Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
E.Kinga
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.10.18. 16:25
Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok a sízés terén, tavaly volt először a lábamon síléc. De nagyon megtetszett. Szeretnénk a barátommal elmenni Szilveszterkor Szlovákiába Észak-Chopok környékére síelni. M. Ádám és Koleszár Zoltán hozzászólásait olvastam, hogy tudnak egy magyar bácsit, akinél esetleg lehet érdeklődni szállás után Pavcina Lehota faluban. Szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a falutól milyen messze található sípálya? Rákerestem a falura Interneten, de nem találtam sok használható infót. Tudnátok nekem ebben segíteni? A kérdésem az lenne, hogy Pavcina Lehotából gyalog el lehet-e jutni sípáylára, és ez a pálya milyen?
Segítségeteket előre is köszönöm!!
Kinga
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2005.06.16. 16:51
Sziasztok!

Én idén februárban voltam a Jasna-n, és nagyon megtetszett! A kérdésem az lenne, hogy december első hetében lehet-e már ott síelni és szokott-e működni minden felvonó! Sielt már ott valaki december elején?
Köszi a válaszokat!
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.04.19. 12:48
Mi is itt zártuk a szezont, április 17-én a Jasnán síeltünk. Kicsit kásás volt a hó, de a legtöbb felvonó üzemelt még. Képes beszámolónk itt olvasható: https://sielok.hu/Jasna-aprilis.htm
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.04.04. 17:41
Chopoh-déli Síbarátaimnak! Az elmúlt hétvégét, ápr.1-2-3-án /pé.szo.vas./ itt töltöttűk... Amolyan idényzáró "kisízést" tartottunk... A hó vastagsága még mindig jónak bizonyult, sőt szerintem még legalább két három hétig még sielhető lesz a felső rész... Most még a krupovai pálya is használható volt, de sajnos mivel nem tartják rendszeresen karban ezért a pálya felső harmadában egyre több helyen jelent meg a fű... Szombaton egy idényzáró versenyre még megcsinálták /ratrakolták/, de vasárnap reggelre már nem készítették elő.../???/ délelőtt 11-ig kicsit kemény /nem jeges, inkább firnes/ utána puhább volt a hó, de még nem latyakos... Szerintem megfelelő karbatartással még két hetet kibírna... Kérdés az, hányan síelnének rajta hétköznap??? Válasz: kevesen.../sajnos/ Még nem igazán a piac, kereslet-kínálat diktál... vannak még régi beidegződések... Másik példa... délután fél 6-ig biztonságosan lehetne síelni ebben az időszakban, és ennek ellenére 4-kor bezárnak a felvonók, sőt fél 4-kor... nevetséges kifogás, hogy a dolgozókért jön a munkásbusz... "Szosta" ez még a javából... A kosadrevinai szálló alatti kis pályán még legalább 1 m hó van, de, ha nem kezelik ezt sem, akkor másfél hét és vége... A fenti részeken legalább másfél méter még a hó, ami alkalmas lenne még kezeletlenül is legalább két három hétig síelésre... Pontos információim nincsenek, de ahogy láttam, nem vagyok biztos abban, hogy a felvonókat járatni fogják az elkövetkező hetekben...ill. hétvégéken... Szlovákiában mikor fognak rájönni arra, hogy a pályák karbatartásával jelentősen meghosszabítható az idény... Tudom nagy kár érte őket ezzel a szélviharral... /itt is jelentős károkat okozott, főleg, ha Certovica felé vezető út mellett/
Szóval visszatérve a hétvégére, csodaszép időben, jó hóban, múlattuk az időt... A fenti részeken a szokásos középső "pályákon" eléggé huplis volt a terep, de oldalra kisíelve csodálatos, szinte szűzhavas területeken lehetett nagyon jó tempóban haladni... Aki ismeri a terepet, annak írom, hogy a legjobb rész, ha szemben állok a csúccsal... attól jobb kézre esve, úgy a kövek alatt elhaladva vízszintesen vagy egy-másfél km-t, és onnan lefelé és majd vissza a szálló fölé... Ezt megtettűk vagy 8-10 alkalommal naponta, nem kissebítve a deresi oldalt sem, ahol szintén többször is megfordultunk... Sajnos szintén nem kezelték a "nagy deresi" felvonó /ami sajnos évek óta nem jár, pedig ahová a sziklák közé felmegy, az nem semmi kilátás...és jó kiinduló hely egy jó hosszú lesikláshoz... / aljától az erdei pályát ami lemegy Krupovára, így ott is több helyen kilátszott a fű, és csak a pályák szélén feltorlódott vastag, de szűk /néhol max. 2m széles/ részeken lehetett elsősorban csak gyakorlott sízőknek leereszkedni...
