Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.06. 13:04
sznóbordos köszönöm szépen a képeket, nagyon szépek. az útviszonyok elég durvának tűnnek, szükség volt hóláncra a hegyre fel? ha igen, kb hol raktátok fel?
KK, az e-mail címem hobortossnowboardos@vipmail.hu
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.06. 12:48
Sziasztok...

Tegnap hallottam hogy a felső pályák le vannak zárva lavinaveszély miatt...
Ez mennyire befolyásolja az 1500-ig húzódó pályyákat???
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.06. 07:07
KK, a fórum csak képet fogad, azt is max. 100kb. méretben, videot szerintem érdemes a youtube.com-ra feltenni és belinkelni ide.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.06. 01:52
pár kép a "sielésünkről"
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
chopok-felfele1.JPG
chopok-felfele-2.JPG
chopok-felfele-3.JPG
egyetlen-szep-napunk-1.JPG
chopok-le.JPG
Kovetkezo-het-meg-Donovaly-elott.JPG
mar-kozel-Donovaly.JPG
nem-adja-atmi-volt-ott.JPG
folfele-jasnara.JPG
fol-2.JPG
fol3.JPG
fol4.JPG
fol5.JPG
volt-ilyen-is-egy-nap.JPG
szerintem-ez-a-legszebb.JPG
szep-2.JPG
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.06. 00:15
Hát lehet, hogy nem ilyen képre gondoltál, de ez van pillanatnyilag. Ekkora hóvihar volt, a video telefonnal készült a legkisebb fiamról épp most készül "szlalom versenyre". Akarom mondani, lett volna. Sajnos túl nagy a file 390kB,és így nem tudom feltenni. Ha kapok jogot Agent!, akkor felteszem. Ha küldesz egy mailt Fazzoletto, akkor átküldöm fileban!
beetee
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.05. 19:27
Sziasztok!

Van valakinek bevált szálláshelye a környéken? Csak 1 éjszakára, 2x2 személyre, hétvégére.
Ha van, nagyon megköszönném, akár privátban is jöhetne.

Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.05. 15:37
KK: nagyon örülök, hogy jól éreztétek magatokat. A gyerekek biztosan sokat tanultak ennyi idő alatt. Mi most hétvégén megyünk, remélem legalább ilyen kellemes élményekkel térünk haza :)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.05. 13:49
és esetleg te nem tudnál csatolni egy-két képet, ha szépen megkérlek? :)
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.05. 13:01
Először szeretném megköszönni Judy-T, Agent és Kazi79 értékes tanácsait! Teljes siker volt a síelés!
Két felnőtt és három gyerek ill. egy felnőtt két gyerek felállásban céloztuk meg a Zahradky 6 üléses felvonót. Az alapprobléma az volt, hogy a legkisebb a maga kb 110 cm-vel, hogyan fog be és kiszállni. Ehhez a férjem egyedül elég volt, mert induláskor felemelte és ráültette, ill. érkezéskor felemelte és a földre tette a legkisebbet. Az egyeten bizonytalanság az volt, hogy menet közben a kicsi lába nem ért le a léctartó csőre, így szóltunk neki, hogy véletlenül se kalimpáljon, nehogy a léc leessen. A buborékos tetőt én végig lehajtottam, így a rést minimálisra csökkentettem, és a kieséstől sem kellet félni. Beszálláskor és kiszálláskor tényleg nagyon lassan megy a felvonó, így ez elegendően magas embernek nem okoz problémát. Kb 130 cm magas gyerek már biztonsággal fel tud ülni egyedül és le is tud szállni, és a léceit rá tudja tenni a tartóra. Egyébként nekem úgy tűnt, hogy a mi kicsink volt a legkisebb a felvonónál. Szóval kedves szülők, lehet menni!
A tömegről: Szerintem nem olyan vészes, nekünk nem okozott gondot a sorbanállás, sőt még jó is volt, a gyerekek pihentek egy kicsit. A lécekre persze vigyázni kell, pl le lehet csatolni. Persze biztos vannak sokkal jobb körülmények drágábban, de gyerekekkel szerintem ez tökéletes volt.
A pályáról: Én teljesen kezdőnek nem javaslom az erdei kék pályát, mert a teteje piros, ez a térképen is látszik, méghozzá azért, mert kicsit meredekebb és eléggé buckás is volt. Láttunk olyan társaságot (magyarokat) akik fentről kiabáltak a kezdőnek, hogy tartsd a hóekét, a szerencsétlen meg nem tudott mit kezdeni a buckákkal, esett jókorát, sodort el másokat, a többiek meg fent röhögtek. Hát szerintem ez nem normális dolog. Akkor inkább csatoltassák le a lécet, gyalogoljon le az illető azon a rövid szakaszon ahol buckás, és utána tényleg könnyű a pálya, de nem annyira, mint a Biela put. Az ottani tárcsás felvonó használatát szerintem könnyen meg lehet tanulni és még ha az ember kér egy kis segítséget a személyzettől, akkor nem lehet probléma. Egyszóval a Biéla put az ideális kezdő pálya. Lehet, hogy ez már az öregedés jele, de én fontosabbnak tartom a testi épséget a poénoknál, valamint ne felejtsük el azt sem, hogy mások sem akarnak megsérülni a mi hibánkból.
A mi gyerekeink nem voltak teljesen kezdők, ügyesen jöttek le, a nagyobbaknak sem volt unalmas, szuper volt az erdei kék pálya (egy-két helyen kellett kerülgetni a hibákat), gyönyörű a havas erdő, kár, hogy vége.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.05. 12:23
Sziasztok...

