Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zakopane és környéke

ÜZENETEK (164)Időben csökkenő Időben csökkenő
djdj
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.05. 19:45
Megdöbbenve olvasom tapasztalatodat a Stasienka1 szállással kapcsolatban. Biztos hogy ott szálltatok meg? A szállás egy az egyben úgy néz ki, mint a fényképen. Egy változás történt, hogy a fehér murvás parkolót sárga-barna viakolorral burkolták le 2007 nyár elején. Én 6 éve járok oda, évente általában kétszer, egyszer télen síelni, egyszer ősszel, vagy tavasszal kirándulni. Az általad említett negatív dolgokból még egyet sem tapasztaltam az elmúlt 6 évben. Reggeli mindíg benne van a kialkudott árban. Én eddíg egy alkalommal nem kaptam vacsorát, de erről előre tájékoztattak (halottak napjakor hazamegy a konyhás lány, és ilyenkor nincs aki főzzön). Egy másik hasonló esetben pedig a házi néni állt be főzni a konyhás lány helyett, sőt ha későn (9 ó.)érkezünk meg, akkor is mindíg felszolgálják a vacsorát. A többletszolgáltatásokat (billiárd, szauna) én eddíg csak egyszer-kétszer vettem igénybe, az igaz, hogy ezekért külön kell fizetni. A takarítással és a szoba előkészítésével pedig soha nem volt gondunk.
Egyetlen nehézséget az okoz, hogy a családból csak 2 fiú beszél angolul (kezdő szinten), és ha ők nincsenek otthon, akkor tényleg nehezebb a kommunikáció, de nagyon barátságosak, és mindíg meg lehet értetni velük a kéréseinket.
Én már egy tucat embernek ajánlottam ezt a szállást, és eddíg tőlük sem kaptam rossz visszajelzéseket, sőt többen ide járnak vissza.

Üdv.
dj.
LUKA
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.02. 21:07
Íme egy rémtörténet!!!:1,5 órát vártunk az új felvonónál ami a Kasprowy csúcsra visz fel és még akkor is csak a sor harmadánál voltunk!!! A sorban állók max tizede volt síelő atöbbi nézelődő!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.12.24. 14:47
Kedves barbi21. Így 1 nappal indulás előtt különös kívánság a szállásfoglalás. Ha e-mail címed, vagy telefonszámod adott lenne....
Lehetetlen nincs.
Az én e-mail címem pedig ott van alább.
Szép karácsonyt mindenkinek, és kellemesebb tapasztalatokat az előbb szólónál.
Jómagam neten még csak Törökországban rendeltem szállást, olyan is volt. A személyes tapasztalatok biztosabbak.
Sok havat, szép időt, és kellemes kirándulásokat minden fórumozónak a jövő évben is!
zolli
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.12.24. 13:26
Sziasztok,
Tegnap éjszaka érkeztünk haza sítúránkról Zakopanéból,egy negatív tapasztalatot szeretnék közkinccsé tenni.
Hetekkel korábban lefoglaltuk a neten talált Stasienka I. vendégházban a szállásunkat. Reggeli, szauna, billiárd, közeli sípályák, értünk angolul, 50 Zl/fő/éjszaka. Később kiderült, ebből semmi sem igaz...Már a foglalás sem volt egyszerű, csak lengyelül tudnak, minden telefonhíváskor rohantak a szomszédba németül- vagy angolul tudó segítségért.
Zakopanéba érve a netről letöltött használhatatlan térkép alapján este esélyünk sem volt megtalálni a házat, márcsak azért sem, mert az a valóságban egészen máskép néz ki.Végül találtunk angolul beszélő járókelőt, aki leintett egy helybéli mentőautót, majd a mentős vezetett el a szállásra.
A fogadtatás igazán baráti volt, ezért elnéztük, hogy a tulajdonos felesége megérkezésünk után kezdett kitakarítani és tiszta ágyneműt húzni az előző vendégek után. Este 9 óra volt...
Másnap este, síelés után érdeklődtünk a neten olvasható szolgáltatások felől, kiderült, sem billiárd, sem szauna, ja és reggeli sincs, és a legközelebbi sípálya több, mint 2 km a vendégháztól. Szó szót követett - nem egykönnyen, mivel csak lengyelül értettek - amíg végül a háziak engedtek az árból: az 50 zlotyiból 30 lett. Na így kell vendéget fogadni, gondoltuk. Beigérsz mindent, aztán engedsz az árból. A vendég meg ha már kicsomagolt, talán nem fog odébbállni.
Egyébként az időjárás, a hóhelyzet remek volt, a sípályák szolgáltatásai minden igényt kielégítenek. A kommunikáció viszont nehéz: nagyon kevesen beszélnek idegen nyelvet.
Hát ennyi. Több szerencsét a szállás kiválasztásához!
barbi21
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.12.24. 00:21
szia maryke. mi most dec.25én indulunk zakopáneba. 1éjszakát töltünk ott. érdekelne a szállás lehetőség. köszönöm.
coci
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.18. 11:02
sziasztok!
csütörtöktől vasárnapig 60-80 cm friss hó esett, ennek eredményeképpen elindították a Nosal-i, Szimoszkowa-i és természetesen a Kasprowy pályákat. Elindult dec.15. napon ünnepélyes keretek között az új felvonó Kasprowyra. 60 személyesek az új kabinok, 8-10 perc alatt fordulnak meg. Eddig 2-2,5 órás várkozás helyett cca. 40 perc alatt fenn lehet lenni, mely még javulhat, hiszen a jegykiadás volt a korlát, nem a felvonó. MI is csak 25-en voltunk a felvonóban, holott sor állt a pénztár előtt. Kasprowy-n elképesztő körülmények és természetesen időjárási szélsőségek (-14 fok, 30 m látótávolság, másnap szélcsend és napsütés) -pályán kívül- 1 m-es szűz hó! És természetesen megettünk egy fél malacot és megittunk a hordó meleg sört röpke négy nap alatt. már mennék is vissza! üdv!
Gelli
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2007.12.13. 12:49
Sziasztok!

