Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Csabiagi
5 élménybeszámolót írt
5
8 éve tag
2023.12.05. 22:47
Sziasztok!
Kérdezni szeretném, hogy tudja-e valaki, hogy a Gopass kártyán lévő creditet fel lehet-e használni síbérlet vásárlásra?
Úgy emlékszem, hogy régebben lehetett, de most a Gopass csak étkezéseket emleget, hogy csak arra lehet felhasználni, ha bekapcsolom az offline fizetést. Viszont ha ez így van, akkor az is kérdés, hogy hol? Hüttékben vagy éttermekben? Ha valaki tudja a választ, kérem segítsen! Előre is köszi!
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2023.12.05. 18:54
Sziasztok!

Ki melyik hüttét szereti és miért?

Egyik személyes kedvenc volt a Luková hütte, amíg nyitva volt, ha jól tudom tavaly Von Roll néven újra nyitott, de mèg nem jártam ott azóta.
Rotundán lévő éttermet tiszta időben a panoráma miatt legalább egy tea/kávé erejéig be szoktuk iktatni.

Üdv,
Szecsi
matyofoldi
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2023.12.03. 19:37
Ma dec. 03.  Jasnán voltunk, a déli oldalra érkeztünk meg! A felvonót időnként megállították az erős mondhatni viharos szél miatt!
A pálya jeges a havat mind elfujta az erő szél róla, így legalábbis nekem nem volt igazán élvezhető a síelés! szerencsére később elindították a középső felvonót így át tudtunk menni az északi oldalra, ahol igazi meglepetésként tapasztaltuk a szélcsendes időjárást!
A következő napokra mindenképpen az északi oldalt javaslom síelésre! Hazafelé jövet már csak elvétve láttunk embereket a pályán!
Jó síelést!
Csaba Pocsai
14 élménybeszámolót írt
14
7 éve tag
2023.11.18. 08:21
A 22-23 szezon december (3 nap), január (5 nap), a 21-22 szezonban összesen 10-12 nap. De mint mondtam csak hétköznap megyünk, rendszerint felvonó indításra ott vagyunk és délután 2-3 körül jövünk le a pályáról. Eplényben, Mátraszentistvánon volt, hogy 20 perceket sorakoztam 1-2 perc siklásért. Chopokon nem volt rossz tapasztalatom, ha időnként össze is gyűlt a sor, nem volt annyira zavaró, hogy emiatt másik pályát válasszak.
Előzmény: (D.Dani 219138)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2023.11.13. 08:24
Szia!
A vége mikori tapasztalat? Mert tavaly én kicsit mást láttam. Északon 10+ perceket is álltunk a hatüléseseknél, amikor úgy döntöttünk, hogy átmegyünk délre. Ott kb 1 percet álltunk a kabinosnál, a pályák egyébként nagyon szépen voltak ott is kezelve, bár tény, hogy a nap nagyon gyilkolja még hidegben is
Csaba Pocsai
14 élménybeszámolót írt
14
7 éve tag
2023.11.12. 13:07
Szia!

Mielőtt átmész a tőloldalra érdemes ránézni az időjárás előrejelzésre, mekkora szél várható. Illetve ahogy írták. Ha délről északra kalandozol át, akkor kisebb az esély az ottragadásra. Ha pedig már északon vagy, akkor észre fogod venni, hogy a szél miatt baj lehet, mert nagyon erős szél kell a leállításhoz. Tehát időjárás előrejelzés, ha csúcson 40-50 km/h szelet jósolnak akkor maradj, ha átmentél és kezd eldurvulni a szél, akkor vissza.

Ha először mész Chopokra, érdemes tudni, hogy a ratrakolt, kezelt pályák az északi oldalon vannak, a déli oldal puhára van hagyva, valamint az északi oldalon lényegesen több a lift, ezért kevesebb idő telik várakozással.
Mi mindig hétköznap megyünk Chopok északra, így csúcsszezonban is csak elvétve kell 2 percnél hosszabbat várni a felvonónál. A magyarok gyakoriságával kapcsolatban azért nekem más a tapasztalatom. Legalábbis északon ha megnézem a parkolót, akkor nincs túl sok magyar gépkocsi.

Érezd jól magad!

