Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Spyder

ÜZENETEK (151)Időben csökkenő Időben csökkenő
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2010.12.28. 18:39
Sziasztok!
"Döbbenten" olvastam a leírt tapasztalokat, mindig elgondolkodok egy-egy síkatalógusnál, hogy ki lehet az, aki több százezer Ft-ot képes kiadni a síruhákra.

Néhány éve egy noname (elég ronda Think Pink feliratú) overállban síeltem először, amit még egyik nálunk lévő gyárban készítettek az olasz piacra. Kemény 6.000 Ft volt darabja. Kb. egy pólóban és az overallban lehetett síelni -8-10 fokig. Sógorom a mai napig ezt használja.
Kicsit kényelmetlen volt a WC használat és egyéb ügyek az overállban, ezért két szezon után beruháztam egy Sherpa nadrágba és kabátba (a kettő együtt volt 60-70 ezer Ft)
2 éve a Präbichlben töltött utolsó napunkon kb. 4 órát síeltünk esőben, belül száraz volt a szerelésem, mikor vetkőztem, pedig addigra már mosva is volt.

Mosás: a hervisben kapható mosószerrel kb. 2 évente max 30 fokon max 30 percig.

Egyébként hallottam én is arról, hogy a déli országokból szereztek be Spyder szereléseket (15-20 eFt/ darab), többen is vettek belőle, de nem hallottam panaszt tőlük.

Üdv
Kazi
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.12.21. 07:16
Nálunk nem árulják.
Előzmény: (David_P 98439)
Sarolta
7 élménybeszámolót írt
7
13 éve tag
2010.12.17. 22:29
Nekem fehér göncöm van. 20.000 es. Nem lehetne mosni? Pedig már sokszor megtettem. Igaz noname...
hullajó
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.12.17. 11:34
Sziasztok! Nagyon köszönöm a segítségeteket! Tanulságos volt.
"Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak."
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.16. 14:42
A nem mosunk dologgal nagyon egyet kell hogy értsek!
Van nekem egy jó öreg Tresspass kabátom, lassan már 10 éves. Semmi baja nem volt, piszok jól működött viszont már nagyon mocskos lett. Beadtuk spéci mosodába, ahol esküdöztek rá, hogy megmarad a vízállóság. Na azóta olyan mint a szivacs. :) Inkább lesikálom azóta a többi cuccomról egy kis szivaccsal a koszt, de nem mosom ki.

Sörapu esetéhez pedig: Ennyi pénzért én már réges régen az orruk alá toltam volna, hogy most azonnal csere. Kevesebb pénzért is borogattam már asztalt! :)
Előzmény: (deckard 98460)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.16. 14:05
Kérjük meg, hogy vonják össze!
Előzmény: (maci-laci 98472)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.12.16. 11:22
Egy igen komoly tanulság van a dologban (ami azért eléggé köztudott): impregnált és/vagy páraáteresztő ruhát NEM MOSUNK amíg nem okvetlenül muszáj... hardcore felhasználók (magashegyi hegymászók) se sűrűn mossák úgyhogy sötét színek és a koszolódás kerülése előnyben... amúgy igazad van. A K2 meg fizessen, már csak azért is mert erről az elég alapvető, bár nem gyakran reklámozott információról (ti. hogy lehet mosni, csak nem érdemes) barátilag nem tájékoztatott. Most legalább ők is megtanulták. Abba bele se merek gondolni, hogy esetleg ők is a szabadkai piacról szerezték a ruhát okosba'...
A Spyder amúgy tényleg túlárazott (mondjuk a Columbia még durvább, főleg ár/teljesítmény arányt tekintve), de minden divatcikk ilyen.

üdv,

deckard

ui. jó a sörös cikk, egyszer megkóstolnám mit főzöl :)))
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.16. 11:07
Ez nagyon jól hangzik. Sajnos árat nem írnak a honlapon, kb. mennyibe fáj egy garnitúra síruha?
Előzmény: (huligan 98443)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.16. 09:10
Én még mindig azt mondom. Az impregnálást nem szabad engedni és a gyártóval fel kell venni a kapcsolatot. 200gurigáról beszélünk. Ha átázik azon már Harry Potter sem tud változtatni.
Akár hamis is lehet vagy a gyártásközi gond. Viszont akkor nem csak ezzel az eggyel lenne és talán hallottunk volna valamit a gyártó felől ha hibás lenne egy széria.
Itt én szigorúan a pénz visszafizetésére hajtanék. Egyszerűen elvesztette a bolt a bizalmat.
Kíváncsi lennék a boltos véleményére mert ez már nem "kicsi a cipő" kategória

Régebben amikor újdonságok voltak még ezek a technikai kabátok mi tényleg a zuhany alatt próbáltuk ki otthon. Volt ami megbukott volt ami nem.
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.16. 08:52
Nagyon komoly. Köszi.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.16. 08:49
Bécs mellett egy kis városban (Himberg) van bemutató terem, típusok méretek színek. De nekem az tetszik a márkában, hogy te tudod összeállítani a variációkat. Megrendeled és legyártják. Akár egyedi fazont is készítenek kis szériában, de az már egy drágább kategória.

