Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.13. 13:17
Fazzoletto! Én úgy emlékszem, hogy csak ugratók voltak, félcső tuti nem volt. Mindenesetre idén, a szezon elején feltérképezzük neked a terepet :).
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2006.10.29. 13:03
Van valakinek tapasztalata a snowparkkal??? milyen elemek vannak és mekkorák? milyen tudásszinteknek?
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2006.10.25. 21:08
Üdv!
Csatolnék néhány felvételt.2006.januári síelésről:
DSCF0998.jpg
DSCF1005.jpg
DSCF0993.jpg
DSCF0991.JPG
DSCF0990.JPG
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2006.10.09. 12:51
Sziasztok!

Nagyon hasonló véleményem van, mint az előttem szólónak!
Mi is a Hotel Bocian-ban voltunk, annyi különbséggel, hogy az én terhes feleségem feljött velünk a hegyre, mert jól el tudta tölteni az idejét ott is.
A pályákról ugyanaz a véleményem nekem is!
Üdv
Kazi
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2006.10.07. 21:56
Sziasztok!
A feleségemmel voltam 2006.01.08-13.-ig Jasnán. Nagy tapasztalatokkal még nem rendelkeztem, mivel első síelős túrámra indultam, de a 6/5 nap meghatározó élménnyé vált számomra. A Hotel Bocian-ban volt félpanziós szállásunk Lipótsentmiklóson. A kaja jó, van szauna is, de a szobánk kissé kóter jellegű volt. A feleségem terhesen ideje nagy részét ott töltötte, és minden délelőtt szólnia kellett, hogy a fűtést kapcsolják vissza. Gyors reggelik után 08.30-ig még felengedtek a Záhradky parkolójába. A hatüléses előtt volt a leghosszabb a sor, de 5-10 percnél többet sosem kellett várakozni. A pályákat napi szinten kezelték, de délutánra már buckásak lettek és sok helyen jeges is volt a pályarendszer. Egyébként 130-170 cm hó borította a pályákat és 1830 m-ről 1100-ig folyamatosan lehet lecsúszni. Összességében nagyon élveztem, ezzel együtt eggyel népesebb lett a símániások tábora.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2006.10.02. 09:10
Sziasztok!

Mi tavaly voltunk a Jasnán úgy, hogy Liptovsky Mikulas-on (azaz Lipótszentmiklóson) volt szállásunk.
Az utat a Car-tour-nál fizettük be, félpanzió a nem túl igényes hotelben. De cél szentesíti az eszközt, ezzel különösebben nem törődtünk. Van szauna, áraik eléggé jók. Szauna van, sörbár van.

Jasnán, ha újra mennénk, akkor pályaszállást keresnék, mivel a síbuszozás (30 éves Karosa buszok 60 kmh-val a szerpentinen dugig tömve síelőkkel) nem volt kellemes élmény, mivel csak a lenti parkolókba engedtek be bennünket reggel 9:30 kor.

Az ottani étterem olcsó és nagyon jó! Ott lehet melegedni is. (Feleségem hat hónapos terhesen sétálgatott, melegedett!)

Szóval a déli oldalra nem mentünk át, de az északi nagyon rendben volt, természetesen a sorban állás kivételével! Az nagyon gázos: negyed óra csúszás, 45 perc sorban állás hétvégén!
Javaslom a hétköznapokat!

Szóval szerintem érdemes kimenni, de ha jól emlékszem, a Lucky apartmanoknál buszt kell használni!

Üdv

Kazi
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.01. 21:05
Szeszi nyitott kapukat döngetsz, ezen az oldalon tudsz foglalni.
Szeszi
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2006.10.01. 17:22
Sziasztok!

Sajnos tavaly néhány "kényes" kolléga miatt nem jotottam el az északi oldalra. Idén nagyon szeretnék Lmenni. Kérdésem, hogy az említett Lucky faházaknak mi a pontos nevük/helyük és hol lehet oda foglani?

Korábbi hozzászólásokhoz:
A pályák buckássága miatt nem aggódom, mert eddig Jasnán mindig kezelt pályát találtunk.
Szerintem mindekinek érdemes egy napot eltölteni Chopok Délen, ott meg lehet tanulni rendesen síelni, főleg a kezeletlen felső részen. Utánna pedig teljesen mindegy, hogy hova téved az illető.
Olyan eddig sosem volt, hogy ne találkoztunk volna egy-egy bunkó Szlovákkal, de a NAGY többség mindig segítőkész és kedves volt velünk.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.09.27. 15:43
790 korona (5700Ft) nem olyan vészes, főleg mivel Chopok-Dél-re is érvényes, összevetve modjuk pl. a Stuhleck 31 Eurós (8400Ft)napijegyével, ha a közelben nagyobb pályáról beszélünk.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.09.27. 14:19
Most olvastam hogy megépült ez az összeköttetés.
Ez örömhír lett volna.
Csak az a helyzet hogy kissé drágállom az új bérletárakat.
Azért nem kéne elfelejteni, hogy aki árérzékeny az mehet a franciákhoz, akinek meg az utazási idő a fontos, megcélozhatja Ausztriát.
Arról nem is beszélve hogy nem hinném hogy Szlovákiában most hirtelen innentől osztrák pályviszonyok kezdenének uralkodni.
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2006.08.14. 20:59
Kösz a segítséget.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.08.14. 09:04
Például az intersi-nél árusítják. De csak egyben 12 fő részére. Megtalálod a honlapjukon meg azt hiszem mint támogató itt is hírdetik magukat.
panyes
80 élménybeszámolót írt
80
18 éve tag
2006.08.13. 15:34
Szevasztok!