Csaba
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2023.10.11. 19:58
Ha nagy a szél akkor leállítják a felvonókat. Chopokon ez eléggé benne van a pakliban. Az É-i oldalon még erősebb szélben is járhat a kabinos, mivel funitel típusú (két drótkötéllel mozgatják, így jobban bírja a szelet), a délin viszont a sima 1 köteles megoldású a kabinos. Ha nagy a szél a csúcs környékén akkor simán előfordulhat, hogy a déli oldalon leállítják a kabinost, de az északin még jár.
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2023.10.09. 18:06
Szia Robi!

A kabinos felvonók gyakorlatilag egész évben működnek:)

Ezek az új felvonók már az erős szeleket is jól bírják, úgyhogy nem kell túlzottan aggódni.

Válasz egy pozitív hozzáállású embertől. Fiatalabb koromban egyébként már kétszer is át kellett gyalogolnom teljes menetfelszereléssel:)
Steigirobi
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
2023.10.08. 17:27
Sziasztok!

Szeretnék feltenni (egy balga :) )kérdést, bár olvasva a korábbi bejegyzéseket, kicsi az esélye a pozitív válasznak.

Ha úgy alakul a hóhelyzet, hogy csak az északi olalon lehetne síelni, el szokták a déli oldalon indítani a felvonókat, hogy akinek ott van szállása, át tudjon menni egyszerűen az északi oldalra?
Vagy esélytelen és lehet körbe autózni?

Előre is köszönöm.
Üdv:
Steigirobi
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.04.23. 16:31
Mai pálya (ápr.23.): 0 fok. Majdnem optimális körülmények.
Elég jó reggel. Vadulás.
(A B8 alján -is - megint elszabadult a láncfűrész. Kell a hely a gusztustalan, vasbeton bunkereknek, barakkoknak. Siralmas. Egyetlen fát sem kímélnek még a szabad helyeken sem. Ez a hely 30 éve őserdő volt.
Most nagyrészt tarvágás. Ennyit a tavaszi zárlat témájához és a mormoták álmához. A felvonóval (vagy gyalog, kinek hogy tetszik) felmenni v. lenézni a hegyről, fáj. Határtalan pénzsóvárgás, gátlástalan nagyravágyás - mindenhol, mindenkor, a piramisoktól a Liget lázálomban született, világhíres, füvesített tetejű, zöldnek kinevezett monstrumaiig - a Balatonról, Mátráról nem beszélve. Pedig a Kisvakondon szocializálódtak.)
IMG-3999.JPG
IMG-4002.JPG
IMG-4001.JPG
IMG-3994.JPG
IMG-3996.JPG
IMG-3997.JPG
IMG-3998.JPG
IMG-3991.JPG
IMG-4003.JPG
IMG-3993.JPG
IMG-4005.JPG
IMG-4004.JPG
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.04.22. 13:30
Mai pálya (ápr. 22.): reggel -1 fok. Elég hó még talán jövő hétre is. Jó idő.
A felső ingyenes parkoló 7 után meg is telt.
Nyitás előtt tolongó nyuggerek. (A léceket letámasztják az üvegajtó előtti korlátnál. Aki később jön az szélére teszi az ott lévőket és előreteszi a magáét. Télen a B8 alján a havon ugyanezt csinálták.)
Nyitva a felső rész B7 Rovna Hola és az A1 alatt.
A pálya reggel jó. A 11a meglehetősen hullámos, a kanyarokban, lassítani kell. Később már mindegy mert laza.
10 órától sűrűsödik a közönség.
A jó sízők is itthon maradtak.. Nem szoktak ennyien lenni.
Ha kinyitnák még a Lomnici nyerget, inkább odamennék jövő héten.
(Szombatra ugyan esőt írnak, de vasárnap és hétfő délelőtt jó idő.)
De a lényeg: aki itt volt, nem jött hiába!
IMG-3978.JPG
IMG-3970.JPG
IMG-3973.JPG
IMG-3972.JPG
IMG-3971.JPG
IMG-3974.JPG
IMG-3975.JPG
IMG-3976.JPG
IMG-3977.JPG
IMG-3980.JPG
IMG-3984.JPG
IMG-3979.JPG
IMG-3985.JPG
IMG-3986.JPG
IMG-3987.JPG
IMG-3988.JPG
IMG-3989.JPG
HJH
73 élménybeszámolót írt
73
1 éve tag
2023.04.16. 08:22
A mai napot (4.16.) nagy kár volt lekésni/lekésnem, de későn derült ki, hogy jó idő lesz. (A 7-es még megy és a jövő hétvégén még jobb idő lesz. - Jegyet 23.-ig lehet venni.)
A1-6, B1, B4, B8
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2023.03.23. 21:00
Ma (03.23.) voltunk egy szezonzáró egynaposon. Reggel 9.00-kor Krupován 8 fok és kb. 50 autó. Időjárás felhős-napos, a csúcs felé inkább csak felhős, 0 fok és széllökések, de most nem volt annyira rossz a láthatóság. Pálya már az első körben is elég puha, olyan igazi tavaszias, aztán körről-körre egyre buckásabb mindkét oldalon, a viszonylag kevés ember ellenére. Alpin snowboarddal történő carvingra kevéssé ideális, de ilyen is van, kerestük (és megtaláltuk) benne a jóérzést okozó elemeket. Ebédidő magasságában kitisztult az idő és kisütött a nap. 14.00 órára elfáradtunk, utolsó csúszás a csúcsról vissza a parkolóba, bevállaltuk pályán kívül a felső részen, az meglepően jó volt (megpuhult felső réteg, mintha vajon csúszna az ember).
Szezonzárónak megtette, de tanulságul levontuk, hogy jövőre március második felében puha cuccal jövünk, és napsütés ill. megpuhuló hó esetén csak a freeride, amire Jasna Bp. 500 km-es körzetében szerintem messze a legjobb "játszótér", amit talán a képek is visszaadnak.
IMG-3781.jpg
IMG-3786.jpg
oleemodx
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2023.03.19. 12:47
Kiegeszites meg a 03.14-i helyzetre:

