Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bormio - Livigno

ÜZENETEK (240)Időben csökkenő Időben csökkenő
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2014.12.15. 12:25
Mi is december 20-27 leszunk Livignoban, es ebbe a sisuliba visszuk ket gyerkocot (4 eves kisfiunk es 6 eves kislanyunk): info@scuolascicentrale.it, https://www.scuolascicentrale.it

Mar ketszer egy hetet jartak ide a gyerekek 2013-ban, nagyon elveztek.
Előzmény: (Csicsuka 175391)
Csicsuka
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2014.12.11. 12:30
Nagyon köszönöm válaszod hasznos lehet az infó:)
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2014.12.10. 14:54
Szia !

Síoktatót ugyan nem tudok, de én is Livignoban tanítottam a a legkisebb gyereket síelni kb. 5 évesen. Nem igazán kezdőbarát hely, bár igazi meredek pályák sincsenek. Van 1-2 gyerekpark varázsszőnyeggel, ha még nem volt léc a lábán talán ott kellene kezdeni, már nem emlékszem, külön fizetős-e. A következő lépcsőfok a nehezebb. Igazán lapos kék pályára nem emlékszem. A Carosello oldalon közvetlenül a város felett lévő húzóliftes kék pályák pirosnak is bőven beillenek, bár nem láttam az összeset, mindenesetre kezdőknek felejtős. Mi a 28-as felvonó alatt lévő kéket használtuk tanulásra. Egyrészt kényelmes ülőlift van, másrészt magasan van, nem volt jeges, aránylag lapos, 1-2, a kezdők számára gondot jelentő kisebb letöréssel. Más alkalmas hely nem jut eszembe.
Viszont ha már jobban megy a sízés esetleg, a másik (Mottolino) oldalon van az egyik legfantasztikusabb pálya, amin valaha síeltem. Az 5-ös felvonó alatti teljes hegyoldal le van ratrakolva, gyakorlatilag nincs széle a pályáknak, mintha freeride lenne, csak kezelt havon. Itt a piros jelzés reális.

Jó síelést !

Üdv. t.
Előzmény: (Csicsuka 175391)
Csicsuka
3 élménybeszámolót írt
3
11 éve tag
2014.12.10. 12:27
Sziasztok!

Tud nekem valaki segíteni 2014.12.20. tól leszünk Livignoba és a 6 éves kislányomnak síoktatót keresek. Illetve még nem voltunk itt mire lehet számítani gyerekkel.?
Válaszokat előre is köszi:)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2014.11.23. 19:48
Helló, már többször voltunk itt. Ha van hó, márpedig most van, akkor szédületes az egész. Livigno egy völgyben fekszik a pályák a falu két oldalán vannak. Ha svájc felöl nézzük akkor a jobb oldali carosello, a bal oldali a mottolinó nevű pályarendszer.Léccel nem átjárható a két rendszer. A liftek a faluból indulnak.Ingyenes síbuszok járnak,ezekkel tudtok átmenni az egyik oldalról a másikra. Szinekkel vannak jelölve a különböző vonalak. Erre figyelni kell. Egyébként minden info rajta van a sítérkép hátoldalán amit a pénztáraknál lehet beszerezni.Arra emlékszem hogy a carosello oldalon szépen végig lehet csúszni egyik végétől a másikig. A másik oldalban nem vagyok biztos.Alapvetően ülős liftek vannak. Nem jellemző a "vonszolós".
Biztosan nagyszerű lesz!
Előzmény: (Bence90 174442)
Bence90
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2014.11.20. 12:35
Sziasztok!
Járt már valaki december közepén Livignóban?
mire lehet számítani mekkora része üzemel a pályáknak? Most elvileg esett 1 méter kérdés milyen elosztásban a hegyen?
Tapasztalatok a tereppel kapcsolatosan ?
Mike5
10 élménybeszámolót írt
10
10 éve tag
2014.04.05. 14:01
Jövő héttől ingyenes a síbérlet Livignóban.....sajnos én nem tudok menni,de hátha érdekel valakiket :)
Zsozsoboy
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2014.04.01. 22:04
Múlt héten voltunk ott Bormio-n egy napot. Livignoból mentünk át.
Nagyon szuper hely! A legalsó pályák már vizesek voltak, de ezek kivételével tökéletes hó volt mindenhol. Ennek ellenére alig voltak. Buborékos modern, gyors felvonók vannak, kabinos csak reggel kellett.

