Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Miért nem szeretem Szlovákiát

ÜZENETEK (935)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.02.25. 11:51
Kócos mire gondolsz? Az említett időben nem találtam hozzászólást. Törölték vagy csak Én bénázok?
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.02.25. 08:05
Ha elolvassátok a ma 4 óra utáni Chopok Északi hozzászólást, talán meg értitek, hogy az induló topiknév egy lappangó fertőzést terjeszt, ami tudatossan vagy vétlenül felerősödhet.
Peres! Olvasd el és talán megérted, mire hívtam fel a figyelmedet. A moderátor nem lehet elnéző az ilyen nézetek itteni terjedésével. Emlékeztek a hargitai vitára, a büdös parasztozásra, most jön a cigányozás, zsidozás, átkozás.

Pedig csak jó szórakozást akart valaki kívánni.
brumi1
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.02.24. 14:58
Tény, hogy nem kellene általánosítani, kicsit erős a topic címe, de... Azért mindig ott van a de. Olvassátok el a Fekete lista topicom indító üzenetét.. Ja és egyet kifelejtettem a leírásból: a friss havazás után 2 bucka is kialakult a tárcsás felvonó elején, ezzel is nehezítvén a kezdők, tanulók, gyerekek dolgát. Udvariasan szóltam a kezelőnek, hogy az ott lévő lapáttal talán el kellene simítani a buckákat.Úgy tett, mint aki nem érti. Ekkor pantomimhez folyamodtam, ez sem segített. Erre lecsatoltam, felvettem a lapátot és elsimítottam a buckákat. Na ezt végre megértette, kibujt a kuckójából, kivette a lapátot a kezemből és további simításokat végzett....:)))
Ettől eltekintve nekem több pozitív, mint negatív tapasztalatom van szlovákiával kapcsolatban.

Üdv - gábor
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
rhperes
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.02.24. 14:35
Sziasztok!

