Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Rogla
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Vital - Wellness csomag - 3/4 éj
ÜZENETEK (206)Időben csökkenő Időben csökkenő
dokident
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2007.02.12. 17:21
Sziasztok

Én már 2szer voltam Roglán (legutóbb éppen 1hete) és a napi diákjegy kapcsán csak azt tudom mondani, embere válogatja hogy ki kéri a diákigazolványt és ki nem. Tőlem 2ből 1szer kérték. Az én hazai egyetemi diákomat elfogadták.
Napi diákjegy 22,5 Euro.
Amúgy idén nagyot csalódtam a roglai pályákban, nagyon nem figyeltek oda a karbantartásukra, főleg a Jurgovoi részeken. Tiszta jég volt az egész.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.02.12. 14:58
Nem nézik szerintem. A hetit pl. nem is tudják, mert chip-es.Már egyszer én is gondoltam rá, hogy veszek egy gyerek jegyet, mert a lényeg, hogy lifegjen valami Rajtad.
vargi
25 élménybeszámolót írt
25
20 éve tag
2007.02.11. 23:05
Sziasztok.

Egy hét múlva tervezünk átutazóban egy rövid síelést Roglán. Olvastam a honlapjukon, hogy a napi, fél napi jegyeknél van diák ár is. Nem tudja valaki h ezt hogy lehet igénybevenni? Kell hozzá nemzetközi diák, vagy egyáltalán ellenőrzik ezt?
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.26. 12:09
A roglai kék pályák nagyon megfelelőek tanulásra.Van egy nagyon hangulatos erdei pálya is. Nagyon kellemesen lankás.
Idén nem megyünk, csak Ausztria lesz. Maribor is alkalmas tanulgatni, a pályái alpján.Sok jót hallottam róla,de még nem voltam ott. Valahogy mindíg Rogla lett belőle, de inkább a szállás és az ellátás miatt.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.25. 13:10
Annyira drága vagy, hogy ennyi infót írtál nekem. Már annyira várom az utazást, bár előtte megyünk még Jasnára is, 3 napra.
Tudod én nem vagyok ám profi, még csak ez a 3. tél, hogy síelek, így nekem a kék pályák is tökéletesen megfelelnek. Ott sikerélményem van, ott tudok sokat gyakorolni, finomítani a mozgásomat stb. :))) Más helyeken is voltatok már Szlovéniában? Mi Krvavec-en és Maribor-on is gondolkodtunk. Márciusban véletlenül nem jöttök?
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.25. 12:18
Judit!
Nehéz megbecsülni a hosszt. Nem túl hosszúak az biztos , lehet, hogy 700m, de nem kilométernyi az biztos. Ráadásul a kék pályákon belül "összekötők vannak, tehát szinte vízszintes szakaszok. Ezért számoltam így. Hidd el, jó lesz nagyon, lehet síelni szakadásig, mert csak a hétvégén van tömeg. A hütték is aranyosak. A szél viszont folyamatos a hegytetőn.Én 5-ször voltam ott, de az időjárás nem volt soha kegyes. Talán, ezért olyan hóbiztos hely.Márc.már biztos jó lesz ilyen tekintetben is.
T.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.24. 12:48
Topi köszi az infókat. Biztos, hogy 500 m a leghosszabb pálya? Mert a roglai honlap szerint még a felvonók is hosszabbak ennél...
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.24. 12:16
Judit!

Márc végén szokott lenni hó, de nagyban függ attól, hogy milyen volt a tél ugyebár.
A pályák közepes hosszúságuak. A leghosszabb, úgy 500 m lehet légvonalban. Ez kék pálya.
A hotel roglában nehéz megkülönböztetni a 3 és 4 csillagot. Korrekt szállás, az ellátás pedig nagyon rendben van. Abszolút pályaszállás, kb 50m a hotel bejáratától a pálya. Érdekesség, hogy a hegy tetején van a hotel, tehát lecsúszással kezdünk. :-) A Therme Zrece tényleg jó, de 20 km kemény szerpentin. A hotelben van van szauna /finn,azaz max.1 törölköző lehet rajtad/és medence is. A pályák gyorsan besíelhetőek, szóval 3-4 nap azért elég. Apres ski=0. Az ellátást viszont emlegetni fogjátok. Az árak jók, minden annyi mind itthon, talán most drágább az euro miatt.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.24. 08:18
Köszi szépen az infókat. A Terra-val utazunk, s ajándék a síbérlet, plusz a fürdőbe ingyenes buszjárat visz le, tehát mindenképpen kipróbáljuk. :)
dokident
8 élménybeszámolót írt
8
17 éve tag
2007.01.23. 16:33
Itt egy kis segítség a pályákhoz:

http://www.rogla.si/cgi-bin/cms.cgi?doc=12822&sid=7qYVt6TTAbVCKfq3

A hegy lábánál a termált próbáljátok ki.Nagyon jó. Ha van érvényes síbérletetek, még olcsóbb is.