Mindezek a hiányosságok ellenére, még mindig a legjobb síterep Szlovákiában a Chopok-dél... Nagyon szeretem a vadságát, nehézségeit...Különleges, változatos lehetőséget biztosít, mivel nincs "kijelölt" pálya, így soha ugyanabba a nyomban nem megyek kétszer...
Akik még nem fejezték be az idényt, nagyon jó és balasetmentes sízést kívánok! Szeretettel: Janóbátyó Orosházáról...
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2005.03.26. 21:56
Április első hétvégéjén, ha lesz még pálya, megcélozzuk Chopok déli lejtőit. Két ember jöhet velünk, kocsi, olcsó és kitűnő szállás van.
gabor.csorba@tmp.com
coell
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.03.21. 14:43
Szombaton jöttünk meg Chopok északról, vegyes érzelmekkel. A hét vége felé a felmelegedés - +12 fok is volt - kicsit kásássá tette a pályákat délutánra, de reggel remekül leratrakolt pályákon lehetett siklani... már amikor! Ugyanis többször előfordult, hogy a nagy szélre hivatkozva az összes ülőliftet (3) megállították az üzemeltetők. Ilyenkor aztán volt, amikor 55 perces(!) sorbanállás volt a 6-os franciánál. (Volt is nagy zúgolódás még a helyiek részéről is!) Főleg március 14-én volt botrányos a helyezet várakozásügyileg...
Tehát összegezve: ha nincs nagy szél, akkor az összes pályán lehet sielni. A pályák délutánra kásásak, lesieltek, de délelőtt remekek. A pisztrángról, a borovicskáról és a várene vinóról nem is beszélve!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.03.20. 14:00
Ha volt valalki a hetvegen irna a hoviszonyokrol? Del es eszak is erdekel, foleg szemelyes tapasztalat. Szerintetek lehet ott sizni jovo hetvegen?
petas
5 élménybeszámolót írt
5
19 éve tag
2005.02.21. 14:39
Hali Chopok-osok!

Ha valakit érdekelnek a szlovák viszonyokhoz mért friss adatok akkor ellátogathat a 3w.jasna.sk weboldalra.

Tsá: petas
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.02.14. 09:39
Sziasztok! Hetvegen volt szerencsenk sielni Chopok eszakon es delen is. Tartanek egy kis beszamolot kedvcsinalonak. Pentek kora delutan (3 ora) indultunk Pestrol, bar az utak szarok voltak idoben erkeztumk egy esti sizeshez Vysna Bocara. 0 sorbanallas, elfogadhato vilagitas, nehol jeges hotombos palya fogadott minket. (170 korona volt 1 orara) En elveztem. :-)
A szallas Jarabatan volt, eleg hangulatos fahazban. - https://www.jarabata.szm.sk - Inkabb olyanoknak ajanlom, akit nem zavar, hogy alatta mulatoznak hajnalig, esetleg szivesen reszt vesz benne. Az ar szerintem korrekt 300SK/fo/ej korul volt 4 fos szobaban.
Szombaton Chopok eszakra mentunk, delelott jart az osszes felvono, delutanra lezartak a fenti reszeket az eros szel/ kod / havazas miatt, igy az ulosliftek kozul csak a 6-os maradt. Ami nagyon tetszett itt a valtozatossag, a fonti reszekre (6-os lift utan a 2-es aztan lefele a csucstol) a vadsag, sziklakerulgetes volt a jellemzo. Az also palyakat szepen rendberaktak, jopar mellet ott van a hoagyurendszer. Koztuk pedig szuk erdei osvenyen is lehet kozlekedni. Sajnos eleg sokan voltak, de nem volt elviselhetetlen a sorallas. Este elmentunk egy termal aquaparkba, Aquapark Tatralandia - Liptovský Mikulás-ra. A 3 oras jegy felnotteknek kb. 400 korona volt. Vanna csuzdak, termalvizas elmenymedencek(38C). A szauna es egyeb wellnes szolgaltatasok extra koltseget jelentenek. Este 10-ig nyitva van. Erdemes kiprobalni, Chopok eszaktol max. 10-15km.