Livigno: szintén nagyon tetszett. Vasárnap esett 35cm hó napközben. Néhányat mentünk Carosello új sárga kabinossal aztán persze felmentünk buborékossal a tetőre, de a felhő + rengeteg friss hó miatt nem tudtunk síelni, így gyalog jöttünk le. Furcsa is volt, hogy mindenki csak bukdácsol a hóban, de a felvonó ment egész nap. Velünk tartó profi snowboardos egy darabig még bírta, de aztán ő is feladta.
A többi nap minden oké volt! Csodálatos terep! Április elején sok program is van. Épp próbálgatták a frissen épült ugratókat.
2014-03-28-16.49.30.jpg
tonics
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2013.10.21. 12:55
januárra ***-os szállodát keresnék livignoban.tudtok ajánlani valamit?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.17. 09:57
Köszi Batus!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2012.12.17. 00:50
úgy tudom, hogy a vám- és adókedvezmény megmaradt, az EU nem törölte el. Azt nem tudom, hogy egyébként milyen árak vannak, megéri-e, de valszeg igen mert tavaly is olvastam a külföldi kocsikat megállító rendőrökről és vizsgálatokról...
Előzmény: (huligan 146520)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.12.16. 23:26
Érdemes még betérni parfümért és óráért? Vagy már felőrölte őket az EU? Én 2005-ben voltam utoljára, akkor még tudtak jó árat adni a tech cuccokra...

Sürgős választ várok, mert a napokban járok arra...

Köszönöm!
Huszas12
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.09.11. 19:37
Ok köszi!
Üdv!
Előzmény: (huligan 140027)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.09.10. 21:08
Ha mentek Livignoba jelezd, hátha tudok adni egy-két jó ötletet...:)
Előzmény: (Huszas12 140026)
Huszas12
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.09.10. 20:44
Köszi Huligan!

Már mindent megértettem! :)
Akkor gyüjtögetünk!

Jó sízést!
Üdv!
Előzmény: (huligan 140021)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.09.10. 13:26
http://www.mottolino.com/en-US/Services/Mottolino-Key/How-to-get-it.aspx

http://www.mottolino.com/en-US/Services/Mottolino-Key.aspx

Azt írja, hogy ingyenes, csak regisztrálni kell...

Először KÉK kártyát kapsz és, when you reach 1,000 points, you will be awarded Gold card status and when you reach 10,000, Platinum card status, and naturally, the higher you climb, the better the benefits!

http://www.mottolino.com/en-US/Services/Mottolino-Key/The-benefits-offered.aspx

Bővebb infó: info@mottolinokey.com
Előzmény: (Huszas12 140020)
Huszas12
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.09.10. 13:06
Sziasztok!
Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a Mottolino Key Card (Livigno) mennyibe kerül? Azt tudom, hogy ebből van BLUE, GOLD és PLATINUM!

Előre is köszönöm a választ!!
Üdv!
kiskek
1 élménybeszámolót írt
1
11 éve tag
2012.08.18. 20:27
Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni ! Livigno Via plan, vagy a Via Ostaria részén keresnék apartmant 17-20 fő részére. Előre is köszönöm ! Üdv,
Arwen
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2012.03.31. 13:15
No, a héten jöttünk haza Livignóból, új infókkal gazdagodva. :)

Ismét megállapítottuk, hogy nem jó szombattól szombatig tartó turnusban menni, mert akkor szinte biztos, hogy az ember belecsúszik az osztrák-német dugóba odafelé és vissza is. Most csütörtök reggel 6-kor indultunk Budapestről és a szerpentinen lévő terelést is beleszámítva (kb. 60 km-es kerülő) kicsit több mint 9 óra alatt kint is voltunk. Hazafelé szintén. Kényelmesen, idegesítő ácsorgás nélkül.

A múltkor említett isteni pizzéria neve Bait dal Ghet (régiesen), ami annyit jelent: A macska háza. Furcsa, hogy egy olasz étteremben a két szakács közül az egyik marokkói, a másik pedig albán. A mezei paradicsomos tészta is hat nyelven beszél, a pizza pedig fantasztikus még mindig. :)

A Marco's pub teljesen modern, sok a helybéli, aki leugrik munka után egy sörre, de a turisták körében is népszerű. Teszteltük az Ypioca koktélbárt is, ami egy icipici, ám annál hangulatosabb hely, és ACDC-t is tolnak. :)

A Kuhstallban hetente kétszer van élőzene, 2-kor zárnak, a Miky's pub kicsit tovább van nyitva.

