Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Bánkút
síterep infó oldal
ÜZENETEK (837)Időben csökkenő Időben csökkenő
irengy
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.01.08. 20:58
Az erdőirtásról jut eszembe , hogy egyesek szabadon kivághatnak több hektárnyi területet, de a büncselekmény nem állapítható meg. Míg , ha ilyen célra kellene ,mint a egészségmegovó sport, akkor természetvédelmi területről beszélnek....Hol az igazság????
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2008.01.06. 11:44
A cikket elolvastam, és nekem nem csak az derült ki, hogy nem a megfelelő emberek üzemeltetik.
Minden magyarországi pálya fejlődésének legnagyobb akadályozója az erdőinkért felelős gazdálkodó.
Bánkúton még erre szerintem rátesz egy lapáttal a Nemzeti Park is.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2008.01.06. 09:33
Kösz a cikket Andrea. Ebből is csak annyi derül ki, hogy nem a megfelelő emberek üzemeltetik Bánkútot. Amíg ez így marad, nem várhatunk túl sok jót.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2008.01.05. 09:14
Egy nagyon jó cikk jelent meg a Símániában 2007 februárban "Bánkút tündöklése és ..." címmel.

A Bükk 900 méteren fekvő sípályarendszere hosszú éveken át a legkomolyabb magyar síelő terepnek számított, s míg manapság a köztudat főként a Mátra és a Bakony újabb és újabb pályafejlesztéseit tartja számon, Bánkútról mostanában jó szót csak az érzelmileg kötődő lokálpatriótáktól hallani, de tőlük is csak fenntartásokkal. Vajon miért? Magyarország egyik legismertebb síparadicsoma vajon lemaradni készülne a hazai mezőnyben is? ...
A teljes cikk itt olvasható:
https://sielok.hu/rovat/simania/cikk/bankut/
Andrejkó Ákos
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2008.01.05. 08:37
Nagyon jól írod Szalontai Béla az bisztos,hogy ráférne Bánkútra a korszerűsítés!!!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.12.31. 17:43
Azt nem értem, hogy az osztrákok, hogy az ördögbe tudnak fejleszteni. Van egy sanda gyanúm, hogy ott is természetvédelmi területen vannak a síterepek. Nálunk rengeteg kockafej ül, zsíros hátsóval nem megfelelő széken.....Szerintem. És BUÉK!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.12.31. 09:35
Béla:

Nagyon szépen összefoglaltad. Szerintem az általad felsorolt 10 pontból 8 teljesíthető Nemzeti Park ide vagy oda, 5-höz pedig még pénz sem kellene igazán, csak megfelelő hozzáállás. Nem indok mindenre a Nemzeti Park. Marad a kérdés: akkor miért is nem történik semmi?
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.30. 14:16
Köszi a linket Chester!
Szalontai Béla
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2007.12.29. 00:14
Hogwash:

Azért, mert a Bükki Nemzeti Park területén fexik és még egy nyamvadt bokrot sem vághatnak ki engedély nélkül. A fejlesztéshez pénz kell. A Síklubb egy nonprofit sportegyesület. Jöhetnének befektetők, mert óriási fantázia van a helyben, de mivel nemzeti park ezért nem lehet fejleszteni, így a befektetők sem jönnek. Másik probléma a vízbázis kérdése. Ezt most nem részletezem.

Az új környezetvédelmi miniszterünk, ha annyira marha nagy liberális, tehetne valamit az ügy érdekében...

Amire szükség lenne első körben:
1-rendes aszfalt út (nem tódozott fódozott kátyúrengeteg) Bánkútig
2-rendes, nagy parkoló, akár egy kis szikla elhordásával is (amit nem akkor tol le a hókotró, amikor már tele van autóval)
3-Egy nagy víztározó feljebb a parkoló magasságában (feljebb, így a gravitáció segít a vízszállításban) Ezeket csapadékvízzel lehetne tölteni egész évben.
4-modern hóágyúk (legalább 10 db)
5-a pályavilágítás korszerűsítése, újabb pályákra kiépítése (Most olyan a világítás, hogy ha felveszem a síszemüveget este, már csak a megérzéseimre hagyatkozhatok. Luke)
6-A jegyárusító Bódé felújítása plusz a fenti büfé lakókocsi helyett egy rendes Hütte.
7-Tisztességes, egységes terelőrendszer a felvonókhoz sorakozáshoz
8-legalább 3 felvonó korszerüsítése (a B és D felvonó beszállási pontját lejjebb kell tenni, ne kelljen felvonaglani a beszálláshoz, az A felvonó meg megérett már egy cserére.
9-a felvonók aljának teljes rendbetétele (földmunka)
10-egy tisztességesen megtervezett és kivitelezett fun park ugratókkal, korláttal