2008.02.06-án indulunk Győrből Zakopanéba!(5 napra síelni) :) Még kéne két lány (19-24+-5év) :)))

Segítségeteket előre is köszönöm:)
coci
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.12.07. 14:43
Jártál mostanában Zakopane-ban?
Lehet síelni Kasprowin? Dec. 13.tól tényleg nyit az új felvonó?
köszi!
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.23. 20:35
És még valami, mindenkinek!
A Kasprowyra december közepére lesz készen az új kabin.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.23. 20:11
Iuzs, most jöttem haza onnan. Segítek szállást foglalni. Írj a mrsmary@citromail.hu címre, hogy mikor, mit szeretnél.Valóban nem tudnak más nyelven, de nagyon kedvesek, én most voltam ott 4.alkalommal.És én is kozvetítő útján kommunikálok, nem lengyelül, mégis szuper helynek tartom. Korrektek, a kaja remek.......
luzs
11 élménybeszámolót írt
11
16 éve tag
2007.11.21. 15:13
Sziasztok!

ha valaki fogalalt már itt szállást azt hogy tette, mert igazából nem nagyon tudok lengyelül..sajnos

http://www.uteklorza.turist.pl
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.11.13. 09:46
Írtam e-mailt. De mindenkinek, akit érdekel Zakopane és környéke szívesen adok infót. Családok, baráti társaságok, sőt Aradról is velünk tartanak, immár 5.éve megyünk oda, 3 éve már 80 fővel.
Kelemen Robert
2 élménybeszámolót írt
2
16 éve tag
2007.11.12. 15:06
Sziasztok. Az lenne a kerdesem hogy ti mit javasoltok, hova erdemesebb menni telen, kb 5 napra. 15os, halado sizok vagyunk, eddig Erdelyben es Szlovakiaban kivegezuk a palyakat, es par eve sizunk, de most felmerul a kerdes, hogy iden hova menjunk... Kisse felunk a korulmenyektol Zakopaneba. Nehanyan mennenk, mert sokszor hallottuk hogy Zakopaneba egyszer el kell menni, masfelol meg tudjuk hogy Jasnaban jok a korulmenyek... Es keves az info Zakopanerol... Jasnan kb 15szor csuszol le egy nap ha nincsen nagy sor... ez Zakopaneban mennyi kb??? Hosszabb e a palya vonalvezetese a tetorol, mint Jasnan??? Tenyleg csak napi jegy van??? Ehhez az altalatok emlitett 80 zlotyihoz, nem e jar kedvezmeny studcarddal rendelkezo egyetemistaknak, mint Jasnan??? Elore is koszi, varom valaszaitok!!!
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.11.04. 16:50
Úgy tűnik, jól halad a kabinos lift felújítása :)
Kasprowy-kabin.jpg
Kasprowy-kabin2.jpg
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2007.10.15. 17:49
Ez a film után nem csoda, hogy építettek egy felvonót a Gáspár-csúcsra.
Tényleg csodálatos volt a film, az is tetszett, hogy a kép sarkában gyakran volt egy zakó. :)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.10.04. 01:32
Az új felvonót építgetik, addig is amíg elkészül itt egy fantasztikus kis video egy kis helyi retro síelésről.
Zakopane - Tátrai freeriderek 1932-ben. Csodálatos!
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2007.09.19. 22:24
Köszi! Ha megnyitják írj arról is! Minden jót!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.09.19. 14:09
https://sielok.hu/hirek/20070512zakopane.html

Az eredeti terv szerint december 13-ig építik, ilyenkor mindig lehet egy kis csúszás. Egyébként 30 fősről 60 fősre bővülnek a kabinok és gyorsabb is lesz a felvonó.
Kócz
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2007.09.19. 11:03
Tudja e valaki, hogy a Zakopane melletti Kasprowy csúcsra közlekedő lanovka felújítása befejeződött e? Ha igen közlekedik e rendesen és reggel mikor nyit és este mikor zár?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.05.05. 13:37
Az osztrák és svájci árakhoz mérten olcsónak mondható ez a 80 zl, bár ha úgy vesszük ez napijegy, s ha véletlenül többet síelsz?
Végülis ha belegondolok a francia Pirenusokban 25 euróért 50-100 km-es jól kiépített pályarendszereket kapsz.
Zakopane amolyan tátrai St Moritz, kelet-európaiknak egyszer illik oda elmenni :)
Amúgy feltehetően azért nincs normális napijegy, mert nem akarnak senkivel kiszúrni, most gondold el, veszel 100 zl.-ért egy naposat (ha lenne ilyen), s a tömeg miatt sikerül 3x-ról lejönnöd. Akkor inkább a menetes, szerintem :)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.