Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowbike

ÜZENETEK (283)Időben csökkenő Időben csökkenő
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2008.11.27. 19:44
Kedves Fázós!
Soraid visszaigazolás számomra, végre valaki megszólalt Francia oldalról is. Bár igazán jól az esett volna, ha mondjuk valaki esetleg felajánlana egy szezonjegyet kárpótlásul vagy valami, és megmagyarázná a három legmenőbb pálya, illetve azok igazgatóinak hozzáállását. Tudod amikor Tignesben két Francia autóval együtt araszoltunk a pálya felé az úton átkelni szándékozók (nem zebra!) között, szerinted a háromból melyik autót dobták meg a türelmetlen átkelni szándékozók?

Más:
Kedves Rider_03!
Nagyon örültem a linkeknek, végre fejlődik ez az ág is. A bejegyzéseim elején még nem nagyon volt található anyag a net-en, most meg állítólag már EB-t is rendeznek belőle. Viszont rendesen elszomorított látnom az évek alatt lezajlott technikai fejlődést a sportszer terén, most látszik mennyire "öregecske" már az enyém. Viszont a felvételek a három talpastól kezdve a más-más pozíciósig rendesen feladják a leckét azoknak akik most szeretnének ilyet venni most akkor milyen is az igazi snowbike? Tőlünk nyugatra a sógoroknál pl. itt található termék, kiegészítő stb:
http://www.stalmach.com/htm/skibob-snowbike.htm
Én rendeltem tőlük, eddig okay a csapat.
Üdv minden jelenlegi és leendő snowbike-osnak, jó havat, nyit a közeli ausztriai Semmering -sőt talán az éjszakai is-, nyit Stuhleck az új ülős felvonójával, na meg sokan mások, és van hó is.
Fázós
27 élménybeszámolót írt
27
16 éve tag
2008.11.25. 21:43
Kedves Abatman!

Indulataid azok iránt a pályák iránt amelyek nem engedik, hogy a kedvenc sporteszközödet használd megértem, valószínűleg hasonló esetben én is így éreznék. Nem szerencsés azonban a franciákkal kapcsolatos általánosítás. Én életemben először Franciaországban (konkrétan Les Orresban) láttam snowbike-ot, ahol nemcsak engedték használni, hanem kölcsönözni is lehetett.
Rider_03
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2008.11.25. 17:09
Sziasztok!

én régóta bringázok és mint mindenkit ezen a fórumon +fertőzött engem is a snowbike őrület..
kicsit utána néztem a dolognak és találtam pár érdekességet ezt szeretném veletek +osztani ime néhány link...