Álmodik a nyomor...
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2007.12.28. 12:25
Nekem úgy rémlet minta meghalt volna. Bocsi lehet ,hogy valamivel összekevertem...
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.12.26. 21:12
Kösz Chester a linket. Szerencsére valóban nem történt tragédia, bár ez csak a véletlenen múlt. A lényeg: a hazai viszonylatban remek adottságokkal rendelkező Bánkúton nem történik semmi az amortizáción kívül. Az előző szezonban egyetlen napot sem mentek a felvonók. Jó látni, hogy akadnak helyek kis hazánkban, ahol történik valami. Bánkút nem az a hely. Jó lenne tudni, hogy miért.
Chester
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2007.12.26. 21:00
Nem kell ilyen hülyeségeket terjeszteni.
Itt a cikk:
http://www.origo.hu/itthon/20030221kidolt.html
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2007.12.26. 19:02
3-4 éve az egyik felvonó oszlopa agyonütött egy embert aki meg is halt.:(
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.12.26. 14:09
Hogwash: még nem hallottam erről az oszlopos esetről, le tudnád írni röviden, hogy mi történt? Jöhet az E-Mailemre is. Köszi
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.12.26. 09:53
Jó lenne, ha olyanok kezelnék Magyarország legnagyobb sícentrumát - weblapjukról - akik csinálnának is valamit annak érdekében, hogy használni is lehessen. Nevetséges, hogy azon kívül, hogy sikerült megúszniuk - ma sem tudni, hogy miért - egy büntető eljárást a látogatóra borult felvonó-oszlop miatt, mást nem igazán tettek-tesznek. Talán másnak kellene lehetőséget biztosítani. Nem?
Chester
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2007.11.29. 18:18
Szoktak egyáltalán Bánkúton hóágyúzni?
Nagyon örülnék neki ha lenne hó, kipróbálnám az új csukámat :)
Szalontai Béla
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2007.11.29. 10:23
B3NC3:
A tapasztalat az, hogy hétköznap nincs sorbanállás. Még az esti sielésnél is max 1 perc.
Hétvégén már más a helyzet. A Tatrapoma felvonónál általában max 5 perc sorbanállás a többinél max: 2 perc.

Már csak a hó hiányzik...


Parkolás:
A parkolás hétvégén katasztrofális. Vagy korán kell menni, vagy inkább a lenti parkolóban parkolni. Most a nyitás hétvégéjén is a hótoló akkor ment fel parkolót gyártani, amikor már nagyjából egy tűt nem lehetett volna elejten annyi autó állt az útszélén. Érdekes eset volt 17.-én. A hótoló megfordult, majd lefelé menetben az árok szélén elkapott egy hóval fedett farakást (nem látta?), amibe beakadt és becsúszott az árokba. Ezen kívűl sokan nyári gumival mentek neki a hegynek. Nekik külön gratulálok. Érdekes kocsi sorok alakultak ki a jeges havas leejtőn felfele.
Téligumi és vagy hólánc kötelező!

Egyébként egészen szép lett az új turistaház. Kár, hogy a Büfé nem nyitott ki 17.-én.

Még a novemberi havazás előtt voltam fent bejárni a terepet. A fekete pályán meg van még a SNOWBOARD ugrató, bár szerintem túl meredek, ahhoz képest, hogy nincs érkező rész. A lábaiból le kellene vágni 30-30 cm-t.
Örömmel tapasztaltam, hogy minden rendezett, a fű le van kaszálva stb. A víztároló fel van újítva, új fóliával van burkolva és víz is van benne.

Egy kérdés a Bánkúti vezetés felé: Ez azt jelenti, hogy kedvező időjárás esetén hóágyuzás várható?

üdv: szabe
B3NC3
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.11.19. 18:16
hello mindenki!
valaki, aki már sielt vagy hódeszkázott Bánkuton, nem tudná elmondani hogy úgy kb mégis milyen sorbanállásra kell számítani???
ja meg van ho mindenhol?mert a webcamerán én ugy láttam hogy az alja igen barnás...
aki már járt ott mostanában az dobjon már egy pár infot!!!
a jövő hétvégére tervezünk egy kis csúszást, csak még soha nem voltunk itt.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.11.17. 23:36
Kaptunk képeket az első napi síelésről.
Köszönjük Szalontai Bélának!
2007-11-17-bankut-1.jpg
2007-11-17-bankut-2.jpg
2007-11-17-bankut-3.jpg
2007-11-17-bankut-4.jpg
2007-11-17-bankut-6.jpg
tuskoo
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.11.17. 18:15
Akkor holnap reggel indulás;)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.