Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3495)Időben csökkenő Időben csökkenő
rafics
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.03.08. 11:29
Február 19-23 között egy csoportal 30-ad magammal érkeztem Jasnára. Azért e kései véleménnyilvánítás,mert próbáltam lehiggadni és tárgyilagos lenni.Kizárolag ennek az öt napnak a tapasztalatait foglalom össze.
Az ami ekkor itt történt az az ideérkezők becsapása volt.
Becslésem szerint a sícentrumban kétszer annyi ember volt mint amennyit felvonók és a pályák normálisan ki tudtak volna szolgálni.
Az üzemeltetőket csak egy szempont vezérelte,a minnél magasabb bevétel, az hogy a vendégek mit kapnak a napi 6000 ft-os bérletért az senkit nem érdekel. A hét minden napján elképesztő volt a tömeg a sorbanállás, és mi lehetett a hétvégén.
Várakozási idők (hétköznap): a hatos liftnél
30-45 perc a mésik két francinál és kabinosnál:
20-30 perc. A pályák a gyenge előkészítés valamint jelentős túlterhelés miatt már dél környékére erősen buckásodtak.
Egyszóval rémálom volt ez az öt nap, ezt megelőzően öt éve voltam Jasnán és minimum ennyi el fog telni, hogy újbol ide jöjjek.
Mil
799 élménybeszámolót írt
799
17 éve tag
2007.03.05. 08:33
Szombatról vasárnapra és vasárnap délelőtt esett kb. 10cm friss hó.
A free és az erdő 10 pont.

A 11-es pálya nap végére sem buckásodott, azért írom, mert úgy tűnik, többen "buckaérzékenyek".

Komolyabb sorbanállás csak a hatosnál volt, nyitáskor és délelőtt. Az otupné-i négyes felvonón nem komoly, délután már csak néhány perc.
Mil
799 élménybeszámolót írt
799
17 éve tag
2007.03.03. 10:37
A jasna.sk szerint nem jár a két négyüléses lift. Talán azért, mert a csúcson -18.5 fokot ír.

Aki ma volt, este kérem írjon.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.03.01. 13:30
Na megint ismételnem kell magam....
Miért kellene lemondani a kényelemről? Minden típusú és minőségű szállás van szlovákiában, ugyanúgy mint Ausztriában. Tehát ebben nincs eltérés. Az árak olcsóbbak, bár nem sokkal mert a minőség mindenhol pénzbe kerül.
A pályák hossza nem a legideálisabb, de a fejlesztések a süket törvények miatt állnak vagy lassan haladnak.
Amúgy máshol is vannak kisebb síközpontok, és hidd el mindenkinek más és más az ideális, a km hossz nem mindenkinek nagyon fontos.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.03.01. 10:47
Ehhez azért szeretnék még valamit hozzátenni:

1. Nem biztos, hogy mindenkinek van pénze többször menni egy-egy hétre síelni Ausztriába. Attól még az ember szeretheti ezt a sportot.

2. Van olyan, aki sokszor jár ki egy-egy napra is síelni. Győrből persze megoldható, hogy ebben az esetben Ausztria legyen a célpont, de Heves megyéből, Borsodból nem igazán.

Én nem állítom, hogy Szlovákia a világ közepe, de nem kell "kinevetni" azokat az embereket, akik ide járnak. Mi örülünk, hogy ide is el tudunk menni.
Mil
799 élménybeszámolót írt
799
17 éve tag
2007.03.01. 06:57
Örüljünk, hogy itt van egész közel Szlovákia. Pl. a Baltikumhoz is ez a legközelebbi síterep, de mégis olyan messze, mint ide Tirol.