Ja és tavaly még júniús első hetében is lehetett síelni!
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.23. 15:06
Sikerült szállást foglalnunk a Hotel Rogla-ban, március 17-20. között. Azt ítják, hogy Rogla-n április végéig szokott lenni hó.
Kérdés: volt-e már valaki a hotel Rogla-ban, a ***-os részén, illetve mennyire hóbiztos a pálya március közepén. Ja még valami: a pályák milyen hosszúak? Összhoszt tudom, de egyenként nem találtam rá infót.
Köszi előre is!!!
tegabor
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.01.20. 12:53
Sziasztok! Jövő hét szerdán(01.24) mennénk síelni, szerintetek érdemes? Van hó?
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.17. 16:36
Ha kettővel felette elolvasod akkor ott leírtam a Brinje-t.
Teljesen korrekt. A fürdőszoba, mint az otthoni, a szoba teljesen új. Van hó márciusban. Kicsit szeles, mert a hegytetőn van. A parkolóból kell gyalog cipelni mindent sajna, mert csak odáig engednek kocsival. A pálya 150 méter a szállástól. Az ellátás 4*. Ez komoly!!! Szerintem korrekt nagyon. Abszolút kezelt pályák, osztrák színvonal. Annyiba is kerül a bérlet.Van minden pálya, de olvasd el feljebb.
T.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.17. 10:24
Sziasztok! Úgy tűnik ezt a területet mi is meglátogatjuk idén. Szeretnék egy kicsit többet tudni róla. Milyen hosszúak a pályák, mennyire kezeltek? Március közepén van még hó? A Depandance Brinje szálláshelyen szállt már meg valaki? Esetleg fotót tudtok föltenni ide vagy e-mailben küldeni?
Nagyjából ennyi, de bármilyen infónak nagyon örülnék. Köszi előre is!!!
Csabee
133 élménybeszámolót írt
133
17 éve tag
2007.01.06. 19:59
Most értünk haza Rogláról, iszonyú fáradtan, de iszonyú jó élményekkel. Hó van, természetes is meg mesterséges is. Ember van tömegével, de azért 5-6 percnél többet nem kell várni a felvonóknál.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.01.04. 12:08
Szállásként mindenképp a Depandance Brinje-t ajánlom A Hotel Rogla kb. 25 m tőle. 3-5 ágyas kis appartmanok egy épületben /része a Hotel Roglának/ Elegáns, igényes berendezés, példás fűtés /te szabályzod/ .
Voltaképpen a egy 4 csillagos szálloda kényelmével, mert a berendezés azonos a hotelével. Étkezés /reggel-este svédasztal/ a hotel éttermében. Mégegyszer: 25 m -re. Nem Horvátországi svédasztal!!! Apait-anyait beleadnak!! Az Intersínél / legolcsóbb/ befizetve az uszoda is ingyen van. A szauna kb 1000 Ft/fö.
Kezdőknek: 2 db zöld pálya /gyakorlatilag vízszintes :-)))/
Kellemesen hosszú kék pályák.
2db FIS pálya is van.

A szlovén válogatott is itt készül, ez az edzőtáboruk.
Csak ajánlani tudom mindenkinek!!! Bp-től 390km/ 4,5 óra.
T.
cukkini
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2006.12.31. 11:12
Pénteken voltunk kint elösször,de nem bántuk meg.Szuper jó pályák vannak.A dupla csákányos felvonó nagyon gyors volt.Az ülősnél is csak dél körül volt tumultus.Nekem jobban tetszik mint Maribor.Kanizsától csak 136km. Kanizsa-csakovec-nedelisce-ormoz-ptuj-slovensko bistrice-slo.konjice-zrece-rogla.
silinger istván
2 élménybeszámolót írt
2
19 éve tag
2004.12.31. 10:36
2004,dec30. Rogla nagyon szuper volt a régi 2 beülős felvonot 4-re cserélték itt a nyomor megszünt létezni. A pályákat folyamatosan karbantartják. Ajánlom mindenkinek!!!!!!!!!Marcalitol 200km
útv:Letenye-Ormoz-Ptuj-Slov.Bistrica-Zrece-Rogla
Kb:3 ora az út. Jó szórakozást kivánok.
Zsiga-szero Marcali
U.I. segitség tel:30/9367-011
Roland1
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2004.10.22. 15:22
Magyar sioktatót keresünk Szlovéniában a Rogla sicentrumban. Információt köszönöm. ildi@perfekt.hu
Joey
4 élménybeszámolót írt
4
20 éve tag
2004.02.01. 15:04
Szaisztok. Azt hiszem ezen az oldalon nagyon sok infot találtok Szlovéniáról. Kellemes böngészést!

http://www.slovenia-tourism.si/?lng=2&id_country=1

U.i.: eredeti síinfo: http://www.smucisca.7-s.si/ (ez sajnos, csak szlovénul van...)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.