http://www.frencys.com/en/partner_stores/austria/

http://maps.google.hu/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=himberg,+Brauhausgasse+7&sll=48.066609,16.371689&sspn=0.316615,0.727158&ie=UTF8&hq=&hnear=Brauhausgasse+7,+2325+Himberg+bei+Wien,+Wien-Umgebung,+Nieder%C3%B6sterreich,+Ausztria&z=16&iwloc=A
Előzmény: (David_P 98439)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2010.12.16. 08:44
Ez a probléma megoldás, hogy be raktuk a zuhany alá és vízálló? Ja áll benne a víz. Ez elég furcsa, hogy az eszükbe sem jutott, hogy hibás a termék. Vagy talán nagyon is tisztában vannak vele. Ennyi pénzért én ráadnám a ruhát és bezárnám a hideg zuhany alá egy napra, talán megjönne az esze annak aki ezt mondta. A jkv. másolatával együtt én küldenék nekik egy hivatalos levelet, amiben kérném a cserét, vagy a pénz visszafizetését. Ha nem hajlandóak akkor találkoznánk a bíróságon! Sajnos sok üzletre jellemző a nemtörődöm probléma kezelés. Szerencsére vannak kivételek.
Egyébként szerintem a Spyder síruhák eléggé túlárazott termékek. De ezért az árért adják azt amit ígérnek!
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.16. 08:40
Frencys-t nem tudjátok hol árulnak, mert még nem találkoztam vele?
David_P
104 élménybeszámolót írt
104
15 éve tag
2010.12.16. 08:38
Spyder: Nekem Alta kabátom és nadrágom van, nagyon sok időjárásban síeltem már benne, esőben ugyan nem, de nagyon dúrva hóesésben igen, nagyon meg vagyok vele elégedve. Győrben vettem Árkád FunSport-ban, le volt eksönözve :) Napsütésben elég egy aláöltöző, a leghidegebb időben is egy skin és egy vékonyabb polar. Hozzáteszem, mikor vettem még szerintem szépek voltak a spyder kabátok, mostmár nekem legalábbis az újak nem tetszenek. Vannak nála szebbek és ugyanilyen jó minőségűek.

Sörapu : Az a baj a mai jogrendszerben, hogy ha vásárolsz valamilyen ruházati cikket és nem olyan mint amilyennek állították a Fogyasztóvédelem nem tud semmit tenni, mert nekem ezt mondták: Az eladó hatásköre, hogy mit kezd a panaszoddal. Jó nem? Olyan "obejktív" a dolog. Ráadásul 3 napon belül voltam. Itt Pécsen az Árkád Of nevű üzletében vettem egy Eastpak kabátot, nagyon jól néz ki, mondták, hogy meleg, meg hogy vízálló. Persze.. Csak ugye azt nem tudod megállapítani a 30fokos boltban, hogy tényleg az-e. Nem volt az. Visszavittem, de nem adták vissza a zs-t. Felajánlották ugyan hogy levásárolhatom, de mondtam nekem kabát kell és ott nem volt más. Szóval szívás. Egyébként nehogy bárki is itt vásároljon, mert a tulaj egy, hogy is fejezzem ki szépen magam: Pitiáner. Még1szer: Árkád Of-ba NE!!!
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.12.16. 08:24
Nekem egy Spyder Alta kabát van és a nadrág is Spyder, a kabátban még nem síeltem esőben havazásban már igen, dobja le magáról a vízcseppeket. A nadrágban síeltem már esőben és nem ázott át, pedig a beengedő kapuk rudai passzírozták bele a vizet keményen. Valami nagy gáz lehet a tiéddel!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.16. 07:08
Olyan mint a dunsztkötés :D Totál igazad van annyival egészíteném ki , hogy miután szét izzadod magad és megállsz úgy fogsz fázni mint a vadászkutya.
Előzmény: (Koty 98430)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2010.12.16. 07:02
Ha ilyen esőkabátot húzol, akkor meg belülről vizesedsz át ugyanannyira mintha átáznál - semmi párát nem enged ki.
Tudom, próbáltam: )
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.15. 23:26
...akkor jöhet az esernyő! :)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.12.15. 23:16
Beázás ellen a legjobb anyag a NYLON! Akárhány méterig garantáltan vízálló (a régi, hagyományos, gusztustalan műanyag esőkabátokra gondolok, síkabátra ráhúzva). Esőben síelni viszont akkor sem valami jó dolog, ha nem ázik be az ember ruhája, ilyen időben jobb valami beltéri aktivitást választani (pl. hütte, wellness, stb). A másik ilyenkor alkalmazott megoldás, ha esőt mondanak valahová, aznapra magasabban fekvő pályát keresünk, ahol már havazik. Szélsőséges esetben egy gleccsert. Ha már ott is eső esik, akkor az a síszezon végét jelenti!:)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.