Köszi az infokat...
Lát rá valaki esélyt hogy hétvégéig megnyitják a felső pályákat is???
Mi pénteken megyünk hétvégére és nem szeretném ezt a kevés időt sorban állással tölteni :D
Mil
799 élménybeszámolót írt
799
17 éve tag
2007.02.05. 10:37

Tényleg nem változtak! Szörnyű amit írsz, de sajnos teljesen hihető.

Tavaly egyszer képesek voltak megtenni, hogy 10.00-ig ki se tolták a képüket a felvonó melleti bódéjukból, akkor is csak azért, hogy az egyik beindítsa a ratrakot, a másik meg rágyújtson egy cigire... 10.40-kor indították el a felvonót, pedig se szél, se műszaki meghibásodás, se semmi probléma nem volt. Már a békés tót atyafiak is lázadoztak!

Kisgyermekkel senkinek se jusson eszébe Chopok délre menni!
Az alsó tányéros felvonó (mi már csak "ródeó"-nak hívjuk) akkorát ránt még rajtam is (95 kg), hogy elemelkednek a léceim. Egyszer láttam egy gyerkőcöt, nem túlzok: 5 métert repült, és hassal-arccal a hóban landolt! Erre a liftkezelő áttette a cigit a szája egyik sarkából a másikba, majd kicsit lassított a felvonón..

A felső tárcsás felvonó nagyon meredeken indul. Hosszú is, és fárasztó.

A felvezető út nagyon havas és, gyakran alig látni a hótól, amit a szél ver le a fákról.