En kertem refundot az aznapi sijegyre (1 napos sijegyunk volt), tegnap jott valasz, hogy adnak egy vouchert amit fel lehet hasznalni a kovetkezo szezonban is (23/24).

Szoval akinek 1 napos sijegye volt, erdemes email-t irni.

Egyebkent hozzateszem, hogy aznap katasztrofalis volt a deli oldal, ahogy az elottem szolok emlitettek. Az se normalis oktato, aki ilyen korulmenyek kozott latszolag total kezdo embereket felvitt a piros palyakra, tobb ember seggen jott le, minden masodik csuszasomon sileceket gyujtottem ossze :))) a 3 meter szeles kiindulo pontrol meg ne is beszeljunk mindezt, ugy hogy tobb szaz ember sielt aznap a deli oldalon.

Azert ez nonsense 55 euroert + 10 eur parkolo, koszonom akkor ulok masfel oraval tobbet az autoban es elmegyek Ausztriaba.
RepeiK
7 élménybeszámolót írt
7
4 éve tag
2023.03.16. 16:45
Sziasztok. Semmi nem változott ❗️15.én délre mentünk, katasztrófa❗️❗️Át mentünk északra,tökéletes ❗️❗️Erre mi történik lezárták dél tetejét❗️❗️❗️Hogy jussunk vissza az autóhoz❓️Sajnos senki nem segít a helyiek közül ❗️❗️Köszi ❗️Végülis "ingyen síelünk"
hangyalany
106 élménybeszámolót írt
106
13 éve tag
2023.03.14. 22:37
Kiegészítésként még annyit, hogy vasárnap reggel még át lehetett jutni a déli oldalról az északira, de aztán leállították a lifteket, így 70 km taxizással jutottunk vissza a délen leparkolt kocsinkhoz. Napközben többször bemondták, hogy le fognak állni a liftek - szlovákul és angolul. Volt, aki hallotta (és értette), de sokan nem voltunk ilyen szerencsések. De felháborítónak tartom, hogy egy olyan síterepen, ahol a síelők ekkora százaléka magyar, egyáltalán nincs semmilyen tájékoztatás magyarul. Még az 5 nyelven ,,beszélő" bérletárusító automatákon sincs lehetőség a magyar nyelv kiválasztására. De legalább az információs irodában tudtam velük angolul kommunikálni, és segítettek taxit keríteni, ráadásul összehoztak egy másik pórul járt párossal, így feleződött a taxiköltség.
A mai napon a déli oldalon nagyon kevesen voltunk. Valószínűleg költséghatékonysági okokból kizárólag a C4-es tárcsa és az A5-ös kabinos ment. Mivel a B6-os ülőst nem indították el, a kék 34-es panoráma alja pedig élvezhetetlenül jeges, néhol köves és sok helyütt már barna foltos volt, jószerivel csak úgy lehetett lejutni a lifthez, ha a piros 31 a-n vagy a piros 36-oson fejeztük be a csúszást. Több sísulis csoport is volt ma a pályán: az említett piros szakaszokon a kezdők kb. az életükért küzdöttek. Ráadásul a kabinos tetején kb. 15 négyzetméter van a felcsatolásra és elindulásra. Élmény volt, ha az ember egy sísulis csapattal együtt ért föl...
Nálam Chopok nagy szerelem, de az idén kicsit csalódtam. Bár a holnapi napban még reménykedünk...
Előzmény: (Kis Kovi 218557)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.03.14. 20:03
Köszönöm a részletes választ, ma reggel már elengedtem a dolgot, nagy az esély ugyanerre a forgatókönyvre holnap is. Annyi időt és pénzt nem kockáztatok most meg kidobni az ablakon. Sajnos a hét többi része nem opció, talán még áprilisban összejön valahol egy csúszás.
Előzmény: (Kis Kovi 218557)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2023.03.14. 13:58
Tegnap alig volt üzemben lift az északi oldalon, ma pedig szinte - déli oldal kivételével - leállt a rendszer a "szélhelyzet" miatt.
Holnap, 03.15-én még mindig elég erős szél és csapadék is várható, viszont utána csütörtök-péntek-szombat parádésnak ígérkezik.
Azok jártak most jól, akik szerdán érkeznek és hétvégéig ott lesznek.