http://www.northlegion.com/videos/
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2008.10.30. 00:15
Köszöntöm azt a pár érdeklődőt aki látogatta ezen fórumot. Lassan - lassan eljön a mi időnk is. Leporoltam használt "snowhorse" snowbike-omat, és a lécpár szemrevételezésekor szomorúan állapítottam meg, hogy ujjnyi lukacska éktelenkedik a siklófelület alján.
Csere....Gyors e-mail a stalmach-nak a válasz, hogy már csak az új lécpárt tudják adni, nettóban 225.50 ejuró. Hát nem óccsó, pláne most, hogy ilyen 260-270-es euró árak vannak. Kinéztem magunknak a Hochzillertalt, csak hogy leírhassam, a hülye Franciáknak, ha oda is simán feljutok a snowbike-ommal. Írjatok, ha láttok ilyet valahol, írjatok ha ki is próbáltátok. Ha tudta valaki bérelni írja le tapasztalatait, négy éve megpróbáltam bérelni, de azt kérdezte a labanc, van-e jogosítványom rá. Olyan hülyén néztem rá, mint amilyen hülyén az Ö kérdése hallatszott, viszont jelentős euró mennyiség mellett felajánlotta, hogy levizsgázhatok a vezetéséből. Na, ezért inkább vettem egy saját darabot. Szóval jó besíelést kívánok minden olvasónak, ha síel, ha bordozik, ha snowbike-ozik, bár most még magasra kell menni, hiszen itthon akár húsz fok is lehet. Viszont az Angoloknál, és a Spanyoloknál havazik. Remélem a Franciáknál meg nem.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.03.17. 23:02
Ma ismét láttam egy bringát.Valószínű Noé dobta ki a bárkából.
S3500064.JPG
Szőllős Péter
531 élménybeszámolót írt
531
18 éve tag
2008.02.10. 23:26
Andorra 2008
bike.jpg
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2008.02.10. 13:29
Nassfelden is lehet ezeket a fura eszközöket hassználni. Több ilyet is láttunk múlt héten.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2008.02.04. 23:11
Sikerült újabb pályarendszerrel szaporítani a snowbike-ozható lehetőségeket Ausztriában, és ez a Mittersill-től Kitzbühel-ig terjedő szakasz, megannyi típusú felvonóval. Hát ez is sikerült ugye, hülye franciák?
Kaptam privát-ban érdeklődést valakitől hogy igaz-e miszerint csak kézben és gyalog szállítható a snowbike? Amiket írok azért írom, hogy más ne vergődjön kétségek között. Ez az illető is azért nem vett ilyet mert "azt mondták neki".
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2008.01.21. 23:06
Nos. Íme az enyém....talpak nélkül az átkozott franciáknál, mert ugye használni ott, azoknál, nem lehet.
P10301030.JPG
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.01.05. 15:23
Ezt a pár képet csütörtökön készítettem Martinban.
S3500015.JPG
S3500016.JPG
S3500039.JPG
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2008.01.01. 23:43
Csókoltatom a nagyképű francia nemzetet, egy újabb pálya az Annabergi, Ausztriában, ahol simán használhattam a snowbike-omat.

abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.12.16. 11:20
Soha nem látott aktivitás jellemzi ezt az egy éves fórumot. Köszi a képeket, érdekesek. Látszik, hogy sok ága van a snowbike-nak, hiszen pl. az enyém két carwing lécen fut, míg az egyensúlyt a lábaimon levő lécek biztosítják. A képen snowboard léc van, egy darab, a bicikli szerkezetre felépítve, illetve láttam már elől egy hátul kettő léces variációt. Azon túl variációban a kényelmi, illetve a kezelhetőségi variációk léteznek, azaz lengő és forgó, valamint rugós tagok. Az áruk így a 300 eurótól-2000 euróig lehetnek. Használtan szereztem az enyémet, mint ahogy írtam, most érik a gondolat, asszem kicserélem a léceket, újabb mélyhavas carwing variációra, miután a súlyelosztása tőkéletes, a cég azt írta próbálhatom nyugodtan az offpiste-zést. És akkor még nem is beszéltünk a félcső és egyéb atrakciókról mint az igazi hegyikerékpárőrület és társai...
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.12.10. 14:14
Ez nem egy új találmány. A hetvenes évek végén vágtáztunk már vele+estünk hatalmasakat. Osztrák nyártmány volt, ha jól emlékszem. Gázrugó miegymás. Azon csodálkozom, hogy egy francia nem hall erről....
Most nézem 78'-ban jelent meg...