Párizshoz a legközelebbi síterep 7-800 km, Svájcban vagy a Francia Alpokban. Szerintem ha lennének kisebb terepek 2-300 km-n belül, ugyanúgy tele lennének.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.28. 21:03
Ezt összegezve, kinek ajánlom Szlovákiát:

- aki kezdő és meg szeretne tanulni síelni (hacsak valami véletlen folytán nincs Mo-on hó)
- "Hüttebajnokoknak", akik napi pár kör sí után a Hüttében kötnek ki, jóval olcsóbban megúszhatják ugyanezt, mint nyugaton.
- aki elő- vagy utószezonban megy oda síelni, feltéve ha több síterepen is van hó, így szétoszlik a tömeg
- 1-2 napra síelgetni vágyóknak, akik némi megtakarításért cserébe le tudnak mondani némi kényelemről
- baráti bulizós társaságoknak, akik csak délben másznak ki másnaposan a pályákra :) (ezért minek elmenni Franciaországba?)
- túrasízőknek, kirándulóknak

És nem ajánlom azoknak, akik:
- egy hetet szeretnének síelni (ennyi idő alatt még Jasnát is meg lehet unni)
- főszezonban, hétvégén járnak ki, főleg felkapott helyekre
- "sí-kilóméterbajnokok"


Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.28. 20:40
fz:
1. Tényleg drágább, mint Szlovákia. Már néhány számolgatást láttam, leírok ide én is egy kalkulációt (utazás+síbérlet+üdítő+rántott hús+köret):
Legyen Chopok vs. Semmering, igaz én Chopokra egy napra nem megyek ki, akkor inkább Donovaly, Chopok-dél, Rózsahegy, stb...

Chopok 260 km:
-9l/100 km-rel számolva durván 12000 Ft +1050 Ft matrica = kb. 13000 Ft
-síbérlet = 6000 Ft (valóban, ennél Semmering nem sokkal drágább, de számolhattam volna pl. Rózsaheggyel, ami majdnem egy ezressel olcsóbb)
-üdítő kb 9 SK/dl x3=200 Ft
-étel kb 1200 Ft
Összesen kb 3fő/kocsival számolva: 11.700 Ft

Semmering 330 km:
- 9l/100 km-rel számolva durván 15000 Ft +osztrák matrica 2000 Ft +magyar matrica 1100 Ft = 18100 Ft
- síbérlet 7200 Ft
- 3dl üdítő kb 2Euró, 500 Ft
- étel kb 8Euró, 2000 Ft
Összesen kb 3fő/kocsival számolva: 15.700 Ft

Az tény, hogy külöbség már nem akkora, mint régen volt, de szerintem önmagában túlzó az a kijelentés, hogy "Szlovákia olyan drága,mint Ausztria" ! Viszont ha ezt a NAPI MEGTETT SÍ KM ARÁNYÁBAN SZÁMOLJUK - fz-nek igaza van - akkor valószínűleg Ausztria lesz a nyertes, de ez sem törvényszerű! Pl. Jasnán síeltem már előszezonban úgy, hogy szinte üresek voltak a sípályák, a közkedvelt Záhradky ülőliftnél egész nap 0 perc volt a "sorbanállás", viszont ugyanennél a felvonónál éltem át életem leghosszabb sorbanállását, 1 órát főszezonban!

2. "Az egy vicc, hogy egy 2000 m csúcsra nem tudják megoldani évtizedek óta a biztos feljutást mindkét oldalról, és nem kötik össze az északi és déli terepet." Igen, ez egy vicc... idén elvileg lehetséges lenne a feljutás mindkét oldalról, azonban a gyakorlat mást mutat sajnos :(.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.28. 19:26
igen, van viszonyítási alapom, idén voltam Hochkaron és Jasnán is, nekem megéri :)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2007.02.28. 16:14
Sziasztok!

Utoljára 1989-ben voltam Szlovákiában síelni, de évek óta fontolgatom, hogy egyszer újra kimegyek Chopokra.

Én öt éves koromban kezdtem síelni, 76-ban, és Donovalyn, Chopok északin és Lomnicon tanultam, (Agentnek írom, nem okoz gondot a buckasí, aki volt esetleg a Műegyetemi gyerek/ifjúsági táborokkal a lomnici tavaszi síeléseken április első heteiben, az láthatott pár nagyobbacska buckát :) ).