Kárpótlásként tegnap annyit lehetett elérni, hogy aki jegyet vett reggel, annak adtak egy 25 EUR-s kupont (pénztáraknál való sorban állás után), amit a szezon végéig lehet felhasználni bérlet vásárlásnál. Mivel 56 - 65 EUR (ki hogy vette - Go Pass, online fizetés, stb.) volt a napi jegy, így túl nagy kompenzációnak nem mondanám, főleg, hogy sok ember ezzel a lehetőséggel már nem is tud élni a szezon végéig.

Tegnap az északi oldalon három-négy használható lift volt pár pályával. Reggel kb. 10 óráig működött a liftek többsége, utána folyamatosan állították le és nem volt átjárás a "völgyállomások" (Lucky - Zahradky - Biela Put) között.

Nem volt túl korrekt a helyzet, mert szerintem már tudták, hogy ez lesz, mégis "hagyták", hogy sok ember aznapra megvegye a jegyet.

Mivel nem volt átjárás a völgyállomások között, így később beállítottak pár mikrobuszt, de az nem túl sokat javított a helyzeten, ezért sokan gyalog vágtak neki a műúton vagy egy-egy átkötő pályán annak a helyszínnek, ahol még lehetett síelni vagy esetleg parkoltak.
Délelőtt, amíg folyamatában le nem állt a rendszer nagy része, félórás sorok alakultak ki a még működő lifteknél.

A Bergfex elég jól mutatja előre a viszonyokat. A Bergfexen tegnapra főként 8-as szelet jeleztek az üzemidőszakra és úgy látszik, hogy ez már ilyen (tömeges lift leállításokat) helyzetet von maga után. Mára is 7-8-as szelet jeleztek és még kevesebb lift megy.
Az üzemeltető honlapja ilyen szempontból nagyon korlátozott információt ad és a hőmérséklet esetében is szerintem túl optimista képet vetett fel például tegnapra.

Úgy gondolom, ha tudsz szabadságot kivenni, akkor ezen a héten csütörtökön, pénteken érdemes menned, de szombat is még jónak ígérkezik, csak nagyobb lehet a tömeg.
Előzmény: (- Marky - 218545)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2023.03.13. 18:46
Hey, köszi a választ. Igen, hétköznap tervezünk menni de csak a rákövetkezö héten, 22-én vagy 23-án. Jasná is lesz amúgy, Lukovánál szoktunk becsúszni a térképet nézve jobbra felé a katlanba és Otupnénél kiugratni az erdöböl. Narancsszinü vonallal bejelöltem. Lehet feljebb, Konsky Grun-nál is becsúszni, ha nincs lavinaveszély.
Előzmény: (esslegg 218504)
IMG-20230313-184222.jpg
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.03.13. 09:15
Sziasztok

szerdán mennénk 1 naposra, a kérdés, hogy ilyen szél előrejelzés alapján mire kell számítani? Tudom, hogy Chopok gyakran ilyen, de nem szeretnénk a semmiért elindulni...

https://hu.bergfex.com/chopok-jasna/wetter/berg/

Délről ilyen szél esetén át lehet menni északra?

köszi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.