Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkötés

ÜZENETEK (367)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.12.26. 17:12
Üdv Robin!
Ha gyereklécre keresel kötést, én tudok neked adni, mert most vagyok a táborra szerelés szakaszában és van jó pár használaton kívüli léc selejtezve kötéssel. Egyet lekapok neked, ha kell.(z 3-8 pl)
Előzmény: (Robin 99984)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.26. 17:06
Jó kis kötés ez (ha jól emlékszem), ki ne dobd!
Valaki biztosan hasznát venné.

Szerk.: Ja, most olvasom, hogy repedt, az úgy más. Persze ha működik rendesen, attól ugyanolyan jó.
Előzmény: (gaboca 99983)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.26. 17:03
Robin

Milyen kötés kellene és mire használnád (nem röhög).
Gyereknek, gyerek sílécre?
Előzmény: (gaboca 99996)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2010.12.26. 17:01
Igen, de nem ajánlott! :-)A kioldási értéke 5.5-15-ig terjed, ez egy régebbi versenykötés és el van repedve sajnos, másként ment volna a Blizzire.
Előzmény: (Robin 99984)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.26. 16:34
Szerinted gyereklécre is feltehető ?
Előzmény: (gaboca 99983)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2010.12.26. 16:29
Nem tudom érdekelhet e valakit gyűjtő szenvedélyétől indítattván, amennyiben igen szóljon, nem szívesen dobnám kukába, de őrizgetnem sincs miért...
DSCN7024.JPG
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2010.12.17. 16:16
SlalomSport;

Ezt csúnyán el****tam bocsi, csak fura volt, h a második lapján 1 topicnak már ilyen régi bejegyzés van.

Tudtam én, h MINTHA valamelyik topikban olvastam volna, hogy az idén már nem szervizeltek ; ez 1 baromság - sorry ez egy idén ÁPRILISI bejegyzés volt, elnéztem a dolgot: nem az volt a cél, h hamis infót terjesszek.

Kiszedtem a keretéből, pár napra megfigyelés alatt tartottam meg tesztelgettem, hogy nem e ereszti az olajat, ezért a fura összkép. Én is észrevettem, h a középvonalat nem egyszerű belőni, még úgy sem, h a kötésbe belecsatlakozik az a kis acéldrót + azt hasraütésre megállapítani, h mennyire kell, h kihúzva legyen a dugattyú meg az s.k. megfúrásra gondolni sem mertem.

Mindenképpen köszönettel elfogadom az ajánlatot; ha van (ráadásul pontosan ehhez a pistonhoz való) sablonotok meg rutinotok ebben az egy fegyvertény; leegyszerűsíti a dolgot.
A jövő hét elején jöhetek valamikor?

Azt nem tudod véletlenül - nekem nagyon úgy tűnik, h igen - hogy a Markernél magukat a (első-hátsó) kötéseket le lehet e szedni egy adott léchez-rögzítő sablonról és rá lehet e tenni egy másikra? Elhoznám azt is, ha már a piston bigyó miatt elindulok a városban a síléccel.

Nagy lenne, ha át lehetne szerelni.



Még 1* bocs és előre is kösz.
nevtelen.bmp
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.17. 14:12
Helló SSdude!

Rájöttem mi volt a furcsa: jiányzik a Piston dugattyúd műanyag háza.
Cserébe megoszthatnád velem honnan jött a dezinfód.

Köszi:
Bartus Péter - Slalom Sport
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.15. 20:53
Helló ssdude!

Tényleg nem szervizelünk? Ez az infó honnan van? Én azt hittem okt.1-től márc. 31-ig folyamatosan igen, de lehet egy párhuzamos univerzumban élek, ahol besz@runk a sok melótól, de a való életben nem szervizelünk, sőt szervizünk sincs.
Pistonból 2 év alatt 10-et adott el a forgalmazó itthon, abból 3-at mi szereltünk. (Most is az egyik nálunk van pont.)
Többféle hossz volt, mindegyikhez külön sablon.
Hozd el, és felszereljük, azért el lehet cseszni több helyen is, pl. a közepével könnyű elcsúszni, a titán lap nem könnyen engedi magát fúrni, stbstb.
Valami gyanús a képen a Piston felszereléseddel, de nem tudom mi az, holnap megnézem tüzetesebben a képet, ha bent vagyok.

Bartus Péter - Slalom Sport
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2010.12.14. 11:47
Na jó kicsit már elhagyatottnak éreztem magam! :)

Láttam, hogy a Bartusék már nem szervízelnek az idén, ezért Ti vagytok az egyetlen esélyem.

Ment Privi.

Köszi a feedbacket.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.13. 12:42
Ejj, hát nem kell duzzogni!
Mostanában én nem tudom megnézni.
Küldök privát üzenetet!
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2010.12.13. 12:39
Gondolom akkor inkább hagyjuk. Azé' kösz.
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2010.12.09. 13:17
Köszi mindenkinek - hu1zam Neked külön, hogy lemásztál a pincébe. :) Jót röhögtem a Völkl szekción.

Elviekben a Piston bigyó felszereléséhez van egy sablon, ami a dobozán volt, amit természetesen elvesztettem már.

AAron, ÁTFOGALMAZVA:
live tényleg rá tudnál nézni? Nagy lenne. Ha valamikor van ilyenekre időd akkor szívesen venném; természetesen ha nem akarsz ilyenekkel időd b****i az sem tragédia (csak innen a fórumról tudom, hogy a szervizetek pro).