Mariborban is láttam valami szlovén csodát. Délután a szünetben 17-18 között engedik, hogy szánkozzanak a pályákon.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.12.09. 16:14
Most már a kíváncsiság is hajt de megelégedve vehettem tudomásul, hogy például a Mölltaler Gletscher-i kisvasúton probléma nélkül jutottam fel. Az pedig végképp megelégedéssel töltött el, hogy az üléses felvonó felső állomásának a kezelője szintén snowbike-ozik. Oda volt támasztva. Gratula a sógoroknak, még ekkora böszmeséget mint a Franciáktól itt eddig nem tapasztaltam.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.03.17. 22:01
Na most akkor képzeld el, hogy leautózok 2700 km-t, meglátogatva három sírégiót, és mindenhol ez a nagyképü reagálás, lekezelő modor, mondván ilyet még nem láttak. Hol élnek ezek? Itt a nagy alkalom írtam a nagykövetségüknek, mert a sportszert én ízületi betegség miatt használom, síelni már alig tudok, így sértő hogy a betegségem, és az Ő tudatlanságuk miatt kitiltanak. Még ausztriában sem jártam így sehol, olaszországról meg ne is beszéljünk, ott már a felvonókon külön kampó van a síbiciklinek.
esslegg1
4 élménybeszámolót írt
4
17 éve tag
2007.03.16. 20:00
A napokban Nassfelden járva láttam, h lehet ilyet bérelni - Millenium Express 2/3-ad állomásánál -, 6-8 fős csapatokban nyomultak vele a lejtőkön a fiatalok.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.03.15. 09:35
Változatlanul annak a pár embernek és az olvasóknak okulásul leírnám hogy ezt a sporteszközt a Franciák úgy néz ki, simán kitiltották. Ide senki ne vigyen ilyet. Alpe d' huez igazgatója azt üzente ilyet még csak nem is látott ezért Ő nem engedi.
Jelzem megrendezték az első nemzetközi bajnokságot vele, ISO-s cég árulja ( Stalmach Ausztria) de ezt ők pont lesz@rták. Próbáltam elmagyarázni, hogy az ülő pozíció miatt mozgásában kissé korlátozott síelők is használnák, úgy mint Olaszországban vagy Ausztriában, de kb. ez is annyira érdekelte őket. Így jártam, maradt a sí.
Miközben a Tignes-i kisvasút Tv-jén folyamatosan az extrém síelési lehetőségeket mutogatták. Persze mit keresek én logikát egy Franciában külföldivel szemben ugye...
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2007.01.19. 15:27
Ennek a két kedves embernek, és a többi érdeklődőnek okulásul leírom, hogy ezt egyszerűen ki KELL próbálni. Használata az első lejtő alján már világossá lesz, hiszen hamar rá kellett jönnöm, hogy szigorúan a fenekemmel kell irányítani, az amúgy tökéletesen reagáló, kivalló kanyarodó tulajdonsággal rendelkező, és a mély havat igazán szerető valamit. Szóval faralsz vele, mint a cajgáddal gyerek fejjel. A lábaidon található léceknek nem is nevezhető rövid valami pedig csak azt szolgálja, hogy meg legyen az egyensúlyod. De semmi esetre sem lehet lábbal lecsúszni vele. (akkor hagy a snowbikeot a kocsiban) Minél kevesebbet használod a lábaidat, annál jobban tanulod, és annál jobban is élvezed. Mellesleg van annyira újdonság még idén is, hogy a labancok még fotózkodtak is velem. Iszonyú sebességre képes, kipróbáltuk, mellém álltak lécekkel és aztán hajrá beülni a hegyet. Nyertem!!! De.... sajnos tudatlanságom, vagy csak a technikai hiányok miatt de be kell vallanom, hogy ugye úgy, mint a kerékpárral nem lehet kiállni a nyeregből rázós ugratóknál, azaz mindenedet üti a fenekednél. ( a profi készülékek 1000 euró felett akár három lengéscsillapítót, illetve rugós tagot is tartalmaznak) Nos snowbikeozásom harmadik napján eltörött a farokcsontom ( aki tudja tudja, aki meg nem az maradjon is úgy) most ezeket a sorokat a gépnél guggolva írom. Tanulság, azonnal beszerezni bodyprotektort azaz olyan rövid alsót, ami kiemelt farokcsont védelemmel van ellátva!
Összefoglalva viszont maga az élmény feledteti talán leendő bajaimat, hiszen milyen jó érzés egy síparadicsomban még az extrémeseknek is újat mutatni. A síbicikli persze ülős liften az öledben, húzósokon a kezedben szállítandó, míg a kabinba a talpak egy pattintással való leszerelése után simán betehetőek. Annyira nem ismerték, hogy még a kabint is megállították az elején, hogy becihelődjek, míg az "ausland"-okkal olyan intelligens labancok is simán előre engedtek, csak hogy kicsodálkozhassák magukat mi az Isten taligája van a kezemben.....
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.27. 20:26
Láttam már skacokat teperni a szerkezettel,hát mit mondjak nem semmi.Ahogy néztem őket az jutott eszembe ha Én ülnék rajta az első manővernél ratrakolnám a pályát:).Sok sikert a használóknak.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.