Egy kérdésem lenne ismét hozzátok.Zahradky faházakra nem tudjátok hol lehet érdeklődni,foglalást tenni?A csatolt képen lévőre gondolok.
Válaszotokat előre is köszi.
camera.jpeg
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2006.03.28. 23:43
Egy hete melepően hatalmas hótömeget takarítottak a felvonósók a Kosodrevina környékén. A székes felvonó kijáratánál soha nem látott hófal állt. Azt hallottam lavina borított be mindent. Tud valaki többet róla?
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2006.03.28. 23:40
Milyen név ez, hogy pingvin board? Méhecske illőbb lenne! Megyünk még idén csúszni?
pingvin board
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.19. 21:20
Sziasztok!
Most jöttem meg Vratnáról, és a Chopokról. Vratnán komoly az új kabinos felvonó, de kevés a hó. A fenti szakszon az erdőben még találtunk jó szűzhavas területeket, de már minden össze van járva. Az alsó szakaszok jegesek. Nem érdemes kimenni, csak, ha esik 25-30 cm friss hó. Enyhe olvadás volt szombaton, de nem sütött a nap.
Ma a Chopok déli oldalán délután sütött a nap, megolvasztotta erősen a felső részeket. Azok jegesre fagynak holnapra, az erdőben viszont helyenként gyönyörű porhavat találtam. A régi deres felvonó alsó házától be az erdőbe, ez volt ma a tuti útvonal. Egy túra a szembe lévő (aszthiszem Grappe nevű) csúcsra lehet nagyon ígéretes, mert oda nem süt be a nap, és szépen begyűjtötte a havat.
Jó csúszást nektek! Sziasztok!
csp
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.03.16. 09:30
Sziasztok,

Tegnapi élmények Chopok délről:

10h30-kor még sikerült a felső parkolóban megállni. A felső pár km-en téli útviszonyok: hóbordás , betaposott hó, kaviccsal felszórva, lánc nélkül is simán fel lehetett menni. A négyüléses melletti pálya meredek szakasza köves volt, a két szélén volt síelhető, de igy is sikerült pár karcolást összeszedni a lécen. A négyüléses alatti, a völgybe levezető pálya jó minőségű, buckamentes volt. A Felső hoteltől a tányéros felvonót dél körül indították el. Az előző napi havazás és szél miatt a hó teljesen befedte a felvonó alsó részét. Helyenként két méternél is mélyebb, egy ember szélességű nyílást vájtak a hóba, így ezen keresztül lehetett megközelíteni a felvonót. A felső szakasz ködös volt, kb 1-2 előttem lévő tányért lehetett látni, később javultak a látási viszonyok (gyengén havazott). Innen átcsúsztunk 3-as pályára ahol a felvonó felvisz 2000m-re. A pálya tökéletes volt. Tömör, kemény hó pár centi friss hóval a tetején , bucka és jégmentes. A völgybe levezető pálya is jó minőségű volt, nem volt jeges. 15h30-kor mikor elindultunk vissza -3C volt a hőmérséklet a parkolóban, 2000m-en érezhetően hidegebb volt. Várakozás a felvonóknál nem volt.
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2006.02.27. 08:39
Üdv

egyet kell értenem az előttem szóló kazi79-el né 1 hónapon belül most 2 szer voltam jasnan(tegnap jöttem meg) és ismét nem kellett csalódnom mert valójában tényleg sokan vannak de azt a negatív hozzáállást, mint amit néhányan leírtok(hogy a magyarokat "lesajnálják" stb) azt nem tapasztaltam, sőt nagyon is szívesen fogadtak bennünket.
A pályákkal kapcsolatban pedig tényleg egy kicsit buckás a kék pálya teteje(ahol elválik a pirostól) , de aki egy kicsit élelmesebb az láthatta hogy azt ki lehet kerülni(ha egy kicsit tovább megy a piroson és rögtön jobbra) és ott a kezdők sem akadnak el.
Amugy én is snowboardozok és nekem tökéletesek a jasnai pályák ugyhogy ha az idei szezonban nem de jövőre tuti oda megyek :-))

Üdv mindenkinek
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2006.02.26. 19:52
Sziasztok!

Én is meglepődtem kicsit a leírt negatív tapasztalatokon!
Én összesen 6 napot síeltem eddig Csehországban különféle pályákon, de megállapthító, hogy a legkönnyebben a ratrakotl pályán ment.
A jasnán 3 napot töltöttünk el, ahol jobbára a Zahradky hosszú kék pályáját használtuk. A teteje valóban buckás colt (a piros résznél), de onnan lefelé semmi gond nem volt.
Szerintem még ily csekély sítudással sem okoz gondot a kezeletlenség. Kicsit meg kell szokni!
Persze Ausztriában még nem síeltem, de jó pályán már igen.

Szóval akárki akármit mond, nekünk pozitív élmény volt!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.