THNX még1szer mindenkinek a hozzászólásokat.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.08. 20:38
A PISTONos motyót én megpróbálnám átrakni, de így képről én sem tudok segíteni, élőben lehet, hogy menne.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2010.12.08. 20:31
Megnéztem a Völkl "szekciómat" a pincében:), az újabbikon (racetiger GS) egy Marker IPT kötés van (igaz, ránézésre olyan, mint a te Motion AT-éd:))- ezt a lécet 3 szezonon át viszonylag sokat és minden körülmények között nyűttem, a kötéssel (se) volt soha semmi gondom. Én azt mondom nem érdemes 1 DIN miatt nyűglődni, az új az új, és még lehet az is, hogy a régi nem passzol a sínre. Persze, biztosat csak élőben látván tudnék mondani.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.08. 19:02
Mindenesetre a régi egy klasszissal jobb volt, én megpróbálnám megmenteni, már csak az anyaga miatt is.
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2010.12.08. 18:33
Sziasztok;

Több kérdésem is lenne kötés ügyben a T. hozzáértő sporikhoz..

Vettem egy lécet (Völkl), amihez a kötés kevésbé jó minőségű, mint a régebbi (2007/2008-as) lécemen ami volt (a léc eltört, a kötés megmaradt). Azon gondolkoztam, hogy a régi kötést szereljem e fel a hozzá tartozó rezgéscsillapítóval, vagy maradjak az újnál és ne bolygassam a dolgot. Ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem az ilyen műszaki ügyekben jártasabb fórumtársaktól.

1. Érdemes e a 4 éves, de jobb minőségű (magnézium, titánium, acél, twincam heel, egy DIN-nel több) kötésen gondolkoznom, vagy nem érdemes, mert az új az új, ez meg 4 éves, fém ide fém oda. Tehát új Golf, vagy régi Passat jellegű a kérdés.

2. Amennyiben igen, lehetséges e a Marker kötéseket úgy szétszerelni, hogy a különböző platformok műanyag rácsúsztató sablonjára rá lehessen tenni (csavarozni tkp.) egy eredetileg másik platformra szerelt kötést (az új léc IPT rendszerű, a régi Motion AT). Nekem úgy tűnik, hogy igen, de én már gyerekkoromban is csak szétszedni tudtam a játékaimat, összeszerelni nem, úgyhogy a fényképeken láthatónál nem is szereltem jobban szét. A hátsó részével próbálkoztam, de a csavarok kiszedése után nem tudtam kicsúsztatni a műanyag foglalatból magát a kötést.


3. A rezgéscsillapító felszerelése kapcsán: mennyire kell, hogy kihúzva legyen amikor az ember felszereli (a nyomás-csillapítás az, ami lényegében működteti a mechanizmust)? Létezik hozzá sablon? Hogyan kell feltenni, csak becsavarozza az ember és kész? Valakinek van ezzel tapasztalat?

Próbáltam lefotózgatni, hogy lehessen látni miről is dadogok itt. A segítséget előre is köszönöm.

Üdv mindenkinek.
a-hatso-a-lenyeg.jpg
a-nagyobb-jobb-vajon.jpg
ami-gyarilag-jart-hozza.jpg
fem.jpg
fent-a-regi-lent-az-ipt.jpg
IMG-6362.jpg
ipt-platform.jpg
kosar.jpg
lebontva.jpg
szedszedve-jobban.jpg
szinbe-nem-az-igazi.jpg
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.01.22. 20:51
Igen, ez nagyon érthetetlen lépés a sínadrággyártóktól, hogy lespórolják a régebben alapnak számító bőr réteget erről a részről, nekem is össze vissza van vagdosva a nadrágom az alsó lábszár belső részén, utólag érdemes rávarratni szerintem egy bőr réteget, azt nem vágja el a kantni.
supersport dude
232 élménybeszámolót írt
232
17 éve tag
2009.01.22. 13:48
Köszi Agent!

A suszteres dolog elég pragmatikusan hangzik, ezt fogom tenni. (Egyébként ez is csavaros-rossi-de nekem egy pocsék nagy esés során szakadt le + széttört a szemüvegem:)

Off, de a másik dolog, amit ilyen sufnituninggal fogok megoldani (kéne ilyen topic) az a nadrágom.
Haveromnak van 1 80-as évekbeli Sergio Taccini (?) lila sígatyája, ami egy megoldást kivéve mára már a nevetséges határait simogatja, és ez az, hogy egy műanyag lap van perforálva és varrva a nadrág azon részére, ami a legjobban kapja a kantnitól.
Be fogok menni 1 barkácsáruházba, veszek műanyagot és valahogy megcsináltatom. Óriási 5let.

Na bocs az offér.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.01.22. 13:38
Hát, esetleg ott próbáld megkérdezni, ahol a bakancsot vetted, vagy valamelyik jobb nevű síszervízben. Életem első bakancsával én is jártam így, ott csavarral volt rögzítve a gumi rész, és nagyon el volt kopva, bementem a suszterhez a leszerelt gumidarabbal, ő keresett nekem egy jó kemény cipőtalpgumit ugyanolyan vastagsággal, kivágta a megfelelő formát majd vállonveregetett és ingyen odaadta.
Otthon kifúrtam, kimélyítettem a helyet a csavarfejnek, felszereltem és remek lett. Esetleg ezt a verziót érdemes megpróbálni, aztán a helyére ragasztani.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.