Rengeteg lelkes beszámolót hallottam, hogy mennyit változott azóta Szlovákia, hogy sok pénzt fektettek be, hogy van ratrak, hóágyú, zizi, bambi, körhinta. Ezeket, meg kell mondjam, mindig kételkedve fogadtam, gondoltam, elolvasom ezt a topicot, hátha okosabb leszek, és olvasok néhány objektív véleményt. Olvasva benneteket, nagyjából összeállt a kép, jogos volt a kétkedésem.

Köszönöm nektek, így néhány évig jegeltem a témát, maradok Ausztriánál és Franciaországnál.

Nem tudom megállni: a kevés lelkesedőnek két dolgot javasolnék:
1. Egyszer számolja össze, hogy egy olcsóbb (Hochkar, Semmering, St Corona) ausztriai síelés tényleg drágább-e, és ha igen, mennyivel, mint egy szlovákiai. (Hangsúlyozom, az említett helyek Ausztria leggyengébb terepei közé tartoznak, Chopokot, mint Szlovákia elvileg legjobb terepét nem ezekkel, hanem Ausztria legjobbjaival, Ischgl-lel, Saalbach-hal, St Antonnal kellene összehasonlítani.)
2. Ha az első kész, számolja ki, hogy egy megtett síelt 1000 m-nyi szintkülönbségre jutó költség mekkora Ausztriában illetve Szlovákiában. Szerintem kijön, hogy a többszöröse Szlovákiában.

Más:
1. Az egy vicc, hogy egy 2000 m csúcsra nem tudják megoldani évtizedek óta a biztos feljutást mindkét oldalról, és nem kötik össze az északi és déli terepet. Aki ezt a Pic Blanc-os hasonlatot írta, azon nagyot röhögtem.
2. A szlovákok sajnos nem szeretik a magyarokat, nem hiszem, hogy az utóbi 18 évben ez változott volna. Gyerek és kamaszfejjel több tömegverekedést láttam a lifteknél, persze ebben közrejátszott az is, hogy mi, magyarok sem tudunk normálisan viselkedni külföldön, tisztelet a kivételnek.
berdi
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.02.28. 15:03
Febr.23-25-én voltam ott.
Sajnos sok jót nem tudok mondani ... a táj szép, de a többi: TÖMEG-TÖMEG hátán, kezeletlen pályák, szolgáltatáshoz képest drága, lopnak ezerrel!! Katasztófa!
Enni-inni érdemes kimenni, de ha igazán jót akarsz síelni akkor más síterepet javaslok!
ratzqki
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.28. 14:22
sziasztok! tegnap voltunk chopokon, köd,hóesés,10-20 cm frisshó. fönt nagyon jó, lent délután már vizes+köves,üres liftek. kezdőknek nem ajánlom!!!
lego
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.28. 11:08
Új infók Jasnáról?
Járt vki mostanában?
Mi 7végén tervezzük, h kinézünk, és érdekelne mi a helyzet arrafelé.
üdv
jesk
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.27. 22:14
Sziasztok!

Hétvégén tervezünk egy 1 v 2 napos túrát. Mit javasoltok: Donovaly v Chopok dél?(sorbanállás!!!, hóminőség, szállás, stb...)
Nagy Gábor
29 élménybeszámolót írt
29
18 éve tag
2007.02.23. 20:15
Hát igen a Lukova-n a kiszállásnál is akadt néhány lapátnyi zúzalék mikor én is ott jártam,két hete.Gondolom nem véletlen...
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.23. 14:51
Vicces volt, a Z.6ülős mellett lejövő piroson jöttem a legtöbbet, mert azon szinte senki más, és mikor nagyobb követ majdnem elütöttem (2 öklömnyi!!!) akkor igenis lassítottam, felvettem és a kövi kanyart a pálya szélére irányítottam, ahol kipasszoltam az erdőbe. Úgy gondoltam megéri, mert következőre már nem biztos, hogy észre veszem, és rámegyek?