Érdemes vigyázni, a csajokat előszeretettel itatják a bárpultos pasik, látszólag megsértődnek, ha nem koccint velük az ember. :)

Aki parfümöt akar venni, jó, ha több parfümériába is bemegy, elég változóak az árak - de az itthonihoz képest mindenképp jóval alacsonyabbak.

Aki kirándulni akar, induljon el Bormio felé, a Mottolino hegy túloldalán van Olaszország legmagasabban fekvő faluja (2200 m), Trepalle. Hihetetlenül hangulatos a hely, kedvesek az emberek, és az egyik helyi étteremben szintén remekül főznek.

És most várhatok egy évet, míg kijutok megint...
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2012.03.23. 20:59
Santa Caterina: Mint ahogy korábban már előttem is írták még mindig nincs megoldva rendesen a buborékos felvonónál a parkolási lehetőség. Ahogy láttuk egy nagy parkolóház épül, de számunkra úgy tűnt még csak a tetején ( az út szintjén) lehet parkolni, mi is a közeli házak között álltunk meg egy foghíj telken. Meglepő módon itt sokkal, de sokkal jobb állapotban voltak dél körül a pályák, mint Bormioban.
A buborékos felvonó középső állomásánál át kell szállni az 5 m-re induló másik körre. A felső szakasza nagyon érdekes, mert a hegytetőn úgy adja magát a kiszállás és csak utána jön rá az ember, hogy még tovább lehet vele menni egy völgyecskébe. A gerinc másik oldalán is van 2 pálya, amelyeket pirossal jelölnek, de szerintünk teljesen kékek, még komolyabb letörések sincsennek igazán bennük. Ezen a túloldalon van egy kívülről hangulatosabb hütte, amelynek nagy területen fekvő kiülős része is van.
A jobb pályák a falu felé esnek. Érdekes módon a sítérkép betűkkel, míg a valóságban számokkal jelzik a pályákat. A sítérképen I betűvel jelölt piros pálya szép nagy körben hoz le a hegyről, amelyről becsatlakozhatunk az E, F és G jelű pályákba. Ezek a pályák nem túl hosszúak és két tányéros felvonó közlekedik rajtuk. Az I pálya viszont nagyon jó, a vége a buborékos felvonó középső állomásánál van. Mindenképpen kiemelendő a két fekete pálya, amelyek a kabinos felvonó mellett jönnek le a falu felé eső részen. Ha a kabinosból a tetőn kiszállunk, akkor indulhatunk a jobb oldali fekete pályán, amely elég rémísztőnek tűnik a kabinból, ugyanis meredek, féloldalra lejt és ami a legrosszabbnak tűnt, hogy kisvártatva egy szűk átcsúszóba megy át egy kanyar kíséretében. Itt szerintem nem tanácsos elesni. Ha ezt a fenti - egyébként rövid - szakaszt sikeresen vettük, akkor utána teljesen élvezhető fekete pályán leszünk. Ha balra megyünk, akkor egy szük részen tudunk lecsúszni, amely egy ellenlejtőben végződik és utána tudunk ráfordulni a pályára. Ezt követően kettéágazik az út és két fekete pálya lesz belőle,, az L és az A jelű. A L jelű a meredekebb, az A jelű az inkább erős pirosnak tűnt, bár hozzá kell tenni, itt is nagyon fújt bizonyos helyeken a szél, ezért volt úgy hogy a fekete pályán lefelé "ráfeküldtünk" a szélre és normál sebességre lassított minket.
A völgybe vezető pályák közül csak a piros A és a piros N, C jelzésűeken síeltünk. Az első dél körüli lecsúszásnál még szinte porhó (!) volt rajtuk, akkor amikor Bormióba már szinte latyak. Zárásra aztán itt is megadta magát az alsó szakasz és erősen kásás lett.
Ami megdöbbentő volt, hogy síelő alig lézengett a pályákon, annak ellenére, hogy szerintünk a legszebb síterület a Livigno-Bormio-Santa Caterina hármas közül és az itteni pályák tetszettek nekünk a legjobban. Aki a környéken jár ne hagyja ki ezt a terepet, mert nagyon jó, függetlenül attól hogy nem 100 km-es nagyságrendű pályarendszerrel kecsegtet!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.