Vasarnapra Chopok del maradt, ejszaka esett kb 30cm ho, igy a fenti reszeken terdig ero hoban lehetett sielni (Mivel ilyen korulmenyekkel eddig nem talalkoztam, ez nekem az elejen eses-kelest jelentett, de nap vegere mar egeszen belejottem.). Az also palyakon jart egy ratrak, de a "vadsag" az egesz terultere jellemzo. Sorok nem voltak sehol. Lattunk kezdoket is, de Jano batyoval abban egyeterte, hogy ide azok a sielok menjenek, akik szeretik a kihivasokat, a havas kezeletlen palyakat, az oriasi buckakat ...
b_janos_hu
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2005.02.10. 13:28
> Itt csak gyakorlott sielők tudnak csak lejönni...

Azert az nem olyan veszes! En teljesen kezdokent voltam ott, megis lejottem. Igaz 3-4 fordulas nem sikerult, de felcsatolas utan mentem tovabb. Kulon poen volt, hogy kerulgetni kellett nehany kis fenyot is. Elvezetes volt.
Most Donovaly tetejen volt ennel durvabb hegyoldal. Igaz ez nem kijelolt palya volt. (a felso kopar csucsrol lefele pont a kijelolt palya es a felvono kozott)
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
2005.02.08. 09:28
A Chopok-dél azoknak a sízőknek ajánlott akik szeretik a kihívást, szeretik a mélyhósízést és a buckázást... Igazából, csak nagyon jól sielőknek ajánlott, igazi freeride terep...Imádom! A világ egyik legjobb siratófala a kosodrevinai szállótól lefelé Srdiecko közvetlen közelében... Itt csak gyakorlott sielők tudnak csak lejönni... Kezdő vagy kevésbé gyakorlott sielők csak az űlőszékes felvonóval ill. "levonóval" tudnak itt közlekedni... ill. elég nagy kerülővel Krupova felöl tudnak csak lejönni a parkolóhoz... Ez egy kezdőnek szinte lehetetlen, gyakorlott sízőknek ajánlott... Mindenkit üdvözlök Janóbátyó Orosházáról...
b_janos_hu
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2005.01.31. 10:13
Voltunk. Szuper volt. Képes beszámoló itt: http://bjl.try.hu/friends/05jasna/index.html
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2005.01.27. 18:33
Kedvezményes Chopok napijegy vásárlási lehetőség itt (3700 Ft / nap felnőtt) hétvégére is:
http://www.utazas.info/sicentrum/html/index.php?content=palya&palyaid=10&partner=30
ecoren
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.27. 15:41
ya, voltam jasnán, tényleg van, de csak hétköznap, 30% kedv.
gyöngyi1
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.01.26. 12:18
Sziasztok!
Teljesen mezei levelezős diák volt. Jasnán nerm tudom, hogy elfogadják e, mert csak Tale-n vettünk bérletet, de ott is elfogadták. 10% kedvezményt adtak. Ha 18 év alatti vagy, még plusz kedvezmény jár.
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.01.26. 10:29
És ez a diákigazolványos cucc csak a jegyre vonatkozik? Bérletre nem?
harmi
13 élménybeszámolót írt
13
19 éve tag
2005.01.26. 08:46
Gyöngyi!
Ez sima diákigazolvány volt?
gyöngyi1
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2005.01.25. 09:20
Sziasztok!
Szombaton jöttünk haza Szlovákiából. Jasna-n minden további nélkül elfogadták a diák igazolványt (levelezős). Felírják a számát, gondolom, hogy egy nap ne lehessen még egyszer olcsóbb jegyet vásárolni vele. A pályák múlt héten hétfőn elég jegesek voltak, de csütörtök, péntek igazi áttörést hozott hó tekintetében. Le is zárták az utakat.
ecoren
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2005.01.24. 21:23
Jasnán 30% kedvezmény van hétköznap (hétvégén és ünnepekkor nem!) az EURO26 és ISIC kártyákra, min. 1 napra, így az 1napos 490SKK. Most jöttem haza, nagyon jók a pályák, 1-1 jeges folt van, de nem vészes...
Szeszi
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.01.20. 21:03
Délen tutira, szerintem Északon is, bár ott konkrétan nem láttam kiírva.
Délen ha 2 napra veszel diákot, akkor 500 koronát fizetsz (ennyi a felnőtt napijegy).
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.