jok voltak, delelott kicsit jeges, delutan kis kasa, elviselheto mertekben. Pentekre viszont rengetegen lettek a palyan, 20 perces sorbanallasok es gyakori vizatfolyasok meg kib_szott nagy kasabuckak. De legalabb sutott a nap es lehetett poloban ugratot epiteni meg ugralni:)
Szombaton pedig allitolag esett vagy 10 centi ho, de mi azt mar nem vartuk meg.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.03.16. 13:43
Ez a hely egy kincs! Sajnálom, hogy csak most jutottam el ide. Sokan nem hitték el, hogy március 14-én , Budapesttől mindössze 220 km-re 250 cm hóban karcoltam a lejtőket, miközben Pesten egy szál pólóban sétáltak az emberek az utcán.

A jegykasszánál megkérdeztem a lányt, hogy melyik felvonók működnek, majd nagyon megörültem, amikor azt mondta, hogy "All of them" :). Az idő gyönyörű volt, szikrázó napsütés és kb 5-10 fok Srdieckonál. Alulról egészen a csúcsig fel lehetett látni, ami elég ritka errefelé, mert itt általában ítéletidő tombol, nem véletlenül van ennyi hó...

Egyik nagy álmom az volt, hogy a Chopok-csúcsra egyszer feljuthassak, ami valljuk be nem adatik meg sok embernek, mivel az eddigi tapasztalatokból tudjuk, hogy a felvonók csak igen ritkán működnek a csúcsig. Főleg Chopok-északon probléma ez, ahol a régi ülőlift legtöbbször le van állítva a nagy szél miatt, ez most is így volt. Tehát ha valaki fel szeretne jutni a csúcsra, a nemrég felépült Doppelmayr tányéros segítségével Chopok-délen jó eséllyel próbálkozhat :). Fent a csúcson félelmetes, jégbefagyott szocreál házak, lerobbant felvonóházak és szétrozsdásodott felvonóoszlopok várják az ide látogatókat és persze jó időben egészen a Magas-Tátráig tartó fantasztikus kilátás.

Hálistennek nem volt tömeg, a leghosszabb sorbanállás 1 perc volt, de a hatalmas kiterjedésű sípályákon az a kevés ember is szétoszlik. A sítérképeken próbálkoznak piros és fekete vonalakkal jelölgetni a felső pályákat, holott nincsenek is kijelölt pályák, hanem az egész egy több km széles freeride pálya.
A hó nagyon jó minőségű volt, enyhén olvadt szűzhó, de érdekes, hogy nem volt buckás, hanem viszonylag sima. Ennek ellenére kezdőknek és középhaladóknak nem ajánlom a helyet és annak se, aki lecsatolhatós, fűtöttüléses buborékos liftekre és tükörsimáraratrakolt pályákra számít!

A kedvenc liftem a katapultos röpstartos Zadná Derese (bal oldalon található) indítópálcás tányéros lift, ami tényleg levegőbe kapja indításnál az embereket. Tudom ez sok embernek a rémálma, de mi elég jól szórakoztunk ezeknél az indulásoknál és az sem elhanyagolható hogy ez a szupergyors tányéros pillanatok alatt megteszi az 1600 méteres távot, így az ember nem fagy össze annyira, míg felér.

Néhány negatívuma azért van a helynek:
- Nagyon kevés a parkolóhely a Srdiecko szállónál, alig voltak sízők, de még így is sok autós csak a szerpentin két oldalán tudott leparkolni, több száz méterre az ülőlifttől.
- A 4-ülős lift tetejéről induló tányéros lift már 15:30-kor bezár ! Ez azért nagyon rossz, mert innen csak a fekete pályán lehetne lejutni a parkolóhoz, de mivel az földes volt, és nem szerettünk volna visszaliftezni, az erdőt választottuk, ami bizony nagyon rossz választás volt...oda ne menjen be senki, ha egy tanácsot elfogadtok, mi nagyon megszívtuk.