Térképet én is hiányoltam, kérni meg nem mertem a pénztárnál az után, hogy fél órán át kellett magyaráznom az angoltul se magyarul se tudó pénztárosnak, hogy milyen jegyet szeretnék. Én pedig csak angolul tudok. Másnap már nem volt gond, de ilyet miért ültetnek oda???
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.22. 22:30
Igen, becsüld meg a szép időt Chopokon, én például eddig sohasem láttam, hogy néz ki a környék, mert amikor kint síeltem, mindig sűrű köd borította a hegyeket...

Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.22. 22:13
gyönyörű képeket csináltál, nagyon szép időtök volt amikor ezek készültek!
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2007.02.22. 20:50
Február 15-től 20-ig voltam Chopokon. Első nap esett az eső, ezért nem síeltünk. Szerencsére a következő napra megemberelte magát az időjárás és így is maradt.
Szinte az összes felvonónál nagyon hosszúak voltak a sorok, kb. 30 percet kellett várni, mire sorrakerült az ember. Engem ez zavart a legjobban. Egyetlen egy felvonót találtam ("J" jelű felvonót), aminél viszonylag rövid volt a sor, de utolsó napra mások is megtalálták ezt, így ez is meghízott.
A Jasna kékpályája helyenként kicsit kavicsos volt, de úgy, mintha készakarva szórták volna meg. Ezért nem is bántam meg, hogy egy nagyon olcsó (3000 Ft-os) léccel mentem. Pályakezelés nyomai itt-ott látszódtak, de ettől függetlenül többé-kevésbé buckásak voltak a pályák. Magasabb részeken jeges foltok is előfordultak. Itt-ott hóágyúzás nyoma is észrevehető volt. Egyik alkalommal láttam is, hogy ágyúzzák a 7-est.
Szóval nem voltak jók a pályák, de síelhetők voltak.

Néhány nappal az indulásom előtt olyasmiket olvastam itt, amik miatt azt fontolgattam, hogy el se megyek (pedig ez esetben buktam volna az út árát). Ehhez képest amit tapasztaltam, az nem volt olyan rossz, egész jót síeltem.
Valaki korábban írta itt, hogy nem adnak térképet. Nem tudom ő miért nem kapott, de a néhány nap alatt, amíg ott voltam, mindenki kapott, aki kért.

Történtek kellemetlen dolgok is: Egyik reggelre a buszból meglovasítottak jónéhány lécet és deszkát, valamint egyik este a szálloda egyik szobájába majdnem betörtek. Sajnos ezek is hozzá tartoznak a teljes képhez.

Magam részéről nem írom le Szlovákiát, de egy darabig nem szeretnék oda menni. Elsősorban a nagyon hosszú sorok miatt, másodsorban pedig szeretnék kipróbálni más terepeket is.
DSC01032.jpg
DSC01097.jpg
DSC01101.jpg
2-es-palya-szemben-a-7-es-rovid-sor-a-J-felvononal.jpg
17-es-szamu-osveny.jpg
hosszabb-lett-a-rovid-sor.jpg
megszallottaknak-nem-kell-lift.jpg
otupne-10-es-palya-tetejerol.jpg
tiszta-ido-lukovan.jpg
Kobak81
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.22. 14:59
Én a hétvégén (szombat+vasárnap) voltam.
Az elején egy közel kilométeres sétával kellett kezdeni, mert csak lent volt parkoló.
Szombaton nagyon jó idő volt, de nagyon sokat kellett várni. A 30 percet egy kicsit túlzásnak tartom.
Másnap már sajnos az idő nem volt kegyes. A hegytetőn nem lehetett látni semmit. Viszont a sorok teljesen megszűntek. Folyamatosan lehetett pörögni. Vasárnap még a Zadne Derese is működött.
A hó minőségével nem voltam elégedett. Lehetett látni, hogy nem olyan rég eső eshetett. A hó teteje fagyott volt. Ez sível talán nem okozhatott problémát, de a deszkánál elég zavart.
Ha valaki snowboard-dal akar nyomulni, akkor előtte gyúrjon vádlira és combra, ha fel akar jutni a székes utáni tárcsással. A vége felé úgy fújtattam, mint egy kazán és kellett utána néhány perc, hogy a combom újra használható legyen.
590 SK volt a napi jegy.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.