Ennek ellenére egyik kedvenc terepem: szintkülönbség több mint 900 méter, nincs akkor a tömeg mint északon, itt is lehet erdőzni, olcsóbb és közelebb is van.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.02.05. 09:53
A hely hangulata nem változott és a szolgáltatás szinvonala sem. Régóta a legjobb csúszásunk (havunk) volt és régóta nem szívtunk ekkorákat a felvonóval. Reggel a személyzet azzal nyitott, hogy a felvonó és a büfé között átverettek a ratrakkal a síléceken. Csak az ügyesebbek lécei úszták meg. De minden böszmeségért kárpótolt bennünket a friss hó, az erdő és végül csodás napot zártunk. Remélem nem az utolsót a szezonban.
Mil
799 élménybeszámolót írt
799
17 éve tag
2007.02.04. 21:15
Végül is Donovaly mellett döntöttünk, mondván az talán szélvédettebb. Ehhez képest a Telemix Nova Hola-t csak 11-kor tudták elindítani.
Azért így is egész jót síeltünk, és a Nova Hola alatt nem is volt sorbanállás.
garduska
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.04. 20:25
köszi sznóbordos az infokat:)
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.04. 19:59
ez annyira nem hangzik jól... de mind1 :(
esetleg 1-2 képet nem tudnál csatolni? Kíváncsi lennék képekben kifejezve milyen a helyzet a pályákon. 75 cm havat írnak, lehetséges ez? (délre (Juh) meg 2 m-t,ami elég hihetetlenül hangzik, mert annyira közel van) Most így nem nagyon csalódhatok, j7végére megyek, és nem sok jóra számítok, de majd meglátjuk :( a másik meg, hogy egyedül leszek, egyedül fogok csúszni, így meg pláne ki vagyok szolgáltatva a bunkóknak :/ Azon kívül reménykedek, h végre szép idő lesz, és a szélviharoknak is vége lesz lassan.
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.04. 19:58
nincs mit.jó sielést
sipcomp
26 élménybeszámolót írt
26
17 éve tag
2007.02.04. 19:52
KÖSZI AZ INFÓT
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.04. 19:45
hello.a zahradky hatüléses a legdurvább, fél órát is álltunk ott, talán ha az összes felvonó menne,meg átsielhető lenne,akkor talán kicsit eloszlana a tömeg.reggel fél kilenctől kb 10-ig nem vészes a sorbanállás,egy két perc, meg délután fél négytől az utolsó fél órában kb. a kettő között viszont tényleg durva volt,pedig hétköznap volt,hétvégén sztem még durvább,akkor nem voltam,hazajöttünk hétvégére,hétfőn mentünk újra.és hihetetlen bunkók az emberek.olyan lökdösődés van,hogy else hittem,a vadonatúj deszkámon jól mutat,ahogy gondolom egy sielő a botját a sorban szépen végighúzta.csak később vettem észre,utána már mindig lecsatoltam,és kézbe vittem inkább...ez bárhol előfordulhat,de szerintem ilyen szintű tolakodás sehol sincs.. más pályákat a környéken nem nagyon ismerek, még rózsahegyen voltunk egyik nap,az se rossz,csak nekem kicsit unalmas volt,chopok nagyon jó lenne,csak a tömeg...
sipcomp
26 élménybeszámolót írt
26
17 éve tag
2007.02.04. 19:29
heló sznóbordos.15.én megyek jasnára a felvonóknál mennyit kell várni? ha nagy a tömeg esetleg a környéken érdemes -e sielni. pl.javorovica. vagy valami más,köszi
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.04. 19:20
hali

Az elmúlt két hetet jasnán töltöttem, több kevesebb sikerrel, az időjárásra gondolok,szinte végig szakadt a hó,ami még annyira nem baj,de vele együtt hatalmas szélvihar is volt, ezáltal a felvonók nem nagyon jártak,két olyan nap volt,mikor sütött a nap,és szélcsend volt,az összes felvonó akkor sem működött. hihetetlen mennyiségű hó van, és legalább ilyen hihetetlen tömeg is. bp-ről liptó szerintem kb 4-5 óra busszal,mi kocsival mentünk, így ez csak tipp. magyar nyelvű síoktatás nemtudom hogy van-e. a biela put-ot a sítérképen középen láthatod, három állomás van,ahonnan fellehet jutni,a baloldali a zahradky nevű, a jobb oldali az otupné, és a középső a biela put, szerintem kezdőkkel legérdemesebb talán,ha zahradky-ból mentek fel a hatszemélyes ülőssel, onnan vezet le egy kék pálya,ami szerintem ideális tanulni,hosszú,és lankás,egy két olyan rész van benne,ami kicsit meredekebb,és szűkebb,de nem vészes, csak mielőtt felmentek a felvonóval,annyit megkell tanulniuk,hogy a sílécen biztosan álljon,kicsit lépkedjen a léccel stb,hogy a felvonóból való kiszállás ne okozzon gondot,a biela put-i kék pályával nekem csak az a gondom,hogy ott azért tányéros felvonó van,ami szerintem nem egyszerű kezdőként.jobb ha előtte csúszik párat,utána tanulja a tányért,de ez csak az én véleményem.Észak és dél össze van kötve elvileg,sajna én nem tapasztalhattam meg,mert még csak a csúcs közelébe sem bírtam jutni az idő miatt,nemtudom azóta már megnyitották-e,mióta hazajöttem(péntek)
ha van még bármi kérdés,írj. üdv
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.