Fényképek: https://sielok.hu/fotoalbum/chopok_del/galeria
t4rg3t
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.03.13. 14:39
Ketten már tuti... :-)
romeboy
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.03.13. 11:29
mi csutortokon megyunk, gondolom kevesen lesznek:)
romeboy
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.03.13. 11:29
thx Fazzoletto
t4rg3t
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.03.13. 10:58
Sziasztok!
Ha valaki volt az elmúlt 1 héten belül Chopokon légyszi irjon vmi infót! Pálya/hó állapot...
Thx
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.03.10. 19:40
hát, slideelemek, főleg boxok, és azok is a legkönnyebb fajták... egyenesek, egy c, 1-2 korlát, meg egy wall, legalábbis én azokat láttam.
romeboy
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.03.10. 15:47
Fazzoletto!!!
A parkban milyen elemek vannak? Es milyen az epites minosege?
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.03.09. 19:41
Mivel lassan már 15 éve nem jártam ott, ezért nem tudom megítélni, hogy azóta mit változott a pályakezelés, s jelenleg milyen. DE ami biztos, hogy a buckásodás igenis függhet a pályakezeléstől (is). Egy nem megfelelően ratrakolt sípályát sokkalta hamarabb "széttúrják".
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.03.08. 15:16
A-ra voksolok :/ Amúgy nem értem mi a nagy cucc a Zahradky-ban, az a 2 pálya ami onnan becsúszható nem nagy szám, max az erdei a szép, bár azon csak 2x próbáltam átjönni (és mivel nem tudtam hol lehet fékezni és hol nem ajánlott) így mind a kétszer megálltam és sétáltam 2 métert egy emelkedő tetejéig...) Ott vannak a 4 ülésésesek lényegében zéró várakozási idővel, és sokkal jobb pályákon lehet lecsúszni. Az Otupne rész meg sztem nem nagy szám, de a park ott van ^^
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.03.08. 13:09
Dehogy próbálom:) Viszont a kérdés lényegi részére visszatérve, mégis mi lett volna szerinted a megoldás, illetve ki volt a hibás?
a.: Holle anyó, mert nem csinált több havat máshová.
b.: Mindenki más aki oda érkezett síelni, mert miattuk volt sok ember a pályán.
c.: esetleg rosszul választottad meg a helyet és az időt a sízésre, ha egy hétköznap elrettentő tömeg van x terepen, akkor logikus megoládsnak tűnik a következő napokon inkább valamelyik más közeli terepre látogatni.
d.: a pálya üzemeltetője, mert nem húzta le a rolót a bérletre várók előtt x db. eladott bérlet után
?
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.03.08. 12:25
Öt nap alatt 20-25 óra sorbanállás az napi 4-5 óra lenne. Ezt nem lehet kipróbálni, mert ilyen nincsen. Még ha végig csak a hatost használnád, akkor sem.

Próbáltad az otupnei négyes melletti tárcsást? Soha sincs semmi sorbanállás!! A tetejétől át lehet csúszni a középső négyes alatti tárcsáshoz (tavaly nem nagyon lehetett, de idén kikaparták ratrakkal a pálya szélét, így nem veszítesz szintet és át tudsz csúszni). Ott a sorállás max. 2-3 perc, de általában semmi.

Jasnán a tömeg elrettentőnek tűnik, de valójában szinte semmi. Zahradky-t délelőtt érdemes elkerülni, ez igaz.
rafics
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.03.08. 12:11
Kedves Agent!

Ötnap alatt 20-25 óra sorbanállás, tülekedés,egymás taposása
napi hatezerért, javaslom próbald ki!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.03.08. 11:41
Nekem a hatosnál hétvégén is 20 perc volt a maximum. A két négyesnél ennél kevesebb.

Az Otupnéről induló négyesnél (ez a legnagyobb szintkülönbségű, és a freeride-hoz és az erdőhöz is ez kell) vasárnap délután 0-3 perc.

ISIC nemzetközi diákkal a napijegy 560 Sk, kb. 4200 Ft.
(Tudom, ez nem jár mindenkinek, de akinek jár, ne hagyja ki!!)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.