Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Superdevoluy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (187)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.19. 11:38
Azért remélem nem mindenki vére válik lázassá. :)
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2006.03.16. 13:56
Szia!
Nem a Francia Idegenforgalmi Hivatal megbízásából szóltam hozzá. Szerintem vérlázító ahogy a francia síterepekről beszélsz. ennyi.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.14. 23:22
egyébként egy "mocskosan" olcsó hely, most nézem és a 98 euróért van egy hét sízés, síbérlet&szállással (négy csillagos), ez szinte semmi, csak ne lenne olyan messze
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.14. 22:39
Én nem húzom le mindig Franciországot, valószínűleg nem olvastad el még minden hozzászólásomat, de ami a véleményem azt leírom.
Azt te sem gondolhatod komolyan, hogy például egy hómentes tél síelési élményeiről ömlengeni fogok.(Briancon)
A sítérképről meg nem nem mindig derül ki előre hogy milyen az adott terep.
Amúgy van véleményed Devoluyról, vagy csak a francia idegenforgalmi hivatal megbízásából szóltál hozzá? :)
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2006.03.14. 12:17
Bocsi még egy:
Az, hogy mekkora élmény lejönni a lezárt szűzhavas pályán azt Te tudod, de én nem lennék rá büszke. Azért további jó sielést!
hajnick
14 élménybeszámolót írt
14
20 éve tag
2006.03.14. 12:14
Szia!
Én csak azt nem értem, hogy miért mész állandóan Franciao-ba, ha utána jól lehúzod. Lásd tavaly Briancon. Én kétszer voltam(Les deux Alpes és Valloire) és nagyon tetszett. Persze erre a síterepre nem mennék, mert ha megnézed a sítérképet már utazás előtt ki kell, hogy derüljön, hogy milyen felvonók vannak.Nem?! A másik meg ha esik a hó máshol is felhős az ég nem?! Kiváncsian várom a jövő évi élménybeszámolódat.
Üdv:Hajni
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.14. 11:31
Voltam nemrég itt egy hetet, és gondoltam megosztom a tapasztalataimat.
A 100 km pályába nem tudom beleszámítanak e azok, amiket szinte sosem nyitnak meg, vagy már csak szaggatottan jelöli őket a térkép. Volt olyan pálya, amit nem sikerült megtalálni :).
Az egyik feketepályát egész héten nem nyitották meg, csak az utolsó napon, a legnyagyobb hóviharban , és ködben. Nem láttam ebben a logikát.(nem robbantgatták közben a lavinát) Bár előtte lejönni a lezárt szűzhavas pályán azért élmény volt.
Nem ajánlott azoknak, akik szeretik a hosszú piros, vagy fekete pályákat, mert ilyenből nem sok van. Ami jó piros pálya mégis fellelhető, oda nagyon nehézkes a feljutás, mert csak tányérossal lehet menni, ennél pedig szebb időben nagy a sor.
Hódeszkásoknak nem ajánlott mert még a piros pályákon is sok a hosszú vízszintes szakasz.
Sajnos amikor esett a hó a hegy teteje felhőben állt, ilyenkor nem lehetett látni semmit.
Azért van néhány előnye is:
A nem túl alapos pályakarbantartás miatt sok hó esetén sok pálya marad szűzhavas, itt lehet próbálkozni, emellett, szintén jó kis útvonalakra lehet találni a fák között, ami nagy élmény lehet.
Szintén jó választás kezdőknek(bár szerintem néhány meredekebb szakasz nekik is jól jön), és akik kedvelik a hosszú lankás lejtőket.
Az új apartmanok ahol mi laktunk, nagyon ízlésesek, a kilátás is kellemes volt az ablakunkból.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.