itt a gonosz téma inditó, a fajgyülölő, a történelmet nem ismerő, a lusta állat aki nem válaszol a hozzá szólóknak, és aki írni se tud.
Nem azért indítottam ezt atémát h ellenségeket szerezzek és h lebeszéljek embereket a szlovák síelésről hanem ha jól tudom mindenki használhatja ezt a fórumot és mindenki elmondhatja a véleményét annélkül h elvágnák a torkát. Örülök h ennyien reagáltak, sajnálom h mindenkinek jó ez így ahogy van. Egyszer kéne 1 kicsit jobb helyre menni (nem feltétlenül drágább helyre) és a különbségek azonnal kijönnének. A feltünősködésről csak annyit h amikor a bérelt házunkból állunk ki a magyar rendszámú autókkal és 3 irányból dobálják az autót hógolyóval- gondolom nem szimpla mókából- akkor nem tudom h mi volt olyan nagy feltünősködés amiért így kellett fogadni minket az utcán!!!??? Sajnálom ha +sértettem valakit a témámmal ha így van nem szándékos volt de nekem esni se kell!!
hello mindenki
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.24. 12:38
Nekünk síelés szempontjából az utóbbi 10 évben Krompachy/Plejsy, Sahticky (meg a bryndzové haluski és a segedinsky gulas knédlivel) mindig bejött, Jasna és Csorba tó meg mindig rossz volt (igaz emiatt ezeken a helyeken csak egyszer voltunk), Ruzomberokon és Donovalyn meg egy csomószor esett az eső (ez persze nem csak szlovák praktika elriasztani az embereket). Sífelvonónál atrocitás 20 éve ért, akkor is magyar honfitársunktól.Lehet, ott "hibázunk" mindig, hogy nem hergelünk senkit sem itt, sem máshol. Sokat járunk ide túrázni is, arra sokkal jobb mint az Alpok.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.02.24. 11:24
Olvassátok el a téma elidítójának egy másik hozzászólását. No comment.
... törölve, a szerk. .....
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.02.24. 11:02
Nem fog, kizárólag hozzáállás kérdése, nekem 15 év alatt semmi problémám nem volt Szlovákiával pedig évente többször is járok oda (télen-nyáron-autóval-vonattal-biciklivel-síléccel egyaránt), azért mert egy síterep mondjuk nem úgy kezeli a páyáit, ahogyan azt pár vendég elvárná szintén nem ildomos egy nemzetet hibáztatni, aki igazán szeret síelni úgyis jólérzi magát, ha van hegy-hó, meg felvonó.
Természetesen lehet egyből úgy odamenni, hogy márpedig rossz lesz, meg utálom őket és ők is utálnak engem, de ebben az esetben valószínűleg az egyénnel van a probléma, nem pedig a környezettel.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.02.24. 10:50
Vajon hová tűnt a topic indítója azért illene reagálnia a hozzászólásokra.A történelmet meg szerintem nem kellene előhozni,mert ennyierővel felrajzolhatnánk a nagy Magyar térképet amikor három tenger mosta partjainkat.
Agent tökéletesen igazad van a helyedben Én már megtettem volna mielőtt a másik oldalról megindul az indulat áradat.
zozóka
33 élménybeszámolót írt
33
19 éve tag
2006.02.24. 10:22
Ellenpélda!
Nem tudom a topic készítője mennyire járatos a
történelemben,de ha utána néz 68 körül,akkor talán megsejt valamit...(Zárjuk le!)
Többször jártam Szlovákiában,nagyon szép helyek vannak.Soha nem történt semmi féle inzultus,ami
zavarná a pihenésemet.Valóban egy-két honfitársunk
megpróbálja mindenképpen felhívni magára a figyelmet,de ezért viselni kell a következményeket.A világ úgy nem működik,hogy rajtam kívűl mindenki köcsög!
Menjetek Szlovákiába.Gyerkőccel,asszonnyal,haverokkal nyugodtan.!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.02.24. 08:03
Komolyan.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2006.02.24. 03:53
RHperesnek: A ronda, gőgős stílusodat nem szeretem, de tudomásul veszem.
Ha már meg tanultál írni előbb utóbb azt is meg fogod tanulni , hogy tudd, hogy mit írsz.
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.02.24. 00:53
Valóban erös a cím, bizonyára igen rosszak a tapasztalatok. Mi nyáron szoktunk a Magas Tátrába járni, egyszer éjjel utaztunk, és szombaton érkeztünk, egyetlen koronánk sem volt, és egyik pénzváltó sem volt nyitva Smokovecben. Két szállodából is elhajtottak minket, hogy bármit beváltanak, csak forintot nem. A parkolós is azt mondta, hogy korona nélkül ne álljunk be. A Hrebienok felvonóhoz már el sem mentünk, hanem elég feszült állapotban visszamentünk a szállásra (Stara Lesna). Ott a házigazda (echte szlovák, TANAP dolgozó), mivel csak takarítani jött át, bement a szomszéd panzióba, kölcsönkért 6000 koronát, odaadta nekünk, és azt mondta, reméli, ezzel kihúzzuk hétföig, amikor kinyitnak a normál pénzváltók, és majd visszaadjuk, amikor a szállást fizetjük. Akkor láttuk életünkben másodszor a pasast.
Az összes érintett az idegenforgalomból él, és elég nagy különbség mutatkozott köztük. Minimum 1 szlovák polgárral tehát nincs probléma. Azóta persze voltunk már ott párszor.
Egyébként egy nagyon hangulatos "chata" közvetlen a Tarpatak partján,vízcsobogás egész éjjel.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.02.23. 22:37
minden népnek megvannak a maga fekete bárányai, hiba lenne általánosítani és ezzel a többi embert, egy népet megpecsételni. ennyi erővel létrehozhatott volna bárki egy "utálom a labancokat" topicot Ausztriánál..
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.02.23. 21:18
Én csak annyit tennék hozzá,hogy amilyen az adjon Isten olyan a fogadj Isten.Szerintem nem szabad mindenkit egy kalap alá venni de tényleg vannak nézeteltérések.Azért a margón megjegyezném,hogy bunkók mindenhol vannak és ez országtól független.Közöttünk is,meg bárhol a világon.Visszatérve Szlovákokra, nekem csak jó tapasztalataim vannak kivéve a rendőröket akik utaznak a Magyarokra de ezt egyszerű kivédeni,tartsuk be a közlekedés szabályait.A sípályán a felvonó kezelők igen segítőkészek főként a gyerekekkel.Zárszónak csak annyit javasolnék,hogy fogalmazd át a topic címét mert ez olaj a tűzre.
rhperes
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.02.23. 20:44
Sajnos többszöri látogatásom után is elkeserítő állapotokat találtam a szlovák síterepeken. Éppen ezért kellett 1 ilyen kicsit ilyesztő címet adnom mely sajnos fordítva is igaz (ők is minket) remélem lesz hozzá szóló és aki pedig elégedett az ottani helyekkel attól elnézését kérek és jobb síelést kívánok.

